Szerző Téma: Minden, ami motor és robogó!  (Megtekintve 406965 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #120 Dátum: 2006.04.02 06:29:14 »
Én a helyedben valszeg megcsináltatnám a tuningot - nagyobb poén sokkal , mint venni egy 12-egy tucat modern gépet  :D - és lenne továbbra is egy szép állapotú , egyéni vasad , ami ráadásul gyors is !
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Peter

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1629
Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #121 Dátum: 2006.04.02 09:01:08 »
Sztem is csinaltasd meg! Nagyon jol nez ki az a kis gep! Ugyse jarsz vele nap mint nap, ha meg csak a kornyeken jarkalsz vele, akkor ha megall se nagy gond hazatolni. Ha arra hasznalnad amire en, akkor azt mondanam vegyel egy ujabb gepet.

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #122 Dátum: 2006.04.28 21:01:57 »
Itt válaszolok Trotter. Szal még azóta nem tudtam vele annyit menni, hogy kitisztuljon, kb 6 km-et mentem azóta, mert mindig közbejött valami, eddig nem éreztem rajta változást, de 94-et ment multkor, szal olyan nagy gond nem lehet vele. Remélem ha nem esik annyira hétfõn lesz idõm vele menni, esetleg bemegyek vele suliba szerdán, vagy csütörtökön, az biztos elég lesz neki. Szted hány km után kellene érezni a hatását?
Laco 73 :D

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #123 Dátum: 2006.04.28 21:20:27 »
Idézetet írta: "KLaco"
Itt válaszolok Trotter. Szal még azóta nem tudtam vele annyit menni, hogy kitisztuljon, kb 6 km-et mentem azóta, mert mindig közbejött valami, eddig nem éreztem rajta változást, de 94-et ment multkor, szal olyan nagy gond nem lehet vele. Remélem ha nem esik annyira hétfõn lesz idõm vele menni, esetleg bemegyek vele suliba szerdán, vagy csütörtökön, az biztos elég lesz neki. Szted hány km után kellene érezni a hatását?

Szerintem egy fél tank benyának le kell gurulni a torkán.....
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #124 Dátum: 2006.04.28 21:29:29 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Idézetet írta: "KLaco"
Itt válaszolok Trotter. Szal még azóta nem tudtam vele annyit menni, hogy kitisztuljon, kb 6 km-et mentem azóta, mert mindig közbejött valami, eddig nem éreztem rajta változást, de 94-et ment multkor, szal olyan nagy gond nem lehet vele. Remélem ha nem esik annyira hétfõn lesz idõm vele menni, esetleg bemegyek vele suliba szerdán, vagy csütörtökön, az biztos elég lesz neki. Szted hány km után kellene érezni a hatását?

Szerintem egy fél tank benyának le kell gurulni a torkán.....

Hû, az sokára lesz, most kb 2 litert kellett belerakni a teli tankhoz, pedig volt benne 100km körül.
Laco 73 :D

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #125 Dátum: 2006.05.29 22:54:58 »
Hát, szomorú hírem van az itt egybegyûlteknek, a multam egy részét fogom eltemetni, azzal, hogy szomorú szívvel tudatom veletek, hogy megválok hõn szeretett, de sokat mellõzött robogómtól. Szerintem mindkettõnknek jobb lesz így, ha olyan gazdira talál, aki többet megy vele, nekem meg most a kocsik felé tendál a szívem. Szal kényszerûség, meg pénzhiány, és nem kihasználtság az ok a váltásra. Ha valakit érdekel a mocim, ti már láttátok páran, tudjátok, hogy az alapjárat nem tökéletes, de más baja nincs, képek a tagok közt.
2002-es Aprilia SR50-Ditech Replica, megkímélt állapotban, 6350km-el, ebbõl az elmúlt 1,5 évben csak 160 volt. 94km/h-t mentem már vele, de nem szoktam erõltetni a dolgot, ez lejtõn volt, egyenes úton a 65-70-et szereti. A fogyasztását nem sikerült lemérni, mert annyiszor nem tankoltam bele, de valahol 2-3 liter körül lehet attól függõen mennyire húzza neki valaki. Extra, majdnem teli tank. Mit mondjak még, ha valakit érdekel, írjon mélt, vagy pü-t, valahol 240e lenne az irányár.
Laco 73 :D

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #126 Dátum: 2006.05.30 13:41:03 »
Idézetet írta: "KLaco"
Hát, szomorú hírem van az itt egybegyûlteknek..............
:sir:   :banging:  :banging:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #127 Dátum: 2006.06.04 19:23:28 »
Eddig 2 azaz kettő érdeklődő volt, mind2 Dunaújvárosból  :pofa:
Viszont nem értem őket. Az egyiknek finoman meg is mondtam, hogy nem akarom sokkal olcsóbban adni (200e), mert 240-et ér, nézze meg a többi hírdetést, van, amit 300ezerért adnak, van amit 200-ért, az enyém ha úgy vesszük minden jellemzőjében a középmezőnybe tartozik, tehát ennyit ér. Remélem más érdeklődő is lesz. Mindenesetre valamelyik nap lemosom, mert szegény elég poros már.
Laco 73 :D

Satriani

  • Vendég
Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #128 Dátum: 2006.06.06 19:20:32 »
Urak, segítsetek nekem, ha tudtok! :) Két motor között vacillálok: egyik és másik. Az az igazság, egyikről sem tudok igazán semmit, mindkettő tetszik. Mindkettőről lebeszélhető vagyok, sőt, egy harmadik, hasonló árú, hasonló kinézetű robogót bevállalnék. Amit szeretnék: kis fogyasztás, megbízható működés, és persze hasonlóan klasszikus robogó dizájn. Előre is köszönöm a hozzászólásokat.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #129 Dátum: 2006.06.06 20:12:48 »
Idézetet írta: "Satriani"
Urak, segítsetek nekem, ha tudtok! :) Két motor között vacillálok: egyik és másik. Az az igazság, egyikről sem tudok igazán semmit, mindkettő tetszik. Mindkettőről lebeszélhető vagyok, sőt, egy harmadik, hasonló árú, hasonló kinézetű robogót bevállalnék. Amit szeretnék: kis fogyasztás, megbízható működés, és persze hasonlóan klasszikus robogó dizájn. Előre is köszönöm a hozzászólásokat.


Kezdjük:
Dizájn: nekem a Vespa sokal jobban bejön. Egykis retro némi mai-divatos gömbölyűséggel.
Használhatóság: A Scarabeo jobban elterjedtebb, nagyon sok fut belőle, van 50, 80 és a többi ccm-es. Sok 80 ccm-es fut segédmotorként, ennél nagyobb ccm-est smkp-nak bevállalni nagyon rizikós, mert a 125 ccm-es már nagyon más hangja van.... Ehhez van tárólódoboz, előnyös a nagykerék a kátyúk miatt. A Scarabeo mellett szól, hogy sisak is jár hozzá.

Ha mindent öszevetek, akkor én a Scarabeót választanám.

Klaco Apriliája nem jönne be neked? Tényleg nagyon szép motor az öszes hibájával együtt... Ha lenne felesleges annyi pénzem, akkor eltoltám Klacotól, mondjukén már látam közelről....
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #130 Dátum: 2006.06.06 20:32:48 »
A Vespa-nak nagyobb a multja, legalábbis nagyon büszkék rá, hogy milyen régi hagyományok, meg minden, szal ha ez számít, akkor legyen az.
Az Aprilia sztem a modern kor egyik legjobb mocija márkáktól függetlenül, és a Scarabeo az különösen elterjedt, ahogy Trotter is mondta. Amúgy elárulod, hogy kinek lesz a családban a "nagyi bájk"? Már nem sértésnek szánom, de nekem valahogy nem jönnek be ezek a régi mocik. Jó, haza beszélek, mert nekem modern stílusú van, de valahogy jobban bejönnek a nagytestű modern robik. Ha meg retró, akkor Trotter járgánya a menő. Japán, megy, mint az állat, és simán letagadhatna 15 évet a korából  :nagymosoly:
Én viszont ilyen árakkal nem tudok versenyre kelni sajna  :szomoru:
Laco 73 :D

Satriani

  • Vendég
Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #131 Dátum: 2006.06.07 11:12:35 »
Köszi a hozzászólásokat!

A robogót magamnak keresem, munkába járásra, városi használatra. Nem kell erős robogó, 50-60-at kell mennie, és keveset fogyasztania.

A Libertyben nekem is elsősorban a stílusa tetszik. (Bár a Liberty nem Vespa, hanem Piaggio, de ez lényegtelen.) Semmi többet nem tudok róla, mint azt, hogy jól néz ki.

Az Apriliából elsősorban az 50 köbcentis jöhet szóba, ugyanis nincs A-s jogsim. 80-ast is bevállalnék, de nem igazán találtam használtan ilyet. (Bár még csak a hasznaltauto.hu-n néztem.) Az alkatrész-árakról tudtok valamit? Az Aprilia szervízhálózatáról semmit nem tudok, arról pedig fogalmam sincs, lehet-e ezeket a masinákat otthon szervízelni. A '90-es évek elején volt Simsonom, azzal boldogultam, fogalmam sincs, ezek mennyire bonyolult szerkezetek egy Simsonhoz képest. Olvastam valahol, hogy a fojtást ki lehet belőle venni, és akkor becsületesen megy.

