Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2092067 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

lacke1

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 238
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14340 Dátum: 2018.02.08 19:29:23 »
Én nem tudok semmiféle típushibáról a végletekig egyszerűsítve van, nagyon fontos az olaj legyen mindig 0w20, ezt muszály betartani. 90e-nél váltóolajcsere, gyertyacsere iridiumos....ennyi. Power módot ne használd sose, nem menj hosszú távon végig padló gázon, nem használ az inverternek, talán ez ami a 3. szériás Prius-nál gondot jelentett, mivel a másodikban nem lehetett megölni az invertert, de a 3. képes volt rá.
Pesten lopják, mint állat, bár inkább főleg a Prius-t, mivel sok a taxi, egy casco nem árt rá, negyedévente 14e, belefér, ha töröd könnyen jön a milliós kár...durrognak a légzsákok. Blue 16 hasznos bele, vagy speckó lopásbiztos tech, mivel a kulcsnélküliség miatt könnyű vinni, és a vezérlő doboz bent a van az utastérben, ha jól tudom.
Venni kocsit csak állapotfelméréssel, rétegmérő használata nélkül ne vegyél autót, rengeteget megpörgetnek még kint, érdemes fiatalabbat, 5 guriga körül, ha van rá keret.
Itthoni ennyiből nem nagyon jöhet ki szvsz, bár mostanában nem néztem árat, mobile-n 16e euro alatt nem nagyon láttam semmi értelmeset. Kintről hozott ha van megkímélt jól felszerelt olyan 50e km-ig azzal tutira nem költöd rá a nadrágodat. Pill. mindjárt nézem.
Auris HSD TS 2015.12

lacke1

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 238
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14341 Dátum: 2018.02.08 20:01:43 »
https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=256960654&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&fuels=HYBRID&isSearchRequest=true&makeModelVariant1.makeId=24100&makeModelVariant1.modelId=43&maxMileage=50000&minFirstRegistrationDate=2015-01-01&pageNumber=1&scopeId=C&searchId=bf708ab4-7388-4d0f-0d92-f069f850f114

Regadó 72e,
Útiköltség kb 100e Ft, piros 30 napos 150 euro, bár lehet ezt bele lehet alkudni a vételárba, ha az ember szerencsés, itthoni honosítás stb....már nem olyan nagy összeg. Igaz 5 fölött áll meg, de ezért a pénzért akár még jó is lehet. Az is igaz, nem írják, hogy unfallfrei, de jövő hét után arra megyek, ha nagyon kell nézni, akár rá is nézhetek.

Ja hát kb. itt kezdődik, amitől nem kell félni, digóknál mindig van 15-ös kerékkel puritánabb felszereltségű, de én azokban sose bíznék. Onnan csak trélerrel, drága bonyolult, feketét sose vennék, minden porszem azonnal meglátszik rajta, segbevágottat se, mert semmi csomagtere sincs, mint egy mai Opel Astra, vagy talán még kisebb a csomagtere.
Megnéztem a hahut is de csak sok km-vel van, talán az a fehér 5 körül, bár nem tudom ki árulja, ja és nincs hozzá rendszám..igaz alvázszám alapján beazonosítható.....hm...elég sötét ez a mai neppervilág kis hazánkban, csak aztán nehogy 2-ből összerakott vagy lopott autót vegyél, vagy adótartozós cég kocsiját vegyed, hogy sose bird a nevedre írni.
Sajnálom aki megsértődik, de ma keményen megy a svindli.
Gyanúsan mindig van 5 ajtós eladó családi okok miatt, mert rájönnek, hogy semmi se fér bele, ha legalább négyen ülnek benne.........
A TS 4,6 hosszú, mint anno a 2001-es Passat, tolatókamera ajánlott, ülésfűtés szintén, így télen nem zabálod a fűtéssel az akut, a webasto télen elgondolkodtató, az nagyot dobna visszafelé a fogyasztásban 5km-en....
Auris HSD TS 2015.12

