Szerző Téma: Milyen fórumokat vegyünk fel?  (Megtekintve 310872 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Milyen fórumokat vegyünk fel?
« Válasz #375 Dátum: 2013.01.21 12:31:37 »
Az alvázszám nem egyenlő a rendszámmal, hogy mikuláscsomagot, gyorshajtási csekket,autópályás büntetést kapjon a felhasználásáért a tulaj. Rengeteg autónál egyszerűen le lehet olvasni, a tietekéről is (had ne írjam ide a trükköket thx.)
Márkaszervizben a tulajdonos írásbeli hozzájárulásával lekérdezhető mikor hol járt. Akkor amúgy is megadnátok amikor eladnátok. 
Szerintetek aki visszaélésekkel foglakozik annak olyan bonyolult alvázszámhoz jutnia?

Amiről én beszélek az egy adatbázis létrehozása az általunk eladott autókról, csak és kizárólag az alvázszámmal azonosítva. Elvileg az átíráskor is ezt az információt rögzítik, de hiába büntetőjogi kategória, még az előzőnél is kisebb óra állással is be kell jegyezni az okmányirodának az adásvételt (nincs rá vhu.), illetve nagyon nehezen bizonyítható bcs.
A saját használatra készített adatbázis megnehezítené a topictársak ( esetleg csak a klubtársak amennyiben a zárt részbe tesszük) autóinak későbbi manipulált eladását.

Fura, hogy annak ellenére,hogy én nem vettem eddig használt autót -és remélem megtehetem, hogy nem is fogok - engem jobban zavarnak a magyar használt autópiaci állapotok mint Titeket.
Utánam özönvíz gondolkodásmód-(

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Milyen fórumokat vegyünk fel?
« Válasz #376 Dátum: 2013.01.21 13:43:37 »
+1
Akinek ez fontos szervízeltessen márkaszervízben, ahol le lehet nyomozni az autót.
az a helyzet márkaszervizekben, ... hivatalos munkalapot nyittat az ember mindenféle javításhoz. Így az autó bekerül a rendszerbe (km állással együtt), és a szerviznek is több rezsi bevétele származik, egyszóval mindenkinek jó. Az megbeszélhető, hogy a munkalapra esetleg ne egy komplett kuplungcserét írjanak rá adott esetben, hanem csak egy olajcserét és akkor anyagilag sem lesz megterhelő az autót márkaszervizben javíttatni, karbantartani.  ;) ....
Még ehhez hasonlókat elő lehet keresni a fórumon pl. Eurocare rendszerről, olcsó szervizelésről ... . Vajon milyen lehetőségek rejlenek még egy márkaszervizben?-(
Tisztelet a kivételnek!

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Milyen fórumokat vegyünk fel?
« Válasz #377 Dátum: 2013.01.21 19:32:08 »
Nem támogatom egy olyan nyílt adatbázis létrehozását, amit bárki felhasználhat bármilyen célra.  Nyilván itt nem a legális felhasználásra gondolok.  Arról nem is beszélek, hogy az eladott autóink új gazdája nem biztos, hogy örülne neki.

És nem özönvíz kérdése, csupán a magyar realitásé.
A klub nem bírna ki egy esetleges jogi hercehurcát. Lásd korábban a szerzői jogos betámadást.

Mondjuk maga az ötlet nagyon jó.  :yes:  Csak nem nyílt fórumon.   Másrészt esetlegesen felvethet bizonyos adatvédelmi problémákat is.  :hmmmm:
« Utoljára szerkesztve: 2013.01.21 19:37:51 írta Trotter66 »
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Milyen fórumokat vegyünk fel?
« Válasz #378 Dátum: 2013.01.21 19:43:04 »
Nem támogatom egy olyan nyílt adatbázis létrehozását, amit bárki felhasználhat bármilyen célra.  Nyilván itt nem a legális felhasználásra gondolok.  Arról nem is beszélek, hogy az eladott autóink új gazdája nem biztos, hogy örülne neki.

És nem özönvíz kérdése, csupán a magyar realitásé.
A klub nem bírna ki egy esetleges jogi hercehurcát. Lásd korábban a szerzői jogos betámadást.

Mondjuk maga az ötlet nagyon jó.  :yes:  Csak nem nyílt fórumon.   Másrészt esetlegesen felvethet bizonyos adatvédelmi problémákat is.  :hmmmm:
Ok megértettem, nyilván senkinek nem akarok bajt, max. az estleges tekergetőknek.
Azért törjük a fejünket, hátha vmit tehetünk.

Pepe25

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 23
Re:Milyen fórumokat vegyünk fel?
« Válasz #379 Dátum: 2013.01.21 19:59:40 »

Nekem az a véleményem, hogy az ötlet nagyon jó, de az autók vonatkozásában más megkülönböztető ismérvet kellene keresnünk, mint az alvázszám.

Egyébként büntetőjogba nem ütközik még az alvázszám dolog sem (esetleg polgári jogi kategória), de én úgy gondolom, hogy az a legtisztább, ha védjük magunkat és nem adunk talajt egy esetleges "kellemetlenségnek".

Érdemes rajta rágódni majd kicsit, hiszen mindenkinek érdeke a dolog.

Én mindig utána járok minden kicsi apró részletnek, ami sok idő, energia és pénz (bár még mindig ezrede annak, mintha rossz autót választanék), de az tény, hogy jobb lenne ha mindenki akár egy belinkeléssel olyan mértékű információra tehetne szert, amellyel egyértelműen döntést tud hozni az adott autó vonatkozásában.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Milyen fórumokat vegyünk fel?
« Válasz #380 Dátum: 2013.01.21 20:02:26 »
Ok megértettem, nyilván senkinek nem akarok bajt, max. az estleges tekergetőknek.
Azért törjük a fejünket, hátha vmit tehetünk.

Esetleg pénteken lejössz?
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen fórumokat vegyünk fel?
« Válasz #381 Dátum: 2013.01.21 20:32:24 »
Ok megértettem, nyilván senkinek nem akarok bajt, max. az estleges tekergetőknek.
Azért törjük a fejünket, hátha vmit tehetünk.
Szerintem lehetne egy adatbázist csinálni, alváz és rendszám nélkül is avatar/név és önkéntes részletes adatlappal a kocsiról (tipus , évjárat, extrák, km vételkor, jelenleg stb)Ha netán nagyjavitás, sérülés volt az is bekerülhet, önkéntes alapon.
Ha forumtárs látta, kiprobálta véleményét is leírhatja.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re:Milyen fórumokat vegyünk fel?
« Válasz #382 Dátum: 2013.01.21 20:52:14 »
+1Még ehhez hasonlókat elő lehet keresni a fórumon pl. Eurocare rendszerről, olcsó szervizelésről ... . Vajon milyen lehetőségek rejlenek még egy márkaszervizben?-(
Tisztelet a kivételnek!
De ezzel most tényleg, mi a problémád?  :szemez:

Nem az a lényeg, hogy az autó hozzáértő kezekbe kerülve legyen rendesen szervizelve?!
Nem érzem úgy, hogy lelkiismeretfurdalásomnak kellene lenni emiatt... Nem vagyok otthoni kókler (tisztelet a kivételnek, aki ért hozzá) szerelő, hanem elviszem MINDEN  komolyabb karbantartás, vagy javítás végett a márkaszervizbe, csak egyszerűen nem azért a rezsidíjért, ami ott van. De hozzáértő emberek kezében van és gyári, vagy azzal megegyező minőségű alkatrészek kerülnek bele.  :excl:

Nekem kezd úgy tűnni, hogy elindultatok egy bizonyos "kocka" irányban, amit túlzásnak érzek. Dolgozzunk pontosan, de a józan paraszt ész határain belül...  :surrender: :hug:

4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Milyen fórumokat vegyünk fel?
« Válasz #383 Dátum: 2013.01.21 20:53:34 »
Ezt lehetne máshol folytatni, srácok? :flowers:
         

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Milyen fórumokat vegyünk fel?
« Válasz #384 Dátum: 2013.01.21 22:02:23 »
Szerintem lehetne egy adatbázist csinálni, alváz és rendszám nélkül is avatar/név és önkéntes részletes adatlappal a kocsiról (tipus , évjárat, extrák, km vételkor, jelenleg stb)Ha netán nagyjavitás, sérülés volt az is bekerülhet, önkéntes alapon.
Ha forumtárs látta, kiprobálta véleményét is leírhatja.
Én igazából csak a manipulálások, elhallgatások kiküszöbölésére gondoltam. A zárójeles jellemzőkkel nem lehet egyértelműen azonosítani.
Talán típus, évjárat és egyéb jellemzők nélkül az alvázszám utolsó 4 vagy 5 számjegye megfelelő lehetne (nehezebben lehetne visszaélni az adatokkal). Mellé eladás dátuma km, esetleg durva törés (pl GTK), bár ez utóbbiba bele lehet kötni, talán az alvázszám részlet, dátum, km elég támpont. Aztán mehet körkérdés, majd esetleg válasz priviben.?

(Ez szerintem a témához tartozik) :flowers:
« Utoljára szerkesztve: 2013.01.21 22:05:15 írta Agyarka »

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen fórumokat vegyünk fel?
« Válasz #385 Dátum: 2013.01.21 22:07:14 »
Én igazából csak a manipulálások, elhallgatások kiküszöbölésére gondoltam. A zárójeles jellemzőkkel nem lehet egyértelműen azonosítani.
Talán típus, évjárat és egyéb jellemzők nélkül az alvázszám utolsó 4 vagy 5 számjegye megfelelő lehetne (nehezebben lehetne visszaélni az adatokkal). Mellé eladás dátuma km, esetleg durva törés (pl GTK), bár ez utóbbiba bele lehet kötni, talán az alvázszám részlet, dátum, km elég támpont. Aztán mehet körkérdés, majd esetleg válasz priviben.?
Amit elhallgatnak azt nehéz megtudni, az tény. De aki évek alatt leír sok mindent az autójáról, netán a többiek véleménye is ott van, az azért lehet pozitiv támpont.
Alvázszámot meg elég ha majd a márkaszervizhez menet megadják.

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Re:Milyen fórumokat vegyünk fel?
« Válasz #386 Dátum: 2013.02.22 06:18:55 »
Sőt...

A honlapra is kitehetjük. Ha valaki elvállal egy ilyen "tipus-gazda" titulust , akkor kaphat jogot a honlapra, ahol az adott típus dolgait szépen összeszedheti és közzéteheti.
Nekem van néhány dolog, amit szivesen megosztanák - pl. extra lista, árlista -, de csak T22 Ave-hez és Talán Yaris-hoz.
Rakjam be egy hozzászólásba vagy valami rendezettebb formába kerülne fel a honlapra?
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Coldplay

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 185
Re:Milyen fórumokat vegyünk fel?
« Válasz #387 Dátum: 2013.04.16 18:39:15 »
sziasztok,

nem tudom van -e mar de ha nincs en szeretnek ajanlani egy topicot azoknak akik nezelodnek, esetleg vasarolnanak (hasznaltan) autot. termeszetesen toyotat :)  :clap:

szoval kellene egy olyan topic is amiben lehetne linkelni a hauto.hu-rol erdemes ajanlatokat, hatha ez valakinek segitene, esetleg ki lehetne szurni  a csavart oraju kocsikat is...

lehetne a cime mittomen "hasznalt toyotak a piacon" vagy hasonlo.... itt lehetne kibeszelni a linkelt autokat is... szerintetek? jo otlet? esetleg van mar ilyen?

koszi,

Coldplay

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Milyen fórumokat vegyünk fel?
« Válasz #388 Dátum: 2013.04.16 20:51:03 »
Ezek a kérdések mindig az adott autótípus topicjában kerülnek felvetésre... ::)
         

Coldplay

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 185
Re:Milyen fórumokat vegyünk fel?
« Válasz #389 Dátum: 2013.04.16 20:56:25 »
ok thx.... nem tudtam... majd atnezem :) :yes: