Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2092034 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Shatterhand

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14310 Dátum: 2018.01.04 08:56:58 »
A Corolla eladónak:

Ne kótyavetyéld el az autót, ha valóban megkímélt, 5w30-val használtad, nem eszi az olajat, és nem volt törve.
Az enyémet idén 13 évesen adtam el májusban 1150e Ft-ért.
Én is kaptam rokonságtól meg kollégáktól, hogy 850 meg 900, erre én mondtam, hogy .....
Kulcskérdés hogy szépen ki kell takarítani, családi háznál van a kocsi, ott kell lefotózni, lehetőleg napsütésben. Háztól kocsit így kell eladni, az enyémet is azért nem vitte el előlem senki mikor 7 évesen megvettem, mert kitartották az árát, és szarok voltak a fotók.....
Amúgy ha a vevő nem viszi el még 2 másik vásárló állt volna sorba érte.....
El kell hinni, a jó Corolla ritka, mint a fehér holló. A kereskedésekben pörgetett órájú szarokat lehet venni, nem is értem miért nem értik meg az emberek, hogy a jó Toyota-ért többet kell adni.....ha egy kocsi jó akkor azért többet lehet kérni.
Amúgy fölháborító, hogy a mocskos AAA autótól vagy 4 sms-t is kaptam, hogy vigyem be a Fóti telephelyre, majd jól beszámítják...höhöhö, arra sem méltattam, hogy felhívjam őket.
Gondolom sokan olvasták a Totalcar-on a póruljárt vásárlók esetét.....áron felül se adtam volna el a kocsimat nekik, nemhogy áron alul aljas kamu banda..

Azért itt is vannak kirívó esetek, vannak akik a 2004-es e12-t képesek 1400eFt-ért hirdetni....hiába szuper a kocsi, keveset fogyaszt, halk nem romlik el...azért ne túlozzunk.
Már nem mai szerszám, a váltó szinte mindben hagy némi kívánnivalót maga után, nem sokan tudják, hogy cserélni kell benne az olajat, tisztelet a kívételnek.
Szvsz 1,1 1,15-öt ha tényleg sérülésmentes és szép a kocsi simán ér.
Hirdesd, emeld ki ne add el kereskedőnek, jönni fog érte a vevő.
Az enyém se kellett először kiemelés nélkül senkinek se, kiemelve aztán hárman is jöttek volna érte....az egyik azt mondta, hogy egy hétig gondolkodott, hogy felhívjon-e ...ilyen az élet.
Köszönöm szépen a rèszletes tájèkoztatást lacke1.Igazad van tènykeg nagyon jò autò...Előtte volt egy Suzuki Lianám...Az is hasonlóan jò ès megbízható volt.Amikor beültem a Corollába szinte olyan volt , mintha ugyanazzal mennèk tovább.Igen márkaszervìzben volt szervizelése vègig 5 w 30 Toyota olajjal ès 100.000 nèl váltò olaj csere is volt.Szòval sakál jò autò tènyleg , de nagyon kène egy 5 ajtòs...Esetleg combi.Talán mèg a benzines Avensis is szòba jöhetne...De igen ki akar egy kisebbre cserèlni?

Tapatalkkal küldve az én X5 METAL eszközömről


Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14311 Dátum: 2018.01.05 22:09:34 »
A Corolla eladónak:

Ne kótyavetyéld el az autót, ha valóban megkímélt, 5w30-val használtad, nem eszi az olajat, és nem volt törve.
Az enyémet idén 13 évesen adtam el májusban 1150e Ft-ért.


Tied milyen volt? Faceliftes, 5ajtós, sedan, 1.4-1.6, sol-luna-terra, színe? Márkaszervizben vezetett volt a szervizkönyve végig?
Egyébként amikert leírtál, azokkal egyetértek. Én is gondolkodom, hogy eladom az enyémet tavasszal nyáron, és
én sem tudom hogy  mire számítsak, bár én is ezt az 1,15M-et tartom reálisnak az enyémre, esetleg 1.2M.

buehler

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14312 Dátum: 2018.01.10 16:28:06 »
Sziasztok!

Erősen szemezek egy E11-es Corollával (1.3-as, 1998, Luna felszereltség) és egy-két tippet szeretnék kérni, hogy a személyes átnézéskor mire figyeljek!
Azt hiszem egy totalcar-os cikkben olvastam, hogy érdemes a váltót jobban szemügyre venni, hogy mekkorát mozdul a váltókar.

Tudnátok még néhány hasznos infót mondani, akár esetleges rozsdásodási helyekről, futóműről, motorról? Első autó vásárlás előtt vagyok és -bár nem mondom, hogy teljesen zöldfülű vagyok, de- minden tipp-ötlet segít!
Illetve a Luna felszereltségbe vajon mi tartozik bele, mert sajnos sehol nem sikerült olyan adatot előtúrnom a neten, hogy az egyes felszereltségi szintek miből állnak...

Köszönöm!

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14313 Dátum: 2018.01.10 16:49:17 »
Sziasztok!

Erősen szemezek egy E11-es Corollával (1.3-as, 1998, Luna felszereltség) és egy-két tippet szeretnék kérni, hogy a személyes átnézéskor mire figyeljek!
Azt hiszem egy totalcar-os cikkben olvastam, hogy érdemes a váltót jobban szemügyre venni, hogy mekkorát mozdul a váltókar.

Tudnátok még néhány hasznos infót mondani, akár esetleges rozsdásodási helyekről, futóműről, motorról? Első autó vásárlás előtt vagyok és -bár nem mondom, hogy teljesen zöldfülű vagyok, de- minden tipp-ötlet segít!
Illetve a Luna felszereltségbe vajon mi tartozik bele, mert sajnos sehol nem sikerült olyan adatot előtúrnom a neten, hogy az egyes felszereltségi szintek miből állnak...

Köszönöm!
FL előttinek nincs különösebb típushibája, a fékdugattyú hajlamos megszorulni. Erősebb korrózió a hátsó kerékjárati ívnél lehet, vagy hátrébb a lökös-kasztni találkozásánál.
Váltó problémáról még nem hallottam, finom, kétujjas váltója van.
Korából adódó egyéb gondok jöhetnek elő, egy vezérléscsere 50-105e munkadíjjal, lengéscsillapító darabja 15, egy kuplungozás 50-70e Ft (+munkahengerek 30e, ajánlom!). Szélvédő 20e. Motor tömítések is szétmehetnek benne 30-80e munkadíjjal+vezérléscsere. Termosztátból érdemes belőle a gyárit venni (ha jól emlékszem 15e Ft), az után gyártottakban nem volt méretpontos a tömítés. Generátor felújítás 40e.
Csomagtér beázhat a lámpabúra felöl, az első fényszórók körüli tömítés is szeret leválni, azt szilikon vagy gumiámmal vissza lehet ragasztani.
Felszereltségről nem tudok írni, nekem terra+ABS+klímás volt. Harmoniban még nem állítható a kormányoszlop.
Ha nem nőttél 2m magasra és nem használod sokat hosszútávon autópályán akár még jó is lehet.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

lacke1

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 238
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14314 Dátum: 2018.01.10 20:31:49 »
Bordó volt, azt hiszem linea terra, kormányvezérelt cd rádió, első elektromos ablak, ködfény..a többi átlagos. Nem nem járt márkaszerízben, de mivel az előző tulaj autószerelő volt, és mindent megadott neki, továbbá én is mindent megadtam neki, ezért ez nem volt fő szempont. Továbbá nem hazudtam el, hogy 1 hónapos volt nálam mikor  kirúgta egy őz a jobb első lámpát, és picit megérintette a jobb sárvédőelemet. Emiatt az javítva volt, de mivel elmondtam, és hogy megmaradt a gyári elem...ebből nem csinált gondot a vevő. Kicsit amatőrnek tűntek, nem volt nála rétegmérő.
Amennyire lehetett kisubickoltam....úgy hogy fikázni nem tudta....mivel minden működött rajta, talán ha erősködök esetleg 50-70eFt-val többért elment volna, de nem cicóztam, mivel ugye a hibrid akkor már megvolt... ennyi, meg láttam, hogy gondos tulajhoz kerül, szerettem volna, ha normális ember veszi meg.
Sajna az előző autómat, egy Samara-t egy barom vette meg, pedig az kivitt Svájcba...ha megtehettem volna, el sem adom, de én úgy látom egy embernek két autó felesleges luxus....
Auris HSD TS 2015.12

buehler

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14315 Dátum: 2018.01.12 09:49:02 »
FL előttinek nincs különösebb típushibája, a fékdugattyú hajlamos megszorulni. Erősebb korrózió a hátsó kerékjárati ívnél lehet, vagy hátrébb a lökös-kasztni találkozásánál.
Váltó problémáról még nem hallottam, finom, kétujjas váltója van.
Korából adódó egyéb gondok jöhetnek elő, egy vezérléscsere 50-105e munkadíjjal, lengéscsillapító darabja 15, egy kuplungozás 50-70e Ft (+munkahengerek 30e, ajánlom!). Szélvédő 20e. Motor tömítések is szétmehetnek benne 30-80e munkadíjjal+vezérléscsere. Termosztátból érdemes belőle a gyárit venni (ha jól emlékszem 15e Ft), az után gyártottakban nem volt méretpontos a tömítés. Generátor felújítás 40e.
Csomagtér beázhat a lámpabúra felöl, az első fényszórók körüli tömítés is szeret leválni, azt szilikon vagy gumiámmal vissza lehet ragasztani.
Felszereltségről nem tudok írni, nekem terra+ABS+klímás volt. Harmoniban még nem állítható a kormányoszlop.
Ha nem nőttél 2m magasra és nem használod sokat hosszútávon autópályán akár még jó is lehet.

Köszönöm a választ! :clap:
Majd helyszínen meglátom a felszereltséget, mert valahogy úgy tűnik, hogy terra és terra között is van különbség (legalábbis a használtautós hirdetések alapján) és gondolom, nincs ez másként a lunák között sem.

Az jelent valamit ennél a szériánál, hogy a lökhárító "díszléce" és oldalsó díszléc milyen színű, vagy ez teljesen változó? Például, a kiszemelt példánynál fehér színhez szürke tartozik és elég keveset látok ilyet, mert vagy feketét vagy saját színűt látok.

Hedgehog

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 22
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14316 Dátum: 2018.02.01 08:23:35 »
Sziasztok!

Amiatt írok eme beszélgetésbe hogy le szeretném cserélni 2002es corollámat (E12) egy 2010-es Aurisra 2.0 D4D Executive-ra.
Meg szeretném kérdezni, hogy mik a tapasztalatok az Aurissal és annak motorával kapcsolatban? jó autó vagy érdemesebb kicsit többet rászánni és avensist venni?

Köszönöm a segítséget.

Üdvözlettel:

Péter
1,4 VVT-i; 6,5 l/100km

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14317 Dátum: 2018.02.01 22:11:03 »
A dízelben biztos vagy?
music     

lacke1

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 238
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14318 Dátum: 2018.02.02 21:34:13 »
Hm... ha lehet írnék ide néhány infót , remélem segítek vele egyes fórumtársaknak.

Már fél éve hajtom a hibrid vasat, ilyenkor szokott jönni egyeseknek, hogy nem tetszik, nem tudja megszokni...stb....hát én pont azt kaptam amire számítottam, már előtte is utáltam mikor a városban folyton váltogatni kellett...erre jött ez a nagyon kényelmes automata, amelyet, hogy ha nem kell nem bőgeti a motort, csak kényelmesen elmegyek vele, bár én bőgetést egyáltalán nem tapasztalok.
Fél év elteltével újra megvizslattam a mobile-n az árakat, és most láttam egy nagyon durvát.
Rákerestem a 2015-től az Auris ts-ra....minden féle motorral...lehet tippelni mennyi új hibridet találtam 16e euro-ig, azt hiszem 2-t....ellenben 11-től 16e-ig teli volt az oldal diesel-ekkel....durva ami még durvább mindben 100e km alatt, volt olyan ami 40ekm-vel.....és még egy amitől úgy látom szabadulnak a tulajdonosok, ....1,2 turbo na azt adják még keményen.....gondolom a kutya se veszi, vagy aki megvette, az gyorsan meg is bánta.....
Ami viszont nagyon nincs szinte 16e-ig a hibriden kívül az a szívó 1,6 benzin.....na az is volt kb. az 50-es listán vagy kettő.
Megjegyzem lesz itt baj nemkevés.... nem sokára.

