Szavazás

A Toyotá(i)d magánszemély, vagy céges tulajdonúak?

Magán
27 (84.4%)
Céges
2 (6.3%)
Több van, is-is
3 (9.4%)

Összes szavazó: 29

Szavazás lezárva: 2005.08.18 13:38:42

Szerző Téma: Céges/vállalkozós ügyek  (Megtekintve 37175 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9518
Céges/vállalkozós ügyek
« Válasz #15 Dátum: 2005.08.18 16:57:29 »
Idézetet írta: "Rozsomák"
Egy kérdés:
Ha céges az autó, nem lehet eljátszani a "családtagomra nem vagyok köteles terhelő vallomást tenni" című játékot, mert a cégtől kérdezik, és kellett vezetni menetlevelet.
Vagy nem jól gondolom?

A menetlevelet ha kell vezetni, akkor abban fel kell tünteni a gépkoscsi vezető nevét, ilyenkor meg papíron ott van, ki vezette. Hacsak a cég nem úgy döntött, hogy befizeti a cégautó adót, és akkor nem kell neki menetlevelet vezetni.

Szilvi

  • Vörös démon (ex Szőke ciklon:)))
  • Globális moderátor
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 969
    • Pizza Eataliano Éttermek
Céges/vállalkozós ügyek
« Válasz #16 Dátum: 2005.08.18 17:28:17 »
Idézetet írta: "robi"
Idézetet írta: "Rozsomák"
Egy kérdés:
Ha céges az autó, nem lehet eljátszani a "családtagomra nem vagyok köteles terhelő vallomást tenni" című játékot, mert a cégtől kérdezik, és kellett vezetni menetlevelet.
Vagy nem jól gondolom?

A menetlevelet ha kell vezetni, akkor abban fel kell tünteni a gépkoscsi vezető nevét, ilyenkor meg papíron ott van, ki vezette. Hacsak a cég nem úgy döntött, hogy befizeti a cégautó adót, és akkor nem kell neki menetlevelet vezetni.


Elvileg - én úgy tudom - céges autót családtag nem vezethet.
Ha nem köteles a cég menetlevelet vezetni, akkor eljátszható, hogy nem tudják, abban a pillanatban ki vezette az autót. Ez esetben a rendőrség felé nyilatkozni kell, hogy a cég megfizeti a cégautó adót.
Nem is olyan rég volt róla szó, hogy a rendőrség majd infót fog kérni az APEH-tól, hogy ezek az állítások igazak-e.
Szilvi 62

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9518
Céges/vállalkozós ügyek
« Válasz #17 Dátum: 2005.08.18 17:39:47 »
Idézetet írta: "Szilvi"
Elvileg - én úgy tudom - céges autót családtag nem vezethet.

Csináltam egy közjegyző által hitelesített meghatalmazást (magyarul + angolul), miszerint a cég hozzájárul ahhoz, hogy a családtagok (egyben tulajdonosok is) vezethessék az autót az országon belül és kívül, határozatlan ideig.

Magyarán saját magamat hatalmaztam meg, hogy a saját kocsimat vezethessem  :shock:  Nem semmi egy bürokrácia.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9518
Céges/vállalkozós ügyek
« Válasz #18 Dátum: 2005.08.18 17:42:46 »
Idézetet írta: "Szilvi"
Ez esetben a rendőrség felé nyilatkozni kell, hogy a cég megfizeti a cégautó adót.
Nem is olyan rég volt róla szó, hogy a rendőrség majd infót fog kérni az APEH-tól, hogy ezek az állítások igazak-e.

