Szerző Téma: TUNING  (Megtekintve 480618 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
Hí All!
« Válasz #120 Dátum: 2006.11.04 20:27:19 »
A bontós fószer tényleg kiló körüli összeget mondott,de nem biztos hogy konkrétan tudta hogy én tényleg egy ts motor iránt érdeklõdök.Azt mondta most megy ki vmikor az embere és megnézi mennyiért tudják behozni.Jövõ csütörtökre ígért választ.Tudatom mindenkivel a pontos összeget.Ha lopott,sem tudok mit csinálni,de azért vmi papír kell róla,csak hogy mindenkinek válaszoljak.Az apránként alatt azt értem,ha 5-6 kilóból meglenne a dolog/úgy számoltam hogy tényleg 1 kiló a motor,max 2,/akkor azt meg ami kell hozzá szépen megveszem 3-4 hónap alatt és ha megvan minden akkor régi ki,új be az autóba és kész.Szóval nem arra gondoltam hogy csavaronként ugrok a dolognak.Ha ilyen kicsi a különbség a facelift elõtti Ts és a sima 1.6-os Corolla árai között,akkor nem értem miért nem a Ts-bõl rohangál több.Mindenesetre egyszerûbb lenne azt megvenni,mint utánajárkálni ennyi dolognak úgy hogy a sikert semmi,senki nem garantálja.Azért ha megtudok vmit jelzek.Addig is köszi a tanácsokat,infókat.

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
Hí!
« Válasz #121 Dátum: 2006.11.04 21:00:26 »
Azért azt tudjátok hogy a használtauto.hu-n van 2 2004 év végi TS 5.4,5.5Mft-ért.Persze tele van extrákkal meg húdeszép,de viszonyításképpen az 2.5Mft-vel több mint amennyiért én vettem az enyémet.

Peti

  • Vendég
Re: Hí All!
« Válasz #122 Dátum: 2006.11.05 18:52:41 »
Idézetet írta: "Szuti"
Ha ilyen kicsi a különbség a facelift elõtti Ts és a sima 1.6-os Corolla árai között,akkor nem értem miért nem a Ts-bõl rohangál több.Mindenesetre egyszerûbb lenne azt megvenni,mint utánajárkálni ennyi dolognak úgy hogy a sikert semmi,senki nem garantálja.



Tán azért mert nem mindenkinek van igénye egy 200lóerõs kompakt gépre... :D

No meg nem terem minden bokorba :arrow: kevés eladó van, ami van azt nagyon meg kell nézni...

Én "szimplán" azért nem vettem mert nem volt elég pénzem, :?  azért nem mindegy hogy 2.6 vagy 3.6... (de nem a duplája :wink: ) pláne ha nincs elég pénzed... :roll:

Peti

  • Vendég
Re: Hí!
« Válasz #123 Dátum: 2006.11.05 18:55:54 »
Idézetet írta: "Szuti"
Azért azt tudjátok hogy a használtauto.hu-n van 2 2004 év végi TS 5.4,5.5Mft-ért.Persze tele van extrákkal meg húdeszép,de viszonyításképpen az 2.5Mft-vel több mint amennyiért én vettem az enyémet.


Egy autó annyit ér amennyiért elviszik, nem amennyiért kirakják...

Amúgy nemrég volt a használtautón egy 2005-ös 0km-es TS szalonautó(!), azt is ilyen 5fél körül adták...

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Re: Hí All!
« Válasz #124 Dátum: 2006.11.06 10:14:31 »
Idézetet írta: "Szuti"
Ha ilyen kicsi a különbség a facelift elõtti Ts és a sima 1.6-os Corolla árai között,akkor nem értem miért nem a Ts-bõl rohangál több.

Mert újonnan azért nagyobb volt a difi. Egy jól felszerelt 1.6 Solt kaptál ~4,5 millióért , míg a TS ~6 millió volt.
Nem sokan adtak ki jó másfél milliót a sportosságért.
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
Hí All!
« Válasz #125 Dátum: 2006.11.08 08:53:47 »
Hát igen azért másfél millió nem kevés lóvé és tényleg nem mindenkinek az a célja hogy egy erõgépe legyen.

Rulli

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 36
....
« Válasz #126 Dátum: 2006.11.13 21:50:01 »
Sziasztok nem tudotok valakit aki olcson önt spoilereket?

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
Hi!
« Válasz #127 Dátum: 2006.11.14 08:44:34 »
Dreamtuning a cég neve.A neten is rajtavannak.Original spoilereik  vannak meg gyártani is tudnak.06203968949 a Srác száma nála tudsz érdeklõdni.Ferinek hívják.Hali!

Rulli

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 36
....
« Válasz #128 Dátum: 2006.12.14 22:23:05 »
Sziasztok abban szeretném a segitségeteket kérni hogy 75 ezres szervizer kell vinem a gépet és légszürö csere is aktualizálodik és gondoltam rá hogy sport légszüröt teszek bele.Vagy a direkt szürö"GOMBA" vagy a sport betét szüröt.nem tudom van e már valakinek valamelyik ha igen mi a tapasztalata vele.vagy felesleges esetleg nem is ajánlatos?elöre is köszi a segitséget.

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: ....
« Válasz #129 Dátum: 2006.12.14 23:05:32 »
Idézetet írta: "Rulli"
Sziasztok abban szeretném a segitségeteket kérni hogy 75 ezres szervizer kell vinem a gépet és légszürö csere is aktualizálodik és gondoltam rá hogy sport légszüröt teszek bele.Vagy a direkt szürö"GOMBA" vagy a sport betét szüröt.nem tudom van e már valakinek valamelyik ha igen mi a tapasztalata vele.vagy felesleges esetleg nem is ajánlatos?elöre is köszi a segitséget.


A betét semmit nem ér, a gombától kicsit jobb lesz a hangja, cserébe több koszt átenged, és 5-10e km után 1 napos macera a mosás-szárítás -olajzás.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
Hali!
« Válasz #130 Dátum: 2006.12.15 16:52:08 »
Én vezttem bele K and N betétet.Kicsit hangosabb és sztem csak úgy érzem hogy jobban megy.

cZsiga

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 297
    • http://szoft95.gportal.hu
TUNING
« Válasz #131 Dátum: 2007.01.01 20:24:26 »
Már sok embertõl hallottam, hogy a direktszûrõk kis mértékben csökkentik a fogyasztást és valamelyest növelik a teljesítményt. Ha bármelyik állítás igaz, és mondjuk szeretnék egy ilyen szettet, akkor a garancia ugrik? Lévén az autóm még csak 4 hónapos, de egy kis esztétikai, és élmény (kipuhang morcosítás) tuningot szívesen alkalmaznék a gépen.
D: 212

Jaja

  • Elektronikai Őrült
  • Klubtag
  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 131
  • Individual Expert
TUNING
« Válasz #132 Dátum: 2007.02.15 17:51:45 »
Üdv mindenkinek!
Most nézek ide a tuning topicba elõször, pedig, pedig tavaly sikeresen felnyomtam a "kicsikét". 2003, 1.4 Corlla, amibõl sikerült kicsalni 108 pacit. Nem nagy ügy, de kell hozzá körszikrás titán gyertya, egy sportlégszûrõ, és végül a legfontosabb, egy sima kis Dióda, amit be kell kötni a hátsó lambda szonda visszatérõ áramkörébe sorossan, ettõl a motorvezérlõ úgy érzékeli, hogy oxigénben nagyon "DÚS" a kipufogó a katalizátor után, ezért engedélyez egy kis plussz benzint, amitõl viszont megvadul az autó. Ennyi! Ezt jó, ha mások is tudják, ezért írom le, ugyanis a Parasztvakító humbugok semmit sem érnek, ez kézzelfogható! A budakalászi Bosch padon meg is mérték, innen tudom az eredményt. Én ezután már csak a belsõ tuningon dolgoztam, de az más téma, viszont azért feldobok egy képet errõl is.

[a csatolmányt egy admin törölte]
Ja! :-)

David

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 127
TUNING
« Válasz #133 Dátum: 2007.02.15 18:12:26 »
Idézetet írta: "Jaja"
Üdv mindenkinek!
Most nézek ide a tuning topicba elõször, pedig, pedig tavaly sikeresen felnyomtam a "kicsikét". 2003, 1.4 Corlla, amibõl sikerült kicsalni 108 pacit. Nem nagy ügy, de kell hozzá körszikrás titán gyertya, egy sportlégszûrõ, és végül a legfontosabb, egy sima kis Dióda, amit be kell kötni a hátsó lambda szonda visszatérõ áramkörébe sorossan, ettõl a motorvezérlõ úgy érzékeli, hogy oxigénben nagyon "DÚS" a kipufogó a katalizátor után, ezért engedélyez egy kis plussz benzint, amitõl viszont megvadul az autó. Ennyi! Ezt jó, ha mások is tudják, ezért írom le, ugyanis a Parasztvakító humbugok semmit sem érnek, ez kézzelfogható! A budakalászi Bosch padon meg is mérték, innen tudom az eredményt. Én ezután már csak a belsõ tuningon dolgoztam, de az más téma, viszont azért feldobok egy képet errõl is.


Nagyon állat, gratula hozzá...Nekem tetszik.. :10:  :tapsi:

A napellenzõbe mit építettél be?
avid :toy: Fan

Jaja

  • Elektronikai Őrült
  • Klubtag
  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 131
  • Individual Expert
TUNING
« Válasz #134 Dátum: 2007.02.15 18:43:44 »
A napellenzõbe semmit sem építettem, ez ugyanis egy monitoros napellenzõ, tehát "gyárilag" ilyen, így lehet venni .
Ja! :-)