Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2091749 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

kuf

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 239
    • http://www.igeny.hu/corolla
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14235 Dátum: 2017.05.25 07:45:07 »
Egyébként ha valaki megmondaná,h ezek az árak (3.8-3.9m) milyen feltételek esetén érvényesek.. pár napja láttam ezt a hírdetést, majd eltünt, ma megint felbukkant, végre lementettem..de az itt kattintható csatolt árlisták mind magasabb árakról indulnak.

http://igeny.hu/toyota/Screenshot_2017-05-25-06-45-50-584_com.facebook.katana.png
http://igeny.hu/toyota/Screenshot_2017-05-25-06-47-09-847_com.facebook.katana.png
http://igeny.hu/toyota/Screenshot_2017-05-25-06-47-38-044_com.facebook.katana.png

Michele

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 256
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14236 Dátum: 2017.05.25 08:10:49 »
Az Auris 1.33-as 1150kg, a yaris 1.33-as 1050kg. Utobbival mentem relativ sokat, ahogy irtam, nekem boven eleg lesz, az E12 corollam is 1.4 benzines volt.

Nem kedvességet vártam a szalonoktól,hanem komolyabb hozzáállást. Lehet,hogy egy 4m ft-os vevő nem pálya, de az,h 2 helyről vissza sem hívtak, az egyik szalontól pedig kértem,h küldjenek emailban árajánlatot, erre "küldje el sms-ben az emailcímét", mikor le akartam diktálni, közbe épp ebédelt a szaki. Természetesen ezek csak előzetes tapogatózások, a következő lépés személyesen lesz, szalonokban. Nekem egy alap 1.33-as, start, klímával megfelelne, az alap kék színnel.
Jól nézzél körül,ne feltétlenül a legolcsobb alap legyen a cél.
Én úgy vettem egy be ragadt szalon autó Auris Hybrid et, 8 millió feletti új ára helyet 6,7 - ért.
Alkudni kell.  ;)

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14237 Dátum: 2017.05.25 08:14:23 »
Az Auris 1.33-as 1150kg, a yaris 1.33-as 1050kg. Utobbival mentem relativ sokat, ahogy irtam, nekem boven eleg lesz, az E12 corollam is 1.4 benzines volt.

Nem kedvességet vártam a szalonoktól,hanem komolyabb hozzáállást. Lehet,hogy egy 4m ft-os vevő nem pálya, de az,h 2 helyről vissza sem hívtak, az egyik szalontól pedig kértem,h küldjenek emailban árajánlatot, erre "küldje el sms-ben az emailcímét", mikor le akartam diktálni, közbe épp ebédelt a szaki. Természetesen ezek csak előzetes tapogatózások, a következő lépés személyesen lesz, szalonokban. Nekem egy alap 1.33-as, start, klímával megfelelne, az alap kék színnel.
Azért szerintem alap, ha akarsz venni egy új autót, be kell menni egy szalonba.
Ott egyből kiderül rólad mennyire vagy komoly vevő és róluk, hogy mennyire versznek komolyan és hogy mennyit engednek, mit lehet belealkudni. Ha csak telón /e-mailben éreklődsz nyilván nem vettek komolyan (egyébként mit vársz úgy max. a mindenütt elérhető árlistát írhatják be)
Start klímával nem létezik! Azt fogják válaszd a 700eFt-al drágábbat abban van klíma :D
Szerinted utólag beszerelnék? :hmmmm: És persze mennyiért?

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14238 Dátum: 2017.05.25 08:17:19 »
Jól nézzél körül,ne feltétlenül a legolcsobb alap legyen a cél.
Én úgy vettem egy be ragadt szalon autó Auris Hybrid et, 8 millió feletti új ára helyet 6,7 - ért.
Alkudni kell.  ;)
Az 0 km-es volt, vagy bemutató szalonautó...?

Michele

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 256
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14239 Dátum: 2017.05.25 08:22:02 »
Az 0 km-es volt, vagy bemutató szalonautó...?
0 km szalon autó  ::)
Igaz egy évet állt a szalonba.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14240 Dátum: 2017.05.25 08:28:12 »
Azért szerintem alap, ha akarsz venni egy új autót, be kell menni egy szalonba.
Ott egyből kiderül rólad mennyire vagy komoly vevő és róluk, hogy mennyire versznek komolyan és hogy mennyit engednek, mit lehet belealkudni. Ha csak telón /e-mailben éreklődsz nyilván nem vettek komolyan (egyébként mit vársz úgy max. a mindenütt elérhető árlistát írhatják be)
Ez persze igaz egyfelől, de másrészt a te szemszögedből nézve nem feltétlenül. Írásban (email) kérsz árajánlatot egy konkrét felszereltségű új autóra, és ahol a legkedvezőbbet adják, oda elmész személyesen is, és ott esetleg meg is veszed. Mert lehet, hogy egy tőled 300 km-re lévő szalonban annyira kedvező ajánlatot adnak, hogy megéri kifizetni a másfél útiköltséget (egy oda-vissza, amikor megrendeled, és fél, amikor átveszed, mert akkor vissza már az újjal jössz).
Lehet, hogy már írtam valahol, egy ismerősöm anno Astráját fiatalította, megkérdezte a Gombosnál, hogy mennyiért veszi be a régit, mondott 500ezret. Ő 800-ra tartotta, ezért körbetelefonálta az összes Opel kereskedést, ahol a legtöbbet (650) ajánlották érte, oda elment, és közölte, hogy ő most vesz egy új Astrát (bőven nem a legalapabb felszereléssel), ha ezt 800-ért beszámítják. Beszámították.
Tudom, erre azt mondjátok, hogy cserébe nem engedtek annyit az új árából, de ez nem így volt, mert arról előzetesen már tájékozódott, igaz, írásban, és nem voltak akkora különbségek, mint amekkorát kicsikart a beszámítandó árában.
Az ember azt nem érti, hogy most, amikor a piac ennyire kicsi, miért nem kapnak két kézzel a potenciális vevők után. Az oké, hogyha betéved egy 16 éves pattanásos kamasz, nem ugranak körbenyalni, de amúgy akiről már feltételezhető a vásárlási szándék, azzal úgy kéne bánni.
music     

kuf

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 239
    • http://www.igeny.hu/corolla
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14241 Dátum: 2017.05.25 09:07:46 »
music:

nagyjából pont erre gondoltam énis :) nem azt várom,h egy telefon+email után adjanak 1 milla kedvezményt, de ha már érdeklődöm, elmondom nagyjából mit szeretnék, mi a keret, mi a plafon, részletesen adják meg,hogy milyen autók vannak jelenleg raktáron, ill gyártásban, ha teljesen új gyártás, mikorra lenne ténylegesen átvehető. Az említett Opel Gombosnál az értékesítő srác még azt is megnézte nekem, nincs e a munkahelyemmel kapcsolatos kedvezmény náluk, mert egyébként a céges flottánkban van sok Opel is. (sajnos nem volt).  Pontosan azért telefonálgatok énis, mert azt tippeltem,h talán a vidéki szalonokban lehet beragadt készlet, esetleg my16 akciós, 2 vidéki szalonból hét eleje óta "igérnek" visszajelzést.

A toyota.hu-n és a szalonok oldalán található árlisták félrevezetőek, hol a my16, hol a my17-et linkelik, hol egy megnevezés nélküli auris.pdf-et.  A reggel bevágott hírdetést teljesen véletlen szúrtam ki, említeni sehol nem említették, közben rájöttem,h ez valsz a Start modell - 500e ft = 3.8m lesz, klíma nélkül.  Egyébként a klíma is trükkös az árlistákban, ugyanis manuális klíma nincs is feltüntetve Aurisnál, csak az Automatikus légkondícionáló nincs X-elve a Start modell-ben. Nehéz ezt "félreérteni" .

Amikor az E12-t vettem, még az is működött,hogy a szalonok körbetelefonálták egymást, hol van raktáron olyan verda,amit én szeretnék és így jutottam el a kerepesi útra..:) Ilyet már el kell felejteni.  Az ügyben sem lettem okosabb, ha most rendelnék meg egy autót és kerülne gyártásba, az kb mikor vehető át. Pl a Sakuránál augusztus közepe / végét mondtak, és talán a Toyota Baloghnál június közepét. Ugyanaz az autó,felszereltség és elvileg ugyanazt a gyári rendszert nézték. Nekem nagyon nem mind1, hogy mikor tudnám átvenni az autót, a jelenlegi toyotát már vinnék ;) és sajnos szintén a családban volt nemrég egy nagyon negatív tapasztalat, egy "alap" yarisra nagyjából fél évet kellett várni. Azért ezt ne..

Nézelődök és érdeklődök tovább, köszönöm az eddig infókat :)
« Utoljára szerkesztve: 2017.05.25 09:10:36 írta kuf »

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14242 Dátum: 2017.05.25 09:44:15 »
A linkekt képből nekem nem derült ki, hogy ki hirdeti.
A Toyota szalonok Magyarországon alig pár % árréssel dokgoznak. Az reális igény, hogy bekerülési áron adják tovább az autót, főleg úgy, hogy vmiből a költségeiket ki kell gazdálkodni.
Minden további árengedményt csak úgy tudnak adni, ha a TCE is akcióz ( kampány, beragadt készlet ... ).
A várakozási idő attól függ, hogy a vásárolni kívánt autó éppen milyen státuszban van. A jobban fogyó összeállításból eleve többet gyártanak/ szállítanak, így könnyebb kifogni szállítás alatt és nem lefoglalt db- ot ami már közel jár, és hamarabb érkezik.
Aki ritka összeállítást választ, az belefuthat abba, hogy külön neki gyártják.
Akkor még nem beszéltünk a különböző fennakadásokról, esetleges kvótákról, reimport hatásairól.
Emlékszem nem olyan régen az ufó Civicre közel egy évet kellett várni, de a fapados P3 ra is 7-8 hónapot mondtak pár éve. A RAV4 HSD nél is hosszú várakozás idő volt ( van? ).

Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14243 Dátum: 2017.05.25 09:51:10 »
Azért nem egyforma a szalonok hozzáállása :no: Egész más volt  Budakeszin , nem csak kevesek, nyitottak de komoly kevezményt is ajánlottak míg a töbiek ló*-t
Ez a Corim volt az első A/C-s és ebben a felmelegedett világban (25 éve Görögországban jobban elvoltam a Swiftel klima nélkül mint most itt) én is azt mondom, hogy kell! Pénzügyileg viszont nincs igazad: a 700eFt felárat ha levonod eladáskor a klima nélküli kocsidból, majdnem ingyen túladhatsz rajta (mondjuk 12 éves korában ér 1,2millió-0,7 millió, eladod 0,5 millióért a hülyének is megéri [rohog]
Miért nem jó az 1,33-as? Legalább bevált, kiforrott... Talán sokkal gyengébb mint az 1,4-es diesel? :hmmmm: Nem a leírt 90-99n Le-re gondolok - bár a nyomaték meg a dieselnél a több.
Az 1,6-os valóban jobb? Vagy csak erősebb? Az a 1-2 másodperc jobb gyorsulás nem éri meg(pláne ha annyival többe kerül) ha jóval többet fogyszt, netán lesznek olyan hibái amik a kicsinél már nincs?

Kicsit sántít a matek.  :tt2:
Hogy akarod az új autónál lévö klíma felárat eladásnál (mondjuk 5-6 év múlva) egy az egyben levonni?
Szerinted annak nincs amortizációja, csak az autónak?
Külön is müködik? Vagy az ablakemelöt is hasonlóan számítanád?  :D  :szemez:

Az 1.33-t én nem ajánlom, menj vele egy kört (ne csak városban!) és ha Neked elég akkor hajrá, de nem fog kevesebbet enni az 1.6-nál, cserébe erölködik.
12,6 alatt van százon (az 1.4 E12 12 alatt!), 175 a vége, szerintem elég gyenge, de ahogy érzed.
Megkockáztatom, hogy érzésre gyengébb az 1.4 VVTi-nél, mert tele van folytásokkal, hogy megfeleljen az Euro 6-nak.  :whistling:

Start csomagba nem fognak jó áron adni klímát, mert érdekük, hogy a magasabb felszereltséget vedd meg.
A Toyota alapból nem híres az individuálisan összekonfigurálható autókról, csomagokban gondolkodnak, éppen azért, hogy megkönnyítsék az importot.  :yes:

Az 1.33-al is sport verzió nem? Akkor nem lehet gond. Amúgy is a nyomatékot fordulattal lehet pótolni. Városban biztos tűrhetően viszi - némi gépészkedéssel- városon kívül is gondolom tudja a megengedettet.
Még mindig a 90 lovas 1.4d :) ? Ezek a japók sokáig életben tartanak egy 20 éves konstrukciót... Jól beletaláltak elsőre, a németek félévente változtatnak, sikerül is kiadni egy csomó beteges motort, győzze az ember kitalálni melyik ecotekest lehet megvenni, motorkód-évjárat-alvázszám alapján... Az 1.6dtől félnék egyedül, azt szerintem veszik valahonnan.


Az elsö mondatodat nem értem, ha Sport a csomag neve, kapsz ajándékba még 20 pacit, vagy mi?  :szemez:
Persze, a nyomatékot fordulattal kell pótolni, de a 128 NM (E12 1.4 130 NM) szerintem eléggé harmatosnak tünik.

Az 1.4 D4D kb. 13 éves konstrukció, a LEGJOBB TOYOTA dízel!
Az 1.6 és a 2.0 dízel motorok a BMW-töl jönnek, nem rosszabbak az átlagnál, de nem is jobbak, a Toyota nem akar már dízelt fejleszteni, mert nem az a jövö (szerintem teljesen igazuk van).
Ezért megveszik a kész konstrukciókat a Bömbitöl, cserébe adnak nekik hybrid szabadalmakat.  :)

Itt egy régebbi cikk: http://www.carstyling.hu/magazin/aktualis-hirek/mar-biztos-toyota-bmw-egyuttmukodes-8714



Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.

Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14244 Dátum: 2017.05.25 10:09:33 »



Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14245 Dátum: 2017.05.25 10:17:48 »
Ja igen, azt nem írtam, hogy 1,33-as Yaris tulajként nem ajánlom az ugyanilyen motorú Aurist. Alacsony fordulaton még 1 személlyel is döglött, kb. 1800-2000-es fordulaton kezd el normálisan - nem, nem brutálisan, csak annyira, mint egy normális másik autó - húzni. Keveset fogyaszt cserébe, az igaz.
Na most ez a Yarisra igaz, az Auris legalább még plusz egy mázsa...
music     

kuf

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 239
    • http://www.igeny.hu/corolla
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14246 Dátum: 2017.05.25 13:16:41 »
Ja igen, azt nem írtam, hogy 1,33-as Yaris tulajként nem ajánlom az ugyanilyen motorú Aurist. Alacsony fordulaton még 1 személlyel is döglött, kb. 1800-2000-es fordulaton kezd el normálisan - nem, nem brutálisan, csak annyira, mint egy normális másik autó - húzni. Keveset fogyaszt cserébe, az igaz.
Na most ez a Yarisra igaz, az Auris legalább még plusz egy mázsa...

Szia!

Doksi szerint 50kg van az 1.33-as Auris és a Yaris között, igaz, papir szerint. Anno az 1.4 75 lovas vw polommal is boven elvoltam, en biztos vagyok benne,h nekem elég lenne az 1.33 aurisba is, akár még kombiba is. (Voltam nyaralni is 1.2 turbo 100 vagy talan 105 lovas skoda octaviaval, igen..vicc.. kispolski filing,de levitt, hazahozott..ennyi:)

Faterom 1.33-as yarisával relativ sokat megyek, ill használok egy 1.3-as, egyel előző Yarist, na ahhoz képest az 1.33 sport..:)

Matthew90: koszi,nezem a linkeket!

Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14247 Dátum: 2017.05.25 13:51:31 »
Szia!

Doksi szerint 50kg van az 1.33-as Auris és a Yaris között, igaz, papir szerint. Anno az 1.4 75 lovas vw polommal is boven elvoltam, en biztos vagyok benne,h nekem elég lenne az 1.33 aurisba is, akár még kombiba is. (Voltam nyaralni is 1.2 turbo 100 vagy talan 105 lovas skoda octaviaval, igen..vicc.. kispolski filing,de levitt, hazahozott..ennyi:)

Faterom 1.33-as yarisával relativ sokat megyek, ill használok egy 1.3-as, egyel előző Yarist, na ahhoz képest az 1.33 sport..:)

Matthew90: koszi,nezem a linkeket!

Azt csinálsz amit szeretnél, mi csak igyekszünk segíteni!  :flowers:

Az 1.2 TSI amúgy fényévekkel jobban megy az 1.33 szívóbenyásnál, csak mondom.  :yes:  ;)



Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.

kuf

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 239
    • http://www.igeny.hu/corolla
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14248 Dátum: 2017.05.25 14:25:38 »
OFF:

egy kölcsön skoda volt, arra emlékszem,h 100 ló körül... és 1.2es, e valami embertelenül nem ment. semmilyen fordulaton SE :)

Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14249 Dátum: 2017.05.25 14:29:42 »
OFF:

egy kölcsön skoda volt, arra emlékszem,h 100 ló körül... és 1.2es, e valami embertelenül nem ment. semmilyen fordulaton SE :)

Akkor az létezik, hogy szívó volt?  :szemez:

Csak mert az 1.2 TSI (ha újabb Skoda volt) bizony megy rendesen (más kérdés, hogy 100 ezer körül szerintem jobban jársz, ha eladod):






Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.