Szerző Téma: RING topik - boxoljuk le szavakkal  (Megtekintve 60907 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
RING topik - boxoljuk le szavakkal
« Válasz #180 Dátum: 2005.10.07 09:17:41 »
Idézetet írta: "Lymphater"
Nyugtassatok meg, hogy nem leszek tömeggyilkos, ha néha megiszom egy pohár jófajta vörösbort (és tényleg csak egy pohárral).  :shock:

Nem, attól, hogy iszol, nem leszel. Akkor leszel, ha megolsz rovid ido alatt sok embert. :wink:
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
RING topik - boxoljuk le szavakkal
« Válasz #181 Dátum: 2005.10.07 09:22:21 »
Idézetet írta: "Palaczk"
music Bocs, nem tudok mit reagálni. Egyik kérdésben sem. Semmi kedvem idegesíteni magamat.

Azt ne tedd, nem vennem a szívemre. :wink:  :lol:
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
RING topik - boxoljuk le szavakkal
« Válasz #182 Dátum: 2005.10.07 10:42:20 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Palaczk"
music Bocs, nem tudok mit reagálni. Egyik kérdésben sem. Semmi kedvem idegesíteni magamat.

Azt ne tedd, nem vennem a szívemre. :wink:  :lol:


Aha , ebben egészen biztos voltam  :roll: ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
RING topik - boxoljuk le szavakkal
« Válasz #183 Dátum: 2005.10.07 22:53:51 »
Idézetet írta: "afekete"
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "afekete"
Tekintsünk el az autótól. Az Internet kimondottan hadi célokra lett kifejlesztve.

Igen, de nem pusztításra. A pozitívumai mellett meglévo kártékony hatásaira pedig majd néhány évtized múlva lesz rálátásunk.

Hát ha a rakétarendszer – és úgy az egész hadsereg – irányíthatóságát nem vesszük pusztításnak... De ezen az elven nincs gond a rakétákkal se, azok csak a szállítást szolgálják, bezzeg az atomtöltet a végén!


Ja , a rakéta jó példa . Az egész űrtechnika , úgy mindenestül , a második világháborús , majdnem tisztán katonai célú német rakéta-fejlesztéseken (A4 , azaz ismertebb nevén V2 és tervezett utódai) , Werner von Braun és csapata munkáján alapszik . Mind az amcsik , mind a ruszkik ezen az alapon indultak el , kezdetben gyakorlatilag kizárólag a német szakemberek irányításával . Remek példa arra , hogy egy (music logikájával) "erkölcstelenül" kifeljesztett eszköz miként futhat be nagyon jelentős , békés karriert . Pedig bizony ezt tényleg fegyvernek szánták eredetileg , és akként is használták .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
RING topik - boxoljuk le szavakkal
« Válasz #184 Dátum: 2005.10.08 07:25:47 »
Passz, feladom. Nem tudom, miként igazolnák ezek a dolgok, hogy erkolcsileg helyes volt a tudósoknak bármelyik oldalon résztvenni tomegpusztítás céljára fejlesztett fegyverek létrehozásában, de ha nektek errol boldogabb, gondolják ezt nyugodtan.
Mindig lehet találni szempontot, ami az adott cselekedetet igazolja, csakhogy ha minden egyes konkrét eset kivétel egy általános szabály (?) alól, akkor az a szabály nem jó semmire. Akkor nosza rajta, fejlesszunk ki meg pusztítóbb fegyvereket, - mondjuk legyenek biológiaiak - hiszen ezáltal tokéletesíthetjuk az orvostudopmányt, esetleg nagy lépést tehetunk az AIDS-elleni kuzdelemben!
Ezzel a gondolkodásmóddal azért nem tudok azonosulni, mert nem is feltételezi annak a lehetoségét, hogy ugyanez megtorténjen a haditechnika kiiktatása nelkul. Tehát vajon az internet soha nem jott volna létre a katonai fejlesztések nélkul? Dehogynem, csak esetleg 30 évvel késobb. Most akkor legyek hálás a Pentagonnak???
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
RING topik - boxoljuk le szavakkal
« Válasz #185 Dátum: 2005.10.08 11:29:27 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Palaczk"
Beszélgetünk , persze . Az is lehet , hogy én vagyok egy kissé paranoid - meg aztán a music-kal való csatározás is el tudja vinni ám egy irányba az ember tipikus reakcióit  

Kicsit sokat bújod az Autobildet, meg ki tudja mit, és túl nagy hatással van Rád az o gondolkodásviláguk. Én egyáltalán nem tartom kovetendonek az o szokásaikat, ezért néha valóban kicsit túllove a celon vitatkozom, de nem tudlak kilendíteni. Majd 1x feladom... :wink:


Elárulnád , hogy hogy jön az AB-hez meg az én gondolkodásmódomhoz (amiről amúgy gőzöd nincs , de kösz a skatulyát) pl. squiddy lecs&szerintése amiatt , hogy egyszer élvezni merte az autóját ? És még tudnék egy rakás példát mondani .

Na jó , hagyjuk . Én már eldöntöttem (ennél a squiddys esetnél) hogy nem bosszantom magam a veled való értelmetlen és reménytelen vitatkozással .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

GL

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
RING topik - boxoljuk le szavakkal
« Válasz #186 Dátum: 2005.10.08 11:44:58 »
Sziasztok!

Gratulálok a fórumotokhoz!

Szia Palaczk!

Kérlek válaszolj ! Adj életjelt magadról! :)  Írtam de nem kaptam választ. :(

GL

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
RING topik - boxoljuk le szavakkal
« Válasz #187 Dátum: 2005.10.08 16:31:50 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Elárulnád , hogy hogy jön az AB-hez meg az én gondolkodásmódomhoz (amiről amúgy gőzöd nincs , de kösz a skatulyát) pl. squiddy lecs&szerintése amiatt , hogy egyszer élvezni merte az autóját ? És még tudnék egy rakás példát mondani .  Na jó , hagyjuk . Én már eldöntöttem (ennél a squiddys esetnél) hogy nem bosszantom magam a veled való értelmetlen és reménytelen vitatkozással .

A gondolkodásmódodból annyit tudhatok, amennyit tudhatni engedsz. Ezt a megjegyzést speciel a 1.4 motor/75 LE-nek váltotta ki, mert pl. abban a kérdésben németeket megszégyeníto merevséggel voltál képes nyilatkozni, nem eloszor már a másfél éves évodéseink alatt.
Nem tudom, hogy hogy jon ehhez squiddy, egy fikarcnyi utalás nem volt arra, hogy ez oda vonatkozna, mégcsak nem is abban a topicban írtam.
Egyébként pedig leírtam már, de leírom még 1x: felolem annyival szaladgálhat bárki, amennyivel csak akar - amíg ezzel nem okoz kárt másnak/másban. Csak a balesetek általában nem szoktak elore bejelentkezni.
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
RING topik - boxoljuk le szavakkal
« Válasz #188 Dátum: 2005.10.08 21:36:19 »
"Németeket megszégyenítő merevséggel" ? Hát persze , hasonlítsunk csak össze elsős gyerekeket harmadikosokkal . 65 kilós boxolókat 85 kilósokkal . Zöld öves karatésokat a fekete övesekkel . Háromputtonyos aszúkat az ötputtonyosokkal . 75 lovas autókat 97 lovasokkal . Micsoda baromság ...

Tudod , én úgy gondolom , két terméket két esetben lehet összevetni : 1. ha ugyan a tudásuk különböző , de az áruk azonos ; 2. ha az áruk eltérő , de a tudásuk azonos . Említett esetben egyik sem teljesül .

Persze nyilván lenne erre is valami frappáns ellenérved . Node ne fáradj , felesleges !
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
RING topik - boxoljuk le szavakkal
« Válasz #189 Dátum: 2005.10.09 07:05:23 »
Nem kell ide ellenérv:
Tudod , én úgy gondolom , két terméket két esetben lehet összevetni : 1. ha ugyan a tudásuk különböző , de az áruk azonos ; 2. ha az áruk eltérő , de a tudásuk azonos .
Errol a merevségrol beszélek.
music     

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
RING topik - boxoljuk le szavakkal
« Válasz #190 Dátum: 2005.10.10 09:39:41 »
Idézetet írta: "music"
Passz, feladom. Nem tudom, miként igazolnák ezek a dolgok, hogy erkolcsileg helyes volt a tudósoknak bármelyik oldalon résztvenni tomegpusztítás céljára fejlesztett fegyverek létrehozásában, de ha nektek errol boldogabb, gondolják ezt nyugodtan.

Azért ha a közül kell választanod, hogy kitalálsz egy tömegpusztító fegyvert és ezzel megölnek 20 milló embert vagy nem találod ki és meghal 100 millió, akkor te mit teszel? (Ilyesmiről szól Asimov 0. törvénye.)

Idézetet írta: "music"
Ezzel a gondolkodásmóddal azért nem tudok azonosulni, mert nem is feltételezi annak a lehetoségét, hogy ugyanez megtorténjen a haditechnika kiiktatása nelkul. Tehát vajon az internet soha nem jott volna létre a katonai fejlesztések nélkul? Dehogynem, csak esetleg 30 évvel késobb. Most akkor legyek hálás a Pentagonnak???

A hadiiparban van pénz, és ahol pénz van ott fejlesztenek. Hogy lett volna Internet 30 évvel később? A fene se tudja. Ki akart volna ilyen irányban fejleszteni, mert ebbe iszonyú pénzeket öltek bele. Amíg nem ölik bele a pénzt, addig nem lesz olcsóbb alternatíva. Ha meg most százezreket kéne fizetned az Internetelérésért, te se használnád.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
RING topik - boxoljuk le szavakkal
« Válasz #191 Dátum: 2005.10.10 12:38:42 »
Idézetet írta: "afekete"
Idézetet írta: "music"
Passz, feladom. Nem tudom, miként igazolnák ezek a dolgok, hogy erkolcsileg helyes volt a tudósoknak bármelyik oldalon résztvenni tomegpusztítás céljára fejlesztett fegyverek létrehozásában, de ha nektek errol boldogabb, gondolják ezt nyugodtan.

Azért ha a közül kell választanod, hogy kitalálsz egy tömegpusztító fegyvert és ezzel megölnek 20 milló embert vagy nem találod ki és meghal 100 millió, akkor te mit teszel? (Ilyesmiről szól Asimov 0. törvénye.)

Idézetet írta: "music"
Ezzel a gondolkodásmóddal azért nem tudok azonosulni, mert nem is feltételezi annak a lehetoségét, hogy ugyanez megtorténjen a haditechnika kiiktatása nelkul. Tehát vajon az internet soha nem jott volna létre a katonai fejlesztések nélkul? Dehogynem, csak esetleg 30 évvel késobb. Most akkor legyek hálás a Pentagonnak???

A hadiiparban van pénz, és ahol pénz van ott fejlesztenek. Hogy lett volna Internet 30 évvel később? A fene se tudja. Ki akart volna ilyen irányban fejleszteni, mert ebbe iszonyú pénzeket öltek bele. Amíg nem ölik bele a pénzt, addig nem lesz olcsóbb alternatíva. Ha meg most százezreket kéne fizetned az Internetelérésért, te se használnád.


Ezek napnál világosabb , nyilvánvaló dolgok . Számomra az a hihetetlen , hogy miként vitathatja őket valaki . Tényekről van szó , nem hipotézisekről .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

rezol

  • Vendég
RING topik - boxoljuk le szavakkal
« Válasz #192 Dátum: 2005.10.11 20:54:35 »
Idézetet írta: "music"
Akkor nosza rajta, fejlesszunk ki meg pusztítóbb fegyvereket, - mondjuk legyenek biológiaiak - hiszen ezáltal tokéletesíthetjuk az orvostudopmányt, esetleg nagy lépést tehetunk az AIDS-elleni kuzdelemben!
Bizonyos kiszivárogtatások szerint maga a HIV vírus is egy biológiai fegyver,amely kikerült valahonnan.

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
RING topik - boxoljuk le szavakkal
« Válasz #193 Dátum: 2005.10.11 20:55:54 »
Idézetet írta: "Szonár"
Idézetet írta: "music"
Akkor nosza rajta, fejlesszunk ki meg pusztítóbb fegyvereket, - mondjuk legyenek biológiaiak - hiszen ezáltal tokéletesíthetjuk az orvostudopmányt, esetleg nagy lépést tehetunk az AIDS-elleni kuzdelemben!
Bizonyos kiszivárogtatások szerint maga a HIV vírus is egy biológiai fegyver,amely kikerült valahonnan.

Erről már hallottam, ennyiből a többi vírus is lehet az  :evil:
Laco 73 :D

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
RING topik - boxoljuk le szavakkal
« Válasz #194 Dátum: 2005.10.11 22:18:13 »
Idézetet írta: "Szonár"
Idézetet írta: "music"
Akkor nosza rajta, fejlesszunk ki meg pusztítóbb fegyvereket, - mondjuk legyenek biológiaiak - hiszen ezáltal tokéletesíthetjuk az orvostudopmányt, esetleg nagy lépést tehetunk az AIDS-elleni kuzdelemben!
Bizonyos kiszivárogtatások szerint maga a HIV vírus is egy biológiai fegyver,amely kikerült valahonnan.


Ahhoz messze nem elég hatékony és gyors , hogy fegyver lehessen . És a terjedési módja sem passzol ide ;) ... Szal ez szerintem az "amerikaiak nem is szálltak le a Holdon"-típusú történetek közé tartozik .

Egyébként ami a fegyverek fejlődését illeti , ez pont hogy nem az egyre nagyobb pusztító erő irányába halad . Hanem a viszonylag kis hatóerejű , de rendkívül pontos , "intelligens" fegyverek irányába (itt most nem a kézifegyverekre gondolok természetesen) , mint amilyenek az egy-két méteren belüli pontosságú önirányított bombák , vagy épp a (még kísérleti stádiumban lévő) önirányított tüzérségi lőszerek . Ezekkel elérhető , hogy a fegyver hatása valóban a célpontra korlátozódjon , és minél kisebb számban , illetve egyáltalán ne legyenek ártatlan áldozatok és fölösleges anyagi kár .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )