Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2141115 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #13335 Dátum: 2015.03.25 22:11:24 »
Nem vezettél még tempomatos autót? Próbáld ki, ha egyszer lesz lehetőséged rá. Alattam a dízel OFF HAstra 1,7 100LE-s változat 2-3 decivel többet evett tempomattal. Tesóm alatt az OFF Sharan is többet eszik tempomattal és az T25 Avensisek pulzáló tempomatja is többet fogyaszt, mint gázpedál kezeléssel.  ;)

Hidd el, nem hiába írtam, hogy kényelmi funkció a tempomat.  :whistling:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #13336 Dátum: 2015.03.25 22:34:12 »
De miért fogyaszt többet tempomattal? Csak a pillanatnyi fogyasztàst nézitek? Vagy hogyan méritek ezt le, mert ugye nem lehet mindenhol tempomattal menni... Mi a magyaràzat erre, mert szerintem nem csak az, hogy ez egy kényelmi opcio... Vajon nem azért mert egyenletes a haladàs, a làbbal történö gàzadàshoz képest?
Szerintem az elektronika jobban adagol, mint a làb...
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #13337 Dátum: 2015.03.25 22:46:19 »
Hàt azért nem hiszem, hogy csak erröl lenne szo... az egyenes uton történö tempomatos konstans haladàsnàl biztos kevesebbet fogyaszt, mintha làbbal tartanàd azt a bizonyos tempot, mert orak hosszat példàul autopàlyàn nem lehetne azt ugyanùgy tartani: hol lassabban, hol gyorsabban mész, igy a fogyasztàs is ingadozik, és néha kevesebbet, néha többet mutat mint a tempomatos konstans, tehàt szerintem az a referencia...
Ez csak sík úton igaz. Ha már van fel-le, akkor a konstans gázpedál állás az olcsóbb (sík úton ezt a tempomat is tudja).
140e km óta tempomatozok. És Bepinek van igaza, inkább kényelmi funkció, mint spórolás. Vagy inkább úgy fogalmaznék, tempomattal lehet a leggyorsabban haladni a legkisebb plusz költséggel. Tempomattal közlekedve veszi észre az ember, hogy mennyire nem egyenletes sebességgel közlekednek mások az utakon
Már nagyon nem lennék meg nélküle  :yes:  Sokszor csak kézi gázként használom  :D

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #13338 Dátum: 2015.03.25 23:04:35 »
Vagy inkább úgy fogalmaznék, tempomattal lehet a leggyorsabban haladni a legkisebb plusz költséggel. Tempomattal közlekedve veszi észre az ember, hogy mennyire nem egyenletes sebességgel közlekednek mások az utakon
Már nagyon nem lennék meg nélküle  :yes:  Sokszor csak kézi gázként használom  :D
Ezzel teljes mértékben egyet értek, és köszönöm, hogy ilyen tisztàn és érthetöen megfogalmaztad, mert ezt akartam én is mondani.
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

clouse

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 20
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #13339 Dátum: 2015.03.30 13:58:58 »
Üdv!

Corollát szeretnék venni, hosszas nézelődés után ez a két hirdetést szeretném alaposabban szemügyre venni és ebben kérném a segítségeteket.

https://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla/toyota_corolla_1.6_g6_vvti-8827386

https://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla/toyota_corolla_1.6_linea_terra-8777020

Az így látottak alapján milyen észrevételeitek vannak?

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #13340 Dátum: 2015.03.30 14:52:07 »
nem túl praktikus a 3ajtó;(((
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

clouse

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 20
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #13341 Dátum: 2015.03.30 15:06:45 »
nem túl praktikus a 3ajtó;(((
1. autónak, 23 évesen, max a csajommal utazva sztem bőven elég

TCr

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 851
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #13342 Dátum: 2015.03.30 15:14:27 »
1. autónak, 23 évesen, max a csajommal utazva sztem bőven elég

Így van, semmi "hátrányom" nem származott abból, hogy a Civic-em 3 ajtós volt.

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #13343 Dátum: 2015.03.30 15:42:20 »
Üdv!

Corollát szeretnék venni, hosszas nézelődés után ez a két hirdetést szeretném alaposabban szemügyre venni és ebben kérném a segítségeteket.

https://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla/toyota_corolla_1.6_g6_vvti-8827386

https://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla/toyota_corolla_1.6_linea_terra-8777020

Az így látottak alapján milyen észrevételeitek vannak?
A két autó gazdája megegyezik abban hogy egyik sem volt képes normális fényképeket készíteni. :( Így sok minden nem látszik.
Az első ténylegesen G6-os, nem csak bekattintották.
A második már-már túl tiszta, bővelkedik szilikonban is.
Mivel mindkettő a vvti gyártás kritikus éveiből való így az olajfogyasztásra hajlamosak, erre mindenképpen oda kell figyelni.


bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #13344 Dátum: 2015.03.30 15:45:15 »
Ja, de szerintem az első jól le van hajtva. Nem jó kiállású autó, sztem a futóműve szért lehet esve. Az eleje sérült. Meg sem biztos, hogy nézném.
A második legalább szépnek tűnik a szar képek alapján, ettől függetlenül, lehet, hogy az is felejtős.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

clouse

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 20
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #13345 Dátum: 2015.03.30 15:45:32 »
"A második már-már túl tiszta, bővelkedik szilikonban is."

Ez további aggodalomra adhat okot? Amúgy írtam a hirdetőnek hogy küldjön további képeket. Viszont a címében linea terrát ír, a leírásban pedig hogy a "leggazdagabban felszerelt" változat. Tudtommal a G6 az és nem a terra.


bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #13347 Dátum: 2015.03.30 16:02:24 »
"A második már-már túl tiszta, bővelkedik szilikonban is."

Ez további aggodalomra adhat okot? Amúgy írtam a hirdetőnek hogy küldjön további képeket. Viszont a címében linea terrát ír, a leírásban pedig hogy a "leggazdagabban felszerelt" változat. Tudtommal a G6 az és nem a terra.
Ezt könnyen megismered a műszerfaláról és a sebváltójáról, valamint, a kárpitszínéről. Ha piros a műszerfal világítása, 6 sebességes a váltója, illetve, piros cérnával varrott az üléskárpit, akkor G6 lehet, ha nem, akkor Terra.

A lemosott, kitakarított autó önmagában nem baj, sőt, ha nem csak az eladáshoz glancolták ki, hanem látod, hogy részleteiben is (kormány, váltó, pedálok és úgy általánosan az egésze autó) rendben van, akkor valszeg jó gazdája volt. Mérni kell egy emissziót neki, és vizsgálni a CO-HC értékeket. Ha határérték felettiek, akkor eszi az olajat, alku téma. Esetleges javítása kb 150.000Ft.
Ezekre a vvt-i motorokra jellemző volt az olajfogyasztás, még a kímélő használat mellett is előfordulhatott.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #13348 Dátum: 2015.03.30 16:03:56 »
Ezt könnyen megismered a műszerfaláról és a sebváltójáról, valamint, a kárpitszínéről. Ha piros a műszerfal világítása, 6 sebességes a váltója, illetve, piros cérnával varrott az üléskárpit, akkor G6 lehet, ha nem, akkor Terra.

A lemosott, kitakarított autó önmagában nem baj, sőt, ha nem csak az eladáshoz glancolták ki, hanem látod, hogy részleteiben is (kormány, váltó, pedálok és úgy általánosan az egésze autó) rendben van, akkor valszeg jó gazdája volt. Mérni kell egy emissziót neki, és vizsgálni a CO-HC értékeket. Ha határérték felettiek, akkor eszi az olajat, alku téma. Esetleges javítása kb 150.000Ft.
Ezekre a vvt-i motorokra jellemző volt az olajfogyasztás, még a kímélő használat mellett is előfordulhatott.
Ez egy terra. Szépnek tűnik, érdemes lehet megnézni élőben is.  :yes:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #13349 Dátum: 2015.03.30 17:12:16 »
Ja, de szerintem az első jól le van hajtva. Nem jó kiállású autó, sztem a futóműve szért lehet esve. Az eleje sérült. Meg sem biztos, hogy nézném.
A második legalább szépnek tűnik a szar képek alapján, ettől függetlenül, lehet, hogy az is felejtős.
Az első az valóban igen magasan igénytelen egy hirdetés..  :surrender: a képeken alig látszik az autó, de tényleg olyan furán áll, mintha
macerálták volna a futóművét, arról nem is beszélve, hogy a tulaj arra büszke, hogy még garis a cca 12-14ezer ft-os akksi..  :lol:
én azt nem is szívesen nézném meg.
A patika tiszta képeket felrakó legalább igényes, foglalkozik a kocsival, feltéve ha nem kereskedő.