Szerző Téma: Minden, ami motor és robogó!  (Megtekintve 406843 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #105 Dátum: 2006.03.31 16:08:28 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Ajjaj :mivan:  :hmm:  :?:  :?:  :?:

A Német Lajos jó időt mondott, azt mondta, a szombat száraz lesz. Már csak az allergiámnak kellene alábbhagynia, ma már egy 100-as papírzsepit eltrombitáltam. Most jöttem rá, hogy tavaly miért motoroztam olyan keveset. Mert mikor rámjön az allergia 5 percenként fújni kell az orrom, az meg nem megy motorozás közben  :szomoru:
Laco 73 :D

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #106 Dátum: 2006.03.31 16:45:07 »
Idézetet írta: "KLaco"
Idézetet írta: "Trotter66"

Akkor én 11-re? Bár az csak 8 szerintem...... Te a Pesti úton, vagy a Péceli úton, illetve arrafele lax?

Pesti út legvége.

Akkor, ha jövök rádcsörögjek, és kovojozunk a tecsóig? (PÜ.telcsiszám)
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Peter

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1629
Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #107 Dátum: 2006.03.31 18:18:05 »
Jo ido lesz biztosan! Holnap akkor talalkozunk a megbeszelt helyen!

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #108 Dátum: 2006.03.31 21:08:45 »
Idézetet írta: "Peter"
Jo ido lesz biztosan! Holnap akkor talalkozunk a megbeszelt helyen!


Basszus! Forma-1 időmérő lesz!!! 13:40
Ezért nem kelek hajnalban.........
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Peter

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1629
Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #109 Dátum: 2006.03.31 21:30:36 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Idézetet írta: "Peter"
Jo ido lesz biztosan! Holnap akkor talalkozunk a megbeszelt helyen!


Basszus! Forma-1 időmérő lesz!!! 13:40
Ezért nem kelek hajnalban.........


Hatmostakkor mi legyen?
Vedd fel valami kephangrogzito szerkezettel!

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #110 Dátum: 2006.03.31 21:53:09 »
Nem az időmérő a lényeg :) A meccs, az lesz jó.
Laco 73 :D

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #111 Dátum: 2006.04.01 00:06:01 »
Most már biztos h nem tudok menni holnap délután. :(
Jó időt és jó mocizást!  [smilie=moped.gif]

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #112 Dátum: 2006.04.01 11:39:01 »
Idézetet írta: "kmr"
Most már biztos h nem tudok menni holnap délután. :(
Jó időt és jó mocizást!  [smilie=moped.gif]

Kár!
Klaco: 14:45 Vízmű. :nagymosoly:  Igyekszem pontos lenni
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Peter

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1629
Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #113 Dátum: 2006.04.01 12:30:18 »
En ott leszek 15:00-kor!

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #114 Dátum: 2006.04.01 16:43:47 »
Hihi, megvolt az első tali  :nagymosoly: 3 résztvevő, 2 Yamaha, kontra Aprilia.
Hazafelé, mikor bemelegedett, húztam 1 kövéret, aztán 90-re felkúszott mutató, csak elfogyott az út  :nagymosoly:
Trotter, telefonálni álltál meg? Mert én nem reagáltam le a dolgokat, vagy a motoros kereskedésben akartál valamit?
Majd akkor legközelebb beszélünk róla, hogy mikor hol talcsizzunk.
Laco 73 :D

Peter

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1629
Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #115 Dátum: 2006.04.01 18:00:04 »
Idézetet írta: "KLaco"
Hazafelé, mikor bemelegedett, húztam 1 kövéret, aztán 90-re felkúszott mutató, csak elfogyott az út  :nagymosoly:


Vao,90 ??? Nem semmi :)

Viszont ha bemelegedett, akkor jo a termosztatod...

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #116 Dátum: 2006.04.01 19:03:16 »
Idézetet írta: "Peter"
Idézetet írta: "KLaco"
Hazafelé, mikor bemelegedett, húztam 1 kövéret, aztán 90-re felkúszott mutató, csak elfogyott az út  :nagymosoly:


Vao,90 ??? Nem semmi :)

Viszont ha bemelegedett, akkor jo a termosztatod...

Sokkal nem ment feljebb a mutató, mint volt, mikor odaértem, de sztem bemelegedett :) Mondjuk 10-el kevesebb az a valóságban, ha jól tudom, de akkor se rossz, pláne, hogy még mindig valami nem kóser az injektor körül. Jövő héten veszek a Tesco-ban Wynns, vagy milyen injektor tisztítót, aztán teltankolom, beleöntöm az 1/4-ét, az elvileg elég kell, hogy legyen, mert 50 literhez kell az egész. A maradék meg megy a Carinába, abba se árt sztem :pofa:
Laco 73 :D

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #117 Dátum: 2006.04.01 19:16:43 »
Idézetet írta: "Peter"
Idézetet írta: "KLaco"
Hazafelé, mikor bemelegedett, húztam 1 kövéret, aztán 90-re felkúszott mutató, csak elfogyott az út  :nagymosoly:

Vao,90 ??? Nem semmi :)
Viszont ha bemelegedett, akkor jo a termosztatod...

Igen, valószínűleg odafele azért nem melegedett be, mert lefele gurultunk, nem igen dolgozott a moci.... Viszont felfele elég rendesen nyomtuk neki....
Nem gondoltam volna, hogy a kicsi matuzsálem felfele is viszi az 50-et, hazafele a 31-esen beálltam középre, és stabil 60, és még volt valamennyi a gázbowdenből, igaz hátszéllel. Befele elég vacak volt, mert 50-et hozta csak...

Igen a motorkereskedésbe mentem be, éspedig azért, hogy megkérdezzem mit lehet tunningolni a mocin, mert jó lenne 70-es utazót kimókolni a blokkból.
A lényeg az, hogy a mester nagyon megdícsérte az állapotát, előszedett valami japó katalógot és megállapította, hogy 1980-85 között gyártották. Hagytam, hogy kontrollálni tudjam a mestert - mondjuk az évjáratot én is tudtam -, de valóban nagyon ért a mocikhoz, mert két pillanat alatt kiderítette, hogy a gépegység 1982.-benlátta meg a napvilágot Japánhonban, és belpiaci mocinak született.
Elmondta, hogy a jelenlegi 3,6 LE-ből némi mókolás után 7LE-s jószágot garantálna, igaz kb 2-3 heti szüttyögéssel és cirka 40E HUF költséggel kel számolni.
Tulajdonképpen az átömlőcsatornák hangolásával lehetne erőt belevinni a blokkba, állítása szerint agyon van fojtva a gép, pontosan azért, mert japán belpiacra szánták. Kicsi japó embereknek (50-60 kg) nem kell annyi teljesítmény, mint az Európai 70-90 kg-s embereknek. A kipufogót is meg lehetne rövidíteni, mert nagyon hosszú csövön ér el a blokkhoz a kipufogógáz.
Viszont dicsérte a motor műszaki állapotát, azt mondta, hogy szinte nincsen hangja, az automata váltón egy kicsit csodálkozott, mert csak félautomatát látott Yamahában, automataváltót csak Hondában.

Azt mondta, hogy szerinte adjam el egy gyűjtőnek a gépet, mert tényleg hiánytalan és eredeti - a km teljesítményt láttátok -, és vegyek egy nagykerekű napi használatra való robit, kínált is egyet mindjárt, hiszen kereskedő....... Tetszett is, egy almazöld retro robi, elfelejtettem a típusát, talán Modliani?? 145E-ért.

Jó lenne a nagyobb sebesség az országúti szakaszra, de végül is elviselhető, nem nagy távolságot kel megtennem. Pesten a nagy forgalomban meg simán tartja a helyét a kicsike.

Szóval a dilemma: költsek 40E-t a mocira, hogy legyen egy 7Le-s nagyobb sebességű gép - a hengerfúrásra azt mondta a mester, hogy nem érdemes, nagyon jó karban van a moci, és nem biztos, hogy azzal eredményt lehetne elérni, nagy valószínűséggel a vezérlést akkor is módosítani kellene -, vagy vegyek egy másik modernebb verdát napi használatra......
Hozzáteszem, hogy Pestre ritkán járok, inkább csak helyi használatban mozgok a mocival.

Na most lehet véleményezni.....
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #118 Dátum: 2006.04.01 19:35:57 »
Sztem használd így, ahogy van, akkor. Tényleg igaza lehet az emberkének. Szted az én vasammal is tudnának ott mit kezdeni? Mert akkor elviszem oda átnézetni majd 1szer. Jobban örülnék neki, ha szakember nyúlna hozzá, mert én nem szeretnék elbarmolni rajta semmit.
Laco 73 :D

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #119 Dátum: 2006.04.01 19:58:41 »
Idézetet írta: "KLaco"
Sztem használd így, ahogy van, akkor. Tényleg igaza lehet az emberkének. Szted az én vasammal is tudnának ott mit kezdeni? Mert akkor elviszem oda átnézetni majd 1szer. Jobban örülnék neki, ha szakember nyúlna hozzá, mert én nem szeretnék elbarmolni rajta semmit.


Szerintem ott van a manus a toppon. Eleinte egy kicsit lekezelt, aztán pár mondat után már látta, hogy nem vagyok teljesen amatőr és korrektul elmondta, amit leírtam dióhéjban.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.