Szerző Téma: Minden, ami motor és robogó!  (Megtekintve 406861 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Peter

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1629
Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #60 Dátum: 2006.03.26 21:52:12 »
Idézetet írta: "KLaco"

Azért mondtam a Szombat du-t, mert nekem csak az a jó, a többi már foglalt.


Igen, tenyleg. Nekem teljesen jo lesz!

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #61 Dátum: 2006.03.27 14:13:53 »
Hát, részemről úgy néz ki mégse jó. Most akartam beindítani a mocit, elsőre elkapta, picit hosszabb idő után, aztán leállt. Na jó, mondom előfordult már ilyen. Aztán megint indítom, megint elindul, húzok neki pár gázfröccsöt, hogy megemberelje magát, már kezdett fickós lenni, szépen járt, semmi gond, aztán megállt. Azóta nem kapja el, csak 1-1 pillanatra, de nem indul be. Fene ebbe a modern technikába, ezt nem lehet úgy szerelni, mint a Simsont sajna. Nem mintha ahoz értenék, de ez még inább kínai, szal nem tom mitévő legyek, ráadásul a közelben szervíz sincs, a legközelebbi, amit ismerek, az 13km, de addig valahogy el kell vinni. Nem tom mitévő legyek  :hmm:  :szomoru:
Laco 73 :D

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #62 Dátum: 2006.03.27 19:26:26 »
Idézetet írta: "KLaco"
Hát, részemről úgy néz ki mégse jó. Most akartam beindítani a mocit, elsőre elkapta, picit hosszabb idő után, aztán leállt. Na jó, mondom előfordult már ilyen. Aztán megint indítom, megint elindul, húzok neki pár gázfröccsöt, hogy megemberelje magát, már kezdett fickós lenni, szépen járt, semmi gond, aztán megállt. Azóta nem kapja el, csak 1-1 pillanatra, de nem indul be. Fene ebbe a modern technikába, ezt nem lehet úgy szerelni, mint a Simsont sajna. Nem mintha ahoz értenék, de ez még inább kínai, szal nem tom mitévő legyek, ráadásul a közelben szervíz sincs, a legközelebbi, amit ismerek, az 13km, de addig valahogy el kell vinni. Nem tom mitévő legyek  :hmm:  :szomoru:


Djertya ki, azt azért tsak lehet.... Sztem beköpte. Ha meg nem, akkor a djertyanyílásba egy kicsi hidegindító, azzal beindul és kiköhögi a karbiból előkerült dzsuvát. Van benne benya?? Nézd meg a üzaszállítóvezetéket, rajta kell lenni egy szűrőnek. Abban mi a helyzet.
Ha nem jutsz előrébb, akkor valamelyik nap átugor6ok..... Gondolom egy-két kulcsod azért van...
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #63 Dátum: 2006.03.27 19:29:25 »
Hm... A Pólus pakoló nekem nagyon messze van....... Jobb lenne a XVII. Pesti úti Tesco-Meki környéke. Az Zuglótól is annyira van, mint tőlünk. Klacó meg örül, és kitolja a mocit... :-)  :otlet: Vagy megyünk hozzá és lábraállítjuk a kicsikét... Na? :nagymosoly:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #64 Dátum: 2006.03.27 19:51:01 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Djertya ki, azt azért tsak lehet.... Sztem beköpte. Ha meg nem, akkor a djertyanyílásba egy kicsi hidegindító, azzal beindul és kiköhögi a karbiból előkerült dzsuvát. Van benne benya?? Nézd meg a üzaszállítóvezetéket, rajta kell lenni egy szűrőnek. Abban mi a helyzet.
Ha nem jutsz előrébb, akkor valamelyik nap átugor6ok..... Gondolom egy-két kulcsod azért van...

Gyertya van rajta, de mivel nem láttam a "pipától", ezért nem néztem meg, de valószínűleg szétkapom majd, ha lesz időm. Hidegindítóm nincs, és karbi sincs, ez már injektoros csoda, szal azért mondta, hogy nem Simson. Üzemanyag van benne rendesen, több, mint feléig szemre is. Az üzemanyag szállító csövecskét még nem láttam, mert eléggé burkolt helyen van. Remélem nagyon nem kell szétbombázni a mocit, mert multkor mikor szétszedtem 3 hétig darabokban volt, mire találtam csavarokat, hoghy összerakjam, meg meg kellett ragasztani pár dolgot, mert valaki barbár módon szedte szét. Köszi a segítséget, ha szükség lesz rá szólok.
Laco 73 :D

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #65 Dátum: 2006.03.27 19:56:26 »
Idézetet írta: "KLaco"
Idézetet írta: "Trotter66"
Djertya ki, azt azért tsak lehet.... Sztem beköpte. Ha meg nem, akkor a djertyanyílásba egy kicsi hidegindító, azzal beindul és kiköhögi a karbiból előkerült dzsuvát. Van benne benya?? Nézd meg a üzaszállítóvezetéket, rajta kell lenni egy szűrőnek. Abban mi a helyzet.
Ha nem jutsz előrébb, akkor valamelyik nap átugor6ok..... Gondolom egy-két kulcsod azért van...

Gyertya van rajta, de mivel nem láttam a "pipától", ezért nem néztem meg, de valószínűleg szétkapom majd, ha lesz időm. Hidegindítóm nincs, és karbi sincs, ez már injektoros csoda, szal azért mondta, hogy nem Simson. Üzemanyag van benne rendesen, több, mint feléig szemre is. Az üzemanyag szállító csövecskét még nem láttam, mert eléggé burkolt helyen van. Remélem nagyon nem kell szétbombázni a mocit, mert multkor mikor szétszedtem 3 hétig darabokban volt, mire találtam csavarokat, hoghy összerakjam, meg meg kellett ragasztani pár dolgot, mert valaki barbár módon szedte szét. Köszi a segítséget, ha szükség lesz rá szólok.


Injektor.. Aha az gáz, mert azért abba is kerülhet piszok..... Lehet, hogy csak a gyertya a bibis, vagy a gyertyapipa.... Sok sikert.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Peter

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1629
Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #66 Dátum: 2006.03.27 21:12:25 »
Akkor KLaconal talakozunk, ha addigra nem sikerul beroffenteni a gepet :)

Nekem tenyleg mindegy, elmegyek barhova itt PEsten belul.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #67 Dátum: 2006.03.28 12:49:45 »
Idézetet írta: "Peter"
Akkor KLaconal talakozunk, ha addigra nem sikerul beroffenteni a gepet :)

Nekem tenyleg mindegy, elmegyek barhova itt PEsten belul.

+beszéltük. Mostmárcsakaztatkellkideríteni, hogy hol is lakik Klaco car(moped)társ. :-)
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #68 Dátum: 2006.03.28 17:18:34 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Idézetet írta: "Peter"
Akkor KLaconal talakozunk, ha addigra nem sikerul beroffenteni a gepet :)

Nekem tenyleg mindegy, elmegyek barhova itt PEsten belul.

+beszéltük. Mostmárcsakaztatkellkideríteni, hogy hol is lakik Klaco car(moped)társ. :-)

Majd megírom provibe mindkettőtöknek, a világ vége után 2-vel. Ha nagyobbat rúgok a fociba, akkor kirepül Pestről :D
Amúgy ma arra jutottam, hogy nincs 17-es gyertyakulcs itthon, mert a 21-es az autóhoz való. Levettem a gyertyapipát, aztán rá van írva, hogy NGK. 17-es villással próbáltam tenni valamit az ügy érdekében, de inkább nem feszegettem. Indításkor megint ugyanazt csinálja, néha 1-1 ütemig elkapja, de semmi több. Holnap átjön ismerős, aztán meglátjuk, mit mond, ha nem tud segíteni, akkor várlak titeket szeretettel.
Laco 73 :D

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #69 Dátum: 2006.03.28 18:19:58 »
Idézetet írta: "KLaco"
Idézetet írta: "Trotter66"
Idézetet írta: "Peter"
Akkor KLaconal talakozunk, ha addigra nem sikerul beroffenteni a gepet :)

Nekem tenyleg mindegy, elmegyek barhova itt PEsten belul.

+beszéltük. Mostmárcsakaztatkellkideríteni, hogy hol is lakik Klaco car(moped)társ. :-)

Majd megírom provibe mindkettőtöknek, a világ vége után 2-vel. Ha nagyobbat rúgok a fociba, akkor kirepül Pestről :D
Amúgy ma arra jutottam, hogy nincs 17-es gyertyakulcs itthon, mert a 21-es az autóhoz való. Levettem a gyertyapipát, aztán rá van írva, hogy NGK. 17-es villással próbáltam tenni valamit az ügy érdekében, de inkább nem feszegettem. Indításkor megint ugyanazt csinálja, néha 1-1 ütemig elkapja, de semmi több. Holnap átjön ismerős, aztán meglátjuk, mit mond, ha nem tud segíteni, akkor várlak titeket szeretettel.

Szerintem 16-os a kisgyertya mérete.... :hmm: Ha kell vmi szerszámzat, akkor inkább a Primcsibe belerámolok, minden földi jót, és akár generálozhatunk is.... De a robin van elöl egy bevásárlókosárszeű izé.... Abba sok kulcs belefér... Villással meg ne próbálkozzál, csak baj lehet belőle. Még az is lehet, hogy a gyartyaporcelán ment széjjel, akkor is szokott ilyen csinálni. Lehet, hogy be kellene szerezned egy gyertyát.....

Namost a címed vonatkozásában nem várnék a világ vége után 2.-re.... :kacsint:  :rohog:  :rohog: Vagy azért írtad, hogy ne is menjünk??? :shock:  :kormom:  :vezetes:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #70 Dátum: 2006.03.28 18:41:19 »
Idézetet írta: "Trotter66"

Szerintem 16-os a kisgyertya mérete.... :hmm: Ha kell vmi szerszámzat, akkor inkább a Primcsibe belerámolok, minden földi jót, és akár generálozhatunk is.... De a robin van elöl egy bevásárlókosárszeű izé.... Abba sok kulcs belefér... Villással meg ne próbálkozzál, csak baj lehet belőle. Még az is lehet, hogy a gyartyaporcelán ment széjjel, akkor is szokott ilyen csinálni. Lehet, hogy be kellene szerezned egy gyertyát.....

Namost a címed vonatkozásában nem várnék a világ vége után 2.-re.... :kacsint:  :rohog:  :rohog: Vagy azért írtad, hogy ne is menjünk??? :shock:  :kormom:  :vezetes:

Akkor tévedtem, én 17-esel próbáltam, de nem erőltettem. Hol lehet vajon ilyen gyertyát kapni valahol a közelben? Megkérem aput, vagyen holnap hazafelé, remélem a moci típusa alapján megtudják mondani, milyen kell bele. A porcelán éppnek tűnik.
A címmel csak Péter miatt poénkodtam, te tudod a legjobban, hogy a 17 ker mennyire kint van az 5 kerhez képest  :kacsint:
Laco 73 :D

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #71 Dátum: 2006.03.28 18:46:16 »
Idézetet írta: "KLaco"
Idézetet írta: "Trotter66"

Szerintem 16-os a kisgyertya mérete.... :hmm: Ha kell vmi szerszámzat, akkor inkább a Primcsibe belerámolok, minden földi jót, és akár generálozhatunk is.... De a robin van elöl egy bevásárlókosárszeű izé.... Abba sok kulcs belefér... Villással meg ne próbálkozzál, csak baj lehet belőle. Még az is lehet, hogy a gyartyaporcelán ment széjjel, akkor is szokott ilyen csinálni. Lehet, hogy be kellene szerezned egy gyertyát.....

