Szerző Téma: Mayer - Budakeszi/Pilisvörösvár/Székesfehérvár  (Megtekintve 195353 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Toyota Mayer
« Válasz #75 Dátum: 2007.08.02 18:12:07 »
Mármint, hogy németbõl hozták be az Avét, és nem náluk vették  :kacsint:
Laco 73 :D

zsono

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 538
75000
« Válasz #76 Dátum: 2007.08.11 08:56:36 »
Yaris Ts 75000-es szerviz:
(nettó árak)

Pollenszûrõ: 3155.-
Váltóolaj: 7500.-
Olajszûrõ: 1727.-
3,7 l Toyota (Esso) 5w40 motorolaj: 12.500.-
Elsõ fékbetétek:15558.-
Klímatisztítás, rézpasztaspray, tömítések: kb 2000.-
Elsõ féktárcsák felszabályozása: 7290.-
Szerviz munkadíj 3325.-

Bruttóban - az 5 %-os klubkedvezmény levonása után - 61.000.- Ft.

Korrekt árak, gyors munkavégzés, internet point, kényelmes várakozás: ismét köszönöm.

Zs.J.
Zsono

Lévai Béla

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1167
Toyota Mayer
« Válasz #77 Dátum: 2007.09.06 18:37:22 »
Július elején, német utunk elõtt, elmentem hozzájuk - nézzék már meg mitõl világít a motorelektronika visszajelzõje!
Diagnózis: semmi komoly kiütöttük, használja tovább!
Visszajõve a lampocska ismét pilácsol.
Vizsga és 120-as szerviz Július végén, a kocsi kiadva minden rendben jelszóval(javítás módja:kiütés), 3 nap múlva a visszajelzõ esmeg és azóta is ég!
Emil megy a munkafelvevõhöz: Talán keressék meg a hibát, vagy konzultáljanak valakivel!
4 hete semmi válasz. :robbanfej:
Elvileg a márkaszerviz gyári támogatással dolgozik, elvárható lenne hogy javítson is. :hmm:
Csak per mint móka a szervizben óriási betûkkel kiírásra került a "hitvallás": egyik pontja- Autóját elsõre, hibátlanul megjavítva adjuk át!
No ezt a mondatot sürgõsen törölni kellene, még valaki komolyan veszi! :rohog:  :rohog:  :rohog:
Az autó ebbõl a mûhelybõl vásárolt, hát teszek még egy próbát, talán létezik még betyárbecsület! :nemtom:
Toyota Avensis II.  1AZ-FSE Exec. Aut. 2007-2013

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Toyota Mayer
« Válasz #78 Dátum: 2007.12.15 21:08:45 »
Ma voltam náluk akciós nagy szervízen - Budakeszin. (85.248 HUF - ebbõl cca 35e a nagyszervíz [gyertyák, hûtõvíz, fékfolyadék a syokásosokon kívül], kb. 10e a ködlámpa takaró - amit ügyesen elhagytam -, meg kb 40e a hátsó féktárcsa + fékbetét.) Rendesek voltak, be lehetett menni a mûhelybe is. A fékbetétekre is adtak 20% kedvezményt, hogy az akciós szervíz keretében intéztem - ami jóval több, mint a Toyotaclubos kedvezmény. Olajat vittem.
Egyvalami nem tetszett: beletöltötték a 4l olajat, pedig elvileg 3,7 kell bele. Egy kicsivel van max. fölött.  :turelmetlen: Most azt hiszem így hagyom. (Jövõre meg inkább MF.)
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Lévai Béla

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1167
Toyota Mayer
« Válasz #79 Dátum: 2007.12.17 18:26:51 »
Idézetet írta: "afekete"
Ma voltam náluk akciós nagy szervízen - Budakeszin. (85.248 HUF - ebbõl cca 35e a nagyszervíz [gyertyák, hûtõvíz, fékfolyadék a syokásosokon kívül], kb. 10e a ködlámpa takaró - amit ügyesen elhagytam -, meg kb 40e a hátsó féktárcsa + fékbetét.) Rendesek voltak, be lehetett menni a mûhelybe is. A fékbetétekre is adtak 20% kedvezményt, hogy az akciós szervíz keretében intéztem - ami jóval több, mint a Toyotaclubos kedvezmény. Olajat vittem.
Egyvalami nem tetszett: beletöltötték a 4l olajat, pedig elvileg 3,7 kell bele. (Majd holnap megnézem, kell e leengedni.)

