Szerző Téma: Minden, ami motor és robogó!  (Megtekintve 406855 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Peter

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1629
Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #75 Dátum: 2006.03.28 21:12:28 »
Idézetet írta: "KLaco"
Az jó, én is angyalföldi betyár voltam egy idejig, de annak már jó ideje. Multkor beszéltünk 1 haverral, hogy a 13 ker az tulképpen kettős, mert van 1 belvárosias része, meg van 1 nyugisabb külsö része is.
Nem jársz véletlenül motoros boltok környékén? ...Megvan, NGK RCPR8-E kell, ezt írja a könyve.


Par eve koltoztunk ide, a nyugisabb reszebe. Meg kertunk is van :)

Hat holnap egesz nap a tmobilba fogok melozni a Szava utcaba, ott meg mintha lenne egy motorbolt. Kuldj egy mobilszamot, aztan akkor holnap elmegyek, megkerdezem, felhivlak, es ha azt mondod oke, akkor megveszem neked. Szombaton meg elvisszuk. Mit szolsz?

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #76 Dátum: 2006.03.28 21:44:56 »
Idézetet írta: "Peter"
Idézetet írta: "KLaco"
Az jó, én is angyalföldi betyár voltam egy idejig, de annak már jó ideje. Multkor beszéltünk 1 haverral, hogy a 13 ker az tulképpen kettős, mert van 1 belvárosias része, meg van 1 nyugisabb külsö része is.
Nem jársz véletlenül motoros boltok környékén? ...Megvan, NGK RCPR8-E kell, ezt írja a könyve.


Par eve koltoztunk ide, a nyugisabb reszebe. Meg kertunk is van :)

Hat holnap egesz nap a tmobilba fogok melozni a Szava utcaba, ott meg mintha lenne egy motorbolt. Kuldj egy mobilszamot, aztan akkor holnap elmegyek, megkerdezem, felhivlak, es ha azt mondod oke, akkor megveszem neked. Szombaton meg elvisszuk. Mit szolsz?

Köszi, nagyon rendi vagy, küldöm Pü-ben a dolgokat.
Elküldve...
Laco 73 :D

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #77 Dátum: 2006.03.29 09:42:23 »
Idézetet írta: "KLaco"
Idézetet írta: "Trotter66"

Szerintem 16-os a kisgyertya mérete.... :hmm: Ha kell vmi szerszámzat, akkor inkább a Primcsibe belerámolok, minden földi jót, és akár generálozhatunk is.... De a robin van elöl egy bevásárlókosárszeű izé.... Abba sok kulcs belefér... Villással meg ne próbálkozzál, csak baj lehet belőle. Még az is lehet, hogy a gyartyaporcelán ment széjjel, akkor is szokott ilyen csinálni. Lehet, hogy be kellene szerezned egy gyertyát.....

Namost a címed vonatkozásában nem várnék a világ vége után 2.-re.... :kacsint:  :rohog:  :rohog: Vagy azért írtad, hogy ne is menjünk??? :shock:  :kormom:  :vezetes:

Akkor tévedtem, én 17-esel próbáltam, de nem erőltettem. Hol lehet vajon ilyen gyertyát kapni valahol a közelben? Megkérem aput, vagyen holnap hazafelé, remélem a moci típusa alapján megtudják mondani, milyen kell bele. A porcelán éppnek tűnik.
A címmel csak Péter miatt poénkodtam, te tudod a legjobban, hogy a 17 ker mennyire kint van az 5 kerhez képest  :kacsint:

Ha jól rémlik akkor a mocihoz tartozó gyári szerszámkészletben van gyertyakulcs is!
Neked nincsen ilyen a lábtartó közepén lévő zérható kis rekeszben?

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #78 Dátum: 2006.03.29 14:59:21 »
Idézetet írta: "kmr"
Ha jól rémlik akkor a mocihoz tartozó gyári szerszámkészletben van gyertyakulcs is!
Neked nincsen ilyen a lábtartó közepén lévő zérható kis rekeszben?

Mivel nem volt 600ezrem, hogy újat vegyek, ezért használtat vettem, aztán nem adtak hozzá  :szomoru:
Laco 73 :D

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #79 Dátum: 2006.03.29 15:29:34 »
Idézetet írta: "KLaco"
Idézetet írta: "kmr"
Ha jól rémlik akkor a mocihoz tartozó gyári szerszámkészletben van gyertyakulcs is!
Neked nincsen ilyen a lábtartó közepén lévő zérható kis rekeszben?

Mivel nem volt 600ezrem, hogy újat vegyek, ezért használtat vettem, aztán nem adtak hozzá  :szomoru:

Az enyém se új volt, de legalább ezt az igen nagy értékű tartozékot nem vették ki belőle. :)

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #80 Dátum: 2006.03.29 15:46:33 »
Idézetet írta: "kmr"
Az enyém se új volt, de legalább ezt az igen nagy értékű tartozékot nem vették ki belőle. :)

Én meg az apróságokat szoktam ott tartani, de ezek szerint volt annak eredeti funkciója, jó tudni. 2 óra múlva jön ismerős, kiváncsi leszek, mit mond rá, ezermester az ürge, látott már robogót is, remélem ő megoldja a gondot, és akkor tudok menni szombat du, nem kell a srácoknak segítenie. Remélem megjavul az idő, ma szarrá áztam 3 perc alatt a buszmegállótól a lakásig.
Laco 73 :D

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #81 Dátum: 2006.03.29 16:21:06 »
Idézetet írta: "KLaco"
Idézetet írta: "kmr"
Az enyém se új volt, de legalább ezt az igen nagy értékű tartozékot nem vették ki belőle. :)

Én meg az apróságokat szoktam ott tartani, de ezek szerint volt annak eredeti funkciója, jó tudni. 2 óra múlva jön ismerős, kiváncsi leszek, mit mond rá, ezermester az ürge, látott már robogót is, remélem ő megoldja a gondot, és akkor tudok menni szombat du, nem kell a srácoknak segítenie. Remélem megjavul az idő, ma szarrá áztam 3 perc alatt a buszmegállótól a lakásig.

Én meg robogóval jöttem melóba, és remélem eláll míg elindulok haza. nem akakrok szarrá ázni...

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #82 Dátum: 2006.03.29 17:18:26 »
Srácok, köszi minden felajánlást, megoldódott a probléma  :nagymosoly: Remélem sikerül szombat elött is mennem vele, hogy bejáratódjon, kicsit fudoklik még alapjáraton. Szal beköpte a fránya gyertyát. De ez mind semmi, sikerült eltörni a dugós kulcsot, amivel kilazítani igyekezett az ismerősöm. Szal kis barkácsolás, meg egyéb alkatrészek felhasználásával sikerült megoldani a szitut, nagyon be volt tépve a gyertya, csoda, hogy kijött. Most nem húztuk meg annyira. Ha van, aki rajtam kívül, nem tudja, hogy kell megtisztítani a gyertyát, akkor elárulom, amit ma tanultam, de sztem ez mindenkinek evidens rajtam kívül. Hiába no, nem vagyok barkács alkat, meg fiatal vagyok. De most kis gázadásra pöccre indul. Sztem ha nem lesz szombaton nagy zuhi, akkor mehetünk :D Akkor a 17. kerületi Tesco parkoló legyen?
Péternek külön köszönet, hogy potyára ment el a boltba.
Laco 73 :D

Peter

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1629
Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #83 Dátum: 2006.03.29 19:45:19 »
Nem mentem be potyara, vettem az enyembe egy tartalekgyertyat :)
Olyan rendesek voltak a sracok, elkezdtek keresgetni milyen helyettesito gyertya lenne jo a tiedbe, aztan arra jutottak inkabb ne vegyek, mert nem biztos hogy jo lesz. Az enyembe meg tudtak adni, igy vettem egyet.

En romettel kezdtem motoros palyafutasom. Na azt egesz heten butykolni kellett, hogy a hetvegen kibirjon 30-40 percet... Rengeteg bajom volt vele, gyertyat nem birtam talalni bele rendeset, allandoan bekopte mindet. En tudom hogy kell megpucolni  :nagymosoly:

Ma en is motoroztam, hazafele leteszteltem az esoruhat. Nem azott at. De nagyonszar esoben motorozni  :sir:

Nekem jo lesz a tescoparking. Idopont? Vagy az mar megvan?

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #84 Dátum: 2006.03.29 20:07:17 »
Idézetet írta: "Peter"
Nem mentem be potyara, vettem az enyembe egy tartalekgyertyat :)
Olyan rendesek voltak a sracok, elkezdtek keresgetni milyen helyettesito gyertya lenne jo a tiedbe, aztan arra jutottak inkabb ne vegyek, mert nem biztos hogy jo lesz. Az enyembe meg tudtak adni, igy vettem egyet.

En romettel kezdtem motoros palyafutasom. Na azt egesz heten butykolni kellett, hogy a hetvegen kibirjon 30-40 percet... Rengeteg bajom volt vele, gyertyat nem birtam talalni bele rendeset, allandoan bekopte mindet. En tudom hogy kell megpucolni  :nagymosoly:

Ma en is motoroztam, hazafele leteszteltem az esoruhat. Nem azott at. De nagyonszar esoben motorozni  :sir:

Nekem jo lesz a tescoparking. Idopont? Vagy az mar megvan?

A tartalék gyertya sose árt. Én is veszek majd. Remélem sikerül vennem majd valahol. Megnéztem, az a típus volt benne, amit írt a könyv, de piszkosul be volt gyógyulva.
Akkor, te már tudod, mi a dörgés :) Én ezzel kezdtem, tavaly febr 27-én vettük, nem értem rá mocizni vele sokat, talán 80km-et mentem vele, mert valami mindig közbejött, és nincs elég rutinom se a forgalomban szal valamennyire még félek is a mocizástól, igazából nem nagyon tudom kihasználni, de majd párszor bemegyek vele suliba az fix.
Nem tom, talán 3 óra jó lenne, az nincs nagyon későn. Mennyi ideig legyünk/mit csináljunk, a konvolyozás az ok, de mit csináljunk még?
Laco 73 :D

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #85 Dátum: 2006.03.29 20:25:44 »
Én egy Riga 6-ossal kezdtem (nem mosógép!! :nagymosoly: ), majd Riga 12, Babetta, Jawa Mustang, MZ-125, MZ 250/ETS (nem ETZ!!), Jawa 350 de lux Aut. volt a sor. Aztán jöttem a kocsik, de az már egy másik topicba le lett írva....
És valami áhítattal néztük a Simsonon feszítő hevarokat, mert akkoriban az volt a non plus ultra, még ha csak egy sima S50-es volt, nemhogy négy(öt)gangos N51, akksival indexxel......

Előre láthatólag jó a szombat du. 3 óra, de ki tudja még...... Hogy mit csinálunk? Jól megköpköditek a matuzsálemet, amivel megyek, dunálunk, esetleg egy laza fogyókúrás kajcsi a mekibe, mitomén. Lehet, hogy szakadni fog az eső....
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #86 Dátum: 2006.03.29 20:34:16 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Előre láthatólag jó a szombat du. 3 óra, de ki tudja még...... Hogy mit csinálunk? Jól megköpköditek a matuzsálemet, amivel megyek, dunálunk, esetleg egy laza fogyókúrás kajcsi a mekibe, mitomén. Lehet, hogy szakadni fog az eső....

Akkor viszek láncot is, meg manit is  :nagymosoly:
Köpködni nem köpködünk, maximum tátott szájjal bámuljuk, hogy milyen gépcsodák vannak még a világon  :pofa:
Laco 73 :D

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #87 Dátum: 2006.03.29 20:38:31 »
Idézetet írta: "KLaco"
Idézetet írta: "Trotter66"
Előre láthatólag jó a szombat du. 3 óra, de ki tudja még...... Hogy mit csinálunk? Jól megköpköditek a matuzsálemet, amivel megyek, dunálunk, esetleg egy laza fogyókúrás kajcsi a mekibe, mitomén. Lehet, hogy szakadni fog az eső....

Akkor viszek láncot is, meg manit is  :nagymosoly:
Köpködni nem köpködünk, maximum tátott szájjal bámuljuk, hogy milyen gépcsodák vannak még a világon  :pofa:


Láncot? Szoktátok láncolni? Én még nem csináltam ilyet. Kormányzár oszt kész. :hmm:  Lehet, ha Pestre megyek, akkor kellene? :otlet:
Igaz, ha a kulcsát odaadom, akkor sem biztos, hogy el tudják vinni. Megszokást igényel az elindulás vele..... :nagymosoly:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #88 Dátum: 2006.03.29 20:42:05 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Láncot? Szoktátok láncolni? Én még nem csináltam ilyet. Kormányzár oszt kész. :hmm:  Lehet, ha Pestre megyek, akkor kellene? :otlet:
Igaz, ha a kulcsát odaadom, akkor sem biztos, hogy el tudják vinni. Megszokást igényel az elindulás vele..... :nagymosoly:

Olyan láncom van, hogy 2,5 kiló legalább  :nagymosoly: Józsefvárosban szerinted hogy merném kinthagyni különben?  :pofa:
Laco 73 :D

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #89 Dátum: 2006.03.29 20:52:33 »
Idézetet írta: "KLaco"
Idézetet írta: "Trotter66"
Láncot? Szoktátok láncolni? Én még nem csináltam ilyet. Kormányzár oszt kész. :hmm:  Lehet, ha Pestre megyek, akkor kellene? :otlet:
Igaz, ha a kulcsát odaadom, akkor sem biztos, hogy el tudják vinni. Megszokást igényel az elindulás vele..... :nagymosoly:

Olyan láncom van, hogy 2,5 kiló legalább  :nagymosoly: Józsefvárosban szerinted hogy merném kinthagyni különben?  :pofa:

Jo-jo-jÓÓÓzsefváros?? Akkor értem. Bár arrafelé a lánc is kelendő.... De be van ám az rendesen kamerázva már.... Nem nagyon mernek mozdulni arrafele.....
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.