Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2132676 alkalommal)

0 Felhasználó és 13 vendég van a témában

Oximoron

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 204
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #12345 Dátum: 2014.09.07 20:31:07 »
Gyári 16-os alufelnit nem nagyon kapsz 20-25e Ft/db áron, szerintem. 4 db esetén ugye ez máris 80-100e Ft, és még van hozzá 4 db márkás gumi - persze kérdés mennyit lehet elmenni velük - de abban a 110e Ft-s vételárban a 4 db gumi kb 15-20e Ft-ba kerül a felniken felül, ennyit szerintem megér.
A felnik pedig sem tűnnek sérültnek így a képek alapján.
Holnap lehet ráírok - történetesen van ismerősöm Győr környékén. Jó lenne gyári állapotba hozni a kicsit  :yes: A gumi olyan 80% -os lehet, arra az évi ~3000 km -re, amennyit menni fog, még jó ideig elég lehet, (főleg, mivel csak nyáron van fenn, a felét kell elmennie).
Vegyel csak toyota felnikupakot, az olcsobb  :D
A mostaniak 15 colosak rajta - télinek kitűnő, ballonosabb gumit lehet rá tenni, de nyárra 16 -ost tennék fel rá.
Felnikupak darabja gyáriban!!! 4e plusz ha csavar se jár hozzá akkor az még 20e.
Szerintem Lablac a mostanira gondolt, ahhoz van csavar.

:clap:
Sok-sok balesetmentes kilométert kívánok hozzá!

Köszönöm!  :hug: :clap:

Van az is olx-en.
Köszönöm, ha nem lenne a hirdetetthez, megnézem!


TZoli

  • Vendég
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #12346 Dátum: 2014.09.07 20:34:11 »
Van az is olx-en.

Igen tudom, én a gyári új árát írtam.  Csavar is van utángyártottban új 550 forintért, csak nincs felületkezelve.

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #12347 Dátum: 2014.09.08 01:00:49 »
Csavar is van utángyártottban új 550 forintért, csak nincs felületkezelve.
Ezért érdemes Bimecc-et vásárolni. A Toyota is azt forgalmazza, csak közel dupla áron.

Oximoron

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 204
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #12348 Dátum: 2014.09.12 22:44:07 »
Köszönet a javaslatokért, végül elhoztam a felniket (21 gyári csavar és a négy Toyota felnikupak is járt vele), és ma végre az Auris is hazaért. Kapott egy tank prémium 95 -ös benzint, és az autópályán meghajtottam kicsit, hogy a városi kormot kiégesse - ilyen hosszú útja viszonlyag ritkán lesz a jövőben. Nagyon jól viselkedett, igaz, nem egy erőművész, a pálya végkép nem az élőhelye, de a városban határozottan jól érzi magát, szerintem tökéletes lesz erre a célra. Kíváncsi vagyok, hosszabb távon (időben) hogyan teljesít.
Holnap elviszem kiegyensúlyozni a négy kereket, és mehet is fel rá - végre gyári felniken is látjuk majd. Utána már csak a szerviz van hátra :yes:

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #12349 Dátum: 2014.09.12 22:55:41 »
Köszönet a javaslatokért, végül elhoztam a felniket (21 gyári csavar és a négy Toyota felnikupak is járt vele), és ma végre az Auris is hazaért. Kapott egy tank prémium 95 -ös benzint, és az autópályán meghajtottam kicsit, hogy a városi kormot kiégesse - ilyen hosszú útja viszonlyag ritkán lesz a jövőben. Nagyon jól viselkedett, igaz, nem egy erőművész, a pálya végkép nem az élőhelye, de a városban határozottan jól érzi magát, szerintem tökéletes lesz erre a célra. Kíváncsi vagyok, hosszabb távon (időben) hogyan teljesít.
Holnap elviszem kiegyensúlyozni a négy kereket, és mehet is fel rá - végre gyári felniken is látjuk majd. Utána már csak a szerviz van hátra :yes:
Ez nagyon jó hír, részemről nagyon várom a felnis képeket és gratulálok! :clap:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Oximoron

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 204
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #12350 Dátum: 2014.09.12 23:16:44 »
Ez nagyon jó hír, részemről nagyon várom a felnis képeket és gratulálok! :clap:
Egy mosás ráfér fotózás előtt  :D
Megpróbálom valahogy a nagytesóval együtt lefotózni, így feketében jól mutatnak egymás mellett  :yes:

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10702
Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #12351 Dátum: 2014.09.13 10:37:46 »
Még egyszer sok-sok balesetmentes km-et vele!  :)

El kell menni vele egy Toyota találkozóra, és akkor majd megint kiszabadulhat a városból.  :D  ;)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Oximoron

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 204
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #12352 Dátum: 2014.09.13 19:35:19 »
Ez nagyon jó hír, részemről nagyon várom a felnis képeket és gratulálok! :clap:
Nem ilyen egész napos égi mosást terveztem, de a felni csere azért megvolt - végre gyári állapotban a kicsi is, a Dezent felnik meg maradnak télire. Szerintem szebb így  :yes:

El kell menni vele egy Toyota találkozóra, és akkor majd megint kiszabadulhat a városból.  :D  ;)
Egyszer talán oda is eljutunk  :yes:
« Utoljára szerkesztve: 2014.09.13 19:48:47 írta Oximoron »

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10702
Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #12353 Dátum: 2014.09.13 23:59:07 »
Szép  :)
A jobb oldali visszapillantó tükