Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2108351 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14430 Dátum: 2018.05.13 00:46:19 »

szalon auto nem kerül ki hahura...
Dehogynem. Ha beállítasz hirdetésfigyelőt, belefuthatsz ilyenbe.
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14431 Dátum: 2018.05.13 00:58:23 »
amit papíron karban tartottak szépen, abban miért nézhet ki így egy ülés (itt a fórumon van-e ilyen tapasztalat). És csak az, mert sem a kormány, sem a kezelőszervek, székek alja, kárpitok, könyöklő, pedálok nem kopottak túlzottan (semmi sem új, vannak kisebb karcolások, kopások). Én egy 3 milliós autóval ennyit biztos nem szöszmötölnék, hogy átverjem a vevőt, vagy akkor már az ülést is megoldottam volna és akkor már nem is lenne eladó. Ezen kívül ennél megbízhatóbb infókat sehonnan sem fogok kapni autóról. Ha egy motort ki lehet nyírni 800km alatt, az elég gáz, az eladók sem engedhetik meg, hogy a tesztelő 5000 fölé pörgesse a hideg motort, gondolom azért sok példány fut városban is, ott nem mindig lehet ideálisan autózni egy dízellel.
Nos. A mi COV-unk gyógyszertári flottás volt, 3,5 évesen vettem 179.000 km-rel. A sebváltó gombja erősen kopott volt - az azóta eltelt 6,5 év alatt nem lett jelentősen rosszabb - , és a lehajtható könyöklőn volt egy lyuk. Amúgy szervizben átnézettem, és azt mondták, meg kell venni, kutya baja. Azért is mertem megvenni, mert egyrészt az átlag magyar vevő nem vesz meg egy 3,5 éves, 180.000 km-t futott autót - pedig ha végiggondolná, hogy ennyi km-t vagy taxiként mehetett, de 1,8-as benzines egyterűvel ne fognak taxizni, vagy csak akkor futhatott, ha túlnyomórészt autópályán/országúton használták, ami még mindig a legkíméletesebb autóhasználati mód... - másrészt 178.000-nél komplett első féket cseréltek benne. És ha valaki van olyan "hülye", hogy eladás előtt jó hatvanezerért első fékgarnitúrát cseréltet, az valószínűleg más "hülyeségre" is hajlandó volt, ami hülyeségeket mifelénk gondosságnak hívnak.
Tehát önmagában az, hogy mi kopott ki egy autón, és hány km-t futott, nem mond semmit, az már rosszabb, ha le akarják tagadni a valós futást, mert akkor onnan teljes a bizalomvesztés. 800 km taposással természetesen nem lehet kinyírni egy motort, legfeljebb a Forma1-ben, de olyan kárt lehet benne okozni, ami majd néhány évvel később egyre erősebb olajfolyással jeletnkezik.
Hogy az eladóknak mi éri meg pepecselni egy eladásra váró autó esetében, az nagyon különböző. Aki erre van szakosodva, annak sok minden.30-40ezer forintból teljesen használhatónak tűnő autót varázsol elég lepukkantból is. Aztán persze ez csak ideig-óráig tart ki, de addig kitart.
music     

pepe0419

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 43
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14432 Dátum: 2018.05.13 21:18:21 »
Köszönöm az eddig észrevételeket, tanácsokat. Sajnos a dízeltől nem tudok eltekinteni, mivel viszonylag sokat autózom (másik városban dolgozok), a hybrid szimpatikus, de nem érem fel. Vétel előtt mindenképpen elviszem a szerelő barátomat, benne megbízok, de a motorba ő sem lát bele.
Amúgy a flottacégek 4 évesen visszaveszik az autókat, akármennyit is futottak, a HaHu-n van egy csomó 2013-as MLJ rendszámos, az mind MKB lízinges, HP-nek kiadott autó, 90-130ekm-t futottak (vezetők kapták). Ennek minden előnyével, hátrányával.
#FINOALLAFINE

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14433 Dátum: 2018.05.13 21:54:31 »
Nos. A mi COV-unk gyógyszertári flottás volt, 3,5 évesen vettem 179.000 km-rel. A sebváltó gombja erősen kopott volt - az azóta eltelt 6,5 év alatt nem lett jelentősen rosszabb - , és a lehajtható könyöklőn volt egy lyuk. Amúgy szervizben átnézettem, és azt mondták, meg kell venni, kutya baja. Azért is mertem megvenni, mert egyrészt az átlag magyar vevő nem vesz meg egy 3,5 éves, 180.000 km-t futott autót - pedig ha végiggondolná, hogy ennyi km-t vagy taxiként mehetett, de 1,8-as benzines egyterűvel ne fognak taxizni, vagy csak akkor futhatott, ha túlnyomórészt autópályán/országúton használták, ami még mindig a legkíméletesebb autóhasználati mód... - másrészt 178.000-nél komplett első féket cseréltek benne. És ha valaki van olyan "hülye", hogy eladás előtt jó hatvanezerért első fékgarnitúrát cseréltet, az valószínűleg más "hülyeségre" is hajlandó volt, ami hülyeségeket mifelénk gondosságnak hívnak.
Tehát önmagában az, hogy mi kopott ki egy autón, és hány km-t futott, nem mond semmit, az már rosszabb, ha le akarják tagadni a valós futást, mert akkor onnan teljes a bizalomvesztés. 800 km taposással természetesen nem lehet kinyírni egy motort, legfeljebb a Forma1-ben, de olyan kárt lehet benne okozni, ami majd néhány évvel később egyre erősebb olajfolyással jeletnkezik.
Hogy az eladóknak mi éri meg pepecselni egy eladásra váró autó esetében, az nagyon különböző. Aki erre van szakosodva, annak sok minden.30-40ezer forintból teljesen használhatónak tűnő autót varázsol elég lepukkantból is. Aztán persze ez csak ideig-óráig tart ki, de addig kitart.
Nagyon is lehet, hogy 178e km-nél ki kell cserélni kompletten a féktárcsát és betétet.Akár lehet, hogy eddig tartott az első (vagy a második) garnitura, fék nélkül pedig nem lehet eladni egy autót.És lehetnek más dolgok is amit érdemes rendbe hozni eladás előtt.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14434 Dátum: 2018.05.14 08:31:14 »
Ezt értem, csak nem mindenki teszi meg...
music     

Laslow

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14435 Dátum: 2018.05.14 18:24:35 »
Első generációs Auris első benyomásaim.
A bőrkormány valahogy nagyon szimpatikus volt. A szélvédőn alig láttam ki előre, pedig az ülést is magasabbra állítottam, és 176 cm vagyok. Ha beállna az autó elé egy óvodás, nem látnám, nemhogy útfelfestést vagy útszegélyt. Ez persze lehet, hogy minden újabb autóban így van biztonsági okokból, nem tudom. A váltóját iszonyú bizonytalannak éreztem. Nem mertem felengedni a kuplungot, mert nem voltam biztos benne, hogy üresben van, nem pedig szinte bármelyik egyéb sebességfokozatban. Menet közben el sem tudom képzelni hogy tudnék ezzel váltani, teljesen össze-vissza raknám a sebességfokozatokat. Az autó fél éve állt a kereskedésben, nekem nem lopta be magát a szívembe.
Más hasonló korú autóhoz képest magasabban van vajon az első szélvédő alja, rosszabb a kilátás?
A váltó alapból pontos, vagy mind ilyen bizonytalan?

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14436 Dátum: 2018.05.14 19:06:06 »
Első generációs Auris első benyomásaim.
A bőrkormány valahogy nagyon szimpatikus volt. A szélvédőn alig láttam ki előre, pedig az ülést is magasabbra állítottam, és 176 cm vagyok. Ha beállna az autó elé egy óvodás, nem látnám, nemhogy útfelfestést vagy útszegélyt. Ez persze lehet, hogy minden újabb autóban így van biztonsági okokból, nem tudom. A váltóját iszonyú bizonytalannak éreztem. Nem mertem felengedni a kuplungot, mert nem voltam biztos benne, hogy üresben van, nem pedig szinte bármelyik egyéb sebességfokozatban. Menet közben el sem tudom képzelni hogy tudnék ezzel váltani, teljesen össze-vissza raknám a sebességfokozatokat. Az autó fél éve állt a kereskedésben, nekem nem lopta be magát a szívembe.
Más hasonló korú autóhoz képest magasabban van vajon az első szélvédő alja, rosszabb a kilátás?
A váltó alapból pontos, vagy mind ilyen bizonytalan?


Megy ez!
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14437 Dátum: 2018.05.14 21:47:39 »
Első generációs Auris első benyomásaim.
A bőrkormány valahogy nagyon szimpatikus volt. A szélvédőn alig láttam ki előre, pedig az ülést is magasabbra állítottam, és 176 cm vagyok. Ha beállna az autó elé egy óvodás, nem látnám, nemhogy útfelfestést vagy útszegélyt. Ez persze lehet, hogy minden újabb autóban így van biztonsági okokból, nem tudom. A váltóját iszonyú bizonytalannak éreztem. Nem mertem felengedni a kuplungot, mert nem voltam biztos benne, hogy üresben van, nem pedig szinte bármelyik egyéb sebességfokozatban. Menet közben el sem tudom képzelni hogy tudnék ezzel váltani, teljesen össze-vissza raknám a sebességfokozatokat. Az autó fél éve állt a kereskedésben, nekem nem lopta be magát a szívembe.
Más hasonló korú autóhoz képest magasabban van vajon az első szélvédő alja, rosszabb a kilátás?
A váltó alapból pontos, vagy mind ilyen bizonytalan?
Furcsa meglátásaid vannak! Inkább rendesen ki kellett volna próbálni, fél óra után nem lennének ezek a kételyek benned. Egyébként jó a meglátásod ezek az E-15-ök mind 10 cm-el magasabbak mint az elődeik vagy az utódaik, így magasabban  ülsz és jobb a kilátás!(nem lehet rosszabb!) Mivel magasabban van az utastér nyilván a szélvédő is feljebb kezdődik, de ez nem értem miért zavar :hmmmm:

Greg

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 175

pepe0419

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 43
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14439 Dátum: 2018.05.16 17:00:20 »
Srácok, erről mi a vélemény?
https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/toyota/corolla_verso/toyota_corolla_verso_1_8_linea_sol_m-mt_eredeti_125_e_km-12856202
Aki ennyi "extra védelmet" rak a kocsira, az nagyon vigyázhatott rá. Az MMT váltóval van gond? Nekem ami feltűnt, hogy az utolsó olajcsere egy kicsit elnyúlt papíron, illetve az első lámpák túl szépek. Köszi.
#FINOALLAFINE

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14440 Dátum: 2018.05.17 15:28:53 »
Srácok, erről mi a vélemény?
https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/toyota/corolla_verso/toyota_corolla_verso_1_8_linea_sol_m-mt_eredeti_125_e_km-12856202
Aki ennyi "extra védelmet" rak a kocsira, az nagyon vigyázhatott rá. Az MMT váltóval van gond? Nekem ami feltűnt, hogy az utolsó olajcsere egy kicsit elnyúlt papíron, illetve az első lámpák túl szépek. Köszi.
Az MMT váltóval van gond, cserébe elég kellemetlen amikor elromlik, viszont drága. Szóval nem szoktuk ajánlani.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

pepe0419

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 43
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14441 Dátum: 2018.05.17 18:46:09 »
Az MMT váltóval van gond, cserébe elég kellemetlen amikor elromlik, viszont drága. Szóval nem szoktuk ajánlani.
Valami ilyesmitől tartottam :)
#FINOALLAFINE

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14442 Dátum: 2018.05.17 19:58:18 »
Valami ilyesmitől tartottam :)
hajrá juve... régi logo szebb volt.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

pepe0419

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 43
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14443 Dátum: 2018.05.17 20:19:30 »
Holnap elugrok Pécsre megnézni 4 autót.
Lesz egy hibrid Auris kombi és 3 Verso ugyanabból a céges flottából (2,0 dízel). Hozzám inkább az utóbbi illene (dinamikusan vezetek :) ), de érzem hogy a hibrid a jobb választás, de fél milkával több.

Ez a jobbnak tűnő Verso:
https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/toyota/verso/toyota_verso_2_0_d-4d_limited_7_szemelyes_afa-s_szamlaval-12858328

Ez az Auris, ez is flottás volt:
https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/toyota/auris/toyota_auris_touring_sports_1_8_hsd_active_automata_magyar_szervizkonyv_1_tulajtol-12944785

A két másik Verso:
https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/toyota/verso/toyota_verso_2_0_d-4d_limited_7_szemelyes_afa-s_szamlaval-12837757
https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/toyota/verso/toyota_verso_2_0_d-4d_limited_mo-i_7szem_afas-12255378

Mind a négy leinformálva, papírilag rendben vannak.
#FINOALLAFINE

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 907
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14444 Dátum: 2018.05.17 21:30:57 »
Nekem ezelőtt 1,8-as COV volt, nem bántam meg. Most csak az bánt, hogy csak 17”-os kerékkel adták a mostanit :(. Dízel azért már/most se vennék.