sarzs

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 201

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14343 Dátum: 2018.02.09 06:55:42 »
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14344 Dátum: 2018.02.09 07:39:19 »
Még annyi, ha "tip-top" állapotban van a jármű, miért nem mutat több képet róla?
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14345 Dátum: 2018.02.09 09:15:29 »
5,6 liter az átlagfogyasztása...  :yes: :yes: :yes:  Én meg vagyok a dalai láma...
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14346 Dátum: 2018.02.09 10:29:21 »
6 hangszórós rádiót úgy hallgatták mint a szokol rádiót....basszus mély 0-án.....hát azon beröhögtem.....
A beállítást én elég egyszerűen csinálom, mind a basszus, mind a magas fullos értéken és kész.
Különbözőek vagyunk, ami természetes és jó . Aki 0 ra állitva használja az meg a Te beállításaidat kifogásolhatja.

kapott komplett alvázvédelmet....gyorsan mondtam is köszönöm majd még hívjuk.....utána megint röhögtem..... ember milyen alvázvédelem.......az e12 karosszériája galvanizált, ha nincs javítva, ez az életben nem rohad.......bitang, hogy némelyek milyen tudatlanok....
Az E12 valóban elég jól ellenáll a rozsdának, de ez a fajta védelem a sem  mindenható. Amennyiben a vékony fedő festéket mechanikai behatás éri, akkor a cinkréteg érintkezik a levegővel és egy idő után el fog fogyni. Kavicsos út még a németeknél is van. Az utólagos rozsdavédelem lehet indokolt.

Power módot ne használd sose, nem menj hosszú távon végig padló gázon, nem használ az inverternek, talán ez ami a 3. szériás Prius-nál gondot jelentett, mivel a másodikban nem lehetett megölni az invertert, de a 3. képes volt rá.
A PIII hibáját garanciális visszahívás keretében szoftverfrissítéssel orvosolták, Auris és CT nél már nem fordult elő.

, a webasto télen elgondolkodtató, az nagyot dobna visszafelé a fogyasztásban 5km-en....
Webasto? Az állófűtés inkább. 5 km re még a kabátot sem érdemes levenni.
Ellenőrzött hűtőtakarásnak, vagy motor előmelegítésnek (gyári = Calix, Defa) több értelme van. Olcsóbb és kevésbé bonyolult.

Nyáron az 5 km teljesen jó, azzal tudsz trükközni, hogy nem lemerített aksival állsz le, és akkor mikor elindulsz, benyomod az ev gombot, így nem indul meg a melegítési eljárás csupán akkor ha lemerül az aksi, illetve ha már 30 fölé gyorsulsz.
EV gombbal maximum akkor érdemes trükközni, ha be kell zárni a kapubejárót, vagy ha az ember nem akarja zavarni a lakókörnyezetét. Benzinből elektromos áramot, majd abból mozgatni az autót sokkal veszteségesebb mint benzinből mozgást. 5 km pedig maximum lejtőn megy el a sima HSD a benzinmotor beindulása nélkül, tehát mindenképpen lesz bemelegedési fázis.
« Utoljára szerkesztve: 2018.02.09 10:40:21 írta Agyarka »

sarzs

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 201
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14347 Dátum: 2018.02.09 11:03:54 »
Még annyi, ha "tip-top" állapotban van a jármű, miért nem mutat több képet róla?

Lehet idősebb, nem ért hozzá annyira :)

féknyereg? fogalmam sincs :)


micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14348 Dátum: 2018.02.09 12:17:33 »
Lehet idősebb, nem ért hozzá annyira :)

féknyereg? fogalmam sincs :)



Kb. majdnem ollan sűrűn kell cserélni mint a motorház tetőt.
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14349 Dátum: 2018.02.09 15:18:07 »
Van!

Féknyerget miért kell periodikusan cserélni?
Hajlamos megszorulni a dugattyú, gondolom arra értette. Vagy a fékbetétekre.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14350 Dátum: 2018.02.09 16:11:54 »
Hajlamos megszorulni a dugattyú, gondolom arra értette. Vagy a fékbetétekre.
:eek: :eek:
Hajlamos ám a lónak az átörökítésre feljődött páratlan szerve az, tudod?  :hug:
Amennyiben arra próbálsz uta(á)lni, amikor a dugattyúra kirakódó "olaj"kő miá a dugó nem távolodik el a betéten képzett rezgéscsillapító felülettől, akkó' az felületképzéssel (csiszolás, tükrösítés) könnyedén javítható. Ebben az esetben semmi nem indokolja a féknyereg cseréjét.
Konrad cartárs is felújított (javított) féknyerget árul(t).

Hogy monygyák taljánul, hogy ezt benézted!?  ::) :flowers:
« Utoljára szerkesztve: 2018.02.09 16:14:21 írta micila »
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

andras69

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1142
  • T22 Avensis 1.6 Vvt-i, BMW E46 320D
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14351 Dátum: 2018.02.09 17:05:48 »
Valóban elég "amatőr" ez a piros corolla hirdetés. :innocent:
Valószínűleg csak egy gyakorlatlan eladóról van szó... Nyilván nem ismeri  a fék alkatrészeket és ezt "sikerült" megjegyeznie a szerelő elmondásából... :whistling: BIZTOS nem cserélnek 2 évente féknyerget... :no:
A két semmitmondó kép sem arra utal, hogy "rejtegetni valója lenne" :no: Hiszen egy rossz állapotú autóról is lehet 8 JÓ képet feltenni, ami SEGÍTI az eladást!  :yes:
DE, ettől még az autó lehet JÓ!  :innocent:
Ebből még előnyt is lehet kovácsolni a potenciális vevőnek (aki a fentieket felismeri!) ... hiszen emiatt kevesebb lessz az érdeklődő. Aki mégis megnézi, jobb alku pozícióban lesz a kisebb konkurencia miatt!  :otlet:
Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14352 Dátum: 2018.02.14 08:18:01 »
az e12 karosszériája galvanizált, ha nincs javítva, ez az életben nem rohad.......bitang, hogy némelyek milyen tudatlanok....
Sajnos ez nem igaz, saját példányommal tudom cáfolni ezt az állítást, mely szerint nem rohad szét az E12-es Corolla. 2005.12-i gyártás, 120 ezer km, első tulaj, nem volt törve, nyáron csnáltattam rajta komplett alváz- és üregvédelmet, mert már nagyon kellett (szerelő elmondása alapján). Jó autók ezek, de sajnos a rozsdásodásra ezeknél is figyelni kell, és kezelni, ha megjelenik.
Corolla 1,4 VVT-i 2005

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14353 Dátum: 2018.02.14 09:28:41 »
Sajnos ez nem igaz, saját példányommal tudom cáfolni ezt az állítást, mely szerint nem rohad szét az E12-es Corolla. 2005.12-i gyártás, 120 ezer km, első tulaj, nem volt törve, nyáron csnáltattam rajta komplett alváz- és üregvédelmet, mert már nagyon kellett (szerelő elmondása alapján). Jó autók ezek, de sajnos a rozsdásodásra ezeknél is figyelni kell, és kezelni, ha megjelenik.
Hosszútávon mindig a természet győz: egy kis kavics megsérti a fényezést, használat közben a karosszériát is érik különböző terhelések, csavarodások, a víz, némi savas anyaggal megteszi a munka hátralévő részét.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

feco911

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14354 Dátum: 2018.03.20 09:01:39 »
Sziasztok,

Az alábbi auris hirdetéssel szemezek, mi a véleményetek róla?
Az autót ritkán használnám, évente max 10 ezer km menne bele, nem vagyok versenyző típus, így véleményem szerint elég lenne nekem ez az 1.4-es benzines motor. Lehet valami típushibáról tudni?

https://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/auris/toyota_auris_1.33_68ekm.panoramateto.teli-nyari-12681906