Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2142064 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

peti86

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 93
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #13050 Dátum: 2015.01.20 05:55:12 »
Köszi, de legkorábban nyáron/nyár végén  tervezem a vásárlást.
olaszból fagylaltot, franciából krémest, japánból autót


Celicáss

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 378
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #13051 Dátum: 2015.01.20 18:35:03 »
Köszi, de legkorábban nyáron/nyár végén  tervezem a vásárlást.

Nincsmit az eladás se most lenne hanem 1-2 év vagy több múlva.

TCr

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 851
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #13052 Dátum: 2015.01.20 19:15:10 »
Nincsmit az eladás se most lenne hanem 1-2 év vagy több múlva.

 :clap:

gralex

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 79
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #13053 Dátum: 2015.01.21 10:37:40 »
Ha ilyen kategóriát keresel, akkor nemsokára ilyen árban meg fogom hirdetni Édesapám autóját (2002.08 1.6 sol), kedvcsinálónak egy pár kép:
https://plus.google.com/u/0/106633459793274751073/posts/VdtsSoSa5gg

Még fogalmazom a hasznaltauto.hu-ra a szöveget, de öröklési procedúrák miatt még nem tettem fel. A leírást írogatom lassan, eddig ennyi kész:

"Eladóvá vált édesapám szeretett autója, amit 2002-ben vásárolt, és még hosszú ideig meg akartunk tartani. Ennek megfelelően a karbantartási munkák mindig idejében el voltak végezve, nemrég kapott új gyűrűket és kuplung tárcsát, fékbetéteket. Téli és nyári gumiabroncsok kiváló állapotban vannak. A váltó 5. sebessége egy új, avensisbe való fogaskerékre lett cserélve egy éve, amely 2000-es fordulaton 80km/h sebességet tesz lehetővé (celica 6. sebességnek felel meg áttételben). Az autóban újkora óta Metabond olajadalékot használtunk. Motorikusan is tökéletes állapotban van. Természetesen az autó szervizes ellenőrzésére nyitott vagyok, de ennek költsége a vevőt terheli."

És természetesen nem volt törve, ülésfűtés és 6 db-os CD tár is van hozzá.

Ezek az alkatrészek is cserélve voltak:
Gyűrű garnitúra
Szelepszint szűrő
Hajtókar csapágy
Szelepszár szimering
Ékszíj feszítő

http://juko.honda.hu/ szervizben volt végig szervizelve, szervizkönyvben vezetve. Egy-két kivétel akadt, de akkor is toyota szerelő végezte a munkát.

Utolsó szervíz:
251.497km-nél ablaktörlő, olaj, olajszűrő, levegőszűrő, pollenszűrő

Első pár évben volt olajfogyás miatt motorblokk csere, azóta nem eszi az olajat (megjegyzés, akkor se nagyon ette, de garis volt)
61.200 km-nél motorblokk csere

Nem árulok zsákbamacskát, tehát íme a hibalista:
Váltóbot kicsit mozog - nem váltó probléma, egy harangot kell kicserélni.
Kazettás fejegység van hozzá, és a kazetta bemenetnél a porvédő műanyag lemez hiányzik, de funkcionálisan nincs semmi baja.

Mint ahogy mondtam az autó kb. 1 hónapon belül lesz eladó, szeretném ha olyan gazdája lenne, mint amilyen Édesapám is volt.

A klíma gombot csak határozottabban kellett megnyomni, szóval a hibalistáról lekerült, illetve beárazva 1.2 m az ára 1 hónapon belül eladóvá válik.

T.Tomi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #13054 Dátum: 2015.01.21 19:52:29 »
Sziasztok!
Szeretnék Én is egy jó Auris elégedett tulajdonosa lenni.
Van is 2 kiszemelt autó.
Olyan kérdéssel szeretnék hozzátok fordulni szerintetek melyik lehet jó....tudom képek alapján nem olyan, meg kell nézni, kipróbálni, stb...de azért mégis valamilyen támpontot adhatnátok.
Nem-e sok a km vagy alul/felül árazottak ilyenek.
Az egyik Ő lenne: http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/auris/toyota_auris_1.4_d-4d_luna_m.orszagi_v.sz.konyv_130e_km-7590861
Ezt megnéztem már, tip-top állapotban van, szép igényes csak kicsit drágállom felszereltségéhez képest.
A másik pedig: http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/auris/toyota_auris_1.4_d-4d_aquatis-8536555
Ezt is érdekesnek találom, kevesebbet futott "elvileg" jobban felszerelt mégis olcsóbb...róla annyit tudok elektronikus szervizkönyves, állítólag egy autószerelő lányáé volt....ez szerintem nem feltétlen előny...de hátha.
Hétfőn tudnám megnézni.
Tippek? Mire kell amúgy figyelni az Aurisoknál? búgó váltó problémája fent állhat még ? azon felül?
 

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #13055 Dátum: 2015.01.21 20:11:25 »
Ne búgjon a váltó :D
Szomorú, hogy ennyire nincs áruk ezeknek a fiatal Toyotáknak :cry: Én már el se adom most már egy  darabig :hmmmm:
Persze neked jó :flowers:

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #13056 Dátum: 2015.01.21 20:18:47 »
A klíma gombot csak határozottabban kellett megnyomni, szóval a hibalistáról lekerült, illetve beárazva 1.2 m az ára 1 hónapon belül eladóvá válik.
Meglepően sok baja volt az autónak, ahogy leírtad. Nem gondoltam volna egy Corolláról :hmmmm:

gralex

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 79
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #13057 Dátum: 2015.01.22 11:44:13 »
Meglepően sok baja volt az autónak, ahogy leírtad. Nem gondoltam volna egy Corolláról :hmmmm:

Ami baja volt, az javítva volt. Én nem látom ezeket akkora problémáknak. Az autó egyszer sem hagyott cserben minket, és rendes gazdái voltunk végig. Ha megnézed a képeket és a video-t akkor remélem ez átjön. Mindenesetre a fórumos ajánlgatást befejeztem.

Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #13058 Dátum: 2015.01.22 11:49:29 »
Ami baja volt, az javítva volt. Én nem látom ezeket akkora problémáknak. Az autó egyszer sem hagyott cserben minket, és rendes gazdái voltunk végig. Ha megnézed a képeket és a video-t akkor remélem ez átjön. Mindenesetre a fórumos ajánlgatást befejeztem.

OldPiet mindig abból indul ki, hogy egy új Toyotának nincs baja, annak nincs is, de a használat során elöjönnek hibák.  ;)
Kíváncsi lennék, ha egyszer megtartana egyet mondjuk 250 ezer km-ig, neki hány hiba jönne elö.  :D



Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #13059 Dátum: 2015.01.22 11:59:41 »
OldPiet mindig abból indul ki, hogy egy új Toyotának nincs baja, annak nincs is, de a használat során elöjönnek hibák.  ;)
Kíváncsi lennék, ha egyszer megtartana egyet mondjuk 250 ezer km-ig, neki hány hiba jönne elö.  :D
Igazad van, még nagyon messze vagyok attól a km-től, de már le kéne cserélni, újra vagy újszerűre :szemez: Mert megszólnak, az anyacégnél is (már mindenki a 3. kocsiját nyúzza azóta, hogy megvan), meg a vevők is nézik mivel vagyok.
De a legrosszabb esetben is simán kifizetném a javítási költségeket és jobban járnék, mint amennyit vesztenék amortizációban egy új autó vásárlásánál (mondjuk az első évben)
Ezt meg mindenki más is bekalkulálhatja (azért is van egy árban egy használt újkorában drágább diesel, mint egy benzines)

Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #13060 Dátum: 2015.01.22 12:46:18 »
Igazad van, még nagyon messze vagyok attól a km-től, de már le kéne cserélni, újra vagy újszerűre :szemez: Mert megszólnak, az anyacégnél is (már mindenki a 3. kocsiját nyúzza azóta, hogy megvan), meg a vevők is nézik mivel vagyok.
De a legrosszabb esetben is simán kifizetném a javítási költségeket és jobban járnék, mint amennyit vesztenék amortizációban egy új autó vásárlásánál (mondjuk az első évben)
Ezt meg mindenki más is bekalkulálhatja (azért is van egy árban egy használt újkorában drágább diesel, mint egy benzines)

Milyenre cserélnél?  :szemez:
Szintén Corolla, csak újabb 1,4 dízel, vagy?



Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #13061 Dátum: 2015.01.22 13:30:34 »

Milyenre cserélnél?  :szemez:
Szintén Corolla, csak újabb 1,4 dízel, vagy?
Racionalis lenne. Az újabb 1,4-esek már 6 fokozatú váltót kapnak. Jó motorok ezek, ha valaki tud újonnan ilyet venni, az jó döntést hoz vele.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #13062 Dátum: 2015.01.22 14:05:51 »
Én anno a bemutatón vezettem az új Corollát, az 1.4-es D-4D-el, és meglepően dinamikus.  :yes:
Nagyon jó a váltó kiosztása, és a motor is egész élénkre van programozva.

Kipróbáltam a 2.0 D-4D-t is, és nem volt lényegesen erősebb. Legalábbis városi tempónál nem érzékelhető. Országúton, autópályán nyilván nagyobb a különbség.

Mondjuk a kocsival kapcsolatban vegyes érzelmeim vannak, külsőre tetszik, de belül sok volt a gagyi részlet. Viszont hely az van dögivel.  :yes:

TCr

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 851
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #13063 Dátum: 2015.01.22 15:27:14 »
Mondjuk a kocsival kapcsolatban vegyes érzelmeim vannak, külsőre tetszik, de belül sok volt a gagyi részlet. Viszont hely az van dögivel.  :yes:

Új Auris ugyanez. Beültem és csak pislogtam, hogy az egyébként (mai tendenciához mérten) itt-ott jó anyagokat, jó kivitelezéseket, jó "részeket" miért kell pár apró, ámde legalább jó "gagyi" részlettel elrontani.
2 hétig vezettem minden nap, mindezektől függetlenül hamar megszoktam, elfogadnám. :)

Quark

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 24
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #13064 Dátum: 2015.01.24 14:05:04 »
Hát, úgy, viszont meggondolandó a kombi terra is, ha valós benne a km.. Ugye a kasztniban és a felszereltségben is jelentős a két modell közötti különbség, meg kellene nézni mindkettőt és amelyik jobb állapotú, azt megvenni.
Köszi mindenkinek a segítséget, a 134e-t futott kombi terra lesz a befutó.
1.250e lesz a vége, megveszem hozzá a nyári garnitúrát is acélfelnistül.
Van néhány kérdésem is: Az átvételkor mire figyeljek, mik járnak bozzá? Pl.Hány kulcs van hozzá alapból? (gondolom 2, de azért Jó tudni :) milyen Toyota doksikat (kezelési k.könyv stb.) kell kapjak?