Szerző Téma: Minden, ami motor és robogó!  (Megtekintve 415098 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Peter

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1629
Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #195 Dátum: 2007.11.11 16:38:30 »
Idézetet írta: "cujethu"
Ha esetleg megvan hozzás a Cash és el is tudod tárolni a motort, talán megéri elõrehozni a vásárlást!...
Ui.: Én 650-es Bandit és M800 között gondolkodtam, de aztán M800 lett (aminek több oka is van), de nem bántam meg!  :szivecske:


A cash még nincs meg teljesen sajna, de ha minden jol megy, akkor az év végi bonusosztással meglesz. Hely az van, nemrég építkeztem, ugyhogy készült neki külön kis lakosztály :)

Mi az a több ok ami miatt M800 lett? Szép az a motor, kétségtelen, de az én szivem akkor is a Banditért dobog  :szivecske:
Az meg ne izgasson hogy most olcsobb, gondolj bele hogy már mennyit motoroztal vele azóta. Tényleg mennyit is? Mikor vetted?

cujethu

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1286
Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #196 Dátum: 2007.11.11 18:48:02 »
Idézetet írta: "Peter"

Mi az a több ok ami miatt M800 lett? Szép az a motor, kétségtelen, de az én szivem akkor is a Banditért dobog  :szivecske:
Az meg ne izgasson hogy most olcsobb, gondolj bele hogy már mennyit motoroztal vele azóta. Tényleg mennyit is? Mikor vetted?


Júniusban vettem, s 6000 km van benne. Valamivel több is lehetne, de nyár vége felé inkább már kevésbé járkáltam vele, hogy a 6000-es szervízt ne kelljen megcsinálnom. Mivel az a legjobb, ha tavasszal kap friss olajat, annyit meg ugyse tudtam volna vele menni, hogy 12.000 legyen. Így nem kell a pár-száz km-es olajat tavasszal kiöntenem. Egybe esik a 6000-es meg a tavaszi szervíz!

Hogy miért M800 lett? Ez hosszú story:

Öcsémmel együtt akartunk motort venni. Mármint 2 db motort, csak egyszerre. Õ mindenképpen Hondát akart venni. Autója is Honda. Azonbelül CBF600. Ekkor én még Bandit 650-ben gondolkodtam. Mellesleg 125-ös Virago-m volt ekkor, amit nagyon szerettem, soha semmi baj nem volt vele, bár nem is sok km volt benne. De nekem bejött már az is, amit ez a kissárkány kínált. Abszolút nem száguldozásra való, hanem eljutni A-B-be, nyugodtan, méltóságteljesen és biztonságosan. Mellesleg ez a felfogás a szüleimnek is tetszett (tudod mindenkit féltenek a szülei a száguldozástól és motoron azért mégiscsak veszélyesebb, mint autóban). Ezért amikor nyáron motorozgattam a kissárkánnyal mindig eszembe jutott a Bandit mellett, hogy mi lenne, ha ennél a stilusnál maradnék kicsit nagy köbcenti mellett. Aztán megláttam az M800-at élõben. Szerelem volt elsõ látásra  :szivecske: , de azért még hetekig tépelõdtem a Bandit VS. M800 ügyben. Öcsém ekkor még mereven kitartott a CBF mellett. Aztán talán nem a legjobb eljárás, de mivel a szüleink jobban örültek volna 2 "nyugodtabb" motornak lassan "tanácsokkal látták el" az öcsémet, hogy miért nem vesz õ is cruiser-t. Teltek-múltak a hetek, jó idõ volt, motoroztam. És egyre inkább kezdett bennem kirajztolódni, hogy inkább M800-at szeretnék és nem Banditot. Ezt otthon is elõadtam, sajnos az öcsém kárára! Beindult a hittérítõ hadjárat az öcsém ellen.   :nagymosoly: Aztán õ is elkezdett kacérkodni a gondolattal, hogy inkább csilli-villi króm legyen, de szigorúan csak Honda. S mivel elsõ nagymotorja, úgy gondoltam Honda Spirit 650. De ez nem sokáig tartott! Elmentünk egy Honda-kereskedésbe, ahol kipróbáltuk. Jó kis gép ez. Igazi "kezdõ" motor, könnyû kezelhetõséggel, alacsony üléssel, viszonylag könnyû (kategóriájához képes, talán tulságosan is). Az öcsémrõl tudni kell, hogy enyhén nagyobb darab nálam, mindenféle tekintetnen (súly, magasság). Nem érezte jól magát a Spiriten. Ekkor jött a megvilágosodás: vegyünk mindketten Suzukit, így 2 motorral valószínûleg nagyobb kedvezményt tudnunk kialkudni mint egyre. Így is lett. Öcsém vett egy C800-at én meg egy M800-at! Elõszõr mikor még csak egy motorról beszéltünk azt mondták kb 120.000 Ft értékben adnak ajándékot a motorhoz (ruha, sisak, felszerelés, bármi). Ez az összeg két motornál 300.000-ra nõtt.

Emellett jöttek a nemgazdasági tulajdonságok:
Alacsony fordulaton mûködõ motor (hosszú élettartam), kardánhajtás (teljesen gondozás-mentes hajtás) stb...

Ja és 125 cm3, 12 LE után, nekem bõven elég elõrelépés a 800 cm3, 53 LE is. Tartsuk be a fokozatosságot,k szerintem!

Asszem lassan befejezem, mert már így is elég hosszúra sikerült ez a kisregény és még azt hiszed, hogy le akarlak beszélni a Banditról, pedig ez nem így van! A mai napig megdobban a szívem, ha látok egyet és eszembe jut, jobb döntés lett volna-e ezt választani?!  :hmm: Megaztán azt válaszd, amin igazán jól érzed magad!

Ui.: Ha Bandit lesz, majd találkozunk és cserélhetnénk, hogy "kicsit legyen olyanom is"!   :nagymosoly:
Toyota Carina-E xli '92, Suzuki M800 2007, Skoda Octavia 2019

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #197 Dátum: 2007.11.12 14:37:42 »
Tanulságos sztori, remélem lesz még  :toy: -motoros tali a keresztúri tecsó parkolójában... (nekem már ez is távolság a matuzsálem Yamahával...)
Mocorog bennem valami, hogy csak kellene egy krúzer a seggem alá....  :rolleyes:

Megint építhetek, valami garázs-szerût, mert a mostanikban van már egy-egy autó és egy robi... :crazy:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

cujethu

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1286
Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #198 Dátum: 2007.11.12 15:49:17 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Tanulságos sztori, remélem lesz még  :toy: -motoros tali a keresztúri tecsó parkolójában... (nekem már ez is távolság a matuzsálem Yamahával...)
Mocorog bennem valami, hogy csak kellene egy krúzer a seggem alá....  :rolleyes:

Megint építhetek, valami garázs-szerût, mert a mostanikban van már egy-egy autó és egy robi... :crazy:


Mesélj csak arról a Yamaháról!  :hipnozis:

Én se bánnám ha náyron találkozna a furom kétkeréken (is)!  :nana:
Toyota Carina-E xli '92, Suzuki M800 2007, Skoda Octavia 2019

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #199 Dátum: 2007.11.12 21:58:40 »
Idézetet írta: "cujethu"
Idézetet írta: "Trotter66"
Tanulságos sztori, remélem lesz még  :toy: -motoros tali a keresztúri tecsó parkolójában... (nekem már ez is távolság a matuzsálem Yamahával...)
Mocorog bennem valami, hogy csak kellene egy krúzer a seggem alá....  :rolleyes:

Megint építhetek, valami garázs-szerût, mert a mostanikban van már egy-egy autó és egy robi... :crazy:


Mesélj csak arról a Yamaháról!  :hipnozis:

Én se bánnám ha náyron találkozna a furom kétkeréken (is)!  :nana:


Szívesen! De már megtettem, csavarj a fórum elejére és pörgesd végig, megláthatod, hogy hogyan áll a felújítása a robinak, úgy, hogy közben üzemel is.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Peter

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1629
Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #200 Dátum: 2007.11.12 22:02:28 »
cujethu:
Az uj cbf600s engem is izgatott, most lesz modellváltás, az uj is integrált fékeket kap, fõleg ezért. Aztán eléggé lelomboztak a kereskedõk, mert ha tavaszra akarok ilyet, akkor most meg kell rendelnem, se az árát nem tudják még, sem pedig azt nem tudják garantálni hogy mikorra lesz meg. Ilyen feltételekkel nem tudom ki fogja megvenni.  Hondából a cb1300s ami tetszik, de az meg drága a Bandithoz képest. A big bike-ok felé húz a szivem, ezek a nagyköbcentis fejidomos turagépek amiktõl kész vagyok. Szeretnék majd nagyokat turúzni vele, akár kettesben is. Ezért is a nagyköbcenti, meg ugye ezeket nem kell pörgetni ha gyorsitani kell. Hosszútávra akarom venni, ilyen szempontból sem mindegy hogy 14 ezret vagy 9 ezret pörög a motor.

Majd ha meglesz a Bansit randizunk, cserélhetünk egy körre!

Trotter, kb egy évvel ezelõtt nálam is elindult a mocorgás a robeszolás után, hogy de jó lenne egy rendes motor. Próbáltam harcolni magammal, hogy drága meg veszélyes, de mostmár tudom hogy nincs értelme. Rövid az élet, nekem gyerekkori álmom egy ilyen szép nagy moci, túrázni vele, krúzolgatni, döntögetni, élvezni a bármikor rendelkezésre álló erõt. Most eljött az idõ hogy valóra váltsam.

Remélem tavasszal csapunk egy nagy motoros talit!

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12153
Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #201 Dátum: 2007.11.13 09:04:05 »
jó dolog a döntögetés de én kb ugy tenném h M1re fel , és ausztriában a hegyekben csinálnám.
ott nagyon alkalmas az út/környék/kultura  
itthon nem..
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

cujethu

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1286
Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #202 Dátum: 2007.11.13 16:23:41 »
Idézetet írta: "murray"
jó dolog a döntögetés de én kb ugy tenném h M1re fel , és ausztriában a hegyekben csinálnám.
ott nagyon alkalmas az út/környék/kultura  
itthon nem..

Ez sajnos nagyon igaz!  :robbanfej:
Tisztelet persze a kivételnek!
Toyota Carina-E xli '92, Suzuki M800 2007, Skoda Octavia 2019

Peter

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1629
Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #203 Dátum: 2007.11.13 19:12:58 »
Én is egyértelmûen nyugat felé kacsongatok túrázás céljából :) Tervek már vannak. Azért lehet itthon is találni jó utvonalakat, kultura meg ugye náluk nincs...
Sõt ha igy haladnak a dolgok, akkor lehet pár év mulva magyarországra fogok külfödre ruccanni...

cujethu

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1286
Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #204 Dátum: 2007.11.13 20:04:18 »
Idézetet írta: "Peter"
Én is egyértelmûen nyugat felé kacsongatok túrázás céljából :) Tervek már vannak. Azért lehet itthon is találni jó utvonalakat, kultura meg ugye náluk nincs...
Sõt ha igy haladnak a dolgok, akkor lehet pár év mulva magyarországra fogok külfödre ruccanni...

Te már most, motor nélkül ennyire elkeserírõnek látod a helyzetet? Vagy gondolom más okok is szerepet játszanak a költözésben.
Toyota Carina-E xli '92, Suzuki M800 2007, Skoda Octavia 2019

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12153
Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #205 Dátum: 2007.11.15 08:45:25 »
ha pénzem lenne én tuti lelépnék.
vmi meditterán térségbe
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

cujethu

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1286
Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #206 Dátum: 2007.11.18 16:28:52 »
Kinézve az ablakon, az idén már nem sok motorozás lesz!  :sir:

De azért remélem jövõre sikerül összehozni egy kétkerekû forumos találkozót!  :nagymosoly:
Toyota Carina-E xli '92, Suzuki M800 2007, Skoda Octavia 2019

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #207 Dátum: 2007.11.22 21:17:33 »
Ma megmozgattam kicsit a Velociferót :) ... Bakker, harmadszor ültem rajta a másfél hónap alatt, mióta nálam van - mondjuk ez általában az idõjáráson múlott :turelmetlen: ... Nomeg persze vennem kéne már egy normális sisakot is ehelyett a semmirejó nyitott bili helyett ami most van, meg valami tisztességes láncot, hogy ott merjem hagyni a bolt elõtt vagy valami :szemforgat:

Szegénykém kicsit nehezen indult be az egy hónap állás után :| ... Önindítóval nem is sikerült beröffenteni, be kellett rúgnom, arra viszont elég hamar feléledt. Újfent konstatáltam, hogy 50-es viszonylatban milyen jól megy ez a kis pöfögõ :D
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Peter

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1629
Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #208 Dátum: 2007.12.08 20:48:05 »
Nagy hír van srácok!  :nagymosoly:
Lefoglalóztam ma a Banditot! Sikerült Békécsabán találnom egy k6-ost, fejidomos ABS-es, és abban a szinben amit legjobban szerettem volna. Félmillával olcsobb volt, 1.7-ben alkudtunk meg. A jól bevált levegõ-olaj blokkos, karbis, 1200-es blokkos. 0km-es, beragad egy kereskedésben, mindenárom el akarták már adni. Megérte autózni érte 500km-t.

Nem tudom hogy fogom kibírni tavaszig...
Januárban fogom átvenni, igy 2008-as forgalombahelyezés lesz. Addig Békécsabán fog pihenni.

Tettem fel képet:
http://www.toyotaclub.hu/imgput.php?fname=images/Peter/img_0323_ps_800x600_a300r03_resize.jpg

Még nem fogtam fel teljesen, régi álmom volt ez  :szivecske: .

velcsi80

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 218
Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #209 Dátum: 2007.12.08 21:51:28 »
Idézetet írta: "Peter"
Még nem fogtam fel teljesen, régi álmom volt ez  :szivecske: .


Gratula!  :nagymosoly:

Vazze` ez qrv@ szép!  :10:

Aztán majd csak óvatosan. Sok a hülye az utakon.
i]... Az ott nem egy macska az autó elõtt...alatt... mögött? ...[/i]