Auris HSD TS 2015.12

lacke1

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 238
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14319 Dátum: 2018.02.02 21:46:31 »
Az elmúlt 1 hónapom azzal telt, hogy lázasan kerestem 1,6-os e12 ötajtós kivitelt a kollégámnak. Itthon, németeknél, tökk mindegy, csak legyen.....fontos szempont volt mindenképp könnycsepp lámpás digit klíma...lehetőleg kevés km, törésmentes....
Sajnos az ilyen példány a németeknél is pénzt ér, volt olyan amelyet Münchenben hirdettek, kb 9 körül tették fel az oldalra, én fél 11 kor hívtam, akkora már megbeszélték a tulajjal a vevők, hogy este 6-ra mennek érte....olyan is volt, amit a kollégám tétovázott...mondom induljunk, ő még gondolkodik....másnapra aztán hess...beszéltem egy mamával....60 éves még dolgozik...jónak tűnt a kocsija....de az messze volt...végül az is eladta....már úgy voltunk, hogy akkor válogatunk a kinti kínálat közül és inkább választunk egy drágábbat, mire beugrott a hahu-ra egy 2006-os acélkék sedan igaz 1,4 de első gazdás szervízkönyves...első tulaj, igazolt km 131e.....hirdetve háznál....potom 1370, mire felhívtuk már mi voltunk a harmadik érdeklődők, pedig előző nap este tette fel. Megláttam, hallottam mit mond a tulaj, mondom kollégámnak, asszony telefon...hozza a pézt munka 5-ig indulunk érte...nem kis menet volt Kecskemét-Csurgó-Kecskemét, éjjel 2 körül csuktam le a szemem.
Mondtam neki bemegyünk a házhoz, kinyitják a garázst, akkor már tudni fogjuk, hogy elvisszük-e....így is lett.
Délután ötre már tudtam az elmúlt 3 év műszaki km-állását, plussz tudtam a Toyota-s múltját....nem lőttünk mellé. ....vittem rétegmérőt, nem hazudtak, csak az egyik ajtó volt megkarcolva...de leködölték az egész oldalát, hogy ne üssön el a metál szín....jól sikerült, bár azt a mai napig nem értem, miért kell egy autót, amire vigyáznak és költenek rá gépi mosóba vinni, hogy szarrá karcolja a fényezést....
« Utoljára szerkesztve: 2018.02.02 22:10:21 írta lacke1 »
Auris HSD TS 2015.12

lacke1

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 238
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14320 Dátum: 2018.02.02 22:07:29 »
Szóval most fénylik, mint Salamon micsodája....a héten kapott belső nagytakarítást, irtó gané állapotban volt a belseje, foltok mindenütt, de egy kopásnyom sincs a kárpiton.....hiába ez a ráncfelvarrott e12 atom masszívra sikeredett.
Azt se értem, ha valaki újonnan vesz ilyen autót, könyörgöm az miért Firestone Winterhawk gumit vesz rá.....
Bridgestone nyárit is csak azért vettek rá,mert az volt a gyári...de azt se tudták mi a téma...6 hangszórós rádiót úgy hallgatták mint a szokol rádiót....basszus mély 0-án.....hát azon beröhögtem.....fogyasztásmérőt nézem 8,5.... hú mondom mi ez beszart vagy mi...na akkor nulla...a próbakör végére 5 fokban 6 volt az érték, oké így már minden rendben van.
Megkérdeztem milyen olajat használtak hozzá, hát bizony nem tudták.... leehet csak én vagyok ennyire elvetemült....
Amúgy a mai piacot nézve kiglancolva, kipolírozva, alufelnikkel együtt mehetne ki 1650-ért, háztól fotózva 1550-ért már vinnék is.
Olcsón vettük, de csak azért mert messze volt mindentől...senki nem mozdult rá....internetről kinyomtatott adásvételivel akarták eladni, mondom azt már nem, nyomtatványboltost töltünk és kész.
Megjegyzésben le akartak mondatni bennünket a szavatossági jogunkról... mondjuk azt nem is értettem minek írták bele... mindegy az adásvételibe nem került bele, mondtam az nem lesz benne....ennyi....
Pénz a kézbe már hoztuk is el, azt azért látom szar olajjal azért többet fogyaszt az e12, ja és szar téli gumin....
Bárki bármit mond, ez az e12 piszok jól bírja magát, nem zörög, nem kopik, nem úgy mint az első Auris, vagy az e15 Corolla, ja és a módosított váltó már nem akad hátramenetben....meg ugye az olajat se eszi, bár mivel most már 5w30-at fog kapni vagy 8 évig nem is fogja enni.
Két dolgot azért megjegyeznék, némely kereskedő még most is úgy árulja az e12-t, hogy 100e nagyszervíz vezérléscsere elvégezve......röhögök milyen nagyszervíz, milyen vezérléscsere ember......hiszen ez láncos, ha nincs hanga ehhez hozzá ne nyúljá, mert a kezedre vágok barom.....
Volt egy Sopron mellett az úgy árulta a magánszemély, hogy kilakatolták a küszöböt...meg kapott komplett alvázvédelmet....gyorsan mondtam is köszönöm majd még hívjuk.....utána megint röhögtem..... ember milyen alvázvédelem.......az e12 karosszériája galvanizált, ha nincs javítva, ez az életben nem rohad.......bitang, hogy némelyek milyen tudatlanok....
Másik kollégám is keres kocsit VW-t már nem néz, mert 2008-tól csak turbós van, olyan nem kell neki, Auris-t nézett, de mondtam neki 5 sebességgel sokat fog enni, meg zörögnek benne a dolgok, úgy hogy ő is e12 fele mozgolódik...no nem baj majd annak is segítek....
Mikor az én e12-met vettem mindenki azt mondta hú de drága, most már azt mondják hm.. de szép ez a kék....meg jól jár vele, hiszen én se költöttem rá semmit se....már tudják....miközben mások a gatyájukat költik a kocsikra. Kollégám is egy Renault Scenicről váltott, mondanom sem kell meg vannak döbbenve, hogy ez milyen autó, még az asszony is pedig ő nem ért a kocsikhoz...
Auris HSD TS 2015.12

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14321 Dátum: 2018.02.03 12:40:34 »
6 hangszórós rádiót úgy hallgatták mint a szokol rádiót....basszus mély 0-án.....hát azon beröhögtem.....
Tudom, hogy itt egy kicsit OFF, de milyen értékek lennének a szokvànyos/jo beàllitàsai a hangszoroknak?
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9381
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14322 Dátum: 2018.02.03 13:43:51 »
Tudom, hogy itt egy kicsit OFF, de milyen értékek lennének a szokvànyos/jo beàllitàsai a hangszoroknak?
Ez erősen zenei műfaj, hangforrás minőség függő, nincs általános recept.

Tapatalkkal küldve az én SM-G935F eszközömről


KZoli

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 349
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14323 Dátum: 2018.02.04 11:19:25 »
Gondolkodom a hybrid Auris lecserélésén egy màsik Toyota hybrid személyében. Igazából semmi ésszerű oka csak mindig elcsábulok.... Az autóra rengetegett költöttem, nem azért mert rossz volt hanem mert sok sok pluszt kapott. Mint pl. állófűtés, ablakok üvegek körbefóliázva (LLumar), lopásvédelem, karosszériafólia, nyestriasztó stb... Nem fullos felszeretségű de még egy ilyen megjelenésű Auris nincs, igényesen lett megcsinálva, nem giccses. Én vagyok a 2. tulaj. Ha vkit érdekel privátban lehet. 2013-as, nem kombi. Először itt hirdetem meg, szeretném ha jó kezekbe kerülne.

feconike

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 109
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14324 Dátum: 2018.02.04 13:13:18 »
Sziasztok.

Segítséget szeretnék kérni autó vásárlásához.
Amit nèztem, nem Corolla, hanem Corolla Verso.
2006-os,1.6-os Luna felszereltségű.
Amit eddig tudok, Németországból behozott, jelenleg 184000 km-es.
Mindenképpen  át lesz nézve Toyota szervízben, de előtte mire figyeljek laikusként?
A szervízben utàna tudnak nézni a kintről behozott autóknak?