Namost a címed vonatkozásában nem várnék a világ vége után 2.-re.... :kacsint:  :rohog:  :rohog: Vagy azért írtad, hogy ne is menjünk??? :shock:  :kormom:  :vezetes:

Akkor tévedtem, én 17-esel próbáltam, de nem erőltettem. Hol lehet vajon ilyen gyertyát kapni valahol a közelben? Megkérem aput, vagyen holnap hazafelé, remélem a moci típusa alapján megtudják mondani, milyen kell bele. A porcelán éppnek tűnik.
A címmel csak Péter miatt poénkodtam, te tudod a legjobban, hogy a 17 ker mennyire kint van az 5 kerhez képest  :kacsint:


Ja én nem tudtam, hogy hol lakik Péter.... A Pesti úton kifele a jobb oldalon az emelkedő közepén van egy robogós szerelde, meg árusítóhely, ott ahol ősszel a faleveleket gyűjtik..... Pesten én a II. ker. Batthányi utca 13. szám alatt tudok egy boltot, ahol a sisakot vettem. www.moto.hu
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #72 Dátum: 2006.03.28 18:55:17 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Ja én nem tudtam, hogy hol lakik Péter.... A Pesti úton kifele a jobb oldalon az emelkedő közepén van egy robogós szerelde, meg árusítóhely, ott ahol ősszel a faleveleket gyűjtik..... Pesten én a II. ker. Batthányi utca 13. szám alatt tudok egy boltot, ahol a sisakot vettem. www.moto.hu

Én se tudom hol lakik, de abból kiindulva, először hol akart találkozni, sztem valahol a balváros környékén.
Ismerem, hol van az a szerelde, innen kb 1km-re van, de nincs kedvem odatolni a mocit, elég nehéz, pláne, hogy normális járda sincs arrafelé, meg utat építenek most. Amúgy nem ismerem, hogy mihez értenek, ez a másik baj. Asszem a II. kerület az most felejtős, Keresztúron van 1 kis bolt a Cinkotaitól kezdődő soron, ott megkérem aput nézzen körül.
Laco 73 :D

Peter

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1629
Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #73 Dátum: 2006.03.28 20:16:56 »
Angyalfoldon lakom. Elegge belvaros,ugyhogy innnen kb minden egyforman nincs nagyon messze.
Na ezt jol megfogalmaztam  :mivan:

Ertitek...

Nekem van gyertyakulcsom, de hogy mekkora nem tudom. Ha nem felejtem el holnap megnezem, ma mar nincs kedvem leballagni a garazsba.

Biztos a gyertyaval van gond, ha van benya, akkor be kellene indulnia.

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #74 Dátum: 2006.03.28 20:32:58 »
Idézetet írta: "Peter"
Angyalfoldon lakom. Elegge belvaros,ugyhogy innnen kb minden egyforman nincs nagyon messze.
Na ezt jol megfogalmaztam  :mivan:

Ertitek...

Nekem van gyertyakulcsom, de hogy mekkora nem tudom. Ha nem felejtem el holnap megnezem, ma mar nincs kedvem leballagni a garazsba.

Biztos a gyertyaval van gond, ha van benya, akkor be kellene indulnia.

Az jó, én is angyalföldi betyár voltam egy idejig, de annak már jó ideje. Multkor beszéltünk 1 haverral, hogy a 13 ker az tulképpen kettős, mert van 1 belvárosias része, meg van 1 nyugisabb külsö része is.
Nem jársz véletlenül motoros boltok környékén? Persze csak ha nem kerülő, mert holnap nagyon elfoglalt leszek, csak csütörtök reggel tudnék menni valahová, de mivel 11:20-ra mennem kell suliba, és a mociboltok 10kor nyitnak, vagy némelyik talán 9-kor. Szal a moci egy 2002-es Aprilia SR-50 Ditech Replica, nem Piaggio blokkos az fix, ez már korábban kiderült, de nem jut eszembe pontosan melyik márkát mondták, talán Yamaha, de rég volt már, lehet rosszul emlékszek. Ezek alapján talán meg tudják mondani, milyen gyertya kell bele.
Megvan, NGK RCPR8-E kell, ezt írja a könyve.
Laco 73 :D