Szerző Téma: Minden, ami motor és robogó!  (Megtekintve 413577 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #135 Dátum: 2006.06.09 15:05:46 »
Idézetet írta: "KLaco"
Ma felhívott 1 srác, hogy munka után megnézi a robit, eléggé ért hozzá, legalábbis amiket kérdezett, abból az tűnt ki. Remélem tetszeni fog neki, lemostam, de szokás szerint nem lett tökéletes, aztán elvittem 1 körre, hát, nagyon fogom sajnálni, azt a fílinget, mikor óra szerint 88 a valóságban 78 körül megyek felfelé a Pesti úton, fúj a szembeszél. Szomorú leszek, de ez van. Viszont biztos, hogy lesz még az életben robim az fix, és szerintem ugyanilyen lesz, csak az újabb verzió.
Amúgy marha jó idő van, amíg áltam a lámpánál szinte égetett a nap, menet közben meg egyátalán nem volt hideg pólóban,  rövidnacival.

Hogy változik ez ember....Nemrég még azt írtad, hogy csak mocisruhában meg védőfelszerelésben nyomod.....  Nem akarok kötekedni, mert sajnálom a mocit, hogy eladod.... Ne sírj, majd kölcsönadom egy körre a Yamahát...... :kacsint:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #136 Dátum: 2006.06.09 15:30:36 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Hogy változik ez ember....Nemrég még azt írtad, hogy csak mocisruhában meg védőfelszerelésben nyomod.....  Nem akarok kötekedni, mert sajnálom a mocit, hogy eladod.... Ne sírj, majd kölcsönadom egy körre a Yamahát...... :kacsint:

Azóta már magabiztosabb vagyok, meg mivel nem mentem messzire, ezért meg mertem kockáztatni. Pláne, hogy lehet, most ülök rajta utoljára. De belvárosba nem mernék így bemenni.
Tényleg, hogy áll a mocituning project-ed, gyűjtöd a pénzt? :)
Laco 73 :D

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #137 Dátum: 2006.06.09 19:31:32 »
Idézetet írta: "KLaco"
Idézetet írta: "Trotter66"
Hogy változik ez ember....Nemrég még azt írtad, hogy csak mocisruhában meg védőfelszerelésben nyomod.....  Nem akarok kötekedni, mert sajnálom a mocit, hogy eladod.... Ne sírj, majd kölcsönadom egy körre a Yamahát...... :kacsint:

Azóta már magabiztosabb vagyok, meg mivel nem mentem messzire, ezért meg mertem kockáztatni. Pláne, hogy lehet, most ülök rajta utoljára. De belvárosba nem mernék így bemenni.
Tényleg, hogy áll a mocituning project-ed, gyűjtöd a pénzt? :)

Egyelőre még nem, más projektek állnak előtérben. Nyílászáró upgrade, ótó vizsgáztatás. Moci egyelőre gyári állapotában.
A motortunniggal egyidőben kellene rá két külsőgumi, valamint a fékbetéteket is el kellene vinni ferrodoloztatni. És hamár le van bontva a kerék, akkor a felniket is fel kellene újítani, vagy legalábbis átfesteni. A műanyagosnak is lenne dolga, mert az egyik oldalon a lábvédő spoiler eleresztette magát egy helyen..... Egyszerre meg nem tudom megoldani mindezt, mivel magam akarom csinálni, szépen kényelmesen, hiszen ezért is vettem, hogy bütykölhessem. Azt hiszem mondtam már neked, ha mindennapi használatra kellett volna, akkor veszek egy modern robit....
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #138 Dátum: 2006.06.09 22:43:12 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Egyelőre még nem, más projektek állnak előtérben. Nyílászáró upgrade, ótó vizsgáztatás. Moci egyelőre gyári állapotában.
A motortunniggal egyidőben kellene rá két külsőgumi, valamint a fékbetéteket is el kellene vinni ferrodoloztatni. És hamár le van bontva a kerék, akkor a felniket is fel kellene újítani, vagy legalábbis átfesteni. A műanyagosnak is lenne dolga, mert az egyik oldalon a lábvédő spoiler eleresztette magát egy helyen..... Egyszerre meg nem tudom megoldani mindezt, mivel magam akarom csinálni, szépen kényelmesen, hiszen ezért is vettem, hogy bütykölhessem. Azt hiszem mondtam már neked, ha mindennapi használatra kellett volna, akkor veszek egy modern robit....

Hát igen, van mindig valami, ami elviszi a pénzt, a nyílászáró, meg az ótó fontosabb.
Van vele bőven meló az biztos, majd akkor szépen lassan. Nem is kell modern robit venni neked, neked pont ez való  :nagymosoly:
Laco 73 :D

Peter

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1629
Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #139 Dátum: 2006.06.11 21:02:10 »
Hello robogosok, regen jartam erre!

KLaco, sajnalom hogy eladod a gepet. En mar szinte osszenottem az enyemmel.

Satriani, ez en gepem nem sportos darab, de az a nagyobbfajta mint a KLacoe. Yamaha Neos. Nem akarom eladni, csak nezd meg hatha megtetszik.

http://www.yamaha-motor.hu/products/scooters/Under50cc/neos.jsp?view=GALLERY

En valahogy a japanokban jobban bizom. Az olaszoknal is talan meg tobb japan szaladgal mint hazai.

Egyik se fogyaszt sokat, en 1-2 literrel eljarok vele.

Tudod otthon szervizelni, sok gond nincs veluk. Az olajat kell 1-2 ezer kmenkent feltolteni, legszurot kipucolni, idonkent a gyertyara ranezni. Fojtas 2 fajta van ezekben altalaban, a kipufogora raknak ra egy csonkot, amit el lehet tavolitani, meg egy gyurut raknak a valtoba, hogy a szij ne tudjon feljebb csuszni, igy limitaljak a sebesseguket.
Neha elkopnak a fekbetetek, de ide eleg egy db, en nemreg vettem valami 3000 ft volt a gyari.

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #140 Dátum: 2006.06.11 21:14:12 »
Már el is adtam a mocit, 240-ért ment el, a srác jól járt vele, meg én is. Sajnálni fogom, de a srác munkába fogja használni, szal legalább jobban kihasználja mint én.  :szomoru:  :sir:
Laco 73 :D

Satriani

  • Vendég
Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #141 Dátum: 2006.06.21 01:16:56 »
Idézetet írta: "Peter"
Satriani, ez en gepem nem sportos darab, de az a nagyobbfajta mint a KLacoe. Yamaha Neos. Nem akarom eladni, csak nezd meg hatha megtetszik.

http://www.yamaha-motor.hu/products/scooters/Under50cc/neos.jsp?view=GALLERY

En valahogy a japanokban jobban bizom. Az olaszoknal is talan meg tobb japan szaladgal mint hazai.

Egyik se fogyaszt sokat, en 1-2 literrel eljarok vele.

Tudod otthon szervizelni, sok gond nincs veluk. Az olajat kell 1-2 ezer kmenkent feltolteni, legszurot kipucolni, idonkent a gyertyara ranezni. Fojtas 2 fajta van ezekben altalaban, a kipufogora raknak ra egy csonkot, amit el lehet tavolitani, meg egy gyurut raknak a valtoba, hogy a szij ne tudjon feljebb csuszni, igy limitaljak a sebesseguket.
Neha elkopnak a fekbetetek, de ide eleg egy db, en nemreg vettem valami 3000 ft volt a gyari.


Köszönöm, druszám, a kimerítõ hozzászólást!  :10: Már rohannék is valami japánt venni (az autóm sem véletlenül lett az, ami; bár majdnem Focust vettem - de ezt most hagyjuk :)), de "sajnos" múlt héten Krétán voltam, ahol rengeteg Vespát láttam, és mit tagadjam, beleszerettem a Vespákba. Legyen az nagy kerekû Liberty vagy kis kerekû, megjegyezhetetlen nevû típus, nem számít. Tetszik a stílusuk, a fene egye meg. Úgyhogy ha a most esedékes lakásfestés-tapétázás és az augusztusi horvát nyaralás után is lesz még egy kis fölös pénzem, akkor nekiállok Vespa hirdetéseket vadászni. Addig is próbálom magam gyõzködni egy Honda vagy egy Yamaha elõnyeirõl, de nálam sajnos a jármû mindig félig racionális, félig érzelmi döntés... :)

mesti

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 279
Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #142 Dátum: 2006.06.23 08:52:50 »
Mostanában nézegettem egy-két Yamaha Vinot, nagyon tetszik ez a retro stílus a japán technikával párosítva. Teljesen beleszerettem és erõsen elgondolkodtam egy ilyen gép vásárlásán. Kérdésem, hogy 2003-as évjáratúnak mennyi a reális piaci értéke, és mire kell odafigyelni megvételnél?
mesti

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #143 Dátum: 2006.06.23 17:42:42 »
Idézetet írta: "mesti"
Mostanában nézegettem egy-két Yamaha Vinot, nagyon tetszik ez a retro stílus a japán technikával párosítva. Teljesen beleszerettem és erõsen elgondolkodtam egy ilyen gép vásárlásán. Kérdésem, hogy 2003-as évjáratúnak mennyi a reális piaci értéke, és mire kell odafigyelni megvételnél?


Fúúú, itten mi  csak kedvtelésből robogózunk, ennyire szerintem senki sem ásta be magát a témába..... Szégyellem magamat, de nem igazán tudok mit mondani, annyit tudok javasolni, hogy robogós fórumokat keress, ott biztosan segítenek neked. Én az egümotor fórumjában, a robogós fórumon, valamint az index robogós fórumján érdeklődtem. Egü profi robogós, szervizes stb, ha őt elkapod nyert ügyed lehet.

Sajnos, csak ezeket a tippeket tudtam adni....

Erre gondoltál?

Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Peter

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1629
Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #144 Dátum: 2006.06.23 19:18:59 »
Idézetet írta: "mesti"
Mostanában nézegettem egy-két Yamaha Vinot, nagyon tetszik ez a retro stílus a japán technikával párosítva. Teljesen beleszerettem és erõsen elgondolkodtam egy ilyen gép vásárlásán. Kérdésem, hogy 2003-as évjáratúnak mennyi a reális piaci értéke, és mire kell odafigyelni megvételnél?


Ugy ranezesre olyan motor van benne mint az enyemben. En olyan 200 korulre taksalnam. Neten lattal valahol ilyen gepet?
A hangjat hallgasd meg es a lengescsillapitokat  nezd meg. CSekkold le mukodik-e minden muszer, jo-e az akksija. Fekbetet, gumik lehetnek elkopva. Ezektol nem kell megijedni, nem draga se a fekbetet, se a gumi, se az akksit.
Tuningolt gepet ne vegyel meg, preferald a gyari allapotban levoket.

mesti

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 279
Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #145 Dátum: 2006.06.23 19:33:44 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Erre gondoltál?

Erre :nagymosoly: Nagyon bejönne egy ilyen moci :szivecske:
mesti

mesti

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 279
Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #146 Dátum: 2006.06.23 19:48:57 »
Idézetet írta: "Peter"
Ugy ranezesre olyan motor van benne mint az enyemben. En olyan 200 korulre taksalnam. Neten lattal valahol ilyen gepet?
A hangjat hallgasd meg es a lengescsillapitokat  nezd meg. CSekkold le mukodik-e minden muszer, jo-e az akksija. Fekbetet, gumik lehetnek elkopva. Ezektol nem kell megijedni, nem draga se a fekbetet, se a gumi, se az akksit.
Tuningolt gepet ne vegyel meg, preferald a gyari allapotban levoket.

Srácok köszi az infokat.
Eddig négyet láttam, ebből kettőt neten találtam, ezeket 180-220 között hírdették. Most van egy konkrét példány amit ki is próbáltam, 220-ról indult az ára, de tutira 200 alá lehetne alkudni. Alapjárat rendben van, óra szerint a 60-at simán vitte, a kevés müszerek közűl minden működött rajta. Most gondolkodom a megvételén....
mesti

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #147 Dátum: 2006.10.11 18:41:57 »
Új infó: A KF engedélyezi a quadok közúti forgalomban való részvételét. A köbcentihatárok itt is érvényesek, vagyis nagymotorként vizsgáznak, a közlekedésben való részvételük is a nagymotor használatával azonos.

Az eddigi kizárás oka az volt, hogy mivel a hátsó tengelyen nincsen differenciálmû, ezért rongálja(!!!!!) az útburkolatot. Ezt módosítottták, most már mégsem rongálja.
Csak tudnám, hogy ki volt az az okos, aki szerint a gumikerék rongálja az aszfaltot....  :banging: Mondjuk az összes félpótkocsi derékszögû kanyarnál radíroz....  :otlet: Az inkább rongálná az önsúly miatt, mint a könnyû quad....





[/url]
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12151
Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #148 Dátum: 2006.10.12 08:44:47 »
na ugy látszik vmi fejes kölyke szeret qadolni is végre a papa kilobbizta... :nana:
utálom ezeket a rómain ott bögetik, zavarkák a sétálokat ,. bicikliseket, és szétbarmolják  a környezetet
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #149 Dátum: 2007.05.31 00:51:40 »
Na, itt jó rég nem született hsz... Bár ha azt nézem hogy mit fogok mindjárt leírni, akkor inkább ne született volna most sem  :szomoru: !

Biztos emlékeztek: nemrégiben írtam, hogy egyik jóbarátom injektoros Aprilia SR robogójával voltam lenn a Balatonon. Meg hogy árulja a srác. No, hát már nem árulja, mert tegnap este ellopták  :mivan:  :elkeseredett: ... A város központjában, egy forgalmas helyen, a munkahelye elõl. Kész, vége, volt, nincs. Volt már a rendõrségen is a srác, de sok jóval nem biztatták - naná, mégis hogyan találhatnának meg ilyesmit?

Két éven belül ez a második robogója a gyereknek, amit ellopnak :banging:  :banging:  :banging:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )