Szerző Téma: Alufelni  (Megtekintve 288390 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

szazketto

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 664
Alufelni
« Válasz #105 Dátum: 2006.06.18 18:26:49 »
Idézetet írta: "Kgabe"
Van-e tippetek, hogy kf felnirõl a ráragadt fékport mivel érdemes letakarítani. Sajna az új autón nagyon zavaróan rárakódott. A réginél semmi ilyen gond nem volt. :(

Nagynyomasu moso is lehozza, de ha tobbre vagysz, vannak direkt ilyen celra felnitisztito habok/spray-k minden kuton. (es persze van eredeti Toyota is)

mozso

  • Átalakítgató machinátor
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1174
  • 2006 1.8L Corolla Turbo
Alufelni
« Válasz #106 Dátum: 2006.06.18 19:05:19 »
Idézetet írta: "Kgabe"
Van-e tippetek, hogy kf felnirõl a ráragadt fékport mivel érdemes letakarítani. Sajna az új autón nagyon zavaróan rárakódott. A réginél semmi ilyen gond nem volt. :(


Nekem haztartasi benzinnel lejott. Csak az elso felnin volt ragacsos felulet, sot az is latszott hogy raragasztottak a gyarban vedofoliakat. Ket Avensis-es baratomnal is detto ez volt, mikozben a hatso felniken nem volt ilyen.
Mozso::home, Corolla E12 HB kovácsolt 1ZZ-FE + GT2860R turbo + sok egyéb

norbi1974

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 549
Alufelni
« Válasz #107 Dátum: 2006.06.19 10:14:14 »
Idézetet írta: "mozso"
Idézetet írta: "Kgabe"
Van-e tippetek, hogy kf felnirõl a ráragadt fékport mivel érdemes letakarítani. Sajna az új autón nagyon zavaróan rárakódott. A réginél semmi ilyen gond nem volt. :(


Nekem haztartasi benzinnel lejott. Csak az elso felnin volt ragacsos felulet, sot az is latszott hogy raragasztottak a gyarban vedofoliakat. Ket Avensis-es baratomnal is detto ez volt, mikozben a hatso felniken nem volt ilyen.

Azért a háztartási benzinnel egy kicsit vigyázni kell, mert nem szabad, hogy megszáradjon a felnin. (Szerintem) :hmm:
Viszont a W5-ös olcsó felnitisztító nekem bejött. Még a kutyák "jelölése" is simán lejött, pedig az csúnyán károsítja a felnit. Ha a felni tisztító sem segít a ráégett fékporon, akkor ott a féktárcsa tisztító. Igaz a márkás elég drága, de az (majdnem) mindent levisz. :kacsint:
gy :toy: FAN!
Toyota Corolla 1.4 VVTi Luna 2006
Toyota Yaris 1.3 VVTi Max 2005

Peti

  • Vendég
Alufelni
« Válasz #108 Dátum: 2006.06.19 11:26:53 »
Idézetet írta: "Kgabe"
Van-e tippetek, hogy kf felniről a ráragadt fékport mivel érdemes letakarítani. Sajna az új autón nagyon zavaróan rárakódott. A réginél semmi ilyen gond nem volt. :(


Sztem hetente-kéthetente nem árt gőzborotvával átmenni rajta... :roll:  
egy 100asból körbenyomod azt hello, legalább nem ég rá és nem kell benzinnel, féktisztítóval órákig nyalogatni a felnit... :wink:
Nekem kb. 2hét után van az hogy kezd ráégni a fékpor+kátrány miegymás... :x  
Bár még olyankor is forró víz+szivacs és simán lejött... :hmm:

Próbálkozhatsz benzinnel v. egyéb otthon talált "folyadékkal"...
De 1-2ezer forintért profi cuccokat lehet kapni, befújod, felhabosodik, -esetleg egy kicsit rádolgozol- aztán egy gőzborotva és kész… :kacsint:

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Alufelni
« Válasz #109 Dátum: 2006.06.20 01:01:22 »
Nem szoktam hagyni 2 hétig állni...Viszont sajnos a gőzborotva nem elég, ezért is kérdeztem. Megfontolom a felsoroltakat. Köszönöm szépen!
Gabe 254.

pallaig

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 12
    • http://www.alex.hu
Howto? :)
« Válasz #110 Dátum: 2006.07.06 08:17:15 »
SziasztoK!

Lehet lamer kérdés de nézzétek el nekem. Hol lehet eredeti  :toy:  felnit venni, mert ahol eddig kérdeztem, sosem az eredeti felniket ajánlották, még a márkakereskedésekben sem. Miért? Ennyire drága lenne, vagy más jobb?
Szóval igazából egy 5 küllõs relatív egyszerûbb felni kellene nékem, ugyanabban a méretben amiben az eredeti felnik, hogy ne kelljen  gumit is venni, jó ez még... ;)
ábor (Alex)

Peti

  • Vendég
Re: Howto? :)
« Válasz #111 Dátum: 2006.07.06 10:44:32 »
Idézetet írta: "pallaig"
SziasztoK!

Lehet lamer kérdés de nézzétek el nekem. Hol lehet eredeti  :toy:  felnit venni, mert ahol eddig kérdeztem, sosem az eredeti felniket ajánlották, még a márkakereskedésekben sem. Miért? Ennyire drága lenne, vagy más jobb?
Szóval igazából egy 5 küllõs relatív egyszerûbb felni kellene nékem, ugyanabban a méretben amiben az eredeti felnik, hogy ne kelljen  gumit is venni, jó ez még... ;)



Nem nagyon fogsz találni (felnisnél), inkább kézalól' próbáld meg valamilyen apróhirdetéses oldalon vagy valami ilyesmi... :hmm:  
Bár sztem is jobban jársz egy -nem gyári- garnitúrával...
Egyrészt kismillió típus/márka közül válogathatsz, és most már nem nehéz minõségbe is a gyárival azonos/hasonlót találni... Pláne 15-ösben.
Ha veszel egy jó (jobb) minõségû alufelnit, azt se kell majd félévente görgõztetni vinned.

Peter

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1629
Re: Howto? :)
« Válasz #112 Dátum: 2006.07.06 13:26:28 »
Idézetet írta: "pallaig"
Hol lehet eredeti  :toy:  felnit venni, mert ahol eddig kérdeztem, sosem az eredeti felniket ajánlották, még a márkakereskedésekben sem.


Pl az ujpesti Supernel lehet venni. Nem is draga, sot most meg valami akcio is van ezekre, ha szerencsed van meg nem ert veget:
http://www.toyota.hu/Images/KONNYUFEM_KEREKTARCSA_ARLISTA_tcm266-398212.pdf

Az OZ gyartja ezeket a kerekeket ha jol tudom, tehat nem gagyik.

Haszaltan nagy szerencse kell hogy kifogjal. En 1 evig keresgettem mire talaltam tutti allopotut.

pallaig

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 12
    • http://www.alex.hu
:)
« Válasz #113 Dátum: 2006.08.20 19:22:14 »
Meglett... bár nem eredeti de szép... ha lesz kép, teszem! :)
ábor (Alex)

Corollaman

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 72
Alufelni
« Válasz #114 Dátum: 2006.08.24 01:52:00 »
Milyen az a Dezent alufelni???
img]http://www.toyotainbusiness.se/img/modeller/corolla_sedan.jpg[/img]

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Alufelni
« Válasz #115 Dátum: 2006.08.24 08:46:35 »
Idézetet írta: "Corollaman"
Milyen az a Dezent alufelni???


Nem a legkeményebb anyagból van, de jó - nekem 3 éve az van a nyári alatt, egyet kellett görgõztetni egy nagy gödör miatt.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Satriani

  • Vendég
Alufelni
« Válasz #116 Dátum: 2006.08.29 23:29:46 »
Idézetet írta: "Corollaman"
Milyen az a Dezent alufelni???



Nekem ilyen van, második szezont húzom vele, és jól bírja a gyûrõdést. Megvenném megint, de lehet, hogy 16-os méretben; a vékony küllõk jobban érvényesülnek, ha hosszabbak.

TLantos

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 216
Re: Howto? :)
« Válasz #117 Dátum: 2006.09.16 23:06:59 »
A Corollankon a ZAMBA fantazianevu van, az spec. Ronal felni.

Sniper

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 87
Alufelni
« Válasz #118 Dátum: 2006.09.18 22:00:06 »
Sziasztok!

Kozeleg a tel, filozom, hogy a gyari alufelniket + teli/nyari gumikat fenthagyjam-e, vagy vegyek lemezfelniket teligumival?!

Azt mondtak nekem mostansag egyre tobben, hogy a gyari alufelnije a toyotanak jol birja a "telet"... a teli/nyari gumi mar kerdeses, de annyira az sem rossz... es hogy szerintuk hagyjam fent ezt a szettet telire is...

Azert hajlok erre, mert mindenkeppen szeretnek tavasszal egy garnitura 17es felnit (AEZ Ares tetszik, meg be is tudom szerezni szemtelenul olcsoert)... mi a velemenyetek errol a gyari felnit/gumit fenthagyom telire dologrol tudvan azt, hogy tavasszal mindenkeppen 17es szett + szeles nyarigumi? (nem vagyok konok, siman lebeszelhettek... azert kerdezem)

Masik ezzel kapcsolatban: kellene egy osztokormodosito kis adapter ugye, hogy ezt a kiszemelt AEZ felnit feltegyem a 4x100as tarcsara... ez kb 10centivel kintebb tolja az egesz felnit... mennyire gaz ez? Elvileg ET-vel ezt ki lehet korrigalni, csak megfelelo szammal kell rendelni figyelembeveve az osztokormodosito vastagsagat is... Masik lehetoseg, hogy fogom aztan ledobalom rola ezeket a tarcsakat es veszek ra 5x120ast... ez jarhato ut? (abszolutt sotetbe tapogatozom, lehet hulyeseget beszelek... vagy csak ugy teszek ;) ... mindenesetre szeretnek okos infokat olvasni ezugyekben)

Koszonom!
z élet egy szar játék... de a grafikája nagyon ottvan! ;)

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Alufelni
« Válasz #119 Dátum: 2006.09.19 04:17:00 »
Idézetet írta: "Sniper"
Sziasztok!

Kozeleg a tel, filozom, hogy a gyari alufelniket + teli/nyari gumikat fenthagyjam-e, vagy vegyek lemezfelniket teligumival?!

Azt mondtak nekem mostansag egyre tobben, hogy a gyari alufelnije a toyotanak jol birja a "telet"... a teli/nyari gumi mar kerdeses, de annyira az sem rossz... es hogy szerintuk hagyjam fent ezt a szettet telire is...

Azert hajlok erre, mert mindenkeppen szeretnek tavasszal egy garnitura 17es felnit (AEZ Ares tetszik, meg be is tudom szerezni szemtelenul olcsoert)... mi a velemenyetek errol a gyari felnit/gumit fenthagyom telire dologrol tudvan azt, hogy tavasszal mindenkeppen 17es szett + szeles nyarigumi? (nem vagyok konok, siman lebeszelhettek... azert kerdezem)

Masik ezzel kapcsolatban: kellene egy osztokormodosito kis adapter ugye, hogy ezt a kiszemelt AEZ felnit feltegyem a 4x100as tarcsara... ez kb 10centivel kintebb tolja az egesz felnit... mennyire gaz ez? Elvileg ET-vel ezt ki lehet korrigalni, csak megfelelo szammal kell rendelni figyelembeveve az osztokormodosito vastagsagat is... Masik lehetoseg, hogy fogom aztan ledobalom rola ezeket a tarcsakat es veszek ra 5x120ast... ez jarhato ut? (abszolutt sotetbe tapogatozom, lehet hulyeseget beszelek... vagy csak ugy teszek ;) ... mindenesetre szeretnek okos infokat olvasni ezugyekben)

Koszonom!


Javasolnám Neked az Általános fórum gumis topicját. Ott bõvebb infót kaphatsz, mert kérdésed nagyon speciális területet érint.
Nos az a 10 CENTI rendkívül sok. Akkor már a kocsid nem is kocsi, hanem úthenger. szerintem inkább 10mm, nem? Ha mégsem, akkor felejtsd el a projektet, nem kivitelezhetõ. Bõvebbet a fent említett topicban.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.