Szerző Téma: TUNING  (Megtekintve 479125 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Peti

  • Vendég
TUNING
« Válasz #45 Dátum: 2006.05.05 19:39:40 »
Nnnnna fölrakták a dobot… :kacsint:  

Kellemes, szolid hangja van… [smilie=sm47.gif]

Kívülrõl jó kis brummogós, belülrõl pedig (felhúzott ablaknál) alig hallani, ez fontos volt nekem…

Teljesítménymérésre nem mentem, nem volt kedvem 2x soksok ezret fizetni a mérésért…
Így csak a saját benyomásaimat tudom leírni…
Érezhetõen virgoncabb az autó… Könnyebben veszi a fordulatot, picit harapósabb lett a motor… Persze nem lórúgásra kell gondolni…
Amúgy 5-6-7% teljesítménynövekedést mondtak… Én (most már) elhiszem…
Ennyi.

ToTo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1597
TUNING
« Válasz #46 Dátum: 2006.05.06 22:43:54 »
Idézetet írta: "Peti500"
Nnnnna fölrakták a dobot… :kacsint:  

Kellemes, szolid hangja van… [smilie=sm47.gif]

Kívülrõl jó kis brummogós, belülrõl pedig (felhúzott ablaknál) alig hallani, ez fontos volt nekem…

Teljesítménymérésre nem mentem, nem volt kedvem 2x soksok ezret fizetni a mérésért…
Így csak a saját benyomásaimat tudom leírni…
Érezhetõen virgoncabb az autó… Könnyebben veszi a fordulatot, picit harapósabb lett a motor… Persze nem lórúgásra kell gondolni…
Amúgy 5-6-7% teljesítménynövekedést mondtak… Én (most már) elhiszem…
Ennyi.


Nem tudod milyen dob, hol rakták fel, esetleg képek?
Toyota Yaris T SPORT
153



Peti

  • Vendég
TUNING
« Válasz #47 Dátum: 2006.05.07 19:10:03 »
Idézetet írta: "ToTo"
Idézetet írta: "Peti500"
Nnnnna fölrakták a dobot… :kacsint:  

Kellemes, szolid hangja van… [smilie=sm47.gif]

Kívülrõl jó kis brummogós, belülrõl pedig (felhúzott ablaknál) alig hallani, ez fontos volt nekem…

Teljesítménymérésre nem mentem, nem volt kedvem 2x soksok ezret fizetni a mérésért…
Így csak a saját benyomásaimat tudom leírni…
Érezhetõen virgoncabb az autó… Könnyebben veszi a fordulatot, picit harapósabb lett a motor… Persze nem lórúgásra kell gondolni…
Amúgy 5-6-7% teljesítménynövekedést mondtak… Én (most már) elhiszem…
Ennyi.


Nem tudod milyen dob, hol rakták fel, esetleg képek?


Képeket sajna nem csináltam…
Tudomásom szerint: magát a dobot egy emberke csinálja, hangolja stb., már több teljesítményméréssel igazolták, hogy „használ” a dob a motornak… Majd megkérdezem a srácot aki intézte, hogy mit merre hogyan…

Benedek

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 208
TUNING
« Válasz #48 Dátum: 2006.05.07 19:56:39 »
Szeva Peti500 !
A képek engem is érdekelnének és még az ára is.(ha fizettél érte)
-Ajánlom még a direktszûrõt, ami úgyszintén emeli a sportosság érzetet.
(haverom hosszú ideig csak direktszûrõt használt, fantasztikus hangot adott a verdának. :kacsint:  )
5' - Corolla HB.  1.4 sol

Rob

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 61
TUNING
« Válasz #49 Dátum: 2006.05.07 20:25:23 »
Idézetet írta: "Benedek"
Szeva Peti500 !
A képek engem is érdekelnének és még az ára is.(ha fizettél érte)
-Ajánlom még a direktszûrõt, ami úgyszintén emeli a sportosság érzetet.
(haverom hosszú ideig csak direktszûrõt használt, fantasztikus hangot adott a verdának. :kacsint:  )


Én is kíváncsi vagyok?

Milyen véggel van?
Kompletten csonkkal szerelték, vagy levágták a gyárit és heggesztették???
b]Corolla Hb. 1,4 VVT-i 2004[/b]

Peti

  • Vendég
TUNING
« Válasz #50 Dátum: 2006.05.07 20:59:08 »
Leírom amit tutira tudok, a többit pedig majd pótolom ha beszéltem az ismerõsömmel… :kacsint:

Tehát ami a lényeg 18e volt caklipakli az egész… és kb. 30-40percet vett (egy kávéivással) igénybe…
Szerintem az ár jó…
Most nem írok neveket, de megkérdeztem még két másik ("nemesebb") helyet is…: csak egy szimpla (általam választott) végett az egyik helyen 10 a másikon 11.500-ért raktak volna fel… :hmm:  

Apropó vég: az enyém sima kerek, (76mm-es) nekem ez tetszett de elméletileg bármilyen választható…
Gyakorlatilag olyan, mint a TS-é, tán egy picit nagyobb az átmérõ és 2-3centivel jobban kilóg…  (megpróbálok majd fotót feldobni)
Viszont most már "elértem" azt hogy boldog-boldogtalan gyorsulni akar… :vag2:  :elkeseredett:  
Pedig halál nyugodtan megyek csak halkan duruzsol hátul a dob…

Amúgy egyre jobban tetszik a hangja, (most már picit bemélyült) alapjárattól 3e-ig tök szolid, (tehát még szolidan mész :nagymosoly: ) és utána 3500-tól, (mikor megjönnek a +lóerõk) elkezd hangosodni, egészen tiltásig… Tetszik…
Ha pedig elengedem a gázt picit durrangat is…
Úgyhogy megvan a „What a Feeling”… (lehet nevetni, de nekem akkor is bejön…) :szivecske:  :nyelv:    

Peter

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1629
TUNING
« Válasz #51 Dátum: 2006.05.07 22:05:09 »
Ugye jossz majd a nyari talira? Meghallgatnam azt a sportdobot :)

Cooper911

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 66
TUNING
« Válasz #52 Dátum: 2006.05.08 11:21:26 »
Hmm jól hangzik. Régebbi (98as) corollára is jó ez a cucc?
Hol csinálják?
Corolla '04 Wagon
Corolla '96 HB 5dr
___________________
Corolla は決して失敗しない

Benedek

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 208
TUNING
« Válasz #53 Dátum: 2006.05.08 19:12:32 »
Bizseregnek az agysejtjeim!!! :hipnozis: ...mindjárt csináltatok én is.
-
Én sokat járok Pest és Cegléd között. Hosszútávon nem zavaró egy picit a duruzsolás?
5' - Corolla HB.  1.4 sol

Peti

  • Vendég
TUNING
« Válasz #54 Dátum: 2006.05.08 20:21:34 »
Nekem a leghosszabb táv az hogy elmegyek Zuglóból Újpestre… :nagymosoly:  (110%-ban Bp.-en járok)
Olyankor nem zavar… :kacsint:
De kimentem már vele pályára (pont emiatt) kíváncsi voltam milyen hangos…

Autópálya tempónál felhúzott ablaknál szinte semmi hangja nincs…
A halkan szóló rádió elnyomja… Lehúzott ablaknál azért már hallatszik, de 140-nél általában nem engedjük le az ablakot… :nagymosoly:
160 körül azért már megjön a hangja…

Szerintem béka corira is jó a cucc, nekem egy ismerõs rakta föl fusiba, majd ha visszajött haver (most külföldön van) megkérdezem tõle, hogy mithogymerre megy a dolog…

ToTo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1597
TUNING
« Válasz #55 Dátum: 2006.05.09 22:16:45 »
Na elég jónak hangzik a dob!  :kacsint: Nekem a Yaris elõtt volt egy OFF Honda Civic-em ON és azt ne tudjátok meg, hogy milyen hangja volt, ordított mint állat!  :ordog: A Janó Dob kipuff szervízben csináltattam alá rendszert, olyan hangos volt hogy nem igaz, kint a pályán meg brutál, fõleg olyan 120 felett amikor mentünk Zalaegerszegre, hááááát mit is mondjak nem volt semmi! Már én is alig birtam, de amúgy nagyon sirály volt, az igazi ralis hangzás!  :kacsint: És az volt a fura, hogy ahogy telt az idõ (percek, órák, napok) egyre hangosabb lett és volt, néha hiányolom!
Toyota Yaris T SPORT
153



Rob

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 61
TUNING
« Válasz #56 Dátum: 2006.05.09 22:38:35 »
Idézetet írta: "Peti500"
Leírom amit tutira tudok, a többit pedig majd pótolom ha beszéltem az ismerõsömmel… :kacsint:

Tehát ami a lényeg 18e volt caklipakli az egész… és kb. 30-40percet vett (egy kávéivással) igénybe…
Szerintem az ár jó…


Ez tényleg jól hangzik.
De valószinû nem komplett csonkkal csinálták, hanem a gyári könyökre heggesztették. Ennyi idõ alatt nem tudja megcsinálni a könyökcsövet is.

A Janó dobnál kb. 40000 véggel egy hátsó dob az autóra készítve. És persze hangolható.
Meghagyják a gyári hátsó dobot is, így bármikor visszaszerelhetõ.
b]Corolla Hb. 1,4 VVT-i 2004[/b]

Peti

  • Vendég
TUNING
« Válasz #57 Dátum: 2006.05.10 00:28:18 »
Idézetet írta: "Rob"
Idézetet írta: "Peti500"
Leírom amit tutira tudok, a többit pedig majd pótolom ha beszéltem az ismerõsömmel… :kacsint:

Tehát ami a lényeg 18e volt caklipakli az egész… és kb. 30-40percet vett (egy kávéivással) igénybe…
Szerintem az ár jó…


Ez tényleg jól hangzik.
De valószinû nem komplett csonkkal csinálták, hanem a gyári könyökre heggesztették. Ennyi idõ alatt nem tudja megcsinálni a könyökcsövet is.

A Janó dobnál kb. 40000 véggel egy hátsó dob az autóra készítve. És persze hangolható.
Meghagyják a gyári hátsó dobot is, így bármikor visszaszerelhetõ.


Megmondom õszintén 40ezret nem adnék rá… Így jó…
Amúgy tényleg vágtak és hegesztettek…
A gyári dob caklipakli megvan nekem is, aszonta ember 10perc alatt visszarakja ha „kell”…
Amúgy marhára tetszik ahogy pont tiltás elõtt elengedem és 4-5-6-ot durrangat magába… Asszony azt mondja :fecseg: , hogy éveket „visszanõttem” és olyan vagyok, mint egy frissjogsis „hül*egyerek”… [smilie=sm21.gif]  ez van… :thankyou:

szazketto

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 664
TUNING
« Válasz #58 Dátum: 2006.05.10 11:54:05 »
Tegnap bekerultek a faceliftes TS rugoi. Pont annyi ultetes, mint amennyi nekem kell... :) kicsit mintha tenyleg kevesbe billegne kanyarban es alig lehet eszrevenni ranezesre is. Szoval tok jo!  :nagymosoly:

ToTo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1597
TUNING
« Válasz #59 Dátum: 2006.05.10 16:34:05 »
Idézetet írta: "Rob"
Idézetet írta: "Peti500"
Leírom amit tutira tudok, a többit pedig majd pótolom ha beszéltem az ismerõsömmel… :kacsint:

Tehát ami a lényeg 18e volt caklipakli az egész… és kb. 30-40percet vett (egy kávéivással) igénybe…
Szerintem az ár jó…


Ez tényleg jól hangzik.
De valószinû nem komplett csonkkal csinálták, hanem a gyári könyökre heggesztették. Ennyi idõ alatt nem tudja megcsinálni a könyökcsövet is.

A Janó dobnál kb. 40000 véggel egy hátsó dob az autóra készítve. És persze hangolható.
Meghagyják a gyári hátsó dobot is, így bármikor visszaszerelhetõ.


Ja, a Janó Dob szerintem korrekt hely, rápróbálhatsz olyan dobot és amennyit csak akarsz mielõtt kiválasztod, meghallgatod és ami tetszik azt teszik fel, és precízen dolgoznak! Szerintem egy kicsit olcsóbb egy hátsó dob a Janónál, de lehet hogy tévedek...
Toyota Yaris T SPORT
153