Nem a mosollyal van bajom!
Ha valaki Márkát szervizel és hirdeti magáról, hogy profi, akkor legyen az!
Az általad említett "beavatkozások" rutinmûveletek, nem is igényelnek igazán szakképzett munkaerõt.
A bajom azzal van, ha egy komplexebb hiba diagnosztizálása több hónap és több szervizlátogatás! :szomoru:
Toyota Avensis II.  1AZ-FSE Exec. Aut. 2007-2013

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Toyota Mayer
« Válasz #80 Dátum: 2007.12.17 19:29:27 »
Idézetet írta: "Lévai Béla"
Nem a mosollyal van bajom!
Ha valaki Márkát szervizel és hirdeti magáról, hogy profi, akkor legyen az!
Az általad említett "beavatkozások" rutinmûveletek, nem is igényelnek igazán szakképzett munkaerõt.
A bajom azzal van, ha egy komplexebb hiba diagnosztizálása több hónap és több szervizlátogatás! :szomoru:

Bocsi, nem neked írtam válaszként, de erõsen elgondolkodom rajta, hogy jövõre hiába leszek idõ szûkében, mégis kipróbálom az MF-et.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Toyota Mayer
« Válasz #81 Dátum: 2007.12.17 23:18:26 »
Idézetet írta: "afekete"
Bocsi, nem neked írtam válaszként, de erõsen elgondolkodom rajta, hogy jövõre hiába leszek idõ szûkében, mégis kipróbálom az MF-et.

Én megyek oda a két ünnep közt, majd beszámolok a fejleményekrõl, az idõponthoz csak annyit, hogy online jelentkeztem idõpontra, és visszahívtak, hogy a három lehetõség közül melyik lenne nekik a jó...
music     

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Toyota Mayer
« Válasz #82 Dátum: 2007.12.30 17:36:38 »
Idézetet írta: "tutinet"
Én a Toyota Mayernál voltam budakeszin,  nagyon korrektek voltak. 3. csomagot kértem ez kell a 60 ezres szervizhez.

Ebbe benne volt a fékolajcsere is meg motorolaj, fagyálló, gyertyák, szûrõk cseréje is. Nálam DENSO hûtõrendszer van még a levegõszûrõ is DENSO. az ABS-em Bosch és Bosch gyertyák voltak benne eddig most már DENSO gyertyákat kaptam. Mondjuk nem értem mit keres egy japán autóban Bosch de mindegy.... hmmm

Rákérdeztem a szerelõnél - mive végig ott álltam mellette - hogy kell e olaj a sebességváltóba , azt mondta azt még nem kell cserélni. És 10W-40 olajat kaptam egy nagy zöld hordóból, ahogy megfigyeltem a többi Toyotába is ebbõl a hordóból nyomták az olajat. A fagyálló, fékolaj folyadék az flakonból lett beöntve komplett csomagott hozott a szerelõ piros fehér Toyota mintával.

Azóta tényleg sokkal jobban fût az autóm, legalább 1 fokozattal nyugodtan lejjebb lehet venni a fûtést az új folyadék miatt.

Viszont megmutatta nekem a vízpumpát, ahol zöldes elszínezõdõtt foltok látszottak. Szerinte kicsit ereszthet valahol a vízpumpa és elõbb-utóbb majd cserélni kell de most nem életbevágó, jól mûködik. Mások szerint 0-gyûrût, tömítést kellene cserélni.

Tudtok valahol Corolla E12-höz vízpumpát mert itt 18 ezer +FA az ára hátha van olcsóbban is ?
Lényeg, hogy sebbeségváltóolajat nem kaptam újat, de fogalmam sincs milyen kell bele és hol kell leengedni feltölteni ezt. Meg szerintem a difi olajat is le kéne cserélni.

Vigyem emiatt vissza nekik vagy el valami maszekhoz egy olajcsere miatt szerintem nem muszály rögtön a márkaszervizbe rohanni.


Az autódban klasszikus értelembe vett külön difiolaj nincsen, mert ez a részegység sebváltóval van egybeépítve, lévén orrmotoros, elsõkerékhajtású.
Az Általános/olajtopicban választ találsz/kapsz a sebváltóolaj kérdésedre.

Olcsóbb vízpumpát is találsz, de nem feltétlenül job is. Az az általános tapasztalat, hogy a Toyota márkaszervízek alkatrészárai -általában -nem, vagy csak nagyon csekély mértékben magasabbak a kereskedelemben kapható termékek árával. És mégiscsak Toyota gyári alkatrész kapsz a pénzedért. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy nem lehet jó minõségû utángyártottat szerezni.  Kérdezõsködni kell, és mérleglni.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Lévai Béla

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1167
Toyota Mayer
« Válasz #83 Dátum: 2007.12.30 22:30:14 »
Jeleztem, a 'beszélgessünkben' hogy tojt a Jézuska egy HID izzóhibát.
Sajna nem izzó, hanem trafó, úgyhogy a dolog vége komplett lámpacsere lett, el is vitte a jókedvet-bõséget (206e Ft). :sir:
A döglöttet visszakértem, hátha javítható.
Ha nem, akkor is aranyat ér, ha márkatársnál nem törik a gyári HID-s Jobbos de kárrendezni kell!
Szóval ......!
Kéretik megjegyezni. :kacsint:
Toyota Avensis II.  1AZ-FSE Exec. Aut. 2007-2013

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Toyota Mayer
« Válasz #84 Dátum: 2007.12.31 00:52:07 »
Idézetet írta: "tutinet"
Tudtok valahol Corolla E12-höz vízpumpát mert itt 18 ezer +FA az ára hátha van olcsóbban is ?

Szerintem ez nagyon jó ár, nekem pár éve E-11 Corollába 30e volt egy új vízpumpa. Viszont ha klubtag vagy, a Mayernél 5%-kal olcsóbb lesz az alkatrész és a munkadíj is :kacsint:
music     

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Toyota Mayer
« Válasz #85 Dátum: 2008.01.01 12:35:59 »
A tartály szolgál a szintmérésre.
 :kacsint:
De ez már kicsit OFF ebben a topicban.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Toyota Mayer
« Válasz #86 Dátum: 2008.01.06 00:41:27 »
Azt már megnézted. Azt hívtad Te túlfolyónak.
Egyébként tágulási tartály a becsületes neve.
De, ahogy már írtam, ez a téma nem ebbe a topicba való, úgyhogy a további kérdéseidet légyszi ne itt tedd fel.

Lévai Béla

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1167
Toyota Mayer
« Válasz #87 Dátum: 2008.01.21 19:22:47 »
Idézetet írta: "Lévai Béla"
Jeleztem, a 'beszélgessünkben' hogy tojt a Jézuska egy HID izzóhibát.
Sajna nem izzó, hanem trafó, úgyhogy a dolog vége komplett lámpacsere lett, el is vitte a jókedvet-bõséget (206e Ft). :sir:
A döglöttet visszakértem, hátha javítható.
Ha nem, akkor is aranyat ér, ha márkatársnál nem törik a gyári HID-s Jobbos de kárrendezni kell!
Szóval ......!
Kéretik megjegyezni. :kacsint:

A történet -eddigi- vége aranyos!
Helybéli Xenon-os kereskedõhöz elvittem a visszakért lámpatestet, fél óra múlva visszahívott a lámpa jó, az izzó égett ki!
Egy pár HID izzó garanciával 14e, a márkaszervizes cserénél 65e volt egy db!!!!!!
Az izzó árát 'benyeltem', az eredeti lámpatestet visszatetettem a kocsiba.
Lássatok csodát... Jó!
Visszakértem a lámpatest árát, de bizonytalan vagyok abban, hogy a következõ szerviznél nem téved-e valaki fél millát a káromra?
Tehát, kéretik meggyõzni a márkaszervizek elõnyeirõl!
(Csak úgy mellékesen: Azt se mondták, bocsika! Nem is nagyon számítottam rá.)
Toyota Avensis II.  1AZ-FSE Exec. Aut. 2007-2013

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Toyota Mayer
« Válasz #88 Dátum: 2008.01.22 01:02:40 »
Idézetet írta: "Lévai Béla"
Tehát, kéretik meggyõzni a márkaszervizek elõnyeirõl!

Egy esetbõl ne általánosíts, van másik...
mármint márkaszerviz :kacsint:
music     

Lévai Béla

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1167
Toyota Mayer
« Válasz #89 Dátum: 2008.01.22 19:51:52 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Lévai Béla"
Tehát, kéretik meggyõzni a márkaszervizek elõnyeirõl!

Egy esetbõl ne általánosíts, van másik...
mármint márkaszerviz :kacsint:

Igazad van, váltok!
Ha nem muszáj, akkor nem márkaszervizre.
Talán az M+F kiskõrösi egységét még megpróbálom, talán nem kell gyertya helyett motort cserélni!
Vacak dolog a 'kiszolgáltatottság'! :hmm:
Toyota Avensis II.  1AZ-FSE Exec. Aut. 2007-2013