Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2092031 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14520 Dátum: 2018.12.22 22:26:49 »
A kérdésemben sem fogalmaztam meg olyat, hogy vegyem-e? Így  nem értem, hogy miért írod amit ítsz.
Nem pont így fogalmaztál, hanem hogy van egy a látókörben, lehet, hogy megveszed, és érdekelnének a konkrét tapasztalatok. (Nem érzem olyan rettentő nagynak a különbséget a fogalmazásmódban.) Erre írtam, hogy a konkrét tapasztalat nem releváns, mert attól, hogy itt 4-5 embernek mit produkált az autója, egy másik - pláne 300.000 km tájékán - akármit is mutathat.
Általánosságban annyit lehet írni, hogy ebben nincs kettőstömegű lendkerék, tehát egy drága hibalehetőséggel kevesebb, de a többi dízeles hiba bármikor előjöhet. Nem biztos, hogy fog, de ember nincs, aki megmondja, hogy mi várható. Olyan ez, mint a számítógépeknél a vinyó, kipurcanhat két hét után is, vagy 10 évig is bírhatja, de hogy egyszer kipurcan, az biztos. Előnye még az 1,4 dízelnek, hogy nagyon keveset eszik, de a leírt használati mód nem ideális dízelnek, viszont a kéthetente hosszabb városon kívüli használat sokat javít a helyzeten. Nekünk hasonló paraméterekre egy benzines 1,33-as Yarisunk van.
music     

gabill

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 11
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14521 Dátum: 2018.12.23 08:04:30 »
Music, nem fogok vitatkozni veled. A tény, hogy első hsz-ban 3 kérdést tettem föl az erre kapott válaszokból nem tudtam meg többet arról amit szerettem volna tudni, így a következő levélben megállapítottam a tényt, hogy nem lett több információm. Ezután te kiosztottál, nehogy már tőletek várjam, hogy eldöntsétek, hogy én mit csináljak. Nekem ez volt zavaró.
Én ezt így látom, te meg másként.
Azt is írtam, hogy tudom, hogy senki sem jósnő De
"Ha 10 emberből mondjuk 7 azt írja, hogy 230 e fölött előjönnek a problémák illetve 10 ből 7 azt írja, hogy 320 e mentem már és még semmi probléma" az ilyen tapasztalatokból lehet következtetni, hogy kb mire számíthat az emberfia.
A mostani információidat köszönöm!

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9381
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14522 Dátum: 2018.12.23 10:26:44 »
Music, nem fogok vitatkozni veled. A tény, hogy első hsz-ban 3 kérdést tettem föl az erre kapott válaszokból nem tudtam meg többet arról amit szerettem volna tudni, így a következő levélben megállapítottam a tényt, hogy nem lett több információm. Ezután te kiosztottál, nehogy már tőletek várjam, hogy eldöntsétek, hogy én mit csináljak. Nekem ez volt zavaró.
Én ezt így látom, te meg másként.
Azt is írtam, hogy tudom, hogy senki sem jósnő De
"Ha 10 emberből mondjuk 7 azt írja, hogy 230 e fölött előjönnek a problémák illetve 10 ből 7 azt írja, hogy 320 e mentem már és még semmi probléma" az ilyen tapasztalatokból lehet következtetni, hogy kb mire számíthat az emberfia.
A mostani információidat köszönöm!
Az, hogy az első 3 h.sz-ban nem kaptál választ, azt jelenti, hogy az adott motorú típust hajtó ember nem olvasta.  A többiek pedig ennyit tudnak róla. PiciPetin kívül nem tudok aktív - értsd rendszeresen író - tagról, aki kb ilyen autót használ.
Egyébként az itt lévő és reagáló tagok nem hülyék a különböző Toyota motorokhoz akkor sem, ha nem olyant hajtanak.
Ez van.
Irány a FB-os oldalunk, ott nagyobb a tömeg (ami azért nincs arányban a tudással [emoji6] )

Tapatalkkal küldve
« Utoljára szerkesztve: 2018.12.23 10:31:47 írta Nagycitrom »

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14523 Dátum: 2018.12.23 14:53:05 »
Ezután te kiosztottál, nehogy már tőletek várjam, hogy eldöntsétek, hogy én mit csináljak. Nekem ez volt zavaró.
Nem osztottalak ki, csak leírásod alapján úgy tűnt, innen várod azt az impulzust, ami a döntésedet valamilyen irányba lendíti. Az pedig nagy felelősség, és igen kellemetlen helyzetet okozhat: itt elhangzik valami, te ezek alapján döntesz, majd az élet nem igazolja vissza a döntést, és akkor esetleg úgy érzed, hogy minket is felelősség terhel érte, hiszen az itt leírtak alapján döntöttél úgy, ahogy döntöttél. Ezt szerettem volna elkerülni az inkriminált mondattal.
Mert innen látatlanban senki sem tudja megmondani, hogy egy konkrét autónak a belsejében mi van, meg szabad-e venni, vagy sem, sokszor még egy szerelő úgy sem, hogy látta, sőt én már jártam úgy OFF autóval, hogy elvittem egy Bosch szervizbe kifejezetten hengerfejesség gyanújával, megállapították, hogy semmi baja, majd 3 hónap múlva 50 km alatt megevett 1 liter(!!!) desztillált vizet, annyira hengerfejes volt...

Egyébként ne vedd rossz néven, ha keménynek tűnnek néha a válaszok, ez nem a személyednek szól, hiszen nem ismerhetünk téged, hanem a szituációnak, az "újonc"ságodnak, mert némely újonc elődöd a tuti megmondását várta a fórumtól, amit pont ezen okok miatt senki nem vállal föl, ő meg erre megsértődött, hogy miért nem mondtuk meg neki, hogy megvegye-e a kiszemelt autót, vagy nem.
Még egy dolog, ha az ismerős kocsija esetleg MMT váltós, akkor viszont eszedbe ne jusson megvenni, azzal tényleg csak szívni lehet, de azt legalább sok pénzért.
music     

gabill

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 11
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14524 Dátum: 2018.12.23 16:53:57 »
Music  :flowers:
Nem sértődtem meg, de azt sem mondhatom, hogy jól esett.
Legkközelebb megpróbálom egyértelműbben megfogalmazni a kérdéseimet, mondandómat.
A gép sima kézi váltós.
Sajnálom, hogy voltak rossz tapasztalaitok a fórumtársakkal.
Én megpróbálom majd a pozitív oldalt erősíteni.

F40

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14525 Dátum: 2018.12.27 09:34:37 »
Kedves Mindenki!

Édesapám Corolláját áruljuk:

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/toyota/corolla/toyota_corolla_sedan_1_4_e15ej-13701741

Szeretnénk, ha olyan új tulajdonoshoz kerülne, aki ugyanolyan nagy becsben tartja az autót, mint amilyenben mi.

Üdv,

F40

Kaz0

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14526 Dátum: 2019.01.03 17:23:57 »
De ha hozzájuk mész, mindenképpen keresd Balló Marcit, ő foglalkoztok a Toyotákkal. És hivatkozz a fórumra, de akár a Pregora vagy rám.
Nekem is onnan van a mostani T27.

Tapatalkkal küldve

Úgy döntöttem végig nézem az alsó árkategóriát, csak hogy legyen mihez viszonyítani  ::)
Ma voltam az elsőt megnézni, kereskedőtől, Corolla 1.4 VVT-I 2003 269.000km 890.000 Ft. A hogyanvegyunkhasznaltautot.hu utasitasait kovetve atneztem mint laikus, de csak annyit vettem észre hogy a kipufogóba nyúlva sűrű, folyékony olaj ragadt a kezemhez. Az eladó azt mondta ez természetes (főleg télen). Ez igaz? Gázadásra nem volt szürke füst, illetve a kihúzott nívópálca helyéről sem tört elő füst.
A másik ami gyanús volt, hogy a sebességváltó botja "lötyögős", üres járatban is mintha oldalra lenne dőlve, nem egyenesen áll. Ennek a cseréje mennyibe szokott kerülni?
Más problémát nem vettem észre, összesen négyet terveztem megnézni, és azok között döntök majd.

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14527 Dátum: 2019.01.03 18:40:07 »

A másik ami gyanús volt, hogy a sebességváltó botja "lötyögős", üres járatban is mintha oldalra lenne dőlve, nem egyenesen áll. Ennek a cseréje mennyibe szokott kerülni?
Más problémát nem vettem észre, összesen négyet terveztem megnézni, és azok között döntök majd.

A váltó botot nem kell, a dőlést és nem egyenesen állást nem lehet! ::)
A rugót  kell kicserélni, ha muszáj!!
« Utoljára szerkesztve: 2019.01.03 18:51:00 írta micila »
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Kaz0

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14528 Dátum: 2019.01.04 19:26:06 »
A váltó botot nem kell, a dőlést és nem egyenesen állást nem lehet! ::)
A rugót  kell kicserélni, ha muszáj!!

Köszönöm!
Ma voltam a másodikat megnézni, de ez még talán rosszabb állapotban volt mint az első, eléggé le volt lakva a belseje, ki volt törve az egyik kis rekesz ajtaja, tiszta kosz volt az ülések kárpitozása, ezen kívül szerintem volt törva az autó bal első sarka, mert elég furák voltak az illesztések. Itt nem is voltunk sokáig, még annyit néztem meg hogy a kipufogóban nem volt olaj, csak vastag korom réteg, ez mondjuk tényleg lehet természetes is.
Bele nyúltam a mellette álló Yaris kipufogójába is, de az teljesen száraz volt.
Holnap megyek a harmadikat nézni.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10229
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14529 Dátum: 2019.01.04 20:27:57 »
Szia!
Az enyémen szerzett tapasztalat az volt, hogy amíg ette az olajat, addig vastag zsíros korom volt a kipufogóvégben. Mióta nem eszi, azóta csak egy nagyon-nagyon vékony száraz koromréteg van rajta, a cső gyári hosszanti hegesztése is jól látszik, olyan vékony.
Ezért a kipufogóvégek alapján előítéletes vagyok kissé.

TtkRN2...
« Utoljára szerkesztve: 2019.01.04 20:31:47 írta vd1234 »

Ph0en1x

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14530 Dátum: 2019.01.05 14:05:17 »
Sziasztok,

4-5 éves Toyota Auris kombit nézek 99 illetve 136 lovas hybrid rendszerrel, Németországban napi 20+20km ingázásra, város + gyorsforgalmi, plusz időnként hazajönni pályán.

Melyik hajtáslánc ajánlott? Nekem a 136 lovas rugalmasabbnak tűnik erre a felhasználásra.

Melyik a megbízhatóbb? Melyik mennyit fogyaszt átlagban?

Előre is köszi a válaszokat!
Zoli

Kaz0

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14531 Dátum: 2019.01.05 20:17:21 »
Szia!
Az enyémen szerzett tapasztalat az volt, hogy amíg ette az olajat, addig vastag zsíros korom volt a kipufogóvégben. Mióta nem eszi, azóta csak egy nagyon-nagyon vékony száraz koromréteg van rajta, a cső gyári hosszanti hegesztése is jól látszik, olyan vékony.
Ezért a kipufogóvégek alapján előítéletes vagyok kissé.

TtkRN2...
Köszönöm, akkor jó volt a gyanúm. :cry:
Ma voltunk megnézni a harmadikat, magánszemélytől, 980.000-ért. 2002-es, 186.0000 km van benne, második tulaj, 120.000 km-el vették,11 éve használják, nyaralni jártak vele. Az első gyanús jel az volt hogy az első rendszámtábla össze volt hajolva, mintha kikalapálták volna. Hátul parkolási sérülés, a lökhárító fényezésre szorult. Benéztem a csomagtartóba, a bal oldali lámpa hátsó takaró lemeze hiányzott. Az olaj szint a motorban a minimum szint alatt volt. Festék folyás nyomait vettem észre a nyitott ajtók sarkainál. A bal oldali visszapillantó tükör belső oldali takaró   műanyag eleme hiányzott (állítólag elvitték a tükröt). A jobb hátsó ajtó ablak emelő manuális tekerője hiányzott.
Az egyetlen pozitívum talán az volt hogy a kipufogó majdnem tiszta volt, egy egészen kevés korom réteg volt csak benne.
Felírtam az alvázszámot, és itthon megnéztem hogy volt-e káresemény bejelentve, kettőt is találtam. Egyszer volt törve elölről, 350.000-500.00-es kár. Másodjára hátulról törték össze, 200.000-es kár.
Tehát ezért lett újra fényezve az egész autó. A tulaj persze minderről nem tudott semmit.
Reméljük a holnapi jobb lesz. :helpsmilie:

xpet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 667
  • Auris 1.6 Luna 2008
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14532 Dátum: 2019.01.06 00:04:02 »
Megkérdezhetem, hogy melyik lekérdezőt használtad, hu.vin-info.com vagy másik?

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10229
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14533 Dátum: 2019.01.06 08:21:59 »
Köszönöm, akkor jó volt a gyanúm. :cry:
...
Ha jónak tűnőt találsz, akkor sem biztos, sajnos a koszt le is lehet mosni róla :(
Szerintem a legjobb a gyertyaképet megnézni, azt azért ritkábban pucolgathatják.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14534 Dátum: 2019.01.06 10:22:06 »
Szia!
Az enyémen szerzett tapasztalat az volt, hogy amíg ette az olajat, addig vastag zsíros korom volt a kipufogóvégben. Mióta nem eszi, azóta csak egy nagyon-nagyon vékony száraz koromréteg van rajta, a cső gyári hosszanti hegesztése is jól látszik, olyan vékony.
Ezért a kipufogóvégek alapján előítéletes vagyok kissé.

TtkRN2...
Ez az én esetemben is pontosan így van.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i