Szerző Téma: RING topik - boxoljuk le szavakkal  (Megtekintve 58598 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
RING topik - boxoljuk le szavakkal
« Válasz #45 Dátum: 2005.08.23 15:38:55 »
Idézetet írta: "robi"
Akkor sem lenne szabad bármilyen kevés alkoholfogyasztás után vezetni. Mert van aki ugyanannyi ezrednél megérzi jobban, mint más... tehát van aki 0.4 ezrednél még tök józan, de van aki ugyanannyinál már veszíti a reflexei sebességét... Szal pont ezért!!!! Nem lehet egy értékhatárral az összes emberre érvényes szabályt kötni!!!

Én úgy halottam, hogy mindenkinek lassulnak a reflexei, mégha nem is érzi. Ezért nekem nem túl meggyőző, amikor valaki azt mondja "én egy sörrel ugyanolyan jól vezetek, mint nélküle".
Attila 31
  - Avensis
- Prius

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
RING topik - boxoljuk le szavakkal
« Válasz #46 Dátum: 2005.08.23 15:41:34 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Palaczk"
Ja ... de ez nem jogszabály , és nincs is mód ellenőrizni , hogy valaki csakugyan vezet-e így vagy sem . Illetve csak speciális vérvizsgálattal , amit 1000 % , hogy nem fognak lefolytatni .

Ha baleset lesz belőle - pláne, ha halálos - megteszik, ne aggódj.

Bármilyen balesetnél ha a szondájuk kijelez bármit is, kötelesek téged vérvizsgálatra vinni.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
RING topik - boxoljuk le szavakkal
« Válasz #47 Dátum: 2005.08.23 16:52:18 »
Palaczk: Németországban ugye nincs sebesség korlátozás bizonyos autópályákon. Ez ott működik. Szerinted mihhez vezetne ez nálunk?

Amúgy a szabályokat ott is politikusok hagyják jóvá. Azt meg legkevésbé érdekli, hogy egy szabály miatt meghal 1-2 ember, amikor őt megválasztják.
« Utoljára szerkesztve: 2013.01.17 10:35:01 írta Palaczk »
Attila 31
  - Avensis
- Prius

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
RING topik - boxoljuk le szavakkal
« Válasz #48 Dátum: 2005.08.23 17:23:08 »
Idézetet írta: "afekete"

Németországban ugye nincs sebesség korlátozás bizonyos autópályákon. Ez ott működik. Szerinted mihhez vezetne ez nálunk?



Ki kellene próbálni. A sok suttyú, lehet otthagyná a fogát, de az a gond, hogy másokat is veszélyeztetnek. Inkább a minimum sebességet kellene bevezetni. Tehát ha 90-el lehet menni városon kívül, akkor 1 tök jó úton ne szambázzon elöttem a mazsola 70-el, mert attól ideges leszek. Multkor 1 utánfutós lada bosszantott fel, letoltam 3. ban 112-körül, meg még mögötte volt 2 kocsi, azt is. Még szerencse, hogy nem jött szembe senki, mert mint utóbb átgondoltam, legalább 500 métert mentem a szembesávban és annyira nem is lehetett belátni a dolgot :oops:
Laco 73 :D

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
RING topik - boxoljuk le szavakkal
« Válasz #49 Dátum: 2005.08.23 17:44:15 »
Palaczk : Németországban ugye nincs sebesség korlátozás bizonyos autópályákon. Ez ott működik. Szerinted mihhez vezetne ez nálunk?

Amúgy a szabályokat ott is politikusok hagyják jóvá. Azt meg legkevésbé érdekli, hogy egy szabály miatt meghal 1-2 ember, amikor őt megválasztják.

Németország az egyetlen olyan hely a világon , ahol nincs sebességkorlátozás . Tehát egy példa áll szemben az összes többivel . Ellenben az alkohol esetében NAGY TÖBBSÉGBEN vannak azok az európai országok , ahol ez megengedett (kisebb-nagyobb mértékben) - a múltkor soroltam fel , hogy talán öt olyan ország van , ahol 0.0 a limit . Szóval ez az összevetés szerintem sántít .

Ami pedig a politikusokat és a szabályokat illeti : ezt már mondtam Musicnak , mert ő is felvetette - ezekben az országokban a kismértékű alkoholfogyasztás legalitása régi megoldás , amely számtalan kormányváltást túlélt , tehát nem valami hirtelen , népszerűség-hajhászó intézkedésről van szó .

-------------------------------------

Egyébként , ha már szóba jött : nem hiszem , hogy akkora baj lenne a sebességkorlátozás felemelése . Az igazán gyors autók így is többnyire annyivel mennek , amennyivel akarnak - így viszont nagyobb a sebességkülönbség köztük és a zöm között . Emlékeztetnélek pl. a dán példára , ahol a korlátozás 110-ről 130 kmh-ra emelése 25 %-al (!!!) CSÖKKENTETTE az autópálya-balesetek számát , továbbá az olasz példára , ahol egy ideje több szakaszon 150 kmh-ra emelték a limitet ; továbbá az osztrák példára , ahol szintén ennek bevezetését tervezik .
« Utoljára szerkesztve: 2013.01.17 10:37:04 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
RING topik - boxoljuk le szavakkal
« Válasz #50 Dátum: 2005.08.23 17:46:19 »
Idézetet írta: "KLaco"
Idézetet írta: "afekete"

Németországban ugye nincs sebesség korlátozás bizonyos autópályákon. Ez ott működik. Szerinted mihhez vezetne ez nálunk?



Ki kellene próbálni. A sok suttyú, lehet otthagyná a fogát, de az a gond, hogy másokat is veszélyeztetnek. Inkább a minimum sebességet kellene bevezetni. Tehát ha 90-el lehet menni városon kívül, akkor 1 tök jó úton ne szambázzon elöttem a mazsola 70-el, mert attól ideges leszek. Multkor 1 utánfutós lada bosszantott fel, letoltam 3. ban 112-körül, meg még mögötte volt 2 kocsi, azt is. Még szerencse, hogy nem jött szembe senki, mert mint utóbb átgondoltam, legalább 500 métert mentem a szembesávban és annyira nem is lehetett belátni a dolgot :oops:


Elvileg elő van írva egy minimális sebesség - valaki nézzen már utána a KRESZ-ben ... Más kérdés , hogy az is irreálisan alacsony . Pl. a hombre , aki 70-el ment az országúton , egész biztosan legálisan járt el . Talán autópályán már nem lenne legális a 70 , de országúton biztosan az .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

A Csaszi

  • Vendég
RING topik - boxoljuk le szavakkal
« Válasz #51 Dátum: 2005.08.23 19:21:35 »
Idézetet írta: "Palaczk"


Elvileg elő van írva egy minimális sebesség - valaki nézzen már utána a KRESZ-ben ... Más kérdés , hogy az is irreálisan alacsony . Pl. a hombre , aki 70-el ment az országúton , egész biztosan legálisan járt el . Talán autópályán már nem lenne legális a 70 , de országúton biztosan az .



Én 60-ra emlékeztem, de nem igazán voltam biztos benne, úgyhogy ráGuGliztam a dologra, s ezt találtam (remélem még érvényes ;-) ).

"Közlekedés autópályán és autóúton 37. §

(1) Autópályán és autóúton, valamint az azokra való ráhajtásra szolgáló úton (az előjelző táblától kedődően) csak olyan gépjárművel, illetőleg gépjárműből és pótkocsiból álló járműszerelvénnyel szabad közlekedni, amely sík úton legalább 60 km/óra sebességgel képes haladni; ezeken az utakon más jármű közlekedése tilos."

Vagyis országúton simán mehetsz tetülassan is, az idegesítő lehet, de szabályos. Ugyanez autóúton és pályán, már nem az.

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
RING topik - boxoljuk le szavakkal
« Válasz #52 Dátum: 2005.08.23 20:10:22 »
Idézetet írta: "A Csaszi"
Idézetet írta: "Palaczk"


Elvileg elő van írva egy minimális sebesség - valaki nézzen már utána a KRESZ-ben ... Más kérdés , hogy az is irreálisan alacsony . Pl. a hombre , aki 70-el ment az országúton , egész biztosan legálisan járt el . Talán autópályán már nem lenne legális a 70 , de országúton biztosan az .



Én 60-ra emlékeztem, de nem igazán voltam biztos benne, úgyhogy ráGuGliztam a dologra, s ezt találtam (remélem még érvényes ;-) ).

"Közlekedés autópályán és autóúton 37. §

(1) Autópályán és autóúton, valamint az azokra való ráhajtásra szolgáló úton (az előjelző táblától kedődően) csak olyan gépjárművel, illetőleg gépjárműből és pótkocsiból álló járműszerelvénnyel szabad közlekedni, amely sík úton legalább 60 km/óra sebességgel képes haladni; ezeken az utakon más jármű közlekedése tilos."

Vagyis országúton simán mehetsz tetülassan is, az idegesítő lehet, de szabályos. Ugyanez autóúton és pályán, már nem az.


Ott is mehetsz lasan, ha a járműved képes 61-el menni, mehetsz rajta.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
RING topik - boxoljuk le szavakkal
« Válasz #53 Dátum: 2005.08.23 20:12:51 »
Idézetet írta: "A Csaszi"
Idézetet írta: "Palaczk"


Elvileg elő van írva egy minimális sebesség - valaki nézzen már utána a KRESZ-ben ... Más kérdés , hogy az is irreálisan alacsony . Pl. a hombre , aki 70-el ment az országúton , egész biztosan legálisan járt el . Talán autópályán már nem lenne legális a 70 , de országúton biztosan az .



Én 60-ra emlékeztem, de nem igazán voltam biztos benne, úgyhogy ráGuGliztam a dologra, s ezt találtam (remélem még érvényes ;-) ).

"Közlekedés autópályán és autóúton 37. §

(1) Autópályán és autóúton, valamint az azokra való ráhajtásra szolgáló úton (az előjelző táblától kedődően) csak olyan gépjárművel, illetőleg gépjárműből és pótkocsiból álló járműszerelvénnyel szabad közlekedni, amely sík úton legalább 60 km/óra sebességgel képes haladni; ezeken az utakon más jármű közlekedése tilos."

Vagyis országúton simán mehetsz tetülassan is, az idegesítő lehet, de szabályos. Ugyanez autóúton és pályán, már nem az.

Na akkor én módosítanám az fix, nálam a következő lenne a jó: Mindenféle úton, a táblától függetlenül nem közlekedhet az a kocsi, ill vezető Aki nem képes a kiírt sebességnek a 80%-ára mégpedig 10%-os emelkedőn
Vélemény?
A sok Ifát, meg a többi roncsot, ami 2kilógramm/m kormot bocsát ki a roncstelepen a gazdája szeme láttára bezúzatni, és jól megbűntetni. Ez alól csak az legyen kivétel, aki nem tud venni jobbat.
Vélemény?
Laco 73 :D

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
RING topik - boxoljuk le szavakkal
« Válasz #54 Dátum: 2005.08.23 20:32:02 »
Idézetet írta: "A Csaszi"
Idézetet írta: "Palaczk"


Elvileg elő van írva egy minimális sebesség - valaki nézzen már utána a KRESZ-ben ... Más kérdés , hogy az is irreálisan alacsony . Pl. a hombre , aki 70-el ment az országúton , egész biztosan legálisan járt el . Talán autópályán már nem lenne legális a 70 , de országúton biztosan az .



Én 60-ra emlékeztem, de nem igazán voltam biztos benne, úgyhogy ráGuGliztam a dologra, s ezt találtam (remélem még érvényes ;-) ).

"Közlekedés autópályán és autóúton 37. §

(1) Autópályán és autóúton, valamint az azokra való ráhajtásra szolgáló úton (az előjelző táblától kedődően) csak olyan gépjárművel, illetőleg gépjárműből és pótkocsiból álló járműszerelvénnyel szabad közlekedni, amely sík úton legalább 60 km/óra sebességgel képes haladni; ezeken az utakon más jármű közlekedése tilos."

Vagyis országúton simán mehetsz tetülassan is, az idegesítő lehet, de szabályos. Ugyanez autóúton és pályán, már nem az.


Hát ez elég gáz :(
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
RING topik - boxoljuk le szavakkal
« Válasz #55 Dátum: 2005.08.23 21:11:21 »
A reflexidővel kapcsolatban: kevés alkohol is rontja, de kevésbé, mint mikor az asszony *** az agyam, v 48 óra ügyelet ütán húzok fel Pestre, s a pirosnál alszom :lol: , tehát szvsz 1 sör v bor után nem vészes a dolog, de le lehet mérni egy talin, a recept
legalább 1 db ivásra eltökélt csóka (több még jobb)
sok sör/bor/pálinka, ki mit szeret
min 1 db méterrúd: a nulla cm nél elengedni, megfogni amilyen gyorsan lehet/tudod lemérni a távot és t=négyzetgyök s/g  :lol: , fizikatanárom egy másik osztályában megcsináltatta a kisérletet, a lényeg, h addig kell inni, amíg a méterrúg kiesik a kezedből :twisted:
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
RING topik - boxoljuk le szavakkal
« Válasz #56 Dátum: 2005.08.24 00:43:55 »
Idézetet írta: "Satriani"
No, sikeresen eljutottunk az érvelgetéstől a szájtépésen keresztül a személyeskedésig. Ehhez sem gusztusom, sem tapasztalatom, sem kedvem nincs.


Ne haragudj , ha megbántottalak volna - nem állt szándékomban . Mentségemre szolgáljon , hogy borzasztóan unalmas az , hogy örökösen az AB objektivitásáról kell vitatkoznom azokkal , akiknek épp nem tetszik a konkrét idézett cikk . Egyébként lefolytattam már ezt a vitát (az origó fórumán) olyanokkal is , akik történetesen Golf-buzik voltak , és vitatták az AB azon állítását , hogy a Corolla megbízhatóbb , mint a Golf . Ugyanúgy érveltek , mint te az imént .

Érdekes módon soha , senkinek nem jut eszébe vitába bonyolódni azok közül , akiknek a kocsijáról jót írnak . Amikor pl. azt a cikket linkeltem be , amelyben az szerepelt , hogy milyen megbízható az E11-es Corolla , miért nem írt senki , hogy "ugyan , ez az újság legfeljebb arra jó , hogy jót szórakozzunk rajta a WC-n ülve" ? Vegyük már észre magunkat ... Ha jót írnak a Toyotáról , akkor igazuk van , ha nem írnak jót (vagy a konkurrenciáról írnak jót) , akkor meg nincs igazuk ? Vagy hogy is van ez ?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

szabzso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 259
RING topik - boxoljuk le szavakkal
« Válasz #57 Dátum: 2005.08.24 09:26:13 »
Idézetet írta: "afekete"
Idézetet írta: "robi"
Akkor sem lenne szabad bármilyen kevés alkoholfogyasztás után vezetni. Mert van aki ugyanannyi ezrednél megérzi jobban, mint más... tehát van aki 0.4 ezrednél még tök józan, de van aki ugyanannyinál már veszíti a reflexei sebességét... Szal pont ezért!!!! Nem lehet egy értékhatárral az összes emberre érvényes szabályt kötni!!!

Én úgy halottam, hogy mindenkinek lassulnak a reflexei, mégha nem is érzi. Ezért nekem nem túl meggyőző, amikor valaki azt mondja "én egy sörrel ugyanolyan jól vezetek, mint nélküle".

Egyetértek, én is így tudom!
...csak a Puffin adhat erőt és mindent lebíró akaratot! Ön talán ingyen csinálná?"

szabzso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 259
RING topik - boxoljuk le szavakkal
« Válasz #58 Dátum: 2005.08.24 09:35:25 »
Idézetet írta: "robi"
Na, jól néznénk ki, ha az emberek felelőségtudatának alapján kellene közlekedni.

Egyébként szerintem nem csak te vagy az alkohollal így. Most teljes a tilalom, ezért meg engedsz egy pohárkát magadnak. Ha 0.5 lenne, akkor több pohárkát engednél meg magadnak, és a többiek is, ugyanezen az alapon.
Ezért érdemes minél szigorúbbra csinálni minden szabályt, hogy a valódi eredmény az elvárt legyen.

Én is erősen radikális vagyok: például a dohányt is betiltanám, pont mint a drogot.

Egyetértek. És végre a rendőrök kikaphatnák az autósok közül a mobilozókat is
...csak a Puffin adhat erőt és mindent lebíró akaratot! Ön talán ingyen csinálná?"

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
RING topik - boxoljuk le szavakkal
« Válasz #59 Dátum: 2005.08.24 09:35:57 »
Idézetet írta: "afekete"
Idézetet írta: "robi"
Akkor sem lenne szabad bármilyen kevés alkoholfogyasztás után vezetni. Mert van aki ugyanannyi ezrednél megérzi jobban, mint más... tehát van aki 0.4 ezrednél még tök józan, de van aki ugyanannyinál már veszíti a reflexei sebességét... Szal pont ezért!!!! Nem lehet egy értékhatárral az összes emberre érvényes szabályt kötni!!!

Én úgy halottam, hogy mindenkinek lassulnak a reflexei, mégha nem is érzi. Ezért nekem nem túl meggyőző, amikor valaki azt mondja "én egy sörrel ugyanolyan jól vezetek, mint nélküle"

Igen, de hogy mennyire lassulnak, az egyéntől függ. Ki mennyire bírja az akoholt. A pia nagyon csalóka, észre sem veszed!