Szerző Téma: RING topik - boxoljuk le szavakkal  (Megtekintve 60300 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9518
RING topik - boxoljuk le szavakkal
« Válasz #60 Dátum: 2005.08.24 09:38:46 »
Idézetet írta: "szabzso"
Idézetet írta: "robi"
Na, jól néznénk ki, ha az emberek felelőségtudatának alapján kellene közlekedni.

Egyébként szerintem nem csak te vagy az alkohollal így. Most teljes a tilalom, ezért meg engedsz egy pohárkát magadnak. Ha 0.5 lenne, akkor több pohárkát engednél meg magadnak, és a többiek is, ugyanezen az alapon.
Ezért érdemes minél szigorúbbra csinálni minden szabályt, hogy a valódi eredmény az elvárt legyen.

Én is erősen radikális vagyok: például a dohányt is betiltanám, pont mint a drogot.

Egyetértek. És végre a rendőrök kikaphatnák az autósok közül a mobilozókat is

Ja. mint tegnap a 4-es úton hazafelé. A nagy vagány Audi-s köcsög szlalomozik 130-al, azt előttem meg előkapja a telefont és 60-al kullog, mindenki meg előzgetheti mikor szembe kamionkonvojok jönnek... Hát nagyon megérte neki is, mit ne mondjak. :evil:

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
RING topik - boxoljuk le szavakkal
« Válasz #61 Dátum: 2005.08.24 09:46:01 »
Idézetet írta: "szabzso"
Álljunk azért meg egy percre. Szerinted ez úgy működik, hogy ami szabály tetszik, azt betartom, ami nem, az meg felejtős???
Azt hogy is kell érteni, hogy ennek a szabálynak az áthágásával nem veszélyeztetsz senkit? Én pl úgy érzem, engem igenis veszélyeztet mindenki, aki alkoholt iszik, aztán pedig kocsiba ül :roll:

Én nem vezetek, ha iszom, viszont nem állok meg olyan stopptáblánál, ahol kifogástalanul belátható a keresztezódes, előzök zárovonalon, ha belátható az út, 110 körül megyek országúton, sőt van olyan vasuti kereszteződés, aminél nem lassítok le 40re, mert tudom, h évente 2x megy el ott vonat :oops: , adjam vissza a jogsimat :roll: v viszont betartom a követési távolságot, főleg autópályán, letakarodom a gyorsabb kocsik elől kérés nélkül, Pesten sem szoktam szlamozozni, figyelek a motorosokra, biciglistákra, mert ezeket a szabályoknak a nem betartását életveszélyesnek tartom, mig pl a záróvonalat meg nem (ahol ismerem az utat, s tudom, h nincs igazán indoka: pl Gödöllő és Aszód között, ott ahol a 3ast keresztezi az M3as van egy jól belátható szakasz záróvonallal, mert vala le lehetett ott jönni a strádáról, előtte beláthatatlan kanyarok szagattot vonallal, hol előzzek? :roll:
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
RING topik - boxoljuk le szavakkal
« Válasz #62 Dátum: 2005.08.24 09:50:47 »
Idézetet írta: "robi"
Na ugye, ezt mondom én is. Pont ezért vannak a szigorubb törvények itt-ott.

Most elvesztettem a fonalat, hol az összefüggés?
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
RING topik - boxoljuk le szavakkal
« Válasz #63 Dátum: 2005.08.24 09:59:06 »
Idézetet írta: "szabzso"
Álljunk azért meg egy percre. Szerinted ez úgy működik, hogy ami szabály tetszik, azt betartom, ami nem, az meg felejtős???
Azt hogy is kell érteni, hogy ennek a szabálynak az áthágásával nem veszélyeztetsz senkit? Én pl úgy érzem, engem igenis veszélyeztet mindenki, aki alkoholt iszik, aztán pedig kocsiba ül :roll:


Akkor ajánlanék egyvalamit . Sose menj kocsival Románián , Horvátországon , Csehországon és Szlovákián kívül SEHOVÁ Európában . Ugyanis a többi országban találkozhatsz olyanokkal , akik vezetnek (legálisan !) , miután alkohol ittak  :D
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

szabzso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 259
RING topik - boxoljuk le szavakkal
« Válasz #64 Dátum: 2005.08.24 10:00:32 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "szabzso"
Álljunk azért meg egy percre. Szerinted ez úgy működik, hogy ami szabály tetszik, azt betartom, ami nem, az meg felejtős???
Azt hogy is kell érteni, hogy ennek a szabálynak az áthágásával nem veszélyeztetsz senkit? Én pl úgy érzem, engem igenis veszélyeztet mindenki, aki alkoholt iszik, aztán pedig kocsiba ül :roll:


Akkor ajánlanék egyvalamit . Sose menj kocsival Románián , Horvátországon , Csehországon és Szlovákián kívül SEHOVÁ Európában . Ugyanis a többi országban találkozhatsz olyanokkal , akik vezetnek (legálisan !) , miután alkohol ittak  :D

Könnyen lehet, hogy nem is megyek
...csak a Puffin adhat erőt és mindent lebíró akaratot! Ön talán ingyen csinálná?"

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
RING topik - boxoljuk le szavakkal
« Válasz #65 Dátum: 2005.08.24 10:03:09 »
Idézetet írta: "Palaczk"

Egyébként , ha már szóba jött : nem hiszem , hogy akkora baj lenne a sebességkorlátozás felemelése . Az igazán gyors autók így is többnyire annyivel mennek , amennyivel akarnak - így viszont nagyobb a sebességkülönbség köztük és a zöm között . Emlékeztetnélek pl. a dán példára , ahol a korlátozás 110-ről 130 kmh-ra emelése 25 %-al (!!!) CSÖKKENTETTE az autópálya-balesetek számát , továbbá az olasz példára , ahol egy ideje több szakaszon 150 kmh-ra emelték a limitet ; továbbá az osztrák példára , ahol szintén ennek bevezetését tervezik .

Azért a dán példa így önmagában csalóka...
A sebességhatár felemelése nem általános érvényű volt, hanem csak egyes szakaszokra vonatkozott, a magasabb baleseti kockázatú szakaszokon továbbra is a 110 maradt érvényben. E mellett a sebességhatár felmelése igen erős ellenőrzési kampánnyal párhuzamosan valósult meg. A kampány után a baleseti helyzet is megváltozott...
Semmiképpen sem megkerülehető összefüggés, hogy a nagyobb sebesség nagyobb baleseti kockázatot és ezzel együtt súlyosabb baleseteket eredményez. Más kérdés hogy egyes szakaszokon, ahol a kiépítés kellően alacsony kockázatot eredményez, magasabb sebesség esetén is megengedhető.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
RING topik - boxoljuk le szavakkal
« Válasz #66 Dátum: 2005.08.24 10:03:53 »
Idézetet írta: "szabzso"
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "szabzso"
Álljunk azért meg egy percre. Szerinted ez úgy működik, hogy ami szabály tetszik, azt betartom, ami nem, az meg felejtős???
Azt hogy is kell érteni, hogy ennek a szabálynak az áthágásával nem veszélyeztetsz senkit? Én pl úgy érzem, engem igenis veszélyeztet mindenki, aki alkoholt iszik, aztán pedig kocsiba ül :roll:


Akkor ajánlanék egyvalamit . Sose menj kocsival Románián , Horvátországon , Csehországon és Szlovákián kívül SEHOVÁ Európában . Ugyanis a többi országban találkozhatsz olyanokkal , akik vezetnek (legálisan !) , miután alkohol ittak  :D

Könnyen lehet, hogy nem is megyek


Hát , ha neked ez megér ennyit ;) ... Azok ott biztos mind hülyék , azért is van náluk jóval kevesebb baleset , mint nálunk . Nyilván a sok piás sofőr okozza azt Németországban , Ausztriában , Svédországban stb , hogy jóval kevesebbet karamboloznak , mint mi ;)

Nem vezet ez semmire , emberek - be kéne látni . Az USA és később Gorbacsov megpróbálkozott a szesztilalommal - meg lehet nézni , mi lett belőle . Soha olyan magasra nem szárnyalt a bűnözés az USA-ban , mint a szesztilalom idején .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
RING topik - boxoljuk le szavakkal
« Válasz #67 Dátum: 2005.08.24 10:05:38 »
Idézetet írta: "kmr"
Semmiképpen sem megkerülehető összefüggés, hogy a nagyobb sebesség nagyobb baleseti kockázatot és ezzel együtt súlyosabb baleseteket eredményez.


Akkor mivel magyarázod , hogy a (nagyobbrészt korlátozás nélküli) német autópályákon van a világon a legkevesebb baleset ?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
RING topik - boxoljuk le szavakkal
« Válasz #68 Dátum: 2005.08.24 10:17:25 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "kmr"
Semmiképpen sem megkerülehető összefüggés, hogy a nagyobb sebesség nagyobb baleseti kockázatot és ezzel együtt súlyosabb baleseteket eredményez.


Akkor mivel magyarázod , hogy a (nagyobbrészt korlátozás nélküli) német autópályákon van a világon a legkevesebb baleset ?

Ezt nem lehet a baleseti helyzetet csupán a megengedett sebesség irányából megközelíteni. Ennél fontosabb adat a járművek sebességeloszlása, valamint a folyópályás szakaszok csomópontok aránya. Szerepet játszik még a kiépítés, a vonalvezetés a forgalomtechnika és a burkolat is.
Például a német tehergépkocsi és szgk park lehetővé teszi minden közlekedő számára hogy normális sebességgel közlekedjen a pályán. Németországban nem találkoztam még 80-nal haladó IFÁ-val...

szabzso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 259
RING topik - boxoljuk le szavakkal
« Válasz #69 Dátum: 2005.08.24 10:47:45 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Hát , ha neked ez megér ennyit ;) ... Azok ott biztos mind hülyék , azért is van náluk jóval kevesebb baleset , mint nálunk . Nyilván a sok piás sofőr okozza azt Németországban , Ausztriában , Svédországban stb , hogy jóval kevesebbet karamboloznak , mint mi ;)

Nem vezet ez semmire , emberek - be kéne látni . Az USA és később Gorbacsov megpróbálkozott a szesztilalommal - meg lehet nézni , mi lett belőle . Soha olyan magasra nem szárnyalt a bűnözés az USA-ban , mint a szesztilalom idején .

Sajnos ebben a világban elég nehéz eldönteni, hogy a hülyék a rácsnak melyik oldalán tartózkodnak, pláne igaz ez gyönyörű kis hazánkra.
Egyébként nem igazán értem, hogy sikerült idekeverned a szesztilalmat :roll:
...csak a Puffin adhat erőt és mindent lebíró akaratot! Ön talán ingyen csinálná?"

szabzso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 259
RING topik - boxoljuk le szavakkal
« Válasz #70 Dátum: 2005.08.24 10:52:46 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Hát , ha neked ez megér ennyit ;) ... Azok ott biztos mind hülyék , azért is van náluk jóval kevesebb baleset , mint nálunk . Nyilván a sok piás sofőr okozza azt Németországban , Ausztriában , Svédországban stb , hogy jóval kevesebbet karamboloznak , mint mi ;)

Nem vezet ez semmire , emberek - be kéne látni . Az USA és később Gorbacsov megpróbálkozott a szesztilalommal - meg lehet nézni , mi lett belőle . Soha olyan magasra nem szárnyalt a bűnözés az USA-ban , mint a szesztilalom idején .

Egyébként a legnagyobb baj minálunk, hogy az emberek alkohol nélkül sem tartják be a szabályokat, hát még ha ihatnának is.
Egyébként a németek, osztrálok is csak addig olyan szép szabályosak, amíg otthon tartózkodnak. Ahogy átjönnek mondjuk pl hozzánk, egyből eltűnik belőlük a jó fiú, és eléggé elvetemülten tudnak közlekedni (de asszem erről már volt szó korábban)
...csak a Puffin adhat erőt és mindent lebíró akaratot! Ön talán ingyen csinálná?"

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9518
RING topik - boxoljuk le szavakkal
« Válasz #71 Dátum: 2005.08.24 10:57:56 »
Idézetet írta: "szabzso"
Idézetet írta: "Palaczk"
Hát , ha neked ez megér ennyit ;) ... Azok ott biztos mind hülyék , azért is van náluk jóval kevesebb baleset , mint nálunk . Nyilván a sok piás sofőr okozza azt Németországban , Ausztriában , Svédországban stb , hogy jóval kevesebbet karamboloznak , mint mi ;)

Nem vezet ez semmire , emberek - be kéne látni . Az USA és később Gorbacsov megpróbálkozott a szesztilalommal - meg lehet nézni , mi lett belőle . Soha olyan magasra nem szárnyalt a bűnözés az USA-ban , mint a szesztilalom idején .

Egyébként a legnagyobb baj minálunk, hogy az emberek alkohol nélkül sem tartják be a szabályokat, hát még ha ihatnának is.
Egyébként a németek, osztrálok is csak addig olyan szép szabályosak, amíg otthon tartózkodnak. Ahogy átjönnek mondjuk pl hozzánk, egyből eltűnik belőlük a jó fiú, és eléggé elvetemülten tudnak közlekedni (de asszem erről már volt szó korábban)


Hát igen. Ezért nem állja, hogy más országokhoz hasonlítsd a helyzetet, mivel ott más a "vezetési kultúra", ezt jómagad is mondtad. Tehát itt maradjon szépen 0-án, majd vagy 20 év múlva újra elővehetjük a témát. Optimista beállítottsáú vagyok, ezért reménykedek, hogy javúlni fog a helyzet.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
RING topik - boxoljuk le szavakkal
« Válasz #72 Dátum: 2005.08.24 12:33:07 »
Végül is most is sokan isznak vezetés előtt (közben), tehát sokan kockáztatnak. Azzal meg ha mondjuk megengednének valamennyi alkoholt, esetleg olyanok is innának vezetés előtt, akik most a tilalom miatt nem teszik, tehát csak tövább nőne az ittasan vezetők aránya.
Aki meg így is -úgy is iszik, annak tök mindegy, hogy a limit 0.3, 0.5 vagy épp 0.0. Nem?
a nem adsz rá okot, jó eséllyel nem fognak megállítani, de ha meg is állítanak, 1 sört még nem fognak megérezni rajtad.
 8)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9518
RING topik - boxoljuk le szavakkal
« Válasz #73 Dátum: 2005.08.24 13:03:31 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Tagadom , hogy pl. Magyarországon a limit 0.5-re emelése az alkoholra visszavezethető balesetek számának megugrását eredményezné .

Akkor maradjon csak nullán! Semmi értelme növelni.

szabzso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 259
RING topik - boxoljuk le szavakkal
« Válasz #74 Dátum: 2005.08.24 15:21:48 »
Idézetet írta: "whis"
Végül is most is sokan isznak vezetés előtt (közben), tehát sokan kockáztatnak. Azzal meg ha mondjuk megengednének valamennyi alkoholt, esetleg olyanok is innának vezetés előtt, akik most a tilalom miatt nem teszik, tehát csak tövább nőne az ittasan vezetők aránya.
Aki meg így is -úgy is iszik, annak tök mindegy, hogy a limit 0.3, 0.5 vagy épp 0.0. Nem?
a nem adsz rá okot, jó eséllyel nem fognak megállítani, de ha meg is állítanak, 1 sört még nem fognak megérezni rajtad.
 8)

Itt a pont, kimondtad a lényeget. Ha csak egy embert is eltántorít a zéró tolerancia, már nyertünk, mondhat bárki bármit
...csak a Puffin adhat erőt és mindent lebíró akaratot! Ön talán ingyen csinálná?"