Szerző Téma: Alufelni  (Megtekintve 288049 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Alufelni
« Válasz #90 Dátum: 2006.04.10 17:10:09 »
Idézetet írta: "kirigabor"
Mivel a kocsi még csak 1éves ezért szerintem a csavarokat garanciában kicserélik. Azt szeretném tudni hogy csak ott cserélik-e ki garanciában ahol vettük vagy más márkaszervízben is?

Ahogy már írták, bárhol ki kellene cserélniük.
Amúgy ne vedd 100%-ra a cserét, én sem ígérhetném meg. Elvégre nem a kocsi hibája, hogy barbárok szerelték. :nana:
 Ha márkaszervízben történt az eset, csak akkor egyértelmű a dolog.
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

Satriani

  • Vendég
Alufelni
« Válasz #91 Dátum: 2006.04.13 23:31:20 »
Az enyémen ilyen kerekek vannak:


fradigy

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 17
    • http://www.prodigy.hu
gumiabroncs meretek
« Válasz #92 Dátum: 2006.05.03 15:56:09 »
[itt is felteszem, hatha jobban eszreveszi valaki, leven corollas forum... es azert az alufelnik alatt, mert nem talaltam jobbat a forumok kozt :P]

sziasztiok, gumiskerdes:

corolla IIes ek, [98as] ti milyen meretu gumikat hasznaltok?
mert vasarlas elott allok, es enyimen 185/65/R14 van.
mikor vettem, pofa magyarazta h o kicsit mas meretu gumit tett ra, mert mittom en miert, akkor sem ertettem mit motyog :D

neten ezt talaltam: Gyári abroncsméret:   185/60R14

Szoval nekem 65 van a 60 helyett  a magassagban, de jo nekem h nem standard mertu gumim van? esetleg ROSSZ? :)

amugy meg rohadttanacstalan vagyok, h keves penzert milyen gumit vegyek ami JO Very Happy auto eleg keveset van hasznalva, szaguldozas nincs... olvasom h ki mit hasznal, es latom h a michlenbaba van sztarolva, de hat az nekem uberdraga... na mind1...

ManUU

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 48
Re: gumiabroncs meretek
« Válasz #93 Dátum: 2006.05.03 18:53:38 »
Idézetet írta: "fradigy"
[itt is felteszem, hatha jobban eszreveszi valaki, leven corollas forum... es azert az alufelnik alatt, mert nem talaltam jobbat a forumok kozt :P]

olvasom h ki mit hasznal, es latom h a michlenbaba van sztarolva, de hat az nekem uberdraga... na mind1...


ajánlom még a pirelli p6000-est, sok helyen, pl a1 gumi elég jó áron lehet kapni. a michelin nem feltétlenül a legjobb gumi, max a legtartósabb.
szintén ajánlható még continental is, vagy akár goodyear. kevésbé márkásnál kicsit utána kell nézni, hogyan szerepel a tesztekben.

dominique

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 40
Alufelni
« Válasz #94 Dátum: 2006.05.17 12:54:32 »
2000-es Liftbackemhez szeretnék könnyûfém felnit, gumikkal.

A kocsit használtan vettem, és a gépkönyvben egy árva mukkot sem találtam a felni méretekrõl.
Gumiméretbõl is 3-at adnak meg ez én motoromhoz.
A fórumban sokszor olvasom, hogy egy adott modellnek van 1 gyári mérete, és abból lehet kikövetkeztetni a váltó méretet.
Esetemben 3 abroncsméret van (165/70R14; 175/65R14; 185/65R14), de nincs jelölve, hogy melyik az "alap". (Mellesleg most 185/60R14-es van rajta). Könnyûfém-felni méreteket se ír.
Sokat gurulok, peres gumi nem érdekel, lényeg, hogy biztonságos és optimális méretû kerekeken guruljon a verda, ha lehet minimális fogyasztással.

Hol lehetne ezt megtudakolni? Márkaszerviz? Itt a fórumon esetleg valaki szakértõ?  :wink:

Köszi....
 :P

Peti

  • Vendég
Alufelni
« Válasz #95 Dátum: 2006.05.17 22:01:02 »
Idézetet írta: "dominique"
2000-es Liftbackemhez szeretnék könnyûfém felnit, gumikkal.

A kocsit használtan vettem, és a gépkönyvben egy árva mukkot sem találtam a felni méretekrõl.
Gumiméretbõl is 3-at adnak meg ez én motoromhoz.
A fórumban sokszor olvasom, hogy egy adott modellnek van 1 gyári mérete, és abból lehet kikövetkeztetni a váltó méretet.
Esetemben 3 abroncsméret van (165/70R14; 175/65R14; 185/65R14), de nincs jelölve, hogy melyik az "alap". (Mellesleg most 185/60R14-es van rajta). Könnyûfém-felni méreteket se ír.
Sokat gurulok, peres gumi nem érdekel, lényeg, hogy biztonságos és optimális méretû kerekeken guruljon a verda, ha lehet minimális fogyasztással.

Hol lehetne ezt megtudakolni? Márkaszerviz? Itt a fórumon esetleg valaki szakértõ?  :wink:

Köszi....
 :P



Én nem vagyok szakértõ de hátha segít valamit az írásom… :wink:  

Sztem E11-re tökéletes kompromisszum egy 15-ös könnyûfém-szett, (bár én 16-ost raknék rá :nagymosoly: ), városba sztem gond nélkül járhatsz vele, a váltód aszem 195/50R15…

Viszont ha nagyon tartasz a kátyúktól és sokat parkolgatsz padkára stbstb…, (no meg írtad a fogyasztásos dolgot is…) Akkor lehet hogy 14 collba és 185-ös méretbe kéne körülnézned… :hmm:  

Mellesleg nyugodtan gurulj el egy gumishoz, ott tuti megmondják a frankó váltóméretet…

erdman

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Alufelni
« Válasz #96 Dátum: 2006.05.17 22:24:11 »
Idézetet írta: "dominique"
2000-es Liftbackemhez szeretnék könnyûfém felnit, gumikkal.

A kocsit használtan vettem, és a gépkönyvben egy árva mukkot sem találtam a felni méretekrõl.
Gumiméretbõl is 3-at adnak meg ez én motoromhoz.
A fórumban sokszor olvasom, hogy egy adott modellnek van 1 gyári mérete, és abból lehet kikövetkeztetni a váltó méretet.
Esetemben 3 abroncsméret van (165/70R14; 175/65R14; 185/65R14), de nincs jelölve, hogy melyik az "alap". (Mellesleg most 185/60R14-es van rajta). Könnyûfém-felni méreteket se ír.
Sokat gurulok, peres gumi nem érdekel, lényeg, hogy biztonságos és optimális méretû kerekeken guruljon a verda, ha lehet minimális fogyasztással.

Hol lehetne ezt megtudakolni? Márkaszerviz? Itt a fórumon esetleg valaki szakértõ?  :wink:

Köszi....
 :P


Nekem egy 15-ös Fondmetal felni van rajta 7 col széles, és 195/50-es sportiva gumi fut rajta. Az alufelni különben 4x100 osztókörü, ET38-as.
2 hónapja van fenn, a tapasztalatoma következõ:
Amennyit elvesztettem a komfort érzet terén, azt kétszeresen kaptam vissza a stabilitásban. A komfortérzet nem csökkent annyival, hogy úgy érezném fapadon ülök. Átalagosan rossz magyarországi utak mellett picit keményebb, sportosabb, masszivabb hatást kelt, ami fõleg a kanyarokban mutatkozik. Hazudnék ha azt mondanám, hogy nem megyek óvatosabban kátyus részen, de hát ki ne féltené a szép új kerekeit.

Az árakról mellesleg: a felni egy tavalyi széria, én 62000 Ft-ért szereztem újonnan a négyet, a gumi peremes ( ha lehet én mindenképpen ajánlom, hogy az legyen), az ára meglepõen kedvezõ volt mert 9000 Ft volt darabja. Meg vagyok elégedve vele, a kopását és tapadását is dicsérik. (A Sportiva egy Continental származék, nálunk még nem nagyon ismerik, pedig ár/érték arányban nagyon is jó.)

Hát röviden ennyit tudtam hozzászólni.
quot;A múlt megszépül, a jelen izgalmas, a jövõ bizonytalan."

dominique

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 40
Re: gumiabroncs meretek
« Válasz #97 Dátum: 2006.05.18 10:09:30 »
Idézetet írta: "fradigy"

mert vasarlas elott allok, es enyimen 185/65/R14 van.
mikor vettem, pofa magyarazta h o kicsit mas meretu gumit tett ra, mert mittom en miert, akkor sem ertettem mit motyog :D

neten ezt talaltam: Gyári abroncsméret:   185/60R14

Szoval nekem 65 van a 60 helyett  a magassagban, de jo nekem h nem standard mertu gumim van? esetleg ROSSZ? :)


Tavalyi Totalcaros cikkben (errõl már szó esett korábban) ezt a gumiméret számolót ajánlják:
http://www.miata.net/garage/tirecalc.html
Ebbõl kiderül, hogy ha 65-ös van 60-as helyett, az a sebességmérõben 3,2% difit jelent. Vagyis ha 100km/h-et mutat a mérõ, valójában 103,2 km/h-val halad az autó. Ebbõl következik, hogy km számláló kevesebbet mutat a valósnál, viszont nagyobb a terhelés, és ez valszeg a fogyasztásban is megjelenik....

dominique

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 40
Alufelni
« Válasz #98 Dátum: 2006.05.18 10:13:53 »
Idézetet írta: "Peti500"


Viszont ha nagyon tartasz a kátyúktól és sokat parkolgatsz padkára stbstb…, (no meg írtad a fogyasztásos dolgot is…) Akkor lehet hogy 14 collba és 185-ös méretbe kéne körülnézned… :hmm:  


Bezony tartok ezektõl, szóval valszeg marad a 14 colos, bár a nagyobb tuti jobban nézne ki, de számomra ez nem olyan fontos...

Köszi a tippet  :kacsint:

dominique

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 40
Alufelni
« Válasz #99 Dátum: 2006.05.18 10:27:17 »
Idézetet írta: "erdman"

Nekem egy 15-ös Fondmetal felni van rajta 7 col széles, és 195/50-es sportiva gumi fut rajta. Az alufelni különben 4x100 osztókörü, ET38-as.

Helló Erdman!

Látom elsõ postod, üdv a Fórumon  [smilie=sm38.gif]
Úgy tûnik, hasonló kocsink van!  :kacsint: Szóval valszeg a 4x100-as osztókör és az ET 38-as nekem is jó lenne. Utánanézek az általad említett felninek, nagyon jutányos árnak tûnik ez. 15 collos új felnit nem nagyon láttam 20 ezer alatt.
Köszi a tippet.

Sajna még mindig nem tudom a kocsim eredeti gumiköpeny méretét... :hmm: lehet nem is annyira lényeges, majd rákérdezek a szervizben.

Peti

  • Vendég
Alufelni
« Válasz #100 Dátum: 2006.05.18 11:38:12 »
Idézet
Erdman írta:

...de hát ki ne féltené a szép új kerekeit.


Majd idõvel elmúlik… :nagymosoly:

Az elején én is nagyon féltettem, minden kis gödröcskétõl…
Most már bátra(bba)n megyek vele :wink: , és a lényeg: bírja a felni a strapát… :10:

hzoltaan

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Alufelni
« Válasz #101 Dátum: 2006.05.30 08:56:00 »
Hello!
 Azt szeretném megtudni, hogy 1982-es Corolla Wagonra milyen felnit lehet feltenni? Sajnos eddig nem találtam semmit errõl...
 Sûrgõs lenne, van pár licit, ami jónak tûnik...
 Köszönöm!

hzoltaan

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Alufelni
« Válasz #102 Dátum: 2006.05.30 09:01:27 »
Találtam egy felnimérettáblát az oldalon, sajna a 82-es vas nincs rajta, viszont szinte mindegyik 4x100-as... Én 4x114.3-at mértem (guggolva az esti lámpafénynél egy mérõszalaggal...) Lehet, hogy 4x100-as?

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4548
Alufelni
« Válasz #103 Dátum: 2006.06.14 14:44:25 »
Idézetet írta: "hzoltaan"
Találtam egy felnimérettáblát az oldalon, sajna a 82-es vas nincs rajta, viszont szinte mindegyik 4x100-as... Én 4x114.3-at mértem (guggolva az esti lámpafénynél egy mérõszalaggal...) Lehet, hogy 4x100-as?

Nem tudom érdekes-e még az info, de 4,5J x 13" a felni és 155 SR 13" a gumi egy német táblázat szerint. Osztókörre nincs infó.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Alufelni
« Válasz #104 Dátum: 2006.06.18 13:59:12 »
Van-e tippetek, hogy kf felniről a ráragadt fékport mivel érdemes letakarítani. Sajna az új autón nagyon zavaróan rárakódott. A réginél semmi ilyen gond nem volt. :(
Gabe 254.