Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2092013 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14475 Dátum: 2018.07.22 14:46:44 »
Akkora különbség meg nincs, ne mondja senki 1,4 1,6 között-hülyeség.
Mekkora az akkora?
Szerintem senki se mondta, hogy hatalmas különbség van, de ha vezettél már 1,4-es Corollát 5 személlyel, csomagokkal, bekapcsolt klímával, és próbáltál előzni visszakapcsolva hármasba, és érezted, hogy nyomod-nyomod, de hiába, az a szembejövő autó jobban közeledik, mint szeretnéd, akkor tudod, miről beszélek.
Az érzet meg nagyon becsapós. Régebben volt, hogy egymásután vezettem E11 1,3-as (86 paci) Corollát, meg E11 1,4VVTi-t (97 paci), és érzetre a gyengébb jóval erősebbnek tűnt, pedig a számok mást mutatnak...
Egyébként a legfontosabb, hogy az ember sose becsülje túl az autót, amit éppen vezet, és akkor a lehetséges bajok 90%-át megspórolta.
music     

Konrad

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1314
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14476 Dátum: 2018.07.29 21:36:45 »
Én arra reflektáltam, hogy az 1,4 és 1,6 között akkora különbség nincs Corollákban. Míg off G astrában hatalmas.

Corolla 1,4 legjobb gázreakciója akkor volt mikor a Typhoon kit benne volt, imádtam a szívó hangot, szinte kívánta, hogy visszaváltsál:)
Minden gázpedálnyomásra reagált.

Családi új J Astra turboban 1,4 automata pl nem gyorsul jobban mint az 1,6 J astra manual fapad -szóval sok mindentől függ ez ám.
Gondolok én arra, hogy 225/45/R18-as gumit rakattam az Astrára mivel nem sprintelni akarok, hanem mikor megvan a sebességem, akkor már tartom kanyarban is.
Illetve nagy nehéz kocsi, no meg az automata váltó, de azt autópályára szánták...nyilván van köztük jó pár év (2010-ben adtk ki ha jól tudom a J-t)
Konrád

Gaben88

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14477 Dátum: 2018.08.06 11:50:04 »
Köszönöm a segítségeket, végül egy E15-ös lett 1.6-os motorrral.

redbandy

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 33
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14478 Dátum: 2018.08.25 14:01:50 »
Üdv!

Ha valaki E12 ötajtós 1.4 benzines Corollát keresne, nálam épp akad egy. Link az adok-veszek topikban. :-)

Chapry

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 106
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14479 Dátum: 2018.08.27 13:23:51 »
Üdv Mindenkinek! 2003 utáni 1.6 corolláknál is típus hiba az olajfogyasztás? Esetleg van egy évjárat, ami után már kijavították?

Mire érdemes még figyelni?

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14480 Dátum: 2018.08.27 13:44:18 »
Üdv Mindenkinek! 2003 utáni 1.6 corolláknál is típus hiba az olajfogyasztás? Esetleg van egy évjárat, ami után már kijavították?

Mire érdemes még figyelni?
2005ig téma az olajfogyasztás. A gariban felújított motorok nívópálcáján van egy pötty, továbbá az olajtöltet is nagyobb.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Chapry

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 106
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14481 Dátum: 2018.08.27 17:14:44 »
2005ig téma az olajfogyasztás. A gariban felújított motorok nívópálcáján van egy pötty, továbbá az olajtöltet is nagyobb.

Köszi, akkor úgy mint az 1.8 avensiseknél...

mire érdemes még figyelni vásárláskor?

daisukeleven

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14482 Dátum: 2018.11.13 12:36:30 »
Sziasztok!

Új, Classic felszereltségű Toyota Corolla vásárlásán gondolkodom (márkakereskedésből). Van esetleg valakinek valamilyen tanácsa, biztatása vagy lebeszélésre alapot adó véleménye? :D Amennyiben megveszem, milyen szervizköltségekre számolhatok (garanciával)? Vannak ismert problémák? Mikre érdemes figyelni megvétel után?

Köszönöm a válaszokat előre is.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9380
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14483 Dátum: 2018.11.13 21:14:04 »
Sziasztok!

Új, Classic felszereltségű Toyota Corolla vásárlásán gondolkodom (márkakereskedésből). Van esetleg valakinek valamilyen tanácsa, biztatása vagy lebeszélésre alapot adó véleménye? :D Amennyiben megveszem, milyen szervizköltségekre számolhatok (garanciával)? Vannak ismert problémák? Mikre érdemes figyelni megvétel után?

Köszönöm a válaszokat előre is.
Ha jól tudom, már csak egyféle motorral szerelik a Corollákat, 1,6 Valvematic. Problémamentes motor, csak 0W20 olajat rakjanak bele (figyel rá, mert a szervizek költségcsökkentés címszó alatt előszeretettel raknak bele 5W30-at). 15e km/1 év a szerviz ciklus, minden páratlan számú kisszerviz (olaj, szűrők), 2 évente fékfolyadék csere, 90e km a gyertya (irídium), váltó olaj 60e km, a vezérlés láncos (nem kell cserélni emberi időn belül).

Nem akartad megvárni az új Corollát?

daisukeleven

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14484 Dátum: 2018.11.16 09:47:58 »
Köszönöm, hogy felhívtad rá a figyelmem, nem is tudtam, hogy most lesz ilyen. :) Lehetséges, hogy várok inkább, ha úgy van. Köszönöm a tanácsokat.
« Utoljára szerkesztve: 2018.11.16 09:51:39 írta daisukeleven »

dp

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 26
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14485 Dátum: 2018.11.16 15:42:21 »
Köszönöm, hogy felhívtad rá a figyelmem, nem is tudtam, hogy most lesz ilyen. :) Lehetséges, hogy várok inkább, ha úgy van. Köszönöm a tanácsokat.
Ha megjelenik az  új corolla utána nagy kedvezménnyel tudod megvásárolni a régi modelleket. Én 2017 nyarán vásároltam egy 2016 októberi aurist 4,9ért, ami 5,3ra volt beakciózva a Toyota honlapján. Amúgy meg 6milla volt az eredeti ára. 5év garanciával.

daisukeleven

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14486 Dátum: 2018.11.17 09:42:06 »
Én is gondoltam erre, köszönöm az információt. Jelenleg 5.8 millió körül van akcióval a Classic. Elképzelhető, hogy ennél nagyobb akciók lesznek még? Az új modellek bevezető ára mennyivel szokott ennél magasabb lenni? Nyilván a pontos árakat valószínűleg senki nem tudja innen és a jövőt sem látja, de hátha valakinek van tapasztalata ezzel kapcsolatosan. :)

dp

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 26
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14487 Dátum: 2018.11.17 22:08:04 »
Én is gondoltam erre, köszönöm az információt. Jelenleg 5.8 millió körül van akcióval a Classic. Elképzelhető, hogy ennél nagyobb akciók lesznek még? Az új modellek bevezető ára mennyivel szokott ennél magasabb lenni? Nyilván a pontos árakat valószínűleg senki nem tudja innen és a jövőt sem látja, de hátha valakinek van tapasztalata ezzel kapcsolatosan. :)
Csak tippelni tudok, de ebből az 5.8ból lesz még 5.5 is. Az új meg azonos felszereltséggel 7milla. Ha van rá pénzed, akkor vedd meg most. Kérj árajánlatot több kereskedésből! Ha szerencséd van engednek belőle egy keveset. Nekem bejött.

daisukeleven

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14488 Dátum: 2018.11.22 12:54:59 »
Továbbra is gondolkodom, várjak-e az újra, vagy maradjak a réginél. :) Tapasztaltabbaktól kérdezném, hogy új modellek bevezetésekor a Toyota szokott-e nagyobb akciókat adni, vagy kizárt, hogy az új hasonló áron lesz elérhető, mint a jelenlegi (a jelenlegi akciósan 5.8 millió Classic felszereltségben).

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 901
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14489 Dátum: 2018.11.24 21:28:14 »
Továbbra is gondolkodom, várjak-e az újra, vagy maradjak a réginél. :) Tapasztaltabbaktól kérdezném, hogy új modellek bevezetésekor a Toyota szokott-e nagyobb akciókat adni, vagy kizárt, hogy az új hasonló áron lesz elérhető, mint a jelenlegi (a jelenlegi akciósan 5.8 millió Classic felszereltségben).
A jelenlegi készletet el kell adni, hogy legyen hely az ujaknak. Pl ez itt a legutóbbi ajanlat -5750 euro. 😉
“https://fr.toyota.be/index.json”