Én nem kockáztatnék.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Céges/vállalkozós ügyek
« Válasz #19 Dátum: 2005.08.19 07:52:46 »
Nálunk a céges autó bérelt, tehát még egy csavar van a dologban. Vezetni kell a menetlevelet is. Ha bármi rendőrségi ügy lenne, akkor a bérbeadó azonnal kiadja a bérlő adatait (volt egy parkolási 'csomagom' vagy 2 éve, de azóta nem jelentkeztek). Sőt, a bérbeadási papíron név szerint meg van említve az a két ember, aki vezetheti a kocsit. Mondjuk ritkán elviszi más is, de azt be szoktam iratni a menetlevélbe, nehogy hónapokkal később gond legyen.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Céges/vállalkozós ügyek
« Válasz #20 Dátum: 2005.08.19 07:57:32 »
Kérdésem lenne a menetlevél helyes kitöltéséről:
Elvileg azt naponta új lapra kellene írni? Nálunk ezt senki nem tudta megmondani, úgyhogy én jelenleg úhy töltöm, hogy amíg be nem telik egy oldal, addig írom. Ez időnként 3 hét is lehet.
A másik, hogy elvileg minden állomást be kellene vezetni (ahol megáll az ember útközben). Nos, én ezt is ki szoktam hagyni, ugyanis nem fontos azt senkinek sem tudni, hogy útközben vettem 2 kiflit a Tecsóban  :wink:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9518
Céges/vállalkozós ügyek
« Válasz #21 Dátum: 2005.08.19 09:58:16 »
Idézetet írta: "whis"
Kérdésem lenne a menetlevél helyes kitöltéséről:
Elvileg azt naponta új lapra kellene írni? Nálunk ezt senki nem tudta megmondani, úgyhogy én jelenleg úhy töltöm, hogy amíg be nem telik egy oldal, addig írom. Ez időnként 3 hét is lehet.
A másik, hogy elvileg minden állomást be kellene vezetni (ahol megáll az ember útközben). Nos, én ezt is ki szoktam hagyni, ugyanis nem fontos azt senkinek sem tudni, hogy útközben vettem 2 kiflit a Tecsóban  :wink:

A számítógépes útnyílvántartó többnapot tesz egy lapra.
Sőt, csak városon kívűli megállásokat ad meg, pl Budapes-Miskolc. Utcaszinten nem kell. Ennyi elég Apehnek.
Szoftverről aszongyák, hogy az Apeh normái szerint van az útnyilvántartás.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Céges/vállalkozós ügyek
« Válasz #22 Dátum: 2005.08.19 10:16:18 »
Idézetet írta: "robi"
A számítógépes útnyílvántartó többnapot tesz egy lapra.
Sőt, csak városon kívűli megállásokat ad meg, pl Budapes-Miskolc. Utcaszinten nem kell. Ennyi elég Apehnek.
Szoftverről aszongyák, hogy az Apeh normái szerint van az útnyilvántartás.

Nekem papíros van. És mivel általában városon belül közlekedem (na jó, a tábla után még 100 m), ezért elvileg fel kéne vezetni a megállásokat. De konkrét szabályt még nem láttam. A tehergépkocsi menetlevelek máshogy néznek ki, azt tudom...  :roll:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

rezol

  • Vendég
Céges/vállalkozós ügyek
« Válasz #23 Dátum: 2005.08.19 10:33:49 »
Idézetet írta: "Rozsomák"
Itt azért felmerül egy újabb problematika.
Ha balesetet szenvedek a céges "járművel" és igaz, hogy magáncélból használtam ámde a cég engedélyével, az üzemi balesetnek minősül, annak pozitív és negatív következményeivel együtt.
Az úti baleset.
Picit más a szabályozás,mint az üzemi balest esetében.
Figyeltem ám az EHS oktatáson! :D

Rozsomák

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 982
Céges/vállalkozós ügyek
« Válasz #24 Dátum: 2005.08.19 11:03:57 »
Idézetet írta: "Szonár"
Idézetet írta: "Rozsomák"
Itt azért felmerül egy újabb problematika.
Ha balesetet szenvedek a céges "járművel" és igaz, hogy magáncélból használtam ámde a cég engedélyével, az üzemi balesetnek minősül, annak pozitív és negatív következményeivel együtt.
Az úti baleset.
Picit más a szabályozás,mint az üzemi balest esetében.
Figyeltem ám az EHS oktatáson! :D

Ez tényleg egy összetett dolog:
-céges járművel a cég saját útján és közútra továbbhajtva a lakóhelyig munkabalesetnek minősül, kivéve, játék vagy fusi
-magán járművel hazafelé/befelé a cég útján munkabaleset, közúton úti baleset.
-kiküldetésben, munkahelyi érdekből utazva munkabaleset.
Egyébiránt az úti baleset és a munkabaleset is az üzemi balesetek csoportjába tartozik.

