Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2091967 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9380
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14355 Dátum: 2018.03.20 09:12:21 »
Sziasztok,

Az alábbi auris hirdetéssel szemezek, mi a véleményetek róla?
Az autót ritkán használnám, évente max 10 ezer km menne bele, nem vagyok versenyző típus, így véleményem szerint elég lenne nekem ez az 1.4-es benzines motor. Lehet valami típushibáról tudni?

https://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/auris/toyota_auris_1.33_68ekm.panoramateto.teli-nyari-12681906
Nem olcsó ( de a többihez kell hasonlítani ), külső kép nem sok van. Egy 5 éves alap motoros Aurisért 3,5M lehet hogy csak nekem sok, de ha ez az igény és teljesen rendben van, akkor nem szóltam. Az, hogy lekérdezhető a múltja a márkaszervizben, nagy plusz pont.
Ezt a motort nem ismerem, de bele kell ülni, menni kell vele, mert valakinek kevés lehet. Yarisokban több olajfogyasztós ilyen motorról hallottam, érdemes lenne ezt kideríteni. Érdemes lenne abba a szervizbe érdeklődni, ahol szervizelték.

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14356 Dátum: 2018.03.20 10:49:05 »
Sziasztok,

Az alábbi auris hirdetéssel szemezek, mi a véleményetek róla?
Az autót ritkán használnám, évente max 10 ezer km menne bele, nem vagyok versenyző típus, így véleményem szerint elég lenne nekem ez az 1.4-es benzines motor. Lehet valami típushibáról tudni?

https://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/auris/toyota_auris_1.33_68ekm.panoramateto.teli-nyari-12681906


Ha ez téged felcsigáz, engem nem zavar.
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

athew

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14357 Dátum: 2018.04.10 07:54:03 »
Üdv, visszaolvastam jó néhány oldal, de elég melósak még mindig ezek a fórumok és csak szeretném összegezni a dolgokat, kérlek validáljátok!
Szeretnék egy automata benzines corolla versot venni és csak összeszedtem, hogy mire érdemes odafigyelnem és ha esetleg még ki tudjátok bővíteni azt megköszönöm:
 - érdemesebb az 1.8-as motort nézni, az 1.6-os lomhább ennyi vason
 - 2007 előtt az automata váltónak voltak nyűgjei, de 2007-től ezeket javították, így kisebb eséllyel lesz gondja
 - 10+ évnél a féltengely erősen valószínű, hogy törni fog (bár erre felkészülni nem nagyon lehet, ha jól értem, még előjele sincs)

Jól értem, hogy ennyire érdemes odafigyelni vásárlás előtt? Kb 2milliót szánok járgányra és ha jól látom 2007-2009 közötti corolla versok között csemegézhetek. Mit gondoltok?

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14358 Dátum: 2018.04.10 14:57:16 »
Üdv, visszaolvastam jó néhány oldal, de elég melósak még mindig ezek a fórumok és csak szeretném összegezni a dolgokat, kérlek validáljátok!
Szeretnék egy automata benzines corolla versot venni és csak összeszedtem, hogy mire érdemes odafigyelnem és ha esetleg még ki tudjátok bővíteni azt megköszönöm:
 - érdemesebb az 1.8-as motort nézni, az 1.6-os lomhább ennyi vason
 - 2007 előtt az automata váltónak voltak nyűgjei, de 2007-től ezeket javították, így kisebb eséllyel lesz gondja
 - 10+ évnél a féltengely erősen valószínű, hogy törni fog (bár erre felkészülni nem nagyon lehet, ha jól értem, még előjele sincs)

Jól értem, hogy ennyire érdemes odafigyelni vásárlás előtt? Kb 2milliót szánok járgányra és ha jól látom 2007-2009 közötti corolla versok között csemegézhetek. Mit gondoltok?
1.8 az valóban jó csapásirány. Automata helyett valószínűbb, hogy a manuális váltó az amit te venni akarsz. Ha nagyon szeretnél automatát akkor kérdezz körbe előtte, de úgy tudom nem javítható ha elromlik és csak márkaszervízből lehet cseredarabot szerezni. Féltengelyre cserével lehet felkészülni, olcsóbb mint trélerezni.

athew

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14359 Dátum: 2018.04.10 17:02:31 »
1.8 az valóban jó csapásirány. Automata helyett valószínűbb, hogy a manuális váltó az amit te venni akarsz. Ha nagyon szeretnél automatát akkor kérdezz körbe előtte, de úgy tudom nem javítható ha elromlik és csak márkaszervízből lehet cseredarabot szerezni. Féltengelyre cserével lehet felkészülni, olcsóbb mint trélerezni.

Az automata az fontos szempont, annyira rizikósnak latjatok a 2007 utánit is, hogy inkább érdemes más típus után néznem?

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14360 Dátum: 2018.04.12 22:00:26 »
Ha az utód típus (Toyota Verso) belefér anyagilag, akkor az kapható volt CVT-váltóval, ami már nem rizikós ennyire.
music     

athew

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14361 Dátum: 2018.04.13 11:23:05 »
Ha az utód típus (Toyota Verso) belefér anyagilag, akkor az kapható volt CVT-váltóval, ami már nem rizikós ennyire.
még a következő verso generációnak nem néztem utána. A 2007-2009-es corolla verso azért tűnt szimpatikusnak, mert a generáció végére legtöbb esetben már javítják a gyerekhibákat és valszeg a legjobb konstrukció lesz belőle. Még nem tudom, hogy rá következő sima versoban mi változott, de ha nem kell rettegni a hatalmas szervízköltségtől, akkor ez is jó lehet még

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14362 Dátum: 2018.04.17 12:48:20 »
https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/toyota/corolla/toyota_corolla_liftback_1.6_gti-12830933

szerintetek? Szinte teljesen gyárinak tűnik (lökhárító nem)...csak a papírok...
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus

.

  • Vendég
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14363 Dátum: 2018.04.20 23:58:28 »
Tiszteletem!

Objektív tanácsot szeretnék kérni, ha lehetséges.
Gyári, új autó vásárlása előtt állok, ha minden jól alakul talán ősszel. 3 autóra szűkítettem le az érdeklődésemet.
1. Toyota Auris Hatchback 5 ajtós Live 1.6L Valvematic benzines (132 LE) 6 sebességes kézi váltó (4X2)
2. KIA Silver 1.6 benzines GDI 6 sebességes kézi váltó
3. VW ránc-felvarrott VII-es Golf Trendline benzines 1.4 TSI 6 sebességes kézi váltó

Használat: Általában városi és talán elhanyagolható évi 3-4 alkalommal ~500...700km-es táv ha tehetem autópályán. A család 3 személyes. Számomra legfontosabb szempontok: biztonság, megbízhatóság, fogyasztás, ár, kinézet (a kinézet az utolsó, mivel őszintén szólva ha nem az lenne, akkor mindenképp csak Golf maradhatna). A plafon ár a 3-as számú versenyző ára a jelenlegi -500.000Ft-os "Használt autó akció" levonása után. Egyenlőre az lenne a terv, hogy ~10...14 évig nem is válnék meg tőle.

Igyekeztem már utána nézni ezeknek (cikkek, táblázatok, videók), de hátha olvashatok itt valami pártatlan, esetleg tapasztalatokkal is alátámasztott véleményt is.

Remélem ez így még belefér egy Toyotás fórumba. Azért ide tettem ezt fel (csak ide), mert egy hajszálnyival nekem a Toyota eddig a befutó, talán...
Előre is köszönöm annak, aki segít.
Üdv, .

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14364 Dátum: 2018.04.21 19:54:16 »
Tiszteletem!

Objektív tanácsot szeretnék kérni, ha lehetséges.
Gyári, új autó vásárlása előtt állok, ha minden jól alakul talán ősszel. 3 autóra szűkítettem le az érdeklődésemet.
1. Toyota Auris Hatchback 5 ajtós Live 1.6L Valvematic benzines (132 LE) 6 sebességes kézi váltó (4X2)
2. KIA Silver 1.6 benzines GDI 6 sebességes kézi váltó
3. VW ránc-felvarrott VII-es Golf Trendline benzines 1.4 TSI 6 sebességes kézi váltó

Használat: Általában városi és talán elhanyagolható évi 3-4 alkalommal ~500...700km-es táv ha tehetem autópályán. A család 3 személyes. Számomra legfontosabb szempontok: biztonság, megbízhatóság, fogyasztás, ár, kinézet (a kinézet az utolsó, mivel őszintén szólva ha nem az lenne, akkor mindenképp csak Golf maradhatna). A plafon ár a 3-as számú versenyző ára a jelenlegi -500.000Ft-os "Használt autó akció" levonása után. Egyenlőre az lenne a terv, hogy ~10...14 évig nem is válnék meg tőle.

Igyekeztem már utána nézni ezeknek (cikkek, táblázatok, videók), de hátha olvashatok itt valami pártatlan, esetleg tapasztalatokkal is alátámasztott véleményt is.

Remélem ez így még belefér egy Toyotás fórumba. Azért ide tettem ezt fel (csak ide), mert egy hajszálnyival nekem a Toyota eddig a befutó, talán...
Előre is köszönöm annak, aki segít.
Üdv, .
Szerintem a napi városi használatot a turbós motor nem igazán fogja szeretni. Viszont egy Auris Hybrid, ha belefér a keretbe, egész jól fogja magát érezni ebben a környezetben.
A VW esetében nem tudom mennyire jön képbe a kokszosodás probléma, bár talán már kordában tartható az újfajta üzemanyagokkal.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14365 Dátum: 2018.04.21 21:04:46 »
Ha jól csalódom, a Kia esetében a GDI közvetlen befecskendezéses benzinmotort takar. Az is egy érzékeny fajta technika, 10-15 éves távlatban lehet számítani (drága) hibára. Ha hosszú távban gondolkodsz, akkor szerintem no turbó, no kompresszor, no dízel, no direktbefecskendezéd, azaz egy feltöltés nélküli 4 hengeres benzinesben tedd, esetleg hibridben.
« Utoljára szerkesztve: 2018.04.21 21:07:31 írta music »
music     

.

  • Vendég
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14366 Dátum: 2018.04.22 15:05:26 »
Tiszteletem!

Köszönöm az eddigi válaszokat!
Egyébként az Auris Hybriden tényleg elgondolkodtam. Végeztem is egy kis számítást az interneten fellelhető cikkek segítségével, az én várható vezetési statisztikámmal, a kereskedésben kapott Active modell árával és egyéb tippelt értékekkel.

A csillagozott értékek mind tippelt értékek. Aminek csak tudtam azért utána néztem, de kis különbségek is nagyot tudnak ezen módisítani. Amennyiben tévedtem valamiben, rosszul gondolok valamit, kérlek osszátok meg velem.
A táblázatom alapján nekem valószínűleg nem érné meg a Hybrid. Persze az is tisztán látszik, hogy nincs messze a nullától és pár apró hibásan felvett adat is meg tudná változtatni az eredmény előjelét. Viszont szerintem nem annyival, hogy az jelentős profittal kecsegtetne, miközben ez a nem kicsit bonyolultabb rendszer több hibalehetőséget is rejt magában. Amin nincs, az nem romlik el...

Hálás lennék, ha tudnátok véleményezni ezt is.
Előre is köszönöm!
Üdv, .

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14367 Dátum: 2018.04.23 10:58:48 »
Tiszteletem!

Köszönöm az eddigi válaszokat!
Egyébként az Auris Hybriden tényleg elgondolkodtam. Végeztem is egy kis számítást az interneten fellelhető cikkek segítségével, az én várható vezetési statisztikámmal, a kereskedésben kapott Active modell árával és egyéb tippelt értékekkel.

A csillagozott értékek mind tippelt értékek. Aminek csak tudtam azért utána néztem, de kis különbségek is nagyot tudnak ezen módisítani. Amennyiben tévedtem valamiben, rosszul gondolok valamit, kérlek osszátok meg velem.
A táblázatom alapján nekem valószínűleg nem érné meg a Hybrid. Persze az is tisztán látszik, hogy nincs messze a nullától és pár apró hibásan felvett adat is meg tudná változtatni az eredmény előjelét. Viszont szerintem nem annyival, hogy az jelentős profittal kecsegtetne, miközben ez a nem kicsit bonyolultabb rendszer több hibalehetőséget is rejt magában. Amin nincs, az nem romlik el...

Hálás lennék, ha tudnátok véleményezni ezt is.
Előre is köszönöm!
Üdv, .
A fogyi adatokat inkább Spritmonitorról venném. Azt is megnézném hogy egy hibrid auris 14 évesen mennyivel lehet jobb áron eladni, mint benzines társát.
De nagyjából rendben van a dolog, ilyen távon szerintem benzines változatnál sem kell benzin specifikus dolgokat beleszámolni (pl kuplung).
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14368 Dátum: 2018.04.23 13:32:17 »
Tiszteletem!

Objektív tanácsot szeretnék kérni, ha lehetséges.
Gyári, új autó vásárlása előtt állok, ha minden jól alakul talán ősszel. 3 autóra szűkítettem le az érdeklődésemet.
1. Toyota Auris Hatchback 5 ajtós Live 1.6L Valvematic benzines (132 LE) 6 sebességes kézi váltó (4X2)
2. KIA Silver 1.6 benzines GDI 6 sebességes kézi váltó
3. VW ránc-felvarrott VII-es Golf Trendline benzines 1.4 TSI 6 sebességes kézi váltó

Ebből a felhozatalból kérdés nélkül az Auris. Én is nézegetem a használtak között ezt az 1.6-os motort, más motorral meg sem venném.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

blg

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14369 Dátum: 2018.04.24 10:31:23 »
Tiszteletem!

Köszönöm az eddigi válaszokat!
Egyébként az Auris Hybriden tényleg elgondolkodtam. Végeztem is egy kis számítást az interneten fellelhető cikkek segítségével, az én várható vezetési statisztikámmal, a kereskedésben kapott Active modell árával és egyéb tippelt értékekkel.

A csillagozott értékek mind tippelt értékek. Aminek csak tudtam azért utána néztem, de kis különbségek is nagyot tudnak ezen módisítani. Amennyiben tévedtem valamiben, rosszul gondolok valamit, kérlek osszátok meg velem.
A táblázatom alapján nekem valószínűleg nem érné meg a Hybrid. Persze az is tisztán látszik, hogy nincs messze a nullától és pár apró hibásan felvett adat is meg tudná változtatni az eredmény előjelét. Viszont szerintem nem annyival, hogy az jelentős profittal kecsegtetne, miközben ez a nem kicsit bonyolultabb rendszer több hibalehetőséget is rejt magában. Amin nincs, az nem romlik el...

Hálás lennék, ha tudnátok véleményezni ezt is.
Előre is köszönöm!
Üdv, .

Szia,

Én most kaptam egy új 1,6-os kézi váltós Aurist céges autónak. A 8,5 literes városi fogyasztása engem még úgy is nagyon zavar, hogy nem én fizetem a benzint... Én biztos, hogy inkább hibridet vettem volna. Már csak az automata váltó miatt is. Annak kényelme megfizethetetlen (előző autóm egy Prius volt, és még erősen él bennem az emléke...).