Szerző Téma: Mayer - Budakeszi/Pilisvörösvár/Székesfehérvár  (Megtekintve 195490 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

evizoli

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 29
Re:Mayer - Budakeszi/Pilisvörösvár/Székesfehérvár
« Válasz #210 Dátum: 2016.02.07 13:10:04 »
Üdv!
A Szfehérvári szervizükkel kapcsolatban van valakinek tapasztalata? Egy Prius III lenne a vendégük nemsokára!
Köszönöm a válaszokat!

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Mayer - Budakeszi/Pilisvörösvár/Székesfehérvár
« Válasz #211 Dátum: 2016.07.05 15:55:19 »
Ma ismét jártam a Budakeszi szervizben. Ezúttal kifogástalan munkát végeztek. Emelés a rövid csápos emelőn a gyári pontokon, olaj és szűrőcsere, kicsepegtetés közben fék-futómű-karosszéria ellenőrzés. A  HSD rendszer ellenőrzésre nem került sor, mert a TIS nem volt online elérhető, egyik bennlévő gépjárművön sem tudták megcsinálni.
Ezúttal 0,6h órát számoltak, és a korábbi évekkel ellentétben Assistance-t nem adtak.
A tavalyihoz képest az órabér 10%-ot emelkedett.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Mayer - Budakeszi/Pilisvörösvár/Székesfehérvár
« Válasz #212 Dátum: 2016.08.31 23:24:20 »
Voltam visszahívási akció keretében légzsák-patront cseréltetni. 25 perc alatt kész volt, és még a távirányító halódóban lévő elemét is kicserélték.
music     

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Mayer - Budakeszi/Pilisvörösvár/Székesfehérvár
« Válasz #213 Dátum: 2016.09.10 17:29:57 »
Ma nagyon nem voltak a helyzet magaslatán.... azt sem tudták mit csináltak, aztán meg túlakartak számlázni.  :helpsmilie:
Újra fogom én gondolni azért azt, hogy vigyem e márkaszervizbe, és ha mégis, akkor hova...  :hmmmm:

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Mayer - Budakeszi/Pilisvörösvár/Székesfehérvár
« Válasz #214 Dátum: 2016.10.28 09:53:12 »
Ma nagyon nem voltak a helyzet magaslatán.... azt sem tudták mit csináltak, aztán meg túlakartak számlázni.  :helpsmilie:
Újra fogom én gondolni azért azt, hogy vigyem e márkaszervizbe, és ha mégis, akkor hova...  :hmmmm:
Melyikben voltál?

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Mayer - Budakeszi/Pilisvörösvár/Székesfehérvár
« Válasz #215 Dátum: 2016.12.02 19:12:51 »
Voltam éves olajcserén. Fékezésnél nyekergett, azt is szerettem volna megnézetni. Klímatisztítás, pollenszűrő, komplett revízió volt a feladat.
A fékekről kiderült, hogy nem gyáriak és kicsit keményebbek. Nem értettem pontosan, de szerelő letördelte az éleket (?), és rézpasztázott mindent amit lehet, mert tökszáraz volt kenésszempontból az egész. Viszont megállapították, hogy tök újak a tárcsák és a betétek is, kérdezték hogy hol voltam cseréltetni. Sehol, szóval ezt még a német tulaj ejtette meg mielőtt eladta a kocsit. Mértek lengéscsillapítót is, az is majdnem 100%-os.
Féltengelyeknél benéztek a gumiborítás alá. Ezt azért kértem, nehogy suttyomban elrozsdásodjon aztán egy kanyarodásos kövér gáznál csattanással megálljon a kocsi. Kiderült, hogy már nem az eredeti van benne, de tökéletes állapotban van. A féltengely gumiharangokról viszont hiányzik valami leszorítóbilincs mindkét oldalon. Ez gyári alkatrésszel 2x2600ft lesz, de sajnos nem volt raktáron, emiatt jövő héten visszamegyek, hogy felszereljék.
Padkánál ha leállok, akkor van egy nyekkenés elölről, valószínűleg szilent lesz. Futásra egyelőre nincs hatása, ezt most nem volt idő megnézni, de ez is jövő héten.
Ez a történet került így 39.000 forintba.

Ezen felül még volt egy baloldali tükörborító műanyag, kicsit hajmeresztő áron(13k a műanyag, 5k a fényezés), de a bontott után rohangálni se lett volna olcsóbb, úgyhogy ez van. A megrendelése simán e-mailen volt, mire mentem olajcserére, elkészítették. 2 nap alatt jött be nekik a rendelés, egy nap a fényezés.
A bal fényszóróm miatt szóltak, hogy nem világít, lejött a foncsor, csere lesz, adtak rá egy 100.000 forintos ajánlatot. Némi szívbaj után megnéztem otthon és semmi baja, csak a leszorító ugrott ki és elmozdult az izzó.  Erre a szerelő ránézhetett volna mielőtt verdiktet mond...
Izzó igazítása, majd lereteszlése után tökéletes lett ismét. Utána lecseréltem új Osram NB Leaser-re, azóta jobb mint eddig bármikor.
Összességében elégedett vagyok a szervízzel, a lámpás figyelmetlenség ellenére is. Plusz ismét megerősítették, hogy a kocsit tényleg rendben tartották mielőtt hozzám került. Most vagy a német tulajok marha lelkiismeretesek, vagy nagyon megérte a Becsületesnepper az árát.

A gyári Toyota olajon viszont elgondolkoztam. Az előző évben 7000 km-t futott a kocsi és a végére enyhén karcosabb/rezonánsabb volt már 3000-es fordulattól. Olajcsere után ez megszünt, ami számomra azt jelzi, hogy túl hamar fárad meg a gyári olaj. Emiatt valószínű, hogy jövőre valami Total vagy Eneos prémiumot próbálok majd bele. Éves olajcsipegetés szumma: 7000km-en 6-7 deci, ami teljesen jó érték.

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Mayer - Budakeszi/Pilisvörösvár/Székesfehérvár
« Válasz #216 Dátum: 2019.07.15 18:15:10 »
Ismét meglátogattam őket, ezúttal is korrekt munkát végeztek.
Idén a már megszokott 10% helyett 40+% al több maradt a kasszánál. Olajcsere munkadíj, szűrő+ alátét + éves HSD akku gari hosszabbítás 24e ( klubkedvezménnyel).

tomahawk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 500
Re:Mayer - Budakeszi/Pilisvörösvár/Székesfehérvár
« Válasz #217 Dátum: 2019.09.10 17:56:13 »
 En meg majusban voltam a Fehervariaknal. Ami furcsa volt nekem, hogy az auton logott ket nyitott visszahivas. Emlitettem nekik, ok is lattak, naivan azt gondoltam hogy megcsinaljak. Megneztem a toyota-tech -en, semmi valtozas, elvileg nem csinaltak meg. Kulon mondani kene nekik?  Ha belegondolok, hanyan lehetnek olyanok, akik nem is tudnak ezekrol a visszahivasos dolgokrol, es ha igen, akkor hol tudjak megnezni. Ezek alapjan egy csomo auton lattak a visszahivasokat, de tovabb engedtek oket anelkul hogy megcsinaltak volna.
 A szamla szerint kicsereltek a motorolajat. Oke elhiszem, bar gyemantpor lehetett benne olyan draga volt az olaj. Viszont ha mar ilyen draga volt, akkor rairhattak volna a szamlara hogy milyen olajat toltottek bele, nem csak annyit hogy motorolaj. 
 Osszessegeben nem tapasztaltam hogy barmit is rosszul csinaltak  volna,  csak ezek nekem furcsa dolgok.
 
 
 
 
Lehettem volna halasz ...

fezso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 397
Re:Mayer - Budakeszi/Pilisvörösvár/Székesfehérvár
« Válasz #218 Dátum: 2019.09.10 20:06:33 »
Nem lehet hogy a toyota-tech csak listázza hogy miben érintett, de nem tartja nyilván hogy megcsinálták-e?
Mert emlékszem hogy 3 éve nekem cseréltek légzsákvezérlőt visszahívásban, és most mégis felhozza a toyota-tech ezt:
R/SSC - Airbag Sensor Assembly replacment on Multiple Toyota models 18SMD-103

fezso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 397
Re:Mayer - Budakeszi/Pilisvörösvár/Székesfehérvár
« Válasz #219 Dátum: 2019.09.10 20:08:59 »
a szervizről amúgy kettős a véleményem: a szakik a műhelyben nagyon korrekt munkát végeznek, de az ügyfélszolgálatosok alatt nagyon magasra nőtt a paci...

tomahawk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 500
Re:Mayer - Budakeszi/Pilisvörösvár/Székesfehérvár
« Válasz #220 Dátum: 2019.11.21 19:28:53 »
Nem lehet hogy a toyota-tech csak listázza hogy miben érintett, de nem tartja nyilván hogy megcsinálták-e?
Mert emlékszem hogy 3 éve nekem cseréltek légzsákvezérlőt visszahívásban, és most mégis felhozza a toyota-tech ezt:
R/SSC - Airbag Sensor Assembly replacment on Multiple Toyota models 18SMD-103

November elejen szereltettem az autoba rablasgatlot. A vallalkozo egy haz garazsaban szerelte be, aki mellesleg Toyota markakereskedesben is dolgozik. Elmeseltem neki a visszahivasos dolgot, es az is megkerdeztem tole hogy lehetseges e hogy nem vittek fel a szereleseket, es ezert latom meg a toyota-tech-en. O meg tudta nezni egy masik Toyota online feluleten is,  ami szinten listazta a a ket visszahivast. Ezzel o is megerositette hogy bizony nem csinaltak meg. Na mindegy, talan majd jovore ...

Lehettem volna halasz ...