Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2106933 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14370 Dátum: 2018.04.24 10:42:05 »
Szia,

Én most kaptam egy új 1,6-os kézi váltós Aurist céges autónak. A 8,5 literes városi fogyasztása engem még úgy is nagyon zavar, hogy nem én fizetem a benzint... Én biztos, hogy inkább hibridet vettem volna. Már csak az automata váltó miatt is. Annak kényelme megfizethetetlen (előző autóm egy Prius volt, és még erősen él bennem az emléke...).
És melyik szívó benzines tud városban, azonos körülmények között ennél jelentősen kevesebbet fogyasztani? A dízel nem játszik, ott a szervízben fizetsz...
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

blg

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14371 Dátum: 2018.04.24 12:55:58 »
És melyik szívó benzines tud városban, azonos körülmények között ennél jelentősen kevesebbet fogyasztani? A dízel nem játszik, ott a szervízben fizetsz...

nem tudom, ezért is ajánlottam a hibridet

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 907
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14372 Dátum: 2018.04.24 21:36:47 »
Nem vagyok tisztában az otthoni taxis helyzettel, de itt Brüsszelben sok Auris hybrid taxi van.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9387
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14373 Dátum: 2018.04.24 21:56:59 »
Nem vagyok tisztában az otthoni taxis helyzettel, de itt Brüsszelben sok Auris hybrid taxi van.
Mindenhol sok hibrid taxi van. Mert tökéletes arra a felhasználásra. Bécs és Berlin is tele van velük.

.

  • Vendég
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14374 Dátum: 2018.04.24 23:28:10 »
Tiszteletem!

Köszönöm a válaszokat!

Tény, hogy kifelejtettem az autó eladásából adódó pénzvisszanyerést. Sajnos csak 2011-es Auris Hybridet találtam, így az ugyanilyen korú benzines Auris modellekkel. Elég nagy a szórás, de így 7 év után ~500.000Ft-al ér többet egy hibrid. Bár nem vagyok benne biztos, hogy mondjuk 12-14 év után is ekkora lenne majd a különbség. A jelenlegi hibrid Auris hajtáslánc még nincs használatban olyan régóta, hogy kiderüljön mennyit kell rákölteni később, illetve befolyásolhatja az akkori üzemanyag ár is, gondolom.

Ettől függetlenül, ha valaki átlagosan akár napi 6-8km-el is többet megy mint várhatóan én, már jóval jobban jöhet ki a Hybrid választással. A táblázatom nyilván csak kimondottan a biztos különbségek megbecsült értékeit tudja figyelembe venni. Azt, hogy melyik típus, széria hogy sikerül, a sofőr hogyan bánik az autóval, stb. nagyban megváltoztathatja a dolgokat. A benzin várható áráról nem is beszélve...

Nincs valakinek adata VW Golf 1.4 TSI leginkább városi fogyasztásáról?
Az itt korábban ajánlott www.spritmonitor.de oldalon elég nagy ugrások vannak. 7,3 l/100km valós lehet?

Üdv, .

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14375 Dátum: 2018.04.25 09:31:30 »
Tiszteletem!

Köszönöm a válaszokat!

Tény, hogy kifelejtettem az autó eladásából adódó pénzvisszanyerést. Sajnos csak 2011-es Auris Hybridet találtam, így az ugyanilyen korú benzines Auris modellekkel. Elég nagy a szórás, de így 7 év után ~500.000Ft-al ér többet egy hibrid. Bár nem vagyok benne biztos, hogy mondjuk 12-14 év után is ekkora lenne majd a különbség. A jelenlegi hibrid Auris hajtáslánc még nincs használatban olyan régóta, hogy kiderüljön mennyit kell rákölteni később, illetve befolyásolhatja az akkori üzemanyag ár is, gondolom.

Ettől függetlenül, ha valaki átlagosan akár napi 6-8km-el is többet megy mint várhatóan én, már jóval jobban jöhet ki a Hybrid választással. A táblázatom nyilván csak kimondottan a biztos különbségek megbecsült értékeit tudja figyelembe venni. Azt, hogy melyik típus, széria hogy sikerül, a sofőr hogyan bánik az autóval, stb. nagyban megváltoztathatja a dolgokat. A benzin várható áráról nem is beszélve...

Nincs valakinek adata VW Golf 1.4 TSI leginkább városi fogyasztásáról?
Az itt korábban ajánlott www.spritmonitor.de oldalon elég nagy ugrások vannak. 7,3 l/100km valós lehet?

Üdv, .
Jah még látok valamit: egyszeri akkucsere: bármelyik hibrid tulajt megkérdezed, azt a választ fogod kapni hogy sose kellett, illetve hogy cellánként cserélhető a pakk (tehát sose kellett de mindenki tudja a módját ...)
Bár majd valaki okosabb megmondja a tutit, de ha jól tudom 10 éves koráig lehet vásárolni hibrid garit az autóhoz, a tervezett fennmaradó 4 évben meg esetleg befigyel 1-2 cella, annak a költsége lényegesen kevesebbb lesz.
Persze ha meg beleírod a hírdetésbe hogy a komplett akkupakk pár éves (és erről még bejegyzés is van), nagyban növeled az eladás lehetőségét.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14376 Dátum: 2018.04.25 13:53:23 »
Jah még látok valamit: egyszeri akkucsere: bármelyik hibrid tulajt megkérdezed, azt a választ fogod kapni hogy sose kellett
Egyszer valaki ezt mondta nekem, felmentem a hahura és kapásból találtam vagy 10 akkuhibás példányt...
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14377 Dátum: 2018.04.25 13:54:35 »
Mindenhol sok hibrid taxi van. Mert tökéletes arra a felhasználásra. Bécs és Berlin is tele van velük.
Budapesten is egyre több van. Taxinak valóban teljesen jó.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14378 Dátum: 2018.04.25 13:56:41 »
Nincs valakinek adata VW Golf 1.4 TSI leginkább városi fogyasztásáról?
A legjobb helyen jársz...  :surrender: :whistling: :D
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14379 Dátum: 2018.04.25 14:44:39 »
Jah még látok valamit: egyszeri akkucsere: bármelyik hibrid tulajt megkérdezed, azt a választ fogod kapni hogy sose kellett, illetve hogy cellánként cserélhető a pakk (tehát sose kellett de mindenki tudja a módját ...)
Még mielőtt összeesküvés elméletek kreálódnak. Ez egy autós fórum, ide azért írnak az emberek, mert vagy a nagy átlagnál sokkal felelősebben kezelik autójukat, vagy nem, de épp ezektől remélnek választ. A hibrideknél épp az akksi a lehúzósabb tétel, naná, hogy mindenki előre tájékozódik, hogy lehetne ezt megúszni. Mármint az árát.
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14380 Dátum: 2018.04.25 14:53:39 »
Egyszer valaki ezt mondta nekem, felmentem a hahura és kapásból találtam vagy 10 akkuhibás példányt...
Mint ahogy az eladó dízelek - márkától függetlenül -legalább fele is most néz elébe a 200.000-es javításoknak. Szóval biztosan van cellahibás hibrid is - azt is jó lenne tudni, hogy ebből mekkora rész árvizes autó -, de ez korántsem típus hiba.
« Utoljára szerkesztve: 2018.04.25 15:10:45 írta music »
music     

lacke1

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 238
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14381 Dátum: 2018.04.26 16:26:47 »
Azért meglepődtem, már megint előjött ez az akkuprobléma.....én csak mosolygok rajta.
Jelen ismereteim szerint az 1.8-as hibridek-hez az akku ára 450e és 600e Ft között van.
Igen csak ugye ez az akku nem megy tönkre, kivéve ha hagyod lemerülni a normál akut, mivel az azért felelős, hogy a számítógép folyamatosan figyelni tudja, hogy a hibrid akku cellái egyszerre merüljenek.
Tudomásom szerint az akkuk akkor válnak instabillá, mikor túl illetve alul töltöttek, a rendszer ugye beavatkozik, és ha jól tudom 80% fölé nem engedi a töltést.
Nem véletlen nálam mikor városi használat mellett lemerül a hibrid akku és a kocsi generátor módba kapcsol.....észre is lehet venni, de hozzá is lehet szokni.
Mitől megy tönkre az akku, mint írtam, ha a kis akkut a tulaj engedi lemerülni, ez talán benne is van a használatiban, hosszú távú állás során tölteni kell a kis akkut.
Pont ezért szopó műholdas riasztót hibrid-be szereltetni, mivel ennek a rendszernek igen nagy az áramfelvétele, egy nagyon jó ismerősömnek zárlatos is lett az akkuja, és gariban ki is kellett cserélni, mondjuk az egy Lexus RX450h volt, mikor kérdeztem mi történt, azt mondta semmi, három hét betegség, amíg a kocsi állt.
Mikor be akarta indítani, az nem mozdult, azt mondták töltse fel a kis aksit, megtörtént, aztán megint semmi....szervíz, akkucsere....ennyi.

Ettől én még nem félek, ha az ember tudja hogyan használja kimegy a világból a végtelenségig.
A nyugalom, a fogyasztás, a csönd nem lehet szívó autóval hasonlítani....plussz az elektromotor nyomatéka olyan dinamizmust ad padlógáznál, nincs az a szívó motor két literig, ami bír vele, kivéve egy két 160  ló feletti példányt.
Auris HSD TS 2015.12

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14382 Dátum: 2018.04.26 18:26:44 »
Nincsen összefüggés a 12V akku lemerülése és a meghajtó akku meghibásodása között. A nagyról töltődik a kicsi. Amikor a gyújtás ki van kapcsolva, akkor meg nincs a nagynak sem szabályozása.

A GPS és riasztó nyugodtan tehető hibrid autóba is, amennyiben gépjárműben történő  használatnak megfelelően optimalizált a rendszer. A hibridekben pedig fokozottan figyelni kell arra, hogy a kis akkut karban kell tartani ( negatív enrrgiamérleg rendezési, TMK jellegű AGM hez optimalizált időszakos full töltés).

A meghajtó akku meghibásodásának oka lehet:
- nem megfelelő használat miatti mélymerülés,
- oxidáció, és következményei,
- cellák páronkénti kezelése, gyártási szórás,
- külső okok ( elégtelen hűtés, sok hidegen terhelés, inverter hiba, egyéb elektromos hiba, vízkár).

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14383 Dátum: 2018.04.27 10:24:14 »
A nyugalom, a fogyasztás, a csönd nem lehet szívó autóval hasonlítani....
Az autópályatempónál lévő porszívóhangra gondolsz? :-)
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14384 Dátum: 2018.04.27 13:05:46 »
Az autópályatempónál lévő porszívóhangra gondolsz? :-)
Vagy valami 90-es évekbeli franciára, esetleg Alfára. :)