Klaco masinája stílusában és árában sem illeszkedik az elképzeléseimhez. Jópofa gép, de nem ilyet szeretnék. Nekem a modern kinézetű robogók sosem tetszettek, a klasszikus, olaszos stílus jön be.

Trotternek milyen járgánya van? Rákerestem a neten az aláírásában található Yamaha Poet-re, de ezen a képen kívül nem sok értékelhetőt találtam...

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #132 Dátum: 2006.06.07 17:20:23 »
Érdekes, hogy aki a sportos kocsikat kedveli, az nem szereti a sportos mocikat. Na mind1 :D Apriliának van márkaszervíze, de arról sok rosszat hallottam. Igazából annyira nem vészes a megszerelése a Simson óta csak annyi fejlődött, hogy kicsit üzembiztosabbak lettek a dolgok, jobban kiforrott a technika, de még mindig 2 ütem, robbanóbotor, 1 henger, ha nem olyan mint az enyém, akkor karbis, szal csak annyi változott, hogy több idomot kell lebontani hozzá, hogy a szívét megvizsgáld. Tudok 1 szervízet, akik Apriliával foglalkoznak, én rajtuk keresztül vettem a mocit annó, sztem nem egy lehúzós banda, valami 5e körül mondtak egy 8000km-es szervízt 1 éve, szal ők biztos értenek hozzá, de nagyon sok szaki is van, aki bevállalja.
Trotter járgánya valóban így néz ki. Ha látszódnának a képek, akkor ha visszaolvasnál a topic elejére, ott vannak dolgok.
Amúgy jó 5let ezzel járni munkába, csak meg kell szokni, hogy nem tolerálják a motorosokat.
A fojtás gyakorlatilag 500km után mindből ki van véve, én még nem nagyon találkoztam olyan használt mocival, amire az lenne írva, hogy 50-60-al megy. Mennek ezek 70-et általában simán, aztán onnantól már a testsúly számít, meg hogy mennyire nehéz a moci.
Pár napja amúgy láttam 1kerekezni 1 srácot kistestű robival, ami sztem nem 50-es volt, mert különben elég nehezen kivitelezhető a dolog.
Laco 73 :D

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #133 Dátum: 2006.06.07 19:32:29 »
Köszönet KLaconak a szép szavakért.
Valóban olyan a moci, mint amit a kolléga Úr talált a neten, igaz az első kosár már cserés lett......
Igazi kuriózum, nem akartam olyat, ami szembejön minden sarkon. Ha érdekel valóban, olvass vissza, az elején kiveséztem a 24 éves gépegységet. És már ehhez is kicsit félve nyúltam először hozá egyrészt olyan, mintha 3 éve jött volna le a szalagról, másrészt igaz karbis, de 8-9 vákuumcsővel van spékelve, úgyhogy észnél kell a szerelésnél lenni, mi hova tartozik....
Én azért vettem, hogy a kevés unalmas időmben bütykölgessek rajta, valamint adott esetben élménymocizak rajta. Ez persze nem azt jelenti, hogy melóba nem lettem volna már vele, de nem rendszeresen használom.

ITT nézz körül, rendkívül korrekt kereskedés, itt én bukót vettem. Ezen kívül még 1000 hely van a városban, ahol használt robikat árulnak, javasolom a guglit, habár tudok nekem mondani kapásból egy helyet még: ITT
Amikor utoljára nála jártam, akkor még teljesen más volt a kínálat, vagyis mennek a motorok rendesen...
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #134 Dátum: 2006.06.09 13:21:26 »
Ma felhívott 1 srác, hogy munka után megnézi a robit, eléggé ért hozzá, legalábbis amiket kérdezett, abból az tűnt ki. Remélem tetszeni fog neki, lemostam, de szokás szerint nem lett tökéletes, aztán elvittem 1 körre, hát, nagyon fogom sajnálni, azt a fílinget, mikor óra szerint 88 a valóságban 78 körül megyek felfelé a Pesti úton, fúj a szembeszél. Szomorú leszek, de ez van. Viszont biztos, hogy lesz még az életben robim az fix, és szerintem ugyanilyen lesz, csak az újabb verzió.
Amúgy marha jó idő van, amíg áltam a lámpánál szinte égetett a nap, menet közben meg egyátalán nem volt hideg pólóban,  rövidnacival.
Laco 73 :D