Egészséges kárörömmel tölt el, hogy máshol is bosszantják az embereket a rendszeres oktatással és vizsgáztatással. :D  :D  :D Egyébként mi az a EHS? (Nekünk EBKM-ünk van, de majd kikezeltetjük :D )

Most kaptam meg a munkavédelmi főmunkatárstól a hiteles leírást és ábrát. E szerint modosítottam.
dv,
   Rozsomák
TOYOTA COROLLA 2004 1.4 HB 20
"Az élet olyan, mint egy doboz bon-bon. Nem tudhatod, mit veszel ki belõle."

rezol

  • Vendég
Céges/vállalkozós ügyek
« Válasz #25 Dátum: 2005.08.19 11:13:21 »
Idézetet írta: "Rozsomák"
Egyébként mi az a EHS?
Environmental,Health & Safety.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Céges/vállalkozós ügyek
« Válasz #26 Dátum: 2005.08.19 12:12:31 »
Céges járművel a cég két telephelye között közúton?  :roll:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Rozsomák

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 982
Céges/vállalkozós ügyek
« Válasz #27 Dátum: 2005.08.19 12:37:21 »
Idézetet írta: "whis"
Céges járművel a cég két telephelye között közúton?  :roll:

Megszerkesztettem az előbbi hozzászólásomat, amiben most már ez is benne van. :wink:
dv,
   Rozsomák
TOYOTA COROLLA 2004 1.4 HB 20
"Az élet olyan, mint egy doboz bon-bon. Nem tudhatod, mit veszel ki belõle."

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Céges/vállalkozós ügyek
« Válasz #28 Dátum: 2008.03.02 14:31:06 »
Ti most mit javasolnátok, cégnévre vegyek autót, v magánra, s ha cégnévre veszem, akkor adó, v útnyilvántartás: évi kb 20-25e-ret megyek sokat (döntõen) teljesen magáncélból, nem is tudom, h hogyan tudnám lehazudni a menetlevélre, a cég telephelye és székhelye között kb 1 km van :hmm:
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Céges/vállalkozós ügyek
« Válasz #29 Dátum: 2008.03.02 22:43:07 »
Idézetet írta: "schillerasz"
Ti most mit javasolnátok, cégnévre vegyek autót, v magánra, s ha cégnévre veszem, akkor adó, v útnyilvántartás: évi kb 20-25e-ret megyek sokat (döntõen) teljesen magáncélból, nem is tudom, h hogyan tudnám lehazudni a menetlevélre, a cég telephelye és székhelye között kb 1 km van :hmm:


A cégautóadó miatt a céges személy nagyongáz. elvileg megoldható, hogy vezetsz útnyilvántartást, és a magánutakat kifizeted a cégnek, akkor nem kell cégautóadó-de egy-kétszemélyes cégeknél ez az elsõ amibe beleköt az APEH.
Szóval cégre igazából csak haszongépet érdemes.

Szerintem magánra a kocsit, ha személy és útnyilvántartással elszámolva. -ügyesen vezetve az útnyilvántartást 2-3x annyit el tudsz számolni, mint a valós cégérdekben járásod.

Vagy veszel egy kistehert cégre, és cégügyben azzal rohangálsz, magánra meg marad a Camry.

Vagy úgy teszel mint én, veszel egy nagy fehér dömpert, ( ere nagy piros + is matricázható :D ) család is belefér, teherautó is. :D - igaz 160 fölött nemigen megy.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!