Szerző Téma: RING topik - boxoljuk le szavakkal  (Megtekintve 60221 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
RING topik - boxoljuk le szavakkal
« Válasz #255 Dátum: 2005.10.25 16:47:08 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Nem válaszoltam, mert megmondtam, hogy nem vitázom, és komolyan is gondolom.

Csak megerosítésre, vagy cáfolatra vártam, azt most megkaptam.
music     

baru

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 512
RING topik - boxoljuk le szavakkal
« Válasz #256 Dátum: 2005.10.26 15:24:18 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Ami az utóbbi két háborújukat illeti : Irak esetében én is egyértelműen gazdasági indítékokat látok a háttérben . Afganisztán más tészta : fölteszem magamnak a kérdést , hogy mi mást tehettek volna szept. 11 után ? (No persze , ha olyan messzire megyünk , hogy azt mondjuk : szept. 11-ét is maguk az amik csinálták , akkor persze bukott az egész dolog - de én ebben nem igazán hiszek .) Mellesleg a világ csak jól járt azzal , hogy a tálib rezsimet elsöpörték . Gondoljunk csak bele akár abba az egyetlen dologba , hogy milyen irtózatos károkat tettek pl. a tálibok az ország területén lévő műkincsekben . És ez tényleg csak egy dolog . Summa summarum : Irakkal kapcsolatosan igen sok kérdőjel van a fejemben , de Afganisztán esetében többé-kevésbé elfogadhatónak tartottam az amerikaiak fellépését .

Vannak olyan kérdőjelek éppen szept. 11-ével kapcsolatban, amik enyhén szólva hajmeresztő következtetésekhez vezetnek. (Bár ha felfedezek hasonlóságokat az eseményekben, már nem meglepődök, inkább rábólintok - és csak a tényeket néztem.)  Persze nem lehet egyoldalúan nézni az eseményeket, az összefüggéseket feltárni pedig  nem könnyű.
Yaris Blue Ice 1.0

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
RING topik - boxoljuk le szavakkal
« Válasz #257 Dátum: 2005.10.26 18:06:42 »
Idézetet írta: "baru"
Idézetet írta: "Palaczk"
Ami az utóbbi két háborújukat illeti : Irak esetében én is egyértelműen gazdasági indítékokat látok a háttérben . Afganisztán más tészta : fölteszem magamnak a kérdést , hogy mi mást tehettek volna szept. 11 után ? (No persze , ha olyan messzire megyünk , hogy azt mondjuk : szept. 11-ét is maguk az amik csinálták , akkor persze bukott az egész dolog - de én ebben nem igazán hiszek .) Mellesleg a világ csak jól járt azzal , hogy a tálib rezsimet elsöpörték . Gondoljunk csak bele akár abba az egyetlen dologba , hogy milyen irtózatos károkat tettek pl. a tálibok az ország területén lévő műkincsekben . És ez tényleg csak egy dolog . Summa summarum : Irakkal kapcsolatosan igen sok kérdőjel van a fejemben , de Afganisztán esetében többé-kevésbé elfogadhatónak tartottam az amerikaiak fellépését .

Vannak olyan kérdőjelek éppen szept. 11-ével kapcsolatban, amik enyhén szólva hajmeresztő következtetésekhez vezetnek. (Bár ha felfedezek hasonlóságokat az eseményekben, már nem meglepődök, inkább rábólintok - és csak a tényeket néztem.)  Persze nem lehet egyoldalúan nézni az eseményeket, az összefüggéseket feltárni pedig  nem könnyű.


Valóban vannak kérdőjelek , én is sokat filóztam már ezen . (Ezzel együtt , igyekszem óvakodni a túl meredek következtetések levonásától . Vannak pl. emberek , akik úgy szűrik le a következtetéseket az ismert tényekből , hogy a végeredmény az lesz , hogy a Pearl Harbor elleni japán támadást voltaképpen maguk az amerikaiak rendezték meg - na , az ilyesmi szerintem egy kissé már túl egyoldalú .)

Érdekelne , mik a te meglátásaid , és milyen hasonlóságokra gondolsz ?(Mivel ez itt voltaképpen nem vita , szerintem írd a választ az OFF-topik/Beszélgessünk mindenféléről topikba . Lehet , hogy amúgy is érdekesnek fogod találni az ott fellelhető témát !)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

baru

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 512
RING topik - boxoljuk le szavakkal
« Válasz #258 Dátum: 2005.10.27 11:04:54 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "baru"
Idézetet írta: "Palaczk"
Ami az utóbbi két háborújukat illeti : Irak esetében én is egyértelműen gazdasági indítékokat látok a háttérben . Afganisztán más tészta : fölteszem magamnak a kérdést , hogy mi mást tehettek volna szept. 11 után ? (No persze , ha olyan messzire megyünk , hogy azt mondjuk : szept. 11-ét is maguk az amik csinálták , akkor persze bukott az egész dolog - de én ebben nem igazán hiszek .) Mellesleg a világ csak jól járt azzal , hogy a tálib rezsimet elsöpörték . Gondoljunk csak bele akár abba az egyetlen dologba , hogy milyen irtózatos károkat tettek pl. a tálibok az ország területén lévő műkincsekben . És ez tényleg csak egy dolog . Summa summarum : Irakkal kapcsolatosan igen sok kérdőjel van a fejemben , de Afganisztán esetében többé-kevésbé elfogadhatónak tartottam az amerikaiak fellépését .

Vannak olyan kérdőjelek éppen szept. 11-ével kapcsolatban, amik enyhén szólva hajmeresztő következtetésekhez vezetnek. (Bár ha felfedezek hasonlóságokat az eseményekben, már nem meglepődök, inkább rábólintok - és csak a tényeket néztem.)  Persze nem lehet egyoldalúan nézni az eseményeket, az összefüggéseket feltárni pedig  nem könnyű.


Valóban vannak kérdőjelek , én is sokat filóztam már ezen . (Ezzel együtt , igyekszem óvakodni a túl meredek következtetések levonásától . Vannak pl. emberek , akik úgy szűrik le a következtetéseket az ismert tényekből , hogy a végeredmény az lesz , hogy a Pearl Harbor elleni japán támadást voltaképpen maguk az amerikaiak rendezték meg - na , az ilyesmi szerintem egy kissé már túl egyoldalú .)

Érdekelne , mik a te meglátásaid , és milyen hasonlóságokra gondolsz ?(Mivel ez itt voltaképpen nem vita , szerintem írd a választ az OFF-topik/Beszélgessünk mindenféléről topikba . Lehet , hogy amúgy is érdekesnek fogod találni az ott fellelhető témát !)
Egyetértek, nem jó hőbörögni.
 :hmm:
Fogok írni az OFF-topikba, épp csak azért ide írtam eddig, mert ezt a fonalat vettem föl, kösz.  :) És tényleg, nem vettem, hogy ide kesztyűvel jövünk. Már húzok is... nem kesztyűt, hanem el  :arrow: Off-t.
Yaris Blue Ice 1.0

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
RING topik - boxoljuk le szavakkal
« Válasz #259 Dátum: 2005.10.28 18:17:15 »
Idézetet írta: "baru"
És tényleg, nem vettem, hogy ide kesztyűvel jövünk. Már húzok is... nem kesztyűt, hanem el  :arrow: Off-t.


Hát ha nem is kesztyűt ... (én nem igazán értek egyet a topik címével , mert szerintem olyasmit sugall , aminek itt a Fórumunkon sehol nincs helye) ... de tény , hogy ezt a topikot azoknak a vitáknak csináltuk , amelyekkel már nem akarunk más topikokban a vitában részt venni nem kívánókat untatni .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
RING topik - boxoljuk le szavakkal
« Válasz #260 Dátum: 2006.01.29 19:02:58 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Palaczk"
Miért nem hagytad meg a régi jelmondatodat ? Jobban passzolt . Én mentem aludni.
 Valaki folyton belémköt. :kacsint:
Tényleg ? Olvass már vissza kicsit légyszi , mielőtt átmegyünk full óvodásba :rolleyes: ... na mindegy , én már korábban is írtam hogy ne boncolgassuk agyon a nyilvánvalót , de mivel te szemlátomást képtelen vagy válaszolatlanul hagyni bármit is (legyen mégoly semmitmondó is a válasz) , ezért ismételten kérlek , hogy ezekkel a hülyeségekkel ne idegesítsük a többieket :!:

Teljesen jogos a kritikád, és valóban nem kell átmenni óvodásba, ez igaz. De akkor csak két aprócska visszakérdezés: Te hány hozzászólásomat hagytad megválaszolatlanul - hogy idézzelek: legyen mégoly semmimtmondó is a válasz? (és akkor most Te is visszaolvashatsz, nemcsak a Carina fórumban...)
Ha ennyire zavar, hogy hülyeségekkel idegesítjük a többieket, miért nem priviben írod ezt meg, miért kell még egy(?) lapáttal rátenni? (Itt volt még 2 nagyon gonosz kérdésem, de azt kimoderáltam...)[/color]
Tényleg kellene valamit tennünk, mert amikor valamelyikünk nincs itt, akkor ezek a párbeszédek elmaradnak, és nyugi van; úgy látszik ezt váltjuk ki a másikból.
Én megpróbálom visszafogni magam, de tedd Te is ezt. :!:  :kacsint:
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
RING topik - boxoljuk le szavakkal
« Válasz #261 Dátum: 2006.01.29 20:26:25 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Palaczk"
Miért nem hagytad meg a régi jelmondatodat ? Jobban passzolt . Én mentem aludni.
 Valaki folyton belémköt. :kacsint:
Tényleg ? Olvass már vissza kicsit légyszi , mielőtt átmegyünk full óvodásba :rolleyes: ... na mindegy , én már korábban is írtam hogy ne boncolgassuk agyon a nyilvánvalót , de mivel te szemlátomást képtelen vagy válaszolatlanul hagyni bármit is (legyen mégoly semmitmondó is a válasz) , ezért ismételten kérlek , hogy ezekkel a hülyeségekkel ne idegesítsük a többieket :!:

Teljesen jogos a kritikád, és valóban nem kell átmenni óvodásba, ez igaz. De akkor csak két aprócska visszakérdezés: Te hány hozzászólásomat hagytad megválaszolatlanul - hogy idézzelek: legyen mégoly semmimtmondó is a válasz? (és akkor most Te is visszaolvashatsz, nemcsak a Carina fórumban...)
Ha ennyire zavar, hogy hülyeségekkel idegesítjük a többieket, miért nem priviben írod ezt meg, miért kell még egy(?) lapáttal rátenni? (Itt volt még 2 nagyon gonosz kérdésem, de azt kimoderáltam...)[/color]
Tényleg kellene valamit tennünk, mert amikor valamelyikünk nincs itt, akkor ezek a párbeszédek elmaradnak, és nyugi van; úgy látszik ezt váltjuk ki a másikból.
Én megpróbálom visszafogni magam, de tedd Te is ezt. :!:  :kacsint:


Én már visszafogtam magam .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
RING topik - boxoljuk le szavakkal
« Válasz #262 Dátum: 2006.01.30 01:35:57 »
:nagymosoly: állítsák be a moderátorok (vagy nem tom mi a nevük, akik ezt tudják pl. Robi) úgy a fórumot, hogy Palaczk és music ne tudják elolvasni egymás hozzászólását :nagymosoly:
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
RING topik - boxoljuk le szavakkal
« Válasz #263 Dátum: 2006.01.30 01:54:47 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Én már visszafogtam magam .

Ennek igazán örülök. :nagymosoly:
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
RING topik - boxoljuk le szavakkal
« Válasz #264 Dátum: 2006.01.30 01:57:37 »
Idézetet írta: "schillerasz"
:nagymosoly: állítsák be a moderátorok (vagy nem tom mi a nevük, akik ezt tudják pl. Robi) úgy a fórumot, hogy Palaczk és music ne tudják elolvasni egymás hozzászólását :nagymosoly:

Érdekes lenne.
music     

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:RING topik - boxoljuk le szavakkal
« Válasz #265 Dátum: 2012.10.27 10:53:36 »
Idézet
"A feladott labdát nem mindig kell lecsapni.  Vagyis, ha hallgattál volna, bölcsebb lettél volna."
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Re:RING topik - boxoljuk le szavakkal
« Válasz #266 Dátum: 2012.10.27 12:22:38 »
Mondom én,a psssszttt néha arany!;)
Csináljunk egy topikot micilának,ahol kötekedhet+okoskodhat saját magával!:-):-):-)
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re: Re:RING topik - boxoljuk le szavakkal
« Válasz #267 Dátum: 2012.10.27 13:14:17 »
Mondom én,a psssszttt néha arany!;)
Csináljunk egy topikot micilának,ahol kötekedhet+okoskodhat saját magával!:-):-):-)

Jó ez a topik. Még a neve is találó!
Egyébként, ha már megtalált! Megkérdezem -csak  úgy mindenkitől, ahogy itt divatos - honnan lett hirtelen sütnivalója akibor000-nak? Hiszen írá hogy elfogyott.
Vélelmezem ezután jön a dádá,(moderálás, figyelmeztetés, és minden igekötős tiltás) mert olyan nincs, hogy az ürge büntetlenül visszaüt a tücsöknek, még önvédelemből sem.
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: RING topik - boxoljuk le szavakkal
« Válasz #268 Dátum: 2012.10.27 16:40:32 »
:-)
Simán lehet!
Mitulátbáti hotta!háá
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:RING topik - boxoljuk le szavakkal
« Válasz #269 Dátum: 2012.11.06 13:37:54 »


Babits Mihály után szabadon!

"... De böjt s jámborság néked mint a pélva, mert vétkesek közt cinkos aki néma."
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu