Szerző Téma: Minden, ami motor és robogó!  (Megtekintve 414831 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #180 Dátum: 2007.09.14 00:11:35 »
Erõsen gondolkodom rajta, hogy megveszem egyik jóbarátom Italjet Velocifero robogóját :hmm: ... A srác mindent megcsináltatott rajta és pöpecül karban tartotta, teljesen hibátlan. Nekem 85-ért odaadná, ráadásul részletekben fizethetném ki. Én is mentem vele nem egyszer, teljesen korrekt kis gép. 70-et megy, városban 3.5-öt eszik. Persze sisakot, kesztyût és láncot is adna hozzá. Így néz ki:



Amióta eladtam a kis Yamaha Mintemet 2004-ben, azóta vágyom rá, hogy megint legyen egy robeszem - könnyen lehet, hogy most engedek a csábításnak :D ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #181 Dátum: 2007.09.14 10:57:06 »
Nagyon pöpecül néz ki a képen lévõ, :10:  nekem bejön a retro, talán ezért is van a 82-es Yamahám.... :nagymosoly:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #182 Dátum: 2007.09.14 12:27:41 »
Jövõ tavasszal talán elgondolkodok azon megint, hogy vegyek egy robit. Budán kaptam munkalehetõséget, ami 27kmx2 naponta. A Cori elég sokat fogyaszt a dugóban, és ráadásul ugye nem gyorsabb, mint a forgalom.
Még lesz idõm rágódni rajta. Ja és nem mellesleg, amig esetleg a Cori-t javítják, vagy öcsém használja... addig lenne mivel mennem.
Laco 73 :D

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #183 Dátum: 2007.09.14 23:25:22 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Nagyon pöpecül néz ki a képen lévõ, :10:  nekem bejön a retro, talán ezért is van a 82-es Yamahám.... :nagymosoly:


Így néz ki a gép - most már igazából mondhatom, hogy az enyém, ugyanis eldöntöttem hogy megveszem :nagymosoly: !





Ma mentem vele majdnem egy órát a városban, kipróbáltam mindenféle körülmények között - hosszú egyenesben, lejtõn, emelkedõn, szerpentinen, bazi meredek 18 %-os dombon. Nagyon zsír :D ... 25-el fölment ezen az emelkedõn, anno a kis Mintem ezen megállt volna!! Egyébként is prímán megy, induláskor nagyon virgoncan ki lehet vele lõni, 50-rõl is tök jól meglódul még teljes gázra, és a 70-ig skálázott órát kiakasztja :) !

Két dolog tetszett rajta kicsit kevésbé - az egyik, hogy az elöl-hátul dobfék miatt a lassítás elég nagy erõt igényel; ha húzod, elég hatékonyan fékez, de tényleg húzni kell. Itt aztán nem tudok olyat csinálni, mint az Aprilia SR-en , hogy két ujjam az egyik fékkaron, és azzal lassítgatok. Dehát istenem, legalább ebben is retró a gép :rolleyes: ... A másik a kanyarodás: kicsit kelletlenül csinálja, nem valami direkt módol reagál a kormány elfordítására, viszont a hosszanti úthibáktól hajlamos belengeni oldalirányban, ami az elsõ néhány alkalommal elég kellemetlen érzés volt, míg meg nem szoktam.

Ezeket leszámítva viszont tényleg tuti, és ezek is valszeg csak azért tûntek föl, mert az említett SR, amivel legutóbb mentem, ezekben lényegesen jobb volt. Dehát az egy sokkal modernebb konstrukció - menni viszont nem megy jobban :nana: !
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #184 Dátum: 2007.09.15 14:10:14 »
Mondjuk a színösszeállítása nem az igazi, de ettõl eltekintve kifogástalannak tûnik a kis gép. Már látom, hogy Pécsre kell mennem elõbb-utóbb. :kacsint:  :nagymosoly: Ismét jól döntöttél.
Ha lemegyek Pécsre, akkorra vegyél egy valag téglát, miegyebet és csinálunk egy garázssort a kert végébe, hogy elférjen a sok-sok  baró jármû!! :rolleyes:  :mrgreen:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #185 Dátum: 2007.09.15 23:35:41 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Mondjuk a színösszeállítása nem az igazi, de ettõl eltekintve kifogástalannak tûnik a kis gép. Már látom, hogy Pécsre kell mennem elõbb-utóbb. :kacsint:  :nagymosoly: Ismét jól döntöttél.
Ha lemegyek Pécsre, akkorra vegyél egy valag téglát, miegyebet és csinálunk egy garázssort a kert végébe, hogy elférjen a sok-sok  baró jármû!! :rolleyes:  :mrgreen:


Látod, ez bizony jó ötlet :nagymosoly: ...

Ami a moci színét illeti: nekem tetszik, szvsz nagyon jól passzol ehhez a retrós jelleghez :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Peter

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1629
Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #186 Dátum: 2007.09.21 10:59:22 »
Állat jól néz ki a gép! Városban ennél jobb közlekedési eszköz nincs. Mostanában ritkán járkálok városba szerencsére, de akkor bizony mindig eszembe jut a kis Yamahám. Télen, kora tavasszal ha minden jól megy ismét két keréken közlekedek majd.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #187 Dátum: 2007.10.01 15:34:50 »
A gépet okt közepén hozom el véglegesen a sráctól, de tegnap megint mentem vele 50 km-t, keresztül-kasul a Mecseken. Kezdem egyre jobban megszeretni, nagy poén ez a kis jószág :D ... És ötvenes viszonylatban tényleg meglepõen jól megy, még az emelkedõkön is. Sík úton pedig nem probléma vele a tartós 60; a 70-ig skálázott órát némi nekifutással ki tudja akasztani. Ja, mindehhez hozzátartozik, hogy az óra pontos, nem csal, leellenõriztem, tehát a moci tényleg ennyit megy :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

cujethu

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1286
Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #188 Dátum: 2007.11.04 19:31:36 »
Bár "robogó" szerepel a topic címében, azért van itt más is, aki nagymotorral rendelkezik?
Nekem pl. egy 800-as Intruderem van!  :nagymosoly:
Várom a többi motoros kolléga jelentkezését!  :szemez:
Toyota Carina-E xli '92, Suzuki M800 2007, Skoda Octavia 2019

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #189 Dátum: 2007.11.04 19:44:05 »
Idézetet írta: "cujethu"
Bár "robogó" szerepel a topic címében, azért van itt más is, aki nagymotorral rendelkezik?
Nekem pl. egy 800-as Intruderem van!  :nagymosoly:
Várom a többi motoros kolléga jelentkezését!  :szemez:


Külön nagymotoros topic nincsen, de ha szeretnéd, átnevezem szívesen, idáig nem volt rá igény! :kacsint:
Egyszer megmutidhatnád azt a verdát... Képen is.... :kacsint:  Én abbahagytam a nagymotorozást 1985-ben, akkor estem egy jókorát, más hibájából :robbanfej:  :sir: , másnap megvettem az elsõ autómat a Trabulátort... :vag2: Azóta: :vezetes:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

cujethu

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1286
Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #190 Dátum: 2007.11.04 19:56:44 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Idézetet írta: "cujethu"
Bár "robogó" szerepel a topic címében, azért van itt más is, aki nagymotorral rendelkezik?
Nekem pl. egy 800-as Intruderem van!  :nagymosoly:
Várom a többi motoros kolléga jelentkezését!  :szemez:


Külön nagymotoros topic nincsen, de ha szeretnéd, átnevezem szívesen, idáig nem volt rá igény! :kacsint:
Egyszer megmutidhatnád azt a verdát... Képen is.... :kacsint:  Én abbahagytam a nagymotorozást 1985-ben, akkor estem egy jókorát, más hibájából :robbanfej:  :sir: , másnap megvettem az elsõ autómat a Trabulátort... :vag2: Azóta: :vezetes:


Nem ragaszkodom feltétlenül a cím átnevezéséhez, de ha többen is leszünk, akik érintettek a témában, rátok bízom!
S, íme õ lenne az:

[a csatolmányt egy admin törölte]
Toyota Carina-E xli '92, Suzuki M800 2007, Skoda Octavia 2019

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #191 Dátum: 2007.11.05 18:44:50 »
Nyammm, én is az ilyen krúzerekért vagyok oda, a sport, meg a naked bike usw. nem gyere be... A nagy kedvenc a Honda Gold Wing....
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

cujethu

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1286
Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #192 Dátum: 2007.11.05 19:18:03 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Nyammm, én is az ilyen krúzerekért vagyok oda, a sport, meg a naked bike usw. nem gyere be... A nagy kedvenc a Honda Gold Wing....

Nekem mindenki azt mondja, hogy így fiatalon miért nem valami sport- vagy naked-bike-ot vettem!
Én meg mondom, nem donornak készülök, csak élvezni akarom a motorozást. Nyugisan eljutni A-B-be.
S ez a stilusú motor ezt tudja. Nekem pont elég!
Ha nagyon akarok ezzel is tudok gyorshajtani!  :ordog:
De legtöbbször nem akarok!
Toyota Carina-E xli '92, Suzuki M800 2007, Skoda Octavia 2019

Peter

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1629
Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #193 Dátum: 2007.11.11 13:09:42 »
Rég jártam erre. Szoval nagyon be vagyok sozva, mert most kezdek nézegetni mocikat. Mire a tavasz elsõ napsugarai elõjönnek, addigra már meg akarom venni. A ruha már megvan, azt pár hete vettem meg, baromi sokat tudtam alkudni most. Ja és a jogsim is megvan.
Motor az egészen biztosan Bandit SA, és nagyon arra hajlok hogy az 1250. Újat készülök venni, vagy ha esetleg belefutok egy 2007-es nagyon pöpec használtba, és jó árban van akkor használt is szóba jöhet.

Én is a nyugodt motorozás hive vagyok, csak nyugisan és élvezni a motorozást! Viszont nekem ezek a fejidomos naked gépek jönnek be! Teljesen kész vagyok tõlük!

Az tök jó hogy van itt a forumon is motoros! Tavasszal majd gurulunk egyet!

cujethu, te miota motorozol? Milyen gépeid voltak még?

cujethu

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1286
Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #194 Dátum: 2007.11.11 16:20:50 »
Idézetet írta: "Peter"
Rég jártam erre. Szoval nagyon be vagyok sozva, mert most kezdek nézegetni mocikat. Mire a tavasz elsõ napsugarai elõjönnek, addigra már meg akarom venni. A ruha már megvan, azt pár hete vettem meg, baromi sokat tudtam alkudni most. Ja és a jogsim is megvan.
Motor az egészen biztosan Bandit SA, és nagyon arra hajlok hogy az 1250. Újat készülök venni, vagy ha esetleg belefutok egy 2007-es nagyon pöpec használtba, és jó árban van akkor használt is szóba jöhet.

Én is a nyugodt motorozás hive vagyok, csak nyugisan és élvezni a motorozást! Viszont nekem ezek a fejidomos naked gépek jönnek be! Teljesen kész vagyok tõlük!

Az tök jó hogy van itt a forumon is motoros! Tavasszal majd gurulunk egyet!

cujethu, te miota motorozol? Milyen gépeid voltak még?


Ha esetleg megvan hozzás a Cash és el is tudod tárolni a motort, talán megéri elõrehozni a vásárlást!
Én júniusban vettem a meg az M800-at Jászberényben a KingRoad-nál. Erre a múlt hétn láattam náluk hogy amit én anno 1.948.000-ért vettem, az most 1.650.00! Hát azt hittem helyben lepetézek!

Ha jól emléxem Banditot is akcióznak, de nem vagyok benne biztos!

Elõélet:
Cagiva Mito 50 (öcsémmel közös volt)
Yamaha XV-125 Virago
Suzuki M800 Intruder (ez van most)

Örülök, hogy végre találtam itt is motorosokat.

Ui.: Én 650-es Bandit és M800 között gondolkodtam, de aztán M800 lett (aminek több oka is van), de nem bántam meg!  :szivecske:
Toyota Carina-E xli '92, Suzuki M800 2007, Skoda Octavia 2019