Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2091950 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Sanyabp

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Corollát, Aurist szeretnék venni
« Dátum: 2005.07.23 21:07:50 »
Sziasztok,

Szeretnék vásárolni egy max. 2 éves Corollát. Mivel Toyotával még nem volt dolgom, ezért tudnátok abban segíteni, hogy mire kell odafigyelni? Melyik motorral szereltet ajánlájátok. Olyanvalaki segítségét várnám elsõsorban akinek van hasonlo autója .:)
Lécci az emailemre írjatok: sandor_asztalos@mail.tvnet.hu

Elõre is köszi.
Üdv minen Toyotásnak!

Sanya
« Utoljára szerkesztve: 2012.03.06 09:51:39 írta MiCKEY »

StrongBad

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 44
Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1 Dátum: 2005.07.25 13:02:28 »
En vmelyik dizel motort ajanlanam, bar nem tudom mennyi penzed van :-)

Gokuball

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 40
Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2 Dátum: 2005.07.25 19:13:22 »
Idézetet írta: "StrongBad"
En vmelyik dizel motort ajanlanam, bar nem tudom mennyi penzed van :-)


Hat igen, a penz jelentosen korlatozhatja a lehetosegeidet.  Mit szeretnel pontosan?

bpr77

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Corolla sedan
« Válasz #3 Dátum: 2005.08.19 06:09:04 »
Mostanában vennék egy új Corolla sedan 1.4 VVT-I sol felszereltség fokozattal de még soha nem volt Toyotám ha esetleg tudnátok mondani valamit mire figyeljek oda vásárlások ill érdekelne még a töréstesztje de sehol sem találom, ár/felszereltség arány szóval minden érdekel.

Reaper

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4 Dátum: 2006.02.20 18:41:47 »
Sziasztok,

Corolla vasarlasan torom a fejem es felmerult nehany kerdes. Mindenkepp automatat szeretnek de kicsit tartok az M-MT valtotol. A diesel motor fogyasztasa nagyon baratsagos, ugyanakkor nem eppen jo dolgokat olvastam eddig a neten errol a valtorol. Egy brit szervizvezeto azt irta rola, hogy az eddig eladott M-MT-s Corolla-k nagyresze vagy szervizben van, vagy be van mar jelentve javitasra. Vegsosoron ez egy manualis valto akar lenni nehany automata ficsorrel. Ertem ezalatt, hogy ha sokaig allok vele a pirosban mondjuk, ki kell vennem uresebe, hogy ne melegedjen tul a kuplung. Ilyenkor elvileg sipolo hangot ad ki es felre kell allni, hogy huljon. Na most innentol kezdve ez nem automata valto, hanem csak vmi hasonlo. Emelkedon valo megallasnal is vigyazni kell, mert ha nem taposom a feket elvileg folyamatosan csusztatja a kuplungot ami nem eppen a hosszu elet titka. Egyre inkabb arra hajlom, hogy teszek a fogyasztasra es rendes automataval rendelem 1.6-os benzines motorral, mivel csak ezzel lehet. Mik a tapasztalataitok az M-MT-vel kapcsolatban? Mennyire megbizhato kutyu? Tenyleg uresbe kell tenni allandoan? Melyik fokozatban kell ezt hagyni ha leparkolod az autot de nem akarod a kezifeket hasznalni? Minden infot nagyon szivesen fogadnek rola....


Elore is koszonom a segitsegeteket!

Udv, Reaper

Sanyesz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1077
Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #5 Dátum: 2006.02.20 19:47:24 »
Idézetet írta: "Reaper"
Sziasztok,
Egy brit szervizvezeto azt irta rola, hogy az eddig eladott M-MT-s Corolla-k nagyresze vagy szervizben van, vagy be van mar jelentve javitasra. Vegsosoron ez egy manualis valto...


Szia! Én 7 hónap alatt 12000 km-t mentem egy MMT váltós Versoval. Ezalatt a sem a váltónak, sem általában a kocsinak semmi baja nem volt. Ahogy írtad is, ez valóban nem automata, hanem automatizált váltó. Azt a Toyota sehol nem említi, hogy automata váltóról van szó. A váltó kezelését alapvetően meg kell szokni. Aki egy kuplungos, kézi váltós kocsiból ül át pl. egy MMT-sbe, annak természetesen a harmadik pedál hiánya igényel megszokást, illetve az, hogy ne kapkodjunk folyton a váltó felé.
Én egyébként teljesen hozzászoktam, hogy piros lámpánál, útkereszteződésben, ha várakozni kell, eleve kiteszem üresbe a váltót. Egy mozdulat, ugyanúgy, mint a sebességbe rakás. Nem is tapasztaltam még kuplung túlmelegedést.
Garázsban mindig 1. sebességi fokozatban hagyom (így állítom le).
Nagyon nagy előnye ennek a váltónak, hogy nem lehet lefullasztani a kocsit. Kezdő vezetők is könnyen el tudnak indulni egy ilyen autóval.
Emelkedőn való elindulás ugyanúgy működik, mint a szokásos "kézifékes" indulás.
Javaslom, ne híresztelésekre és negatív előítéletekre adj, hanem próbálj ki egy ilyen kocsit. Sajnos dízelben a Corolla csak 1.4-es motorral kapható MMT-vel. A Verso-t viszont kizárólag 1.8-as benzinessel lehet kapni.
Azt sem felejtsd el, hogy az 1.6-os (tényleg) automata csak 4 sebességes.

Jó töprengést.

Reaper

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #6 Dátum: 2006.02.20 23:27:07 »
Szia,

Koszonom a segitseged! Igazsag szerint 2x mar probaltam 1.4D-4D M-MT-s Corolla-t. A probauton tetszett az auto de szerintem sima automata lesz belole. Nem annyira a hiresztelesek miatt, hanem mert valodi automatat szeretnek. Szerintem megfizethetetlen extra. Meg a szinen kell toprengenem kicsiket. Eddig a feher a nyero...


Udv, Reaper

Sniper

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 87
Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #7 Dátum: 2006.03.08 16:48:43 »
Van valakinek valami hiteles infoja meddig tart ez a 3%THM akcio a corollakra... egyszer mar szivtam a fogam, hogy pont lecsuszok, mert mindenki fabruar 28at mondot utcso hataridonek... erre meg mindig latom reklamozva a toyota honalapjan... valamikor majus elejen szeretnek majd venni 4kerekut, addig vajon kitart ez a finaszirozasi konstrukcio, vagy mostmar tenyleg megunjak ehonap vegen? (bar gondolom ezt senki nem tudja, de hatha valami kereskedo megis elcsipett valami felhivatalos infot, vagy legalabb fogalma van arrol mennyi toyotat kell meg eladni ahhoz, hogy ezt az akciot megszuntessek... )

Szoval remenykedjek szerintetek, hogy meg majusban elkaphatok ebbol az akciobol egyet?!

Koszi az infokat elore is!
z élet egy szar játék... de a grafikája nagyon ottvan! ;)

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #8 Dátum: 2006.03.09 19:15:38 »
Idézetet írta: "Sniper"
Szoval remenykedjek szerintetek, hogy meg majusban elkaphatok ebbol az akciobol egyet?!

Semmit sem mondhatok biztosra. Csak azt, hogy a finanszírozási akciót március végéig megrendelt autókra terjesztették ki. Májusra nem tudok sajnos én sem jósolni. Előfordulhat, hogy meghosszabbítják, de már nem látok rá sok esélyt.
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

Sniper

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 87
Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #9 Dátum: 2006.03.09 21:09:45 »
Idézetet írta: "Szeke"
Semmit sem mondhatok biztosra. Csak azt, hogy a finanszírozási akciót március végéig megrendelt autókra terjesztették ki. Májusra nem tudok sajnos én sem jósolni. Előfordulhat, hogy meghosszabbítják, de már nem látok rá sok esélyt.


Kelloen beoltottal, hogy szetdobjak elsokorben egy levelet par kereskedesnek ajanlatkeres gyanant... vegulis ha marcius vegen megrendelem, akkor ugyis csak majus kornyeken vehetem at (foleg, ha nem szurket kerek :D)
z élet egy szar játék... de a grafikája nagyon ottvan! ;)

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #10 Dátum: 2006.03.10 07:12:12 »
Idézetet írta: "Sniper"
Kelloen beoltottal, hogy szetdobjak elsokorben egy levelet par kereskedesnek ajanlatkeres gyanant... vegulis ha marcius vegen megrendelem, akkor ugyis csak majus kornyeken vehetem at (foleg, ha nem szurket kerek :D)

Meg is kaptuk az igen részletes és pontos ajánlatkérésedet  :wink:   Még a nap folyamán válaszolunk is rá.
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

Sniper

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 87
Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #11 Dátum: 2006.03.10 12:22:47 »
Idézetet írta: "Szeke"
Meg is kaptuk az igen részletes és pontos ajánlatkérésedet  :wink:   Még a nap folyamán válaszolunk is rá.


Meg is jott ;) ... Ti voltatok az elsok :) meg koran reggel jott az sms rola munkaba jovet (Riszpekt!)... a tobbiek nem vergodnek nagyon :) azota is csak a masodik hely jutott kiosztasra Kovacseknak... dobalom vissza a valaszokat elsokorben :) (es hoppa a harmadik hely most erkezett a Sakuratol :) )... lesz mit ragnom a hetvegen...
z élet egy szar játék... de a grafikája nagyon ottvan! ;)

csaba.erdman

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 14
Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #12 Dátum: 2006.03.23 21:33:03 »
Üdv mindenkinek!

Egy kollégám most gondolkodik autóvételen. ( persze használtan) Véletlenül  :pofa: mostanában szóba hozom neki a corollák előnyeit. Már eljutott addig, hogy pásztázza a használtautó portálokat.

Ha valaki esetleg tud egy 2000-02 évjáratú, viszonylag kevés km-es, megkimélt corolla sedán 1.4vvti amelyik éppen eladó, kérem jelezzen. Hátha mindkét fél jól jár.  :toy:

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #13 Dátum: 2006.03.25 23:05:49 »
Hát az enyém eladó, bár nem tudom, hogy nála szóba jöhet-e: viszonylag kevés km. A 195000 viszonylag kevés?  :hmm:
Gabe 254.

Deep Rush

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2009
Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14 Dátum: 2006.03.27 11:09:33 »
Idézetet írta: "Kgabe"
Hát az enyém eladó, bár nem tudom, hogy nála szóba jöhet-e: viszonylag kevés km. A 195000 viszonylag kevés?  :hmm:

Egy toyotánál nem sok, éppen be van járatva  :nagymosoly:
'05 Corolla HB 1.4 D-4D mmt  Sol
154