Szerző Téma: RING topik - boxoljuk le szavakkal  (Megtekintve 60828 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

szabzso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 259
RING topik - boxoljuk le szavakkal
« Válasz #135 Dátum: 2005.09.01 11:19:36 »
Idézetet írta: "Spacedolphin"
Idézetet írta: "szabzso"
Számomra egyébként nem tartozik a normális szórakozás keretei közé a petárdahajigálás


Nekem egy korábbi (azóta ellopott) Passatom hátsó szélvédőjét szórakozták szét egyszer szilveszterkor a jókedvű, akkor első alkalommal legálisan hajigálók.
Tulajdonképpen csak gyanítani tudom, hogy petárda volt, mert olyasmi maradékokat találtam a kalaptartón az üvegtörmelék között. Üvegtörmeléket meg az egész autóban hetekig...
Csókoltatom mindet, aki a kezébe veszi...
Egyébként amíg a rendőrökre vártam, hogy helyszíneljenek, láttam még egy rakéta féleséget is, ami csupán a széljárás szeszélyének köszönhetően került el egy nyitott ablakot, és szállt végül el a ház mellett.

Ránk egyszer hazafelé gyalogolva, a járda mellett lévő panelház egyik emeletéről dobtak petárdát, szerencsére nem mellettünk robbant fel.
Arról nem is beszélve, hogy egyszer meg akartak dobni egy nagy barackkal szintén hazafelé sétálva, szintén egy emeletről. Hála az égnek mögöttünk csapódott be.
...csak a Puffin adhat erőt és mindent lebíró akaratot! Ön talán ingyen csinálná?"

Rozsomák

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 982
RING topik - boxoljuk le szavakkal
« Válasz #136 Dátum: 2005.09.01 11:25:20 »
Idézetet írta: "szabzso"

Arról nem is beszélve, hogy egyszer meg akartak dobni egy nagy barackkal szintén hazafelé sétálva, szintén egy emeletről. Hála az égnek mögöttünk csapódott be.

Tiltsák be a barackot! :protest:
 :D  :D  :D
Egyszer  az atyám autójával voltam, aminek a tetejére dobtak egy ~M8-as anyát, egy emeletes házból. A hülye embernek nem kell petárda a kezébe... :cry:
dv,
   Rozsomák
TOYOTA COROLLA 2004 1.4 HB 20
"Az élet olyan, mint egy doboz bon-bon. Nem tudhatod, mit veszel ki belõle."

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
RING topik - boxoljuk le szavakkal
« Válasz #137 Dátum: 2005.09.01 11:37:00 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Nem is tudott igazából senki válaszolni arra a kérdésemre, hogy miért pont ez a kérdés a mumus?

Mert rossza kérdés - többen is válaszoltunk, hogy nemcsak ez a mumus. Aligha tudsz tőelm olyat idézni, ami az általad többször felvetett egyéb zavaró tényezőkre azt mondaná, hogy az nem létező probléma :!:
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
RING topik - boxoljuk le szavakkal
« Válasz #138 Dátum: 2005.09.01 11:40:21 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Bulgária pl. ugyan nem kultúrabb hely nálunk . De Szerbia sem az . Sőt . Vagy ott van Lengyelország , ha már párhuzamokat keresünk . De azt is vitatom , hogy pl. a portugálok olyan hú de fegyelmezett nép lennének - hogy keresgéljünk kicsit a néhai vasfüggöny túloldalán is . Számomra ez nem érv , hogy mi "nem vagyunk kultúrhely" . Sok barom van az útjainkon , és szar a közlekedési morál , de azért nem vagyunk bantuk , és lehetne találni egy rakás helyet Európában , ahol ugyanilyen eszementen/eszementebben vezetnek az emberek , mégis meg van engedve némi alkohol .

Túlragozod ezt a részt. Csak annyit írtam, hogy érdekes, hogy pont ez a néhány ország szabályozza így ezt a kérdést. Nem tudom az okát, hogy miért pont ezek az országok, lehet, hogy nincs is.
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
RING topik - boxoljuk le szavakkal
« Válasz #139 Dátum: 2005.09.01 11:44:05 »
Idézetet írta: "Rozsomák"
Kicsit hasonlít az alkohol fogyasztás témájához a pirotechnikai eszközök használata is. Attól, hogy tiltani fogják nem szűnik meg, viszont a bevizsgált eszközök helyett megvesszük pult alól, 10 szeres áron az életveszélyes gagyit. :evil:  

Sosem vágytam petárdára... :oops:  :roll:
music     

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
RING topik - boxoljuk le szavakkal
« Válasz #140 Dátum: 2005.09.01 11:44:20 »
Idézetet írta: "szabzso"

Mi ilyen hülye ország vagyunk, a sok ostoba, hülye barom miatt, aki itt él. Kész, ez van. Ezt kéne megváltoztatni, de sajnos a jelenlegi politikai élet a sárdobáláson, a kommunistázáson, a pocskondiázáson és a hazaárulózáson kívül semmire nem képes. Ez nevelés kérdése, és az iskolában, az óvodában, a bölcsődébben lehet kezdeni. Hogy van az, hogy Rómában, ami ugye a túristákból él, nem látsz falfirkát a műemlékeken? A szép épületeken? És egyáltalán, szinte semmilyen házon? Itthon meg bárhova nézel, falfirka?
Vagy mondok mást: kutyaszar. Elborítja az utcákat. Néhány utcán olyan büdös van a kutyaszartól, hogy nem lehet levegőt venni.
Itt akarjunk mi bármiben engedékenyek lenni??? Na ne már. Az ilyen birka bandának (tisztelet a kivételnek, hisz azért sok rendes, normális ember is él itt) nem demokrácia kell, hanem diktatúra. Ott rend van legalább.
Bocs a kirohanásért. Remélem, nem voltam túl drasztikus

Ma reggel mellettem állt a sorba 1 anyuka meg egy 3 éves kisgyerek. Anyukától kérdezte:"Miért jöttünk be a közértbe?" Válasz:"Anyának elfogyott a CIGI " :shock:  :cry: Na majdnem beszóltam, hogy korán kezdi a gyerek a passzív dohányzást, ami sokkal károsabb, mint az aktív. Szal ennyit arról, hogy milyen hülyék vagyunk. Fogadjunk, hogy a terhesség alatt is dohányzott, hátha meghal majd a gyereke. Ekkora hülyeséget, nem igaz, hogy nem látja be, hogy káros.
Laco 73 :D

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
RING topik - boxoljuk le szavakkal
« Válasz #141 Dátum: 2005.09.01 11:45:47 »
Idézetet írta: "szabzso"
Mi ilyen hülye ország vagyunk, a sok ostoba, hülye barom miatt, aki itt él. Kész, ez van. Ezt kéne megváltoztatni, de sajnos a jelenlegi politikai élet a sárdobáláson, a kommunistázáson, a pocskondiázáson és a hazaárulózáson kívül semmire nem képes. Ez nevelés kérdése, és az iskolában, az óvodában, a bölcsődébben lehet kezdeni. Hogy van az, hogy Rómában, ami ugye a túristákból él, nem látsz falfirkát a műemlékeken? A szép épületeken? És egyáltalán, szinte semmilyen házon? Itthon meg bárhova nézel, falfirka?
Vagy mondok mást: kutyaszar. Elborítja az utcákat. Néhány utcán olyan büdös van a kutyaszartól, hogy nem lehet levegőt venni.
Itt akarjunk mi bármiben engedékenyek lenni??? Na ne már. Az ilyen birka bandának (tisztelet a kivételnek, hisz azért sok rendes, normális ember is él itt) nem demokrácia kell, hanem diktatúra. Ott rend van legalább.
Bocs a kirohanásért. Remélem, nem voltam túl drasztikus

Nem voltál, és még lehetne folytatni a sort a piros lámpákon való átgyaloglással, az adócsalással, mint nemzeti sporttal etc.
music     

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
RING topik - boxoljuk le szavakkal
« Válasz #142 Dátum: 2005.09.01 11:46:37 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Rozsomák"
Kicsit hasonlít az alkohol fogyasztás témájához a pirotechnikai eszközök használata is. Attól, hogy tiltani fogják nem szűnik meg, viszont a bevizsgált eszközök helyett megvesszük pult alól, 10 szeres áron az életveszélyes gagyit. :evil:  

Sosem vágytam petárdára... :oops:  :roll:

Pedig az akkora buli :D
Annak semmi értelme, de a szép rakétáknak, melyeket legálisan boltban vesz az ember, annak van, Aug 20-kor mi is lőttünk fel, gyönyörű volt, a maga kicsiny valóságában. Na ennek van értelme, és nem életveszélyesen, betartva az előírásokat.
Laco 73 :D

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
RING topik - boxoljuk le szavakkal
« Válasz #143 Dátum: 2005.09.01 11:47:50 »
Idézetet írta: "KLaco"
Ma reggel mellettem állt a sorba 1 anyuka meg egy 3 éves kisgyerek. Anyukától kérdezte:"Miért jöttünk be a közértbe?" Válasz:"Anyának elfogyott a CIGI " :shock:  :cry: Na majdnem beszóltam, hogy korán kezdi a gyerek a passzív dohányzást, ami sokkal károsabb, mint az aktív. Szal ennyit arról, hogy milyen hülyék vagyunk. Fogadjunk, hogy a terhesség alatt is dohányzott, hátha meghal majd a gyereke. Ekkora hülyeséget, nem igaz, hogy nem látja be, hogy káros.

Nekem a kedvencem a dohányzó kismama... :evil:  :evil:  :evil:
music     

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
RING topik - boxoljuk le szavakkal
« Válasz #144 Dátum: 2005.09.01 11:58:54 »
Idézetet írta: "Rozsomák"
Kicsit hasonlít az alkohol fogyasztás témájához a pirotechnikai eszközök használata is. Attól, hogy tiltani fogják nem szűnik meg, viszont a bevizsgált eszközök helyett megvesszük pult alól, 10 szeres áron az életveszélyes gagyit. :evil:

Legutóbb szilveszterkor engedélyezték ideiglenesen, mindenki tudja, mi lett belőle. Az idén már tilos lesz.  :evil:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
RING topik - boxoljuk le szavakkal
« Válasz #145 Dátum: 2005.09.01 12:03:08 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "KLaco"
Ma reggel mellettem állt a sorba 1 anyuka meg egy 3 éves kisgyerek. Anyukától kérdezte:"Miért jöttünk be a közértbe?" Válasz:"Anyának elfogyott a CIGI " :shock:  :cry: Na majdnem beszóltam, hogy korán kezdi a gyerek a passzív dohányzást, ami sokkal károsabb, mint az aktív. Szal ennyit arról, hogy milyen hülyék vagyunk. Fogadjunk, hogy a terhesség alatt is dohányzott, hátha meghal majd a gyereke. Ekkora hülyeséget, nem igaz, hogy nem látja be, hogy káros.

Nekem a kedvencem a dohányzó kismama... :evil:  :evil:  :evil:

Amikor a 16. ker-ben laktunk volt két – enyhén alkesz szomszédunk. Meg egy vak, szellemileg sem teljesen normális kislányuk... :-(
A többi szomszéd szerint már a gyerek születése előtt se ivott keveset az anyuka.  :evil:
Attila 31
  - Avensis
- Prius

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
RING topik - boxoljuk le szavakkal
« Válasz #146 Dátum: 2005.09.01 12:29:07 »
Idézetet írta: "whis"
Idézetet írta: "Rozsomák"
Kicsit hasonlít az alkohol fogyasztás témájához a pirotechnikai eszközök használata is. Attól, hogy tiltani fogják nem szűnik meg, viszont a bevizsgált eszközök helyett megvesszük pult alól, 10 szeres áron az életveszélyes gagyit. :evil:

Legutóbb szilveszterkor engedélyezték ideiglenesen, mindenki tudja, mi lett belőle. Az idén már tilos lesz.  :evil:

Az a baj, hogy a nem értelmiségi rész nem tudja normálisan használni. Szal én IQ tesztet töltetnék ki vásárlás előtt mindenkivel, 100 felett mehet a dolog :)
Laco 73 :D

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
RING topik - boxoljuk le szavakkal
« Válasz #147 Dátum: 2005.09.01 20:47:50 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Rozsomák"
Kicsit hasonlít az alkohol fogyasztás témájához a pirotechnikai eszközök használata is. Attól, hogy tiltani fogják nem szűnik meg, viszont a bevizsgált eszközök helyett megvesszük pult alól, 10 szeres áron az életveszélyes gagyit. :evil:  

Sosem vágytam petárdára... :oops:  :roll:


Meglep , hogy én igen ;) ? ... de nem szoktam sem más emberhez , sem más ember autójához , sem állathoz stb stb hozzávágni . Igaz , nem is ezt a verziót használom , hanem a kis riasztó/gáz csúzlimmal durrogtatok (van hozzá egy csőtoldat , amivel világítólövedékeket lehet kilőni , nagyon látványos) , amelyet döbbenetes módon immár tudok birtokolni legálisan , ugyanis EBBEN alkalmazkodtak az EU-hoz kedves törvényhozóink  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Satriani

  • Vendég
RING topik - boxoljuk le szavakkal
« Válasz #148 Dátum: 2005.09.02 00:33:17 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "Satriani"
1. Valahogy csak idetaláltam. Remélem, nem áll szándékodban a beszélgetést/vitát/szájtépést/személyeskedést újabb topikba átvinni - ez a harmadik, ahova "követlek"...

2. Előttem fölösleges mentegetőznöd. A másik topikban idegességedben elböffentett üzeneted világos: túlzottan magabiztos hülyegyereknek tartasz. Ezek után mentegetőzni vagy magyarázkodni nemcsak hogy értelmetlen, céltalan is. Ha nem haragszol, azért igyekszem megfelelni a rólam formált képednek, így ha a későbbiekben csípős megjegyzésekkel találkozol, az nem a véletlen, hanem egy magától elszállt, mindenhez jobban értő emberke műve :wink:

3. Különben abban igazad van, hogy az emberek általában szeretnek abban a hitben élni, hogy azok a tárgyak, amelyek súlyos összegekbe kerültek, esetleg még rajongásuk tárgyát is képezik, a saját műfajukban a legjobbak közé tartoznak. Ez egyfajta önigazolás, én is szoktam alkalmazni (neked meg az aláírásod is erről szól).

4. Kettőnk között annyi a különbség - és ezennel a vitát/beszélgetést/szájtépést/személyeskedést részemről le is zárom - , hogy míg nekem van saját tapasztalatokon alapuló véleményem a golfos témában, addig a te véleményed pár vadidegen, megfelelően fizetett germán szakíró írja le egy nagy tekintélyű szaklapban.


Magáról a Golfról , vagy az AB-ről nem ejtenék egyetlen szóval sem többet , egyrészt mert nem tudnék semmi újat írni , másrészt mert nyilvánvalóan 0 % az esélye , hogy meggyőzzelek (különben a dolog , biztosíthatlak , kölcsönös) .

Ezekről az (általam a jobb áttekinthetőség végett sorszámozott) dolgokról viszont beszélnék .

1. Kénytelen voltam vándorolni a topikok között ; először , mert a Golf-témának nem sok keresnivalója volt a Corolla-topikban ; másodszor pedig , mikor a dolog kettőnk közti vitává fajult sokkal inkább az AB-ről , mint a Golfról . Nem akartam a többieket untatni nomeg OFFolni , így is rendszeresen vannak , akik (joggal) jelezgetik , hogy néha egy-egy oda nem tartozó vita terebélyesedik el hol ebben , hol abban a topikban . Úgyhogy ezer bocs , hogy követned meg keresgélned kellett ... Egyébként annyira nehéz nem lehetett , mert mindig írtam , hogy hova megyek át .

2. Nem kell kiterjeszteni az értelmét annak , amit írtam ; nem tartalak semmiféle hülyegyereknek , de mindig bosszantott az a jellegzetesen magyar betegség , hogy mi imádunk mindig mindent jobban tudni , mint a témában illetékes szakember . Jobban meg tudjuk tervezni a házunkat egy építésznél , jobban meg tudjuk ítélni a gyerekünk iskolai képességeit a tanárainál , megműtjük a kutyánkat az állatorvos helyett (OK , ez túlzás picit...) , az orvos helyett mi magunk döntjük el , hogy mi bajunk ... és persze a profi tesztelőnél sokkal jobban értünk egy autó kvalitásainak a felméréséhez . Hát persze  :disgusted:

3. Az aláírásom jelentős részben vicc . Csodálkozom , hogy ez "nem jön át"  :roll: ... persze , valóban úgy vélem , hogy a kocsim a 22 éve mellett egész jól szuperál - de ettől még tisztában vagyok vele , hogy biztosan voltak a korabeli kategória-társai között jobb autók , a tulajdonságaik összességét tekintve . Ezen mit sem változtat az , hogy én mennyire szeretem . Szeretni lehet szinte minden autót , elvégre még a Zaporozsecnek is vannak rajongói  :) - de hogy objektíve milyen egy kocsi , az más téma , és (szerintem) ennek meghatározására a tesztek jelentik a legjobb eszközt .

4. Mint említettem , nekem is van személyes tapasztalatom a témában , lévén jópár alkalommal (és nem csak 20 hegyi kanyaron át) vezettem az említett autót . Ezt a szembeállítást tehát nem egészen értem .

Ezekbe a dolgokba nem kívánok még egyszer belemenni. Maradjunk egy kölcsönös respektnél, ugorgyunk, ahogy szokás mondani.

Különben készülök az off topik részbe egy "Autós magazinok" témával (ha már van ilyen, akkor felhozom; bevallom, még nem néztem utána), ahol tételesen be kívánok mutatni néhány - mondjuk így - ellentmondást, első körben az Auto Bild magyar kiadásain keresztül. Ha időm engedi a jövő hét derekán, beizzítom a szkennert. Kíváncsi leszek a véleményedre. (Az "inspirációt" egyébiránt nem meglepő módon akkor szereztem, mikor Öcsémnél az árnyékszéken ülve találtam pár AB-t. Megnyugtatásul közlöm, az összes magazin hiánytalan volt :wink: )

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
RING topik - boxoljuk le szavakkal
« Válasz #149 Dátum: 2005.09.02 06:57:05 »
Valszeg több lenne a diszkóbaleset is, ugyanis most egy ötfős társaságból egy személy nem iszik és az vezet és így is elég 'felpörögve' autóznak. Mi lesz, ha ezután még az is megiszik ezt-azt?  :roll:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety