Szerző Téma: Minden, ami motor és robogó!  (Megtekintve 406828 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

cujethu

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1286
Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #240 Dátum: 2008.01.13 17:33:48 »
Idézetet írta: "Peter"
Végre motoroztam egy rövidet :nagymosoly: !!! Fantasztikus volt már nagyon vártam! Kb 40 km-t mentem, Gödöllõig meg vissza. Egy kicsit ugyan összesároztam, de szerencsére csak a kerékjáratokba ment, hazaérve le is mostam, ugyhogy eredeti fényében pompázik a vas:) Kezesbárány ez a gép, álomszépen megy.
Találkoztam vagy 10 motorssal, mindenki integetett. Nem csak én vagyok besózva :)

Cujethu, lassan szervezhetjük a talit  :nagymosoly:


Renden !!!!! :nagymosoly:

Én kerülnék már egy kört, de nálunk még foltokban hó van!
Bár gondolom nem volt meleged a vason, de a feeling megétre !
Toyota Carina-E xli '92, Suzuki M800 2007, Skoda Octavia 2019

Peter

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1629
Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #241 Dátum: 2008.01.13 19:46:34 »
Idézetet írta: "cujethu"
...Bár gondolom nem volt meleged a vason, de a feeling megétre !


Belülrõl fûtött az adrenalin :)

A kezem fázott már visszafelé, az nem kimondottan téli cucc. Van téli is, de az már picit ki van nyulva. Lehet beruházok egy melegebb kesztyûre. Jövõ héten remélem megint lehet egyett gurulni.

cujethu

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1286
Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #242 Dátum: 2008.01.13 19:51:45 »
Idézetet írta: "Peter"
Idézetet írta: "cujethu"
...Bár gondolom nem volt meleged a vason, de a feeling megétre !


Belülrõl fûtött az adrenalin :)

A kezem fázott már visszafelé, az nem kimondottan téli cucc. Van téli is, de az már picit ki van nyulva. Lehet beruházok egy melegebb kesztyûre. Jövõ héten remélem megint lehet egyett gurulni.


Azért arra vigyázz, hogy a motor gummák ebben a hidegben nem tapadnak úgy , mint nyáron!
Persze gondolom, nem hajtasz még annyira az új mocival!
Toyota Carina-E xli '92, Suzuki M800 2007, Skoda Octavia 2019

Peter

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1629
Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #243 Dátum: 2008.01.31 21:46:07 »
Mizujs cujethu? Megvolt már az idei motorozás?
Én már 4x voltam! Már 200km van a gépben! A gumik már bejáratódtak :)
Vettem egy frankó téli kesztyût, mostmár nem fázik semmim sem.

Akkora nagy élmény, el nem tudom mondani! Ma mentem egy 100km-t délután, még most is vigyorgok  :nagymosoly:

cujethu

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1286
Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #244 Dátum: 2008.02.02 12:26:33 »
Idézetet írta: "Peter"
Mizujs cujethu? Megvolt már az idei motorozás?
Én már 4x voltam! Már 200km van a gépben! A gumik már bejáratódtak :)
Vettem egy frankó téli kesztyût, mostmár nem fázik semmim sem.

Akkora nagy élmény, el nem tudom mondani! Ma mentem egy 100km-t délután, még most is vigyorgok  :nagymosoly:


Üdv, moccos!  :kacsint:

Nekem még nem sok van az idén (50-60 km). Erre nem a legjobb az idõ amikor itthon vagyok.  :szomoru:
De a múlt hétvégén sütött a nap, s bár fújt a szél, nem bírtam magammal és mentem egy kört! Nagyon jó érzés volt, csak a begyulladt fogam nem díjjazta az ötletet! De megérte!  :nagymosoly:

Holnap Szolnokon lesz Veterán-motoros börze és találkozó. Bár az enyém még nem veterán a meg 6 hónapjával, de ha az idõ engedi, lehet átgurulunk!

Jó mocizást!

ui.: csak óvatosan, nálunk pont egy órája kaszáltak el egy motorost! És sajnos épp egy Toyotával. :banging:  :sir:
Toyota Carina-E xli '92, Suzuki M800 2007, Skoda Octavia 2019

cujethu

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1286
Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #245 Dátum: 2008.02.21 12:49:38 »
Kétkerekûek, ébresztõ!!!
Lassan jön a jobb idõ !  :nagymosoly:
Toyota Carina-E xli '92, Suzuki M800 2007, Skoda Octavia 2019

Peter

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1629
Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #246 Dátum: 2008.02.21 13:52:16 »
Hu én már olyan éber vagyok, hogy az elsõ napsugarakra már azonnal huzok a garázsba és ülök a motorra :)

Már 600 km van a gépben, gyakorlatilag minden olyan hétvégén ahol az idõ engedte gurultam vele 80-100km-eket. Most hétvégén talán összejön az elsõ nagyobb tura. Aztán jövõ héten jöhet az elsõ service.
Cujethu mit tervezel hétvégére?

cujethu

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1286
Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #247 Dátum: 2008.02.22 13:39:45 »
Idézetet írta: "Peter"
Hu én már olyan éber vagyok, hogy az elsõ napsugarakra már azonnal huzok a garázsba és ülök a motorra :)

Már 600 km van a gépben, gyakorlatilag minden olyan hétvégén ahol az idõ engedte gurultam vele 80-100km-eket. Most hétvégén talán összejön az elsõ nagyobb tura. Aztán jövõ héten jöhet az elsõ service.
Cujethu mit tervezel hétvégére?


Merre lesz az a "nagyobb túra" ?
Mi is mennénk valahová, ha az idõ olyan lesz, de még nincs semi lefixálva!
Toyota Carina-E xli '92, Suzuki M800 2007, Skoda Octavia 2019

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #248 Dátum: 2008.02.22 14:53:57 »
Én is elég sokat pöfögök erre-arra az utóbbi napokban a Velociferoval - nagyon zsír :nagymosoly: ... Csak a fékje lenne jobb, dehát azzal nincs mit csinálni, elöl-hátul dob :| ... Mindkettõt egyszerre húzni kell izomból, ha komolyabb lassulást akar produkálni az ember.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Peter

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1629
Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #249 Dátum: 2008.02.22 15:52:44 »
cujethu, közben annyi történt, hogy megint nem birtam magammal egyik délután, és beletekerem egy 150 km-t  :nagymosoly: Ez picit behatárolja a távolságokat, a hétvégére maradt kb 300 km-em, mert szerdán viszem 1000-es servicéra.

Hol is laksz? Heves? Nézegetem, hogy nekem beleférne egy Pécel-Jászberény-Mátraháza tura. Összefuthatnánk Jázsberényben, onnan meg elmegyünk Mátraházára. Ott meg eszunk egy fagyit  :kacsint:
De lehet hogy Szolnokra megyünk le Vasárnap, vannak ott rokonok, már fél eve igérgetjük hogy megnézzük õket. Ja és vasárnapra tervezzük, mert akkorra jobb idõt mondanak.

Nos?

Palaczk, unokatesómnak is volt dobfékes mocija, szerzett rá egy tárcsafékes kereket, fél nap alatt átalakította tárcsafékesre a gépet. Persze csak elöl.
Szerintem egy szezont mocizol vele, aztán elkezdesz kacsingatni majd a nagyobb gépek felé  :nagymosoly:

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #250 Dátum: 2008.02.23 12:35:59 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Én is elég sokat pöfögök erre-arra az utóbbi napokban a Velociferoval - nagyon zsír :nagymosoly: ... Csak a fékje lenne jobb, dehát azzal nincs mit csinálni, elöl-hátul dob :| ... Mindkettõt egyszerre húzni kell izomból, ha komolyabb lassulást akar produkálni az ember.


Nekem még a téli álmát alussza a Matuzsálemi korban lévõ Yamaha. Nézegetem a garázsban, sztem egyre szebb, a felnik frissen fényezve, vadi új - sajnos nem korhû - abroncsok.... Holnap elõvarázsolom, beröffentem, hiszen egész jó idõ lesz....

Asszem - mi robogósok - nagyobb túrára nem vállalkozunk, mert padlógázon is egy fél nap, mire elérünk Gyöngyösre, namhogy Mátraháza.... :rohog:  :rohog:  :rohog:

Én már nem fogok nagymocit venni, elég a két verda meg ez a kis pöfögõ, mindazonáltal Palacz Velóját szívesen kipróbálnám, no és persze a nagymotoros kollégák kétkerkûjét is szívesen megvizslatnám, a vér ugyanis nem válik vízzé... :mrgreen:  [smilie=moped.gif]
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #251 Dátum: 2008.02.23 16:37:16 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Idézetet írta: "Palaczk"
Én is elég sokat pöfögök erre-arra az utóbbi napokban a Velociferoval - nagyon zsír :nagymosoly: ... Csak a fékje lenne jobb, dehát azzal nincs mit csinálni, elöl-hátul dob :| ... Mindkettõt egyszerre húzni kell izomból, ha komolyabb lassulást akar produkálni az ember.


Nekem még a téli álmát alussza a Matuzsálemi korban lévõ Yamaha. Nézegetem a garázsban, sztem egyre szebb, a felnik frissen fényezve, vadi új - sajnos nem korhû - abroncsok.... Holnap elõvarázsolom, beröffentem, hiszen egész jó idõ lesz....

Asszem - mi robogósok - nagyobb túrára nem vállalkozunk, mert padlógázon is egy fél nap, mire elérünk Gyöngyösre, namhogy Mátraháza.... :rohog:  :rohog:  :rohog:

Én már nem fogok nagymocit venni, elég a két verda meg ez a kis pöfögõ, mindazonáltal Palacz Velóját szívesen kipróbálnám, no és persze a nagymotoros kollégák kétkerkûjét is szívesen megvizslatnám, a vér ugyanis nem válik vízzé... :mrgreen:  [smilie=moped.gif]


A Velo tényleg jól megy - csak a fék a parám, elég kellemetlen folyton azon agyalni, hogy csak ki ne jöjjön elém valami elbambult autós, nehogy elém nyissanak egy ajtót, hirtelen belefékezzenek stb :roll: ... tartok is vele olyan követési távolságokat, hogy öröm nézni.

Nagyobbra szerintem én sem fogok váltani, mert megmondom õszintén, nekem két keréken bõven elég az 50-60 :szemforgat: ... Afölött már nem érezném biztonságban magamat, ott a motoron a nagy semmi által védve.

Viszont egy balatoni túrának pl. bármikor nekivágok robogóval :) - voltam is már, összesen négyszer. Mi több, tervezem, hogy nyáron valamikor átmegyek vele Nagyváradra is - 400 km, na, az jó móka lesz :mrgreen:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #252 Dátum: 2008.02.23 17:30:09 »
Idézetet írta: "Palaczk"

Viszont egy balatoni túrának pl. bármikor nekivágok robogóval :) - voltam is már, összesen négyszer. Mi több, tervezem, hogy nyáron valamikor átmegyek vele Nagyváradra is - 400 km, na, az jó móka lesz :mrgreen:


Áááááááááá, Pécs-Nagyvárad??? Bakker.... :shock:  :shock:  Miért nem mindjárt Bamakó? :rohog:  :rohog:

Az nem nagy falat? Bárha idõ van.... Csak a kamionoktól kell tartani, de azoktól nagyon!!! Mindenesetre biztosan nem nagy tranzitutakon mennék, az tuti.

Fiatalkoromban egy nap kétszer jártam meg a Balcsit Pestrõl egy Jawa Mustang nyergében.... :crazy:  :crazy:
Úgy vagyok vele, hogy ha van 4kerekû, akkor nem megyek robesszal nyaralni.... Mondjuk a nagymotor az más, de nem errõl van szó....
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

cujethu

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1286
Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #253 Dátum: 2008.02.23 17:41:18 »
Idézetet írta: "Peter"
cujethu, közben annyi történt, hogy megint nem birtam magammal egyik délután, és beletekerem egy 150 km-t  :nagymosoly: Ez picit behatárolja a távolságokat, a hétvégére maradt kb 300 km-em, mert szerdán viszem 1000-es servicéra.

Hol is laksz? Heves? Nézegetem, hogy nekem beleférne egy Pécel-Jászberény-Mátraháza tura. Összefuthatnánk Jázsberényben, onnan meg elmegyünk Mátraházára. Ott meg eszunk egy fagyit  :kacsint:
De lehet hogy Szolnokra megyünk le Vasárnap, vannak ott rokonok, már fél eve igérgetjük hogy megnézzük õket. Ja és vasárnapra tervezzük, mert akkorra jobb idõt mondanak.


Tökéletes útvonal!!!

Mi is pont ezt terveztük egy haverral!!!!
És épp Jászberényben van a találkozó! Onnan Gyöngyös, aztán a Mátra!

Ha elolvastad és jössz, mindenképpen értesíts!

Pü-ben elküldtem a telefonszámom!  :nagymosoly:
Toyota Carina-E xli '92, Suzuki M800 2007, Skoda Octavia 2019

Peter

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1629
Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #254 Dátum: 2008.02.23 18:23:36 »
Trotter, majd valamikor összefutunk, jövõ héttõl szabad a kilométervadászat, meglesz a service szerdán.

Palaczk! Én még diákkoromban mentem Romettel 80-100km-eket. A gyertyák nem birták a tarós csutkagázt, 20-30km-eneként álltam meg vele pucolni vagy cserélni... Más baj nem volt vele. Nem tudtam hozzá találni egy olyan gyertyát ami birta volna.

Száguldozni én sem szoktam, hiába van alattam a nagy vas. Nem ezért vettem, az életemet is drága. 90-100 tempo nekem boven elég. Na azt nem mondon, hogy nem szoktam neki néha odahuzni, de csak akkor ha 100% biztos minden!

Cujethuval ledumáltuk, holnap tura  :nagymosoly: