Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2142484 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #13320 Dátum: 2015.03.25 08:01:17 »
ohh köszi az infókat :)  :clap:
mindenképpen megnézem, szalonos ember mesélt az előtörténetéről is, az is jól hangzott, felárért adnák az említett alufelnit, nem tudom belefér-e a  keretembe, talán az lesz az alku.
szerintem ezt ők is így gondolják.. furának tartanám, ha egy toyota kereskedés foglalkozni akarna 4db használt felnivel-gumival....
ha nem engednek az árból, és nem adják ajándékba a felniket, ne vedd meg az autót szvsz,.

TCr

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 851
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #13321 Dátum: 2015.03.25 08:27:32 »
Ez az autó nem Terra, hanem egy limitált "sport" felszereltségű. (bőr kormány, kormánytávirányítós rádió, kék üléshuzat betét, egyedi-fekete középkonzol, küszöb spolier, egyedi dísztárcsa, hátsó lökhárító toldat és most hagyjuk azt, hogy ezt bármelyik júzer rászerelhette az alapváltozatra ...) És ebben elől lenni kellene ködlámpának is. Ebből a felszereltségből 2004. év végén és 2005 nyaráig lehetett hozzájutni JT -s alvázszámmal.
Valami furcsaság folytán került be az országba ebből a pezsgő-ezüst szerű színből, ezzel a felszereltséggel Japánból néhány 3 ajtós és jellemzőbb 5 ajtós.

Akkor az enyém sem Terra Ice?
Mert amiket felsoroltál, az én autómon/ban is megtalálhatók.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #13322 Dátum: 2015.03.25 08:31:38 »
Szépnek tűnik ez a linkelt darab, biztosan megnézném, ha ilyet keresnék. Tempomat van benne, csak utólagos, ami lényegtelen, mert az utólagosak is ugyanazokat a funkciókat tudják, mint a gyári, ami ehhez a motorhoz nem is volt rendelhető.
Mondi próbált ennek utánajárni, ha jól rémlik, és elég borsos árat mondtak neki, ha egyáltalán megoldható a gyári tempomat.

Szóval, a kormány bal oldalán éppen a csücske látszik a karnak, én örülnék, hogy nem nekem kell erre költeni...  :whistling:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #13323 Dátum: 2015.03.25 10:10:25 »
szerintem ezt ők is így gondolják.. furának tartanám, ha egy toyota kereskedés foglalkozni akarna 4db használt felnivel-gumival....
ha nem engednek az árból, és nem adják ajándékba a felniket, ne vedd meg az autót szvsz,.

Miért kellene egy jónak tünö autót csak azért elszalasztani, mert nem engednek a már alapból is alacsony árából?  :hmmmm:
Autót venni nem dacból kell, hanem ésszel!  :hug:



Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #13324 Dátum: 2015.03.25 11:34:13 »
Miért kellene egy jónak tünö autót csak azért elszalasztani, mert nem engednek a már alapból is alacsony árából?  :hmmmm:
Autót venni nem dacból kell, hanem ésszel!  :hug:
Ráadásul a márkakereskedőknél is sokszor bizományban vannak az autók, de pl ki ha nem ők tudják jól hasznositani a kff-t pl egy másik autóján vagy más vevőjénél.

Maxim

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 568
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #13325 Dátum: 2015.03.25 11:36:22 »
Akkor az enyém sem Terra Ice?
Mert amiket felsoroltál, az én autómon/ban is megtalálhatók.

Igen, akkor a tiéd is "Sport" felszereltség. Emlékszem, hogy annak idején 110.000,- Ft felár volt ez a csomag a Terrához képest (azonos motor esetén).  A  Luna pedig 220.000,- Ft  ::)

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #13326 Dátum: 2015.03.25 11:42:37 »
tempomat (legalàbb is, nem hagyomànyos)...

Szóval, a kormány bal oldalán éppen a csücske látszik a karnak

Akkor ez lehet a magyaràzat, hogy utolagosan szerelték be, és a kormàny bal oldalàra, nem pedig jobb oldalra le, ahol gyàrilag kellene legyen...
Persze, ha ugyanùgy müködik, akkor nincs gond, de ha valaki megnézi, akkor figyeljen erre a részletre is.
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #13327 Dátum: 2015.03.25 19:36:53 »
Miért kellene egy jónak tünö autót csak azért elszalasztani, mert nem engednek a már alapból is alacsony árából?  :hmmmm:
Autót venni nem dacból kell, hanem ésszel!  :hug:

Köszi, hogy tanítasz autót venni, tök jó....  :wacko:
Nem tudsz szöveget értelmezni, szerintem ha az árból nem engednek, és az autóhoz  tartozó felnit sem adják oda, akkor nem
venném meg. De ha előbb sem értetted meg, most sem fogod, nem is értem miért írom le még1x.
Azért a dacból autót venni, illetve a szerelemtől ittasan mindenre rábólintani között van átmenet.

L4mie

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 107
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #13328 Dátum: 2015.03.25 19:37:52 »
Noh, meg is lett a kicsike.
Tempomat igen utólagos lett és frankón működik, de mintha többet enne tempomattal mint lábbal, bár lehet hogy csak többször pillantottam oda. :P
Végül igen a felnik lettek az alku tárgya mert más alkutól mereven elzárkózott az eladó, és bizományban volt a Kotónál, de végig náluk szervizeltették és végig tudtam kísérni mi került bele etc.
*huh fárasztó nap volt na...  :sleeping:

Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #13329 Dátum: 2015.03.25 20:02:33 »
Köszi, hogy tanítasz autót venni, tök jó....  :wacko:
Nem tudsz szöveget értelmezni, szerintem ha az árból nem engednek, és az autóhoz  tartozó felnit sem adják oda, akkor nem
venném meg. De ha előbb sem értetted meg, most sem fogod, nem is értem miért írom le még1x.
Azért a dacból autót venni, illetve a szerelemtől ittasan mindenre rábólintani között van átmenet.

Nem tanított senki semmire, annyit írtam, hogy nem a négy felni, valamint az alku hiánya miatt kellene lemondani egy amúgy jó vételről.  :flowers:
Ha meg annyira nagy "nepper" vagy, hogy értessz az autóvásárláshoz, adhattál volna jobb tippet is, sorry..  ;)

Noh, meg is lett a kicsike.
Tempomat igen utólagos lett és frankón működik, de mintha többet enne tempomattal mint lábbal, bár lehet hogy csak többször pillantottam oda. :P
Végül igen a felnik lettek az alku tárgya mert más alkutól mereven elzárkózott az eladó, és bizományban volt a Kotónál, de végig náluk szervizeltették és végig tudtam kísérni mi került bele etc.
*huh fárasztó nap volt na...  :sleeping:

Na, akkor meg is vetted?  :clap:
Mi lett végül a felnikkel? Odaadták ingyen végülis?  :szemez:

Gondoltam, hogy bizományos autó.  :yes:



Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.

L4mie

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 107
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #13330 Dátum: 2015.03.25 20:53:26 »
igen meg :P  már túl sokat keresgéltem.
Megkaptam hozzá ingyen ez volt az alku, csak még a régi tualjnál van, holnap viszi majd be a toyo-hoz. :P

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #13331 Dátum: 2015.03.25 21:04:31 »
mintha többet enne tempomattal mint lábbal
Szerintem ez pont forditva kellene legyen, mert egyenletesen adagol a sebesség megörzéséhez, ami sokkal finomabb és pontosabb mint a làbbal gàzadàs.
Lehet azért tempomatos gyorsitàsnàl valamivel többet fogyaszt amig eléri a stabil sebességet, de utàna nem kellene...
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #13332 Dátum: 2015.03.25 21:14:13 »
Nem tanított senki semmire, annyit írtam, hogy nem a négy felni, valamint az alku hiánya miatt kellene lemondani egy amúgy jó vételről.  :flowers:
Ha meg annyira nagy "nepper" vagy, hogy értessz az autóvásárláshoz, adhattál volna jobb tippet is, sorry..  ;)

Na, akkor meg is vetted?  :clap:
Mi lett végül a felnikkel? Odaadták ingyen végülis?  :szemez:

Gondoltam, hogy bizományos autó.  :yes:

Annyira evidens volt, hogy ha az árból nem is engednek, a felnit grátiszba adják, hogy csak na...ha ennek ellenére nem így lett volna,
én bizony nemet mondtam volna a kocsira, de hát erre 1% volt csupán, csak te akadtál fenn ezen a kijelentésemen.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #13333 Dátum: 2015.03.25 21:23:00 »
Szerintem ez pont forditva kellene legyen, mert egyenletesen adagol a sebesség megörzéséhez, ami sokkal finomabb és pontosabb mint a làbbal gàzadàs.
Lehet azért tempomatos gyorsitàsnàl valamivel többet fogyaszt amig eléri a stabil sebességet, de utàna nem kellene...
De, a tempomat kényelmi funkció, nem gazdaságossági.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #13334 Dátum: 2015.03.25 21:34:14 »
De, a tempomat kényelmi funkció, nem gazdaságossági.
Hàt azért nem hiszem, hogy csak erröl lenne szo... az egyenes uton történö tempomatos konstans haladàsnàl biztos kevesebbet fogyaszt, mintha làbbal tartanàd azt a bizonyos tempot, mert orak hosszat példàul autopàlyàn nem lehetne azt ugyanùgy tartani: hol lassabban, hol gyorsabban mész, igy a fogyasztàs is ingadozik, és néha kevesebbet, néha többet mutat mint a tempomatos konstans, tehàt szerintem az a referencia...
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos