Szerző Téma: RING topik - boxoljuk le szavakkal  (Megtekintve 60773 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
RING topik - boxoljuk le szavakkal
« Válasz #30 Dátum: 2005.08.22 01:58:52 »
Idézetet írta: "robi"
Egy szonda miatt centizzek itt az ezredekkel, azt tegyem kockára az utastársaim életét...


Miért tennéd kockára bárki életét ? Részegen vezetni iszonyatos felelőtlenség , amit én is drákói szigorral büntetnék a törvényhozó helyében - de senki nem beszélt részegen vezetésről .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
RING topik - boxoljuk le szavakkal
« Válasz #31 Dátum: 2005.08.22 07:19:03 »
Akkor sem lenne szabad bármilyen kevés alkoholfogyasztás után vezetni. Mert van aki ugyanannyi ezrednél megérzi jobban, mint más... tehát van aki 0.4 ezrednél még tök józan, de van aki ugyanannyinál már veszíti a reflexei sebességét... Szal pont ezért!!!! Nem lehet egy értékhatárral az összes emberre érvényes szabályt kötni!!!

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
RING topik - boxoljuk le szavakkal
« Válasz #32 Dátum: 2005.08.22 07:40:25 »
Az alkohol témában én a 0.00 pártján vagyok. Többek között azért, mert, mint már ez több esetben bebizonyosodott, a magyar nem egy olyan kultúr nép, akinél bármiféle lazítás megengedhető.
Ugyanis ha azt mondanák, hogy a határ 0.4, akkor valszeg olyan is inna, akinél a 0.2 már erős befolyásoltságot okoz, aztán meg azzal takarózna balesetnél, hogy nem az ital miatt volt.  :x
Legyen csak 0, a közlekedés nálunk így is elég 'kritikus', nem kéne még ezzel is fokozni!  8)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
RING topik - boxoljuk le szavakkal
« Válasz #33 Dátum: 2005.08.22 07:46:56 »
Idézetet írta: "whis"
Az alkohol témában én a 0.00 pártján vagyok. Többek között azért, mert, mint már ez több esetben bebizonyosodott, a magyar nem egy olyan kultúr nép, akinél bármiféle lazítás megengedhető.
Ugyanis ha azt mondanák, hogy a határ 0.4, akkor valszeg olyan is inna, akinél a 0.2 már erős befolyásoltságot okoz, aztán meg azzal takarózna balesetnél, hogy nem az ital miatt volt.  :x
Legyen csak 0, a közlekedés nálunk így is elég 'kritikus', nem kéne még ezzel is fokozni!  8)

Így van!

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
RING topik - boxoljuk le szavakkal
« Válasz #34 Dátum: 2005.08.22 09:09:42 »
Idézetet írta: "robi"
Idézetet írta: "KLaco"
Idézetet írta: "robi"
Ugan már, emberek! Honnan tudjam én, hogy egy sör után több, vagy kevesebb mint 0.4 ezred az alkoholszint a véremben? Ez sokmindentől fűgg.
Én a tiltás fenntartása mellet vagyok.

20ezer körül lehet venni szondát, ami kimutatja, ezt mindig magaddal viszed, és addig nem ülsz be a kocsiba, amíg 0,4-et nem mutat :D  :lol:

Ne haragudj, de ez nevetséges. Egy szonda miatt centizzek itt az ezredekkel, azt tegyem kockára az utastársaim életét...
Nembeszélve hogy lehet, hogy te meg én vennénk egy-egy ilyen szondát, de az emberek többsége nem venné meg, egyrészt mert utána kell járni, hordozgatni kell, higénia kell a vérminta vételéhez, pepecselni kell vele, és nem utolsó sorba az a 20000 nem mindenkinek kevés pénz.

Ez fújós szonda, hasonló, mint amit a rendőrök használnak. Ezt csak azért említettem, hogy aki szeret inni és várni utánna, annak ez segíthet. Persze, hogy a nagy többség nem fog ilyet venni.
Laco 73 :D

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
RING topik - boxoljuk le szavakkal
« Válasz #35 Dátum: 2005.08.22 10:07:04 »
Idézetet írta: "KLaco"
Na persze, ott a repülőn + hatás éri az embert, mert látja, hogy a többiek se dohányoznak. De ha 1 társas összejövetelen vagy, ahol mindenki iszik, akkor azért elég nehéz megállni, hogy 1 jó kaja után ne igyon az ember 2 deci bort, vagy 1 pohár sört.

Nekem nem.
music     

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
RING topik - boxoljuk le szavakkal
« Válasz #36 Dátum: 2005.08.22 10:09:05 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "KLaco"
Na persze, ott a repülőn + hatás éri az embert, mert látja, hogy a többiek se dohányoznak. De ha 1 társas összejövetelen vagy, ahol mindenki iszik, akkor azért elég nehéz megállni, hogy 1 jó kaja után ne igyon az ember 2 deci bort, vagy 1 pohár sört.

Nekem nem.

Akkor megyek, leckéket veszek tőled  :D Én se szoktam leinni magam, de azért ilyenkor a kaja mellé jól esik 1 kis sör/bor. Multkor inkább gyalogoltam 1-et, hogy tudjak inni :)
Laco 73 :D

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
RING topik - boxoljuk le szavakkal
« Válasz #37 Dátum: 2005.08.22 10:09:35 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Ja ... de ez nem jogszabály , és nincs is mód ellenőrizni , hogy valaki csakugyan vezet-e így vagy sem . Illetve csak speciális vérvizsgálattal , amit 1000 % , hogy nem fognak lefolytatni .

Ha baleset lesz belőle - pláne, ha halálos - megteszik, ne aggódj.
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
RING topik - boxoljuk le szavakkal
« Válasz #38 Dátum: 2005.08.22 10:17:50 »
Idézetet írta: "KLaco"
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "KLaco"
Na persze, ott a repülőn + hatás éri az embert, mert látja, hogy a többiek se dohányoznak. De ha 1 társas összejövetelen vagy, ahol mindenki iszik, akkor azért elég nehéz megállni, hogy 1 jó kaja után ne igyon az ember 2 deci bort, vagy 1 pohár sört.
Nekem nem.
Akkor megyek, leckéket veszek tőled  :D Én se szoktam leinni magam, de azért ilyenkor a kaja mellé jól esik 1 kis sör/bor. Multkor inkább gyalogoltam 1-et, hogy tudjak inni :)

A kutya ott van elásva, hogy én nem is igazán szeretm az alkoholt. Nem mondom, nyáron jól tud esni egy-egy fröccs, de ennek ellenére több éve nem ittam ilyet. Szívesebben iszom citromos vizet, vagy grapefruitlét ásványvízzel kombinálva.
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
RING topik - boxoljuk le szavakkal
« Válasz #39 Dátum: 2005.08.22 10:21:31 »
Ezt a kérdést megnyugtatóan csak úgy lehetne rendezni, ha mindenkivel csinálnának egy vezetési tesztet (fékezés, kikerülés, stb., ahol a reakcióidő számít), hogy önmaga megláthassa, mit okoz nála egy-két-három, stb. pohár bor/sör/egyéb elfogyasztása.
Ugyanis az a rázós a dologban, hogy Te magad nem érzékeled a reflexeid lassulását, pedig a dolog megtörténik.
music     

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
RING topik - boxoljuk le szavakkal
« Válasz #40 Dátum: 2005.08.22 10:26:22 »
Idézetet írta: "music"
Ezt a kérdést megnyugtatóan csak úgy lehetne rendezni, ha mindenkivel csinálnának egy vezetési tesztet (fékezés, kikerülés, stb., ahol a reakcióidő számít), hogy önmaga megláthassa, mit okoz nála egy-két-három, stb. pohár bor/sör/egyéb elfogyasztása.
Ugyanis az a rázós a dologban, hogy Te magad nem érzékeled a reflexeid lassulását, pedig a dolog megtörténik.

Viszont itt játszik be az is, hogy az én reakcióidőm, még 2 feles után is lehet, hogy kisebb, mint egy 80 éves papókának, ami életében nem ivott semmit. És ő is ugyanúgy közlekedik az úton, illetve nem ugyanúgy, hanem közveszélyesen 40-el meg 60-al.
Laco 73 :D

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
RING topik - boxoljuk le szavakkal
« Válasz #41 Dátum: 2005.08.23 01:06:34 »
Idézetet írta: "KLaco"
Viszont itt játszik be az is, hogy az én reakcióidőm, még 2 feles után is lehet, hogy kisebb, mint egy 80 éves papókának, ami életében nem ivott semmit. És ő is ugyanúgy közlekedik az úton, illetve nem ugyanúgy, hanem közveszélyesen 40-el meg 60-al.

Ez egy másik kérdés, de jogos.
music     

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
RING topik - boxoljuk le szavakkal
« Válasz #42 Dátum: 2005.08.23 07:46:16 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Ami az eredményességet illeti : áprilisban kezdtem , és szeptemberre 102 kilóról lementem 78-ra  :)

Dícséretes teljesítmény! A leírásod alapján valóban a késő esti étkezés volt az ok. Mostanában én is kevesebbet eszem vacsorára és már mérhető az eredmény.
Amúgy utánanéztem: a sör kalóriatartalma meglepően kevés (olyan 40 kcal/dl), én sokkal többre gondoltam  :roll:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Rozsomák

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 982
RING topik - boxoljuk le szavakkal
« Válasz #43 Dátum: 2005.08.23 07:59:51 »
Idézetet írta: "whis"

Amúgy utánanéztem: a sör kalóriatartalma meglepően kevés (olyan 40 kcal/dl), én sokkal többre gondoltam  :roll:

A sör az egy egészséges ital, csupa természetes alapanyagból, meg persze ott van a német tisztasági törvény is.... :D  :D  :D  :D
dv,
   Rozsomák
TOYOTA COROLLA 2004 1.4 HB 20
"Az élet olyan, mint egy doboz bon-bon. Nem tudhatod, mit veszel ki belõle."

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
RING topik - boxoljuk le szavakkal
« Válasz #44 Dátum: 2005.08.23 11:53:16 »
Idézetet írta: "whis"
Idézetet írta: "Palaczk"
Ami az eredményességet illeti : áprilisban kezdtem , és szeptemberre 102 kilóról lementem 78-ra  :)

Dícséretes teljesítmény! A leírásod alapján valóban a késő esti étkezés volt az ok. Mostanában én is kevesebbet eszem vacsorára és már mérhető az eredmény.
Amúgy utánanéztem: a sör kalóriatartalma meglepően kevés (olyan 40 kcal/dl), én sokkal többre gondoltam  :roll:


Ugye hogy ugye :) !

Mondjuk , azóta visszamásztam 87-re , de ez még mindig lényegesen jobb , mint a 102  :roll:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )