Szerző Téma: RING topik - boxoljuk le szavakkal  (Megtekintve 60906 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
RING topik - boxoljuk le szavakkal
« Válasz #165 Dátum: 2005.10.04 09:43:42 »
Idézetet írta: "Lymphater"
Senki szerint nem a majmoktól származunk  :D

Szerintem pontosan tudod, mirol beszélek. :wink:
music     

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
RING topik - boxoljuk le szavakkal
« Válasz #166 Dátum: 2005.10.04 09:46:54 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "afekete"
Szerintem pedig az ember alapból ilyen. Állatok vagyunk, csak mi tudunk uralkodni az ösztöneinken. Ki jobban, ki kevésbé.

Egy otromba viccel mondhatnam, hogy mindenki magából indul ki, de ez nyilván nincs így.
Szóval ez már létfilozófiai kérdés, és akkor regényt lehetne írni, hogy hogy is van ez. Márhogy majmokból lettunk, vagy nem. Szerintem, és sokak szerint nem, de ezt nem tudnank itt eldonteni.
Viszont, ha tudunk uralkodni az oszoneinken, akkor mégsem vagyunk állatok. Az más kérdés, hogy tudunk állatként is viselkedni, de ettol még nem leszunk azok.

Ezzel én nem a darwini elmélet melett akartam kardoskodni és persze, hogy többek vagyunk az állatoknál.
De azért nekünk is vannak ösztöneink. És igen erős bennünk a létfentartás és a fajfentartás ösztöne, ami az állatoknál is megvan. Azt, hogy állatok vagyunk, csak képletesen írtam.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
RING topik - boxoljuk le szavakkal
« Válasz #167 Dátum: 2005.10.04 09:50:02 »
Idézetet írta: "Lymphater"
Szeretem az olyan embereket, akiknek ha beverik az orrát kevésbé fáj abban az esetben ha egy jó ember vetkőzött ki magából, mint ha egy ösztönlény nem tudott magán uralkodni.  8)
Nekem "eben-guba".

Ha nekem szántad, akkor inkább fordítva van. Az osztonlénynek belehet tudni, a jól oltozott viszont tudhatná...
Idézetet írta: "Lymphater"
Sajnos a kereszténység mindig is küzdött a világban létező rosszal. Soha nem tudta értelmesen megmagyarázni, hogy ha Isten teremtette a világot, akkor miért teremtett bele rosszat. Mivel a világban csak az lehet, amit Isten bele teremtett. És mégegyszer sajnos, elvették Istentől a rossz teremtésének "lehetőségét" (a hülye középkori papok) megszüntetve ezzel a vallás dialektikusságát és "egészségességét". lásd: Jób könyve. Természetesen ez badarság hiszen Isten emberi léptékkel megítélhetetlen, egyetlen cselekvése az embernek a Keresztény Isten felé az elfogadás lehet.

Ha magát az egyház egészét nézzuk, akkor elég hízelkedo képet festettél róla, valóban ez lett volna a feladata, de a világi hívságok (pénz, politikai hatalom, és ne legyunk álszentek a szex) sokszor félrevitték az esetlegesen meglévo jószándékot.
Nem tudom, hogy a keresztény egyház meg akarta-e igazán magyarázni, miért van rossz a világon, de nem sikerult neki, az tény.
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
RING topik - boxoljuk le szavakkal
« Válasz #168 Dátum: 2005.10.04 09:52:41 »
Idézetet írta: "afekete"
Ezzel én nem a darwini elmélet melett akartam kardoskodni és persze, hogy többek vagyunk az állatoknál.
De aért nekünk is vannak ösztöneink. És igen erős bennünk a létfentartás és a fajfentartás ösztöne, ami az állatoknál is megvan. Azt, hogy állatok vagyunk, csak képletesen írtam.

A kulonbség csak annyi, hogy szerintem nem vagyunk eleve ilyenek, hanem ilyenné lettunk az évezredek során. (Most valóban azok vagyunk.)
music     

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
RING topik - boxoljuk le szavakkal
« Válasz #169 Dátum: 2005.10.04 11:58:37 »
Idézetet írta: "music"
Kár, hogy erre magadtól nem tudsz válaszolni. Természetesen most (Az utóbbi néhányezer évben) már eléggé elfajultunk, tehát valami sokkszeru esemény (katasztrófa milliárdos nagyságrendu pusztítással) tudná az emberieget helyrebillenteni, a szép szó már aligha.

Még egy özönvíz nem lesz, hacsak Isten nem bontja föl egyoldalúan a szerződést, de azt nem hiszem, hogy megtenné, de kénköves tűz még lehet, meg vannak 5letek még a Jelenések könyvében :cry:
De szvsz nem vagyunk állatabbak, mint régen, csak a média jobban felfújja, nem véletlenül tiltja az Ótestamentum a gyilkosságot, lopást, házasságtörést, a homoszexualitást, az animalszexet stb, ha nem lett volna, vagy csak elvétve, akkor nem hoztak volne ellenne törvényt. :roll:
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
RING topik - boxoljuk le szavakkal
« Válasz #170 Dátum: 2005.10.04 22:16:54 »
Idézetet írta: "schillerasz"
Idézetet írta: "music"
Kár, hogy erre magadtól nem tudsz válaszolni. Természetesen most (Az utóbbi néhányezer évben) már eléggé elfajultunk, tehát valami sokkszeru esemény (katasztrófa milliárdos nagyságrendu pusztítással) tudná az emberieget helyrebillenteni, a szép szó már aligha.

Még egy özönvíz nem lesz, hacsak Isten nem bontja föl egyoldalúan a szerződést, de azt nem hiszem, hogy megtenné, de kénköves tűz még lehet, meg vannak 5letek még a Jelenések könyvében :cry:
De szvsz nem vagyunk állatabbak, mint régen, csak a média jobban felfújja, nem véletlenül tiltja az Ótestamentum a gyilkosságot, lopást, házasságtörést, a homoszexualitást, az animalszexet stb, ha nem lett volna, vagy csak elvétve, akkor nem hoztak volne ellenne törvényt. :roll:

Bizony, már régen is csúnya dolgokat műveltek, gyengébb idegzetűek ne olvassák el, de a Szodómia ugyábár onnan ered, hogy az ókori szodomában az állatokkal ... És mi lett az eredmény? Kénköves eső, és mindenki meghalt. Szal sokan egyetértenek azzal, ha ma mindenki megtartaná a 10 parancsolatot, akkor nem itt tartana a világ.
Laco 73 :D

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
RING topik - boxoljuk le szavakkal
« Válasz #171 Dátum: 2005.10.05 12:27:06 »
Idézetet írta: "schillerasz"
Még egy özönvíz nem lesz, hacsak Isten nem bontja föl egyoldalúan a szerződést, de azt nem hiszem, hogy megtenné, de kénköves tűz még lehet, meg vannak 5letek még a Jelenések könyvében :cry:
De szvsz nem vagyunk állatabbak, mint régen, csak a média jobban felfújja, nem véletlenül tiltja az Ótestamentum a gyilkosságot, lopást, házasságtörést, a homoszexualitást, az animalszexet stb, ha nem lett volna, vagy csak elvétve, akkor nem hoztak volne ellenne törvényt. :roll:

Szerintem már tartunk ott, hogy nem kell hozzá egy Isten, hogy "ozonvíz" legyen, megteremtjuk azt mi magunk is.
A Biblia nem biztos, hogy a legmegfelelobb hírforrás, - értsd egyidoben párhuzamosan létezett tobb civilizáció a foldon, és ebbol csak az egyik kerult bele.
music     

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
RING topik - boxoljuk le szavakkal
« Válasz #172 Dátum: 2005.10.06 07:55:42 »
Palaczk:
squiddy a nickem kis "s"sel bakker! Talin leíratom veled százszor! :twisted:

De amúgy imho music nem kioktatni akart engem, hanem csak leírta a saját véleményét én meg megismertem az ő hozzáállását és kész. De azért az tény, hogy ködben én  nem száguldoznék ;)

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
RING topik - boxoljuk le szavakkal
« Válasz #173 Dátum: 2005.10.06 07:57:19 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Demagógia . Bocs .
Vállalom, ha ennek koszonhetoen nem kerulok veszélyes helyzetbe.
Idézetet írta: "Palaczk"
Tessék kérem nem összevetni a fent leírt körülményeket (üres országút este a semmi közepén) azzal , hogy valaki jogsi nélkül , egy forgalomból kivont szarládával , lakott területen belül ezerrel száguldozik . Különben még a végén nagyon demagóg szaga lesz a dolognak .
Ezek a korulmények valóban nem osszevethetoek, de az alapveto pszichológiai szitu igen. A szabályok azért vannak, hogy betartsák oket, és elég baj, hogy - természetesen magamat is beleértve - az ember mindig talal kibúvót, hogy miért ne tegye ezt. Addig még lehetunk elnézoek, amíg másokat nem veszélyeztetunk ezzel. Csak fennáll a veszélye annak, hogy ha egyszer megtettél valamit, legkozelebb ismegteszed, "hiszen amúltkor sem lett baj belole", csak egy picit mindig engedékenyebb leszel magaddal, aztán esetleg ebbol baj lesz. A szulok sem azért tiltják (már aki...) a csemetéiknek a cigit, vagy a drogot, mert egyetlen alkalmo káros lenne, hanem azért, mert ez egy elso lépés valahova, ahova nem jó eljutni.
Idézetet írta: "Palaczk"
Szerinted lehet látni a sötétben egy egyenes , üres országúton , ha valami jön keresztben (valahonnan a szántóföldről , aminek ugyan baromi nagy az esélye egy őszi estén ... lévén útkereszteződés ott nincs) ? Ugye hogy lehet ? Köszönöm . Szóval maximum valamely állat (őz stb) , nomeg a saját életem forgott veszélyben .
Te erdélyi vagy, igazán lehet tapasztalatod a sotétben a legváratlanabb helyeken felbukkanó legváratlanabb dolgokról, kezdve a kivilágítatlan biciklistával, prizma nélkul természetesen.
Idézetet írta: "Palaczk"
Ellentétben azzal, amikor te a ködben száguldoztál anno. No, ennyit errő .

Ha megnézed, mit íram errol, olyasmiket fogsz találni, hogy soha tobbet, meg nem vagyok rá buszke, meg ha valaki kivág elém, akkor biztosan belerohanok, és olyat biztosan nem, hogy tok jó volt.
Idézetet írta: "Palaczk"
(Amúgy felőlem száguldozz a ködben . De akkor ne oktasd ki ilyen Oberlehrer-stílusban az amúgy józanul és felelősségteljesen vezető Squiddyt amiatt , hogy gyakorlatilag veszélytelen körülmények között , egyszer , élvezetből , egy nagyon rövid időre felgyorsította az autóját az irtózatos 190 kmh-s hiperűrsebességre . Ez az , ami reagálásra , mégpedig ilyen stílusú reagálásra késztetett  :roll: )

squiddynek csak annyit írtam, hogy 195 a végsebesség és szerencséje volt. A tobbi már inkább Neked szólt, mert Te forszíroztad a témát, o lezárta volna. Egyébként ha már itt tartunk, megintcsak más dolog egy bálna-Mercivel 190-nel száguldozni, meg egy olyan kocsival, aminek a végsebessége ekorul van.
Azt meg sem említetted, pedig írtam és a buneim kozott szerepel, hogy 1x kevesebb, mint 2 óra alatt Pesten voltam Pécsrol egy Daciával. Vegig padlógázzal - nem voltam 20 éves, és ezelott 15 évvel (a forgalom mérete miatt írom.) Erre se vagyok buszke, és mai fejjel eszembe nem jutna.
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
RING topik - boxoljuk le szavakkal
« Válasz #174 Dátum: 2005.10.06 08:07:33 »
Idézetet írta: "squiddy"
De amúgy imho music nem kioktatni akart engem, hanem csak leírta a saját véleményét én meg megismertem az ő hozzáállását és kész. De azért az tény, hogy ködben én  nem száguldoznék ;)

Valóban nem azt akartam, ha annak vetted, akkor bocs. (Te szorulnál rá a legkevésbé, mert tényleg nem a felelotlen száguldozásról vagy híres, pont azért írtam, amit írtam, hogy ezzel ne indulj el egy lejton  :wink: ) .
Amúgy tényleg 190, a 195 az Avensisé...
A kodrol pedig írtam lejjebb.
music     

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
RING topik - boxoljuk le szavakkal
« Válasz #175 Dátum: 2005.10.06 08:19:11 »
Neeem, persze hogy nem vettem kioktatásnak. A lejtőn biztos nem fogok elindulni, igazából csak egyszer akarnám megtudni, mennyi is a kocsim végsebessége. Annak örülök, hogy óra szerint felment 195-ig és majd ha lesz jövőre normális nyári gumi garnitúrám, akkor majd egy hasonló szituban kipróbálnám mennyi is a tényleges vége.

Lymphater

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 792
RING topik - boxoljuk le szavakkal
« Válasz #176 Dátum: 2005.10.06 08:35:33 »
Nyugtassatok meg, hogy nem leszek tömeggyilkos, ha néha megiszom egy pohár jófajta vörösbort (és tényleg csak egy pohárral).  :shock:
Tanulni, de nem gondolkodni hiábavaló. Gondolkodni, de nem tanulni, veszélyes.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
RING topik - boxoljuk le szavakkal
« Válasz #177 Dátum: 2005.10.06 21:08:54 »
Idézetet írta: "Lymphater"
Nyugtassatok meg, hogy nem leszek tömeggyilkos, ha néha megiszom egy pohár jófajta vörösbort (és tényleg csak egy pohárral).  :shock:


Akkor sem vagy tömeggyilkos , ha urambocsá néha be is rúgsz nem egy pohár , hanem mondjuk egy üveg jófajta vörösbortól  :D
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
RING topik - boxoljuk le szavakkal
« Válasz #178 Dátum: 2005.10.06 21:32:14 »
Idézetet írta: "Lymphater"
Sajnos a kereszténység mindig is küzdött a világban létező rosszal. Soha nem tudta értelmesen megmagyarázni, hogy ha Isten teremtette a világot, akkor miért teremtett bele rosszat.


Isten az embernek szabad akaratot adott .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
RING topik - boxoljuk le szavakkal
« Válasz #179 Dátum: 2005.10.06 21:38:14 »
music

Bocs , nem tudok mit reagálni . Egyik kérdésben sem . Semmi kedvem idegesíteni magamat .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )