Szerző Téma: Alufelni  (Megtekintve 287678 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

fox888

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 228
Re:Alufelni
« Válasz #945 Dátum: 2013.12.17 21:05:03 »
Sztem Corolla Club (FB-on vagy fórumon)

Köszönöm. Megpróbálom!

Greg

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 175
Re:Alufelni
« Válasz #946 Dátum: 2014.03.11 11:39:45 »

Sziasztok!

Ide is beírom, hátha jobban célba talál..
Meg tudnátok mondani, pontosan milyen az E15 Corolla (2008as évjárat) alufelni mérete? Minden paramétere érdekelne! 205/55 R16 gumik vannak rajta. Esetleg akinek ilyen kocsija van, megnézné nekem? Illetve egy másik kérdés, alufelniben mik az ár/érték arányban jó márkák? Nyári gumikat alura akarom felrakni, most kezdek nézelődni. Esetleg konkrét ötlet is jöhet, melyikkel mutat jól, bár tudom, ízlések és pofonok...
Ja, milyen kerékőrt érdemes megvenni, ami nem méregdrága, de ér is valamit?

Yautja

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 906
Re:Alufelni
« Válasz #947 Dátum: 2014.03.11 20:10:08 »
Sziasztok!

Ide is beírom, hátha jobban célba talál..
Meg tudnátok mondani, pontosan milyen az E15 Corolla (2008as évjárat) alufelni mérete? Minden paramétere érdekelne! 205/55 R16 gumik vannak rajta. Esetleg akinek ilyen kocsija van, megnézné nekem? Illetve egy másik kérdés, alufelniben mik az ár/érték arányban jó márkák? Nyári gumikat alura akarom felrakni, most kezdek nézelődni. Esetleg konkrét ötlet is jöhet, melyikkel mutat jól, bár tudom, ízlések és pofonok...
Ja, milyen kerékőrt érdemes megvenni, ami nem méregdrága, de ér is valamit?

Szia!
Ha minden igaz ez a lemezfelni méret (ez alapján keress alut, pl dezent, wolfrace, oz, team dynamics, stb)

6.5 x 16 (felni szélesség, felni átmérő)
5x114,3x60 (5 lyukas, lyuk osztás mérete, agy méret)
ET45


itt megtudod nézni, milyen paraméterű aluk jól neked, és választani is tudsz:
http://www.alcar.hu/AlcarKonfigurator/index.php?lcs=8qin9qoj1
E12 '05 2ZZ-GE 1.8 TS

Autóvillamosság - autó javítás - Toyota szervizelés, Corolla Celica T-Sport javítás- gumiszerelés - autóhifi  stb.

Celicáss

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 378
Re:Alufelni
« Válasz #948 Dátum: 2014.03.11 22:08:18 »
Sziasztok!

Ide is beírom, hátha jobban célba talál..
Meg tudnátok mondani, pontosan milyen az E15 Corolla (2008as évjárat) alufelni mérete? Minden paramétere érdekelne! 205/55 R16 gumik vannak rajta. Esetleg akinek ilyen kocsija van, megnézné nekem? Illetve egy másik kérdés, alufelniben mik az ár/érték arányban jó márkák? Nyári gumikat alura akarom felrakni, most kezdek nézelődni. Esetleg konkrét ötlet is jöhet, melyikkel mutat jól, bár tudom, ízlések és pofonok...
Ja, milyen kerékőrt érdemes megvenni, ami nem méregdrága, de ér is valamit?

MAK felniket ajánlanék, nem drágák és jól is néznek ki. Ráadásul az átlagnál erősebbek. És piszok nagy választék van belőlük.

Greg

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 175
Re:Alufelni
« Válasz #949 Dátum: 2014.03.11 22:33:51 »
Köszönöm az infókat!  :clap:

Greg

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 175
Re:Alufelni
« Válasz #950 Dátum: 2014.03.12 16:32:05 »
Sziasztok!

Felmerült bennem 1-2 kérdés felni keresgélés közben. Korábban írta Yautja, hogy a kocsimra elvileg a 6,5x16 5x114,3x60 ET 45 méretű felni passzol. Árajánlatot pedig a megadott típus alapján olyan felnikre is kaptam, ahol 6,5x60 helyett 7x60 van, illletve ET 45 helyett ET 40 . Nem vagyok járatos a témában, ezért kérdezném, hogy ezek az eltérések okozhatnak bármi gondot, vagy nyugodtan megvehetek ilyen méretű felnit is? A másik, hogy Enzo, illetve Dezent típusra kaptam egész jó árakat. Ezek milyen minőséget képviselnek?   
Az alcar.hu de bármely más oldal keresőjében az én kocsim nem létezik, e12ig van csak corolla.... Jól gondolom, hogy az Auris kerékmérete ugyanolyan? Gondoltam megnézném, hogy mutatna 1-2 felni a kocsin, de nem lehetséges.....

MAK felniket ajánlanék, nem drágák és jól is néznek ki. Ráadásul az átlagnál erősebbek. És piszok nagy választék van belőlük.

  Tudsz esetleg konkrét linket, ahol nézelődhetek? Az adott méretben túl sokat nem találtam még

sbernie

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 307
Re:Alufelni
« Válasz #951 Dátum: 2014.03.12 21:00:34 »
Sziasztok!

Felmerült bennem 1-2 kérdés felni keresgélés közben. Korábban írta Yautja, hogy a kocsimra elvileg a 6,5x16 5x114,3x60 ET 45 méretű felni passzol. Árajánlatot pedig a megadott típus alapján olyan felnikre is kaptam, ahol 6,5x60 helyett 7x60 van, illletve ET 45 helyett ET 40 . Nem vagyok járatos a témában, ezért kérdezném, hogy ezek az eltérések okozhatnak bármi gondot, vagy nyugodtan megvehetek ilyen méretű felnit is? A másik, hogy Enzo, illetve Dezent típusra kaptam egész jó árakat. Ezek milyen minőséget képviselnek?   
Az alcar.hu de bármely más oldal keresőjében az én kocsim nem létezik, e12ig van csak corolla.... Jól gondolom, hogy az Auris kerékmérete ugyanolyan? Gondoltam megnézném, hogy mutatna 1-2 felni a kocsin, de nem lehetséges.....
  Tudsz esetleg konkrét linket, ahol nézelődhetek? Az adott méretben túl sokat nem találtam még

El fog férni, az ET 45 helyett 40 azt jelenti, hogy 5mm-el kijjebb fog állni a felni, a plusz fél col szélesség pedig azt jelenti, hogy 1,27 centivel szélesebb lesz a felni, ennek a méretnek a fele fogja még kijjebb hozni a felni peremét a sárvédőhöz (tehát összesen a gumi oldalfala 1,1 centivel lesz közelebb a sárvédőívhez, ennyi tolerancia simán van a rendszerben).

Yautja

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 906
Re:Alufelni
« Válasz #952 Dátum: 2014.03.12 21:34:39 »
Sziasztok!

Felmerült bennem 1-2 kérdés felni keresgélés közben. Korábban írta Yautja, hogy a kocsimra elvileg a 6,5x16 5x114,3x60 ET 45 méretű felni passzol. Árajánlatot pedig a megadott típus alapján olyan felnikre is kaptam, ahol 6,5x60 helyett 7x60 van, illletve ET 45 helyett ET 40 . Nem vagyok járatos a témában, ezért kérdezném, hogy ezek az eltérések okozhatnak bármi gondot, vagy nyugodtan megvehetek ilyen méretű felnit is? A másik, hogy Enzo, illetve Dezent típusra kaptam egész jó árakat. Ezek milyen minőséget képviselnek?   
Az alcar.hu de bármely más oldal keresőjében az én kocsim nem létezik, e12ig van csak corolla.... Jól gondolom, hogy az Auris kerékmérete ugyanolyan? Gondoltam megnézném, hogy mutatna 1-2 felni a kocsin, de nem lehetséges.....
  Tudsz esetleg konkrét linket, ahol nézelődhetek? Az adott méretben túl sokat nem találtam még

ET 35 körül is jó rá, 7 coll szélleségben... minél szélesebb a felni, az eltolást csökkenteni kell, hogy fel menjen...
E12 '05 2ZZ-GE 1.8 TS

Autóvillamosság - autó javítás - Toyota szervizelés, Corolla Celica T-Sport javítás- gumiszerelés - autóhifi  stb.

mozso

  • Átalakítgató machinátor
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1174
  • 2006 1.8L Corolla Turbo
Re:Alufelni
« Válasz #953 Dátum: 2014.03.13 10:26:56 »
Ahogy irtak tobben nem fog gondot okozni az elteres. A szelesebb felni es az alacsonyabb ET szam miatt hosszbordakon jobban mocorog majd az auto, de az elteres nalad olyan pici, hogy ez nem lesz nagyon erezheto. A gyari felnik altalaban azert keskenyebbek fel collal (6,5 vs 7) mert a gumi igy ballonosabb es jobban vedi a felni peremet padkazaskor, parkolaskor.
Mozso::home, Corolla E12 HB kovácsolt 1ZZ-FE + GT2860R turbo + sok egyéb

eneasos12345

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 39
Re:Alufelni
« Válasz #954 Dátum: 2016.05.19 10:12:45 »
Sziasztok!
valaki tudna segíteni milyen alufelnit lehet rátenni egy 2004 es E12T sedan benzines corollára?(furat lyukosztó ET stb.) a jelenlegi gumiméret 195/60 R15, és 16 colosra cserélném.
pl ilyen felmenne rá: 6,5X16 ET35 4*100*54    Autógumi méret: 195/55R16?
köszönöm a válaszokat.
üdv
« Utoljára szerkesztve: 2016.05.19 10:24:34 írta eneasos12345 »