Szerző Téma: Minden, ami motor és robogó!  (Megtekintve 415317 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re:Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #1230 Dátum: 2011.11.17 14:42:58 »
Persze mert még nem láttál hideg gumival indulni engem  [rohog]    ::)

Videot!!! :)
kisa
born to ride

feryoo7

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1732
Re:Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #1231 Dátum: 2011.11.17 19:19:26 »
Nagyon " csíp a légy " jövő év elején veszek vagy egy drz 400 at vagy egy dr 650 se gépet.
A youtube-én szétnéztem a fejem videóval és elhatároztam kel egy.  :whistling:

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re:Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #1232 Dátum: 2011.11.18 07:50:34 »
Nagyon " csíp a légy " jövő év elején veszek vagy egy drz 400 at vagy egy dr 650 se gépet.
A youtube-én szétnéztem a fejem videóval és elhatároztam kel egy.  :whistling:
Akkor ne fogd vissza magad! :)
Elso nagymotor lesz, vagy ujrakezdo vagy?
Egy aranyos video a temaban:
kisa
born to ride

feryoo7

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1732
Re:Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #1233 Dátum: 2011.11.18 11:36:50 »
Akkor ne fogd vissza magad! :)
Elso nagymotor lesz, vagy ujrakezdo vagy?
Á semmi már amint lehetett letettem a jogsit "M" "B" hogy tudjak nagyobbat vezetni és hogy 18 évesen "A1" megtudjam csinálni az "A" .
Volt simsonom  Suzuki Dr 125 Hyosung 650 naked, suzuki dr 650 ( ez egy öreg berúgós nagy vas volt 1986 ban gyártották) most pedig fatherommal közösen vagy egy Suzuki DL 650  :D
Nem tartanám magam nagyon kezdőnek.
De mivel az igazi első " nagy motorom" a Dr 125 volt ezért az enduró világ fogott meg de azon belül is inkább a supermoto ugye hogy azért aszfalton csak vagányább és jobban is néz ki.
Ja és a videót már láttam :D

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re:Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #1234 Dátum: 2011.11.18 12:16:43 »
Á semmi már amint lehetett letettem a jogsit "M" "B" hogy tudjak nagyobbat vezetni és hogy 18 évesen "A1" megtudjam csinálni az "A" .
Volt simsonom  Suzuki Dr 125 Hyosung 650 naked, suzuki dr 650 ( ez egy öreg berúgós nagy vas volt 1986 ban gyártották) most pedig fatherommal közösen vagy egy Suzuki DL 650  :D
Nem tartanám magam nagyon kezdőnek.
De mivel az igazi első " nagy motorom" a Dr 125 volt ezért az enduró világ fogott meg de azon belül is inkább a supermoto ugye hogy azért aszfalton csak vagányább és jobban is néz ki.
Ja és a videót már láttam :D

Dl650-et minden teszt nagyon dicseri, arba is jo, megis alig fut belole (angliaban).
A videot hatha valaki meg nem latta:)
Dr125sm-el en is nagyon szemeztem, aztan a fazer lett a vege:)
Dr650rol csak legendakat hallani, a vfr-kultuszhoz hasonlitjak sokan.
kisa
born to ride

feryoo7

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1732
Re:Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #1235 Dátum: 2011.11.18 13:32:47 »
Dl650-et minden teszt nagyon dicseri, arba is jo, megis alig fut belole (angliaban).
A videot hatha valaki meg nem latta:)
Dr125sm-el en is nagyon szemeztem, aztan a fazer lett a vege:)
Dr650rol csak legendakat hallani, a vfr-kultuszhoz hasonlitjak sokan.
Azért szeretnék drz 400 sm et venni mivel hogy ár érték arányában ez magasan a legjobb.
Van persze a KTM.-nek a husaberg.-nek a husqvarna.- nak is jó sumermotói csak az én fizetésemhez ezek nagyon drágák.
Ami még nagyon tetszik az a yamaha xt 660 sm. csak ugye az is 800 de inkább 900 ezertől kezdődnek :(

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10253
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #1236 Dátum: 2011.11.22 11:55:50 »
Üdv!

Segítséget kérnék, talán a biztosítás topicban kellene, nem tudtam eldönteni:
50 cm3-es segédmotorként üzemelő robogómat nem használom, de el sem adnám. Hogyan lehet ezt úgy intézni, hogy ne kelljen biztosítást fizessek rá, de ha úgy alakul, újra köthessek rá biztosítást? Értelmezett erre a kategóriára kivonatni a forgalomból? Vagy mit lehet csinálni vele?

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #1237 Dátum: 2011.11.22 16:37:33 »
Üdv!

Segítséget kérnék, talán a biztosítás topicban kellene, nem tudtam eldönteni:
50 cm3-es segédmotorként üzemelő robogómat nem használom, de el sem adnám. Hogyan lehet ezt úgy intézni, hogy ne kelljen biztosítást fizessek rá, de ha úgy alakul, újra köthessek rá biztosítást? Értelmezett erre a kategóriára kivonatni a forgalomból? Vagy mit lehet csinálni vele?
Nagyon egyszerü: eladod mondjuk a tesodnak, feleségednek, bárkinek és az adásvételit bemutatod a biztositonak. Semmibe se kerül.
Amikor ujra használni akarod megint írsz egy adásvételit, megveszed és megint bejelented a biztositonak.

tom74

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 465
  • '07 AURIS 2.0 D4D SOL.'05 Yamaha Fz6S
Re:Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #1238 Dátum: 2011.11.22 16:52:11 »
Videot!!! :)
Azt nem tudok  mert nem reklámozom   :D  ;)

AURIS 2.0 D4D SOL Yamaha Fz6S  kawasaki zx-10r SCANIA 93H

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10253
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #1239 Dátum: 2011.11.22 17:42:32 »
...
Amikor ujra használni akarod megint írsz egy adásvételit, megveszed és megint bejelented a biztositonak.
Köszi, ez így logikus is!
De amikor tavaly megvettem a kocsit, nem a megvétele napján (adásvételin ugye ott van a dátum) kötöttem meg a biztosítást, hanem pár nappal később. Ezekre a napokra napi valami 400 Ft körüli összeget számoltak, és ha nem fizetem ki, nem kötik meg a kötelezőt, egyik biztosító sem. A gondom az, hogy itt nem csinálnák-e meg ugyanezt? Nem lenne öröm, ha mondjuk 365*400-as számlát akarnának egy év után bevasalni rajtam: persze ekkor nem használnám soha többet, de ezt szeretném elkerülni, azért kérdezek itt. Vagy ennyi csavar elég, hogy kétszer van adásvétel?

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #1240 Dátum: 2011.11.22 18:50:21 »
Köszi, ez így logikus is!
De amikor tavaly megvettem a kocsit, nem a megvétele napján (adásvételin ugye ott van a dátum) kötöttem meg a biztosítást, hanem pár nappal később. Ezekre a napokra napi valami 400 Ft körüli összeget számoltak, és ha nem fizetem ki, nem kötik meg a kötelezőt, egyik biztosító sem. A gondom az, hogy itt nem csinálnák-e meg ugyanezt? Nem lenne öröm, ha mondjuk 365*400-as számlát akarnának egy év után bevasalni rajtam: persze ekkor nem használnám soha többet, de ezt szeretném elkerülni, azért kérdezek itt. Vagy ennyi csavar elég, hogy kétszer van adásvétel?
Ilyen gondod nem lehet, olyan dátumot írsz rá amilyent akarsz: holnapi dátummal holnap bemész a biztositóhoz.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22264
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #1241 Dátum: 2011.11.22 20:29:00 »
Köszi, ez így logikus is!
De amikor tavaly megvettem a kocsit, nem a megvétele napján (adásvételin ugye ott van a dátum) kötöttem meg a biztosítást, hanem pár nappal később. Ezekre a napokra napi valami 400 Ft körüli összeget számoltak, és ha nem fizetem ki, nem kötik meg a kötelezőt, egyik biztosító sem. A gondom az, hogy itt nem csinálnák-e meg ugyanezt? Nem lenne öröm, ha mondjuk 365*400-as számlát akarnának egy év után bevasalni rajtam: persze ekkor nem használnám soha többet, de ezt szeretném elkerülni, azért kérdezek itt. Vagy ennyi csavar elég, hogy kétszer van adásvétel?

Ez egy jó gondolatmenet, csak az a bibi, hogy amikor nem a Te neveden van a gép, akkor másnak kell fizetnie a KGFB-t.  Ha újabb adásvételivel visszaveszed, akkor nem lesz folyamatos a díjfizetés.  Ha kibökik, akkor van gázgéza. (alvázszám kell a kötéshez)

De miről is beszélgetünk? Éves szinten 2-3 ezer forint kürüli összegről?  Őszintén, megéri????
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #1242 Dátum: 2011.11.22 20:42:27 »
Ez egy jó gondolatmenet, csak az a bibi, hogy amikor nem a Te neveden van a gép, akkor másnak kell fizetnie a KGFB-t.  Ha újabb adásvételivel visszaveszed, akkor nem lesz folyamatos a díjfizetés.  Ha kibökik, akkor van gázgéza. (alvázszám kell a kötéshez)

De miről is beszélgetünk? Éves szinten 2-3 ezer forint kürüli összegről?  Őszintén, megéri????
Az utobbi az igaz :yes:
De a robogok sehol nincsenek nyilvántartva, csak egy adásvételid van.
Az meg hogy a vevőd soha nem volt biztositott nem derülhet ki, hiszen bármely biztositónál lehetett, vagy ugye nem volt forgalomba.
Ha meg kivonatnád mint egy rendszámos jármüvet az értelmetlen mert eleve 2300 Ft, az meg majdnem egy éves dij a robogonál.
« Utoljára szerkesztve: 2011.11.22 20:44:03 írta OldPiet »

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10253
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #1243 Dátum: 2011.11.22 22:47:06 »
...
De miről is beszélgetünk? Éves szinten 2-3 ezer forint kürüli összegről?  Őszintén, megéri????
Hát szerintem arról, hogy ha egy centivel sem kerül arrébb a motor a helyéről egész évben, akkor ha nem muszáj, nem fizetek érte a SEMMIÉRT. Ha pedig megoldható úgy, ahogy OldPiet írta, valóban nem lenne muszáj, akkor meg főleg irracionális. Ha mégsem megoldható, akkor 3000 Ft, tényleg nem akkora pénz, de ha megmarad, nem baj az  ;)
« Utoljára szerkesztve: 2011.11.22 22:49:19 írta vd1234 »

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22264
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #1244 Dátum: 2011.11.23 19:45:47 »
Oké, akkor megfordítom:Ha nem megy egyetlen egy métert sem üzemszerűen egész évben, akkor meg miért van?
Ha érzelmi, vagy egyéb okokból, akkor meg csak felül az ember fia legalább egyszer a nyergébe és megy egy kört.  Vagy rosszul vagyok összerakva...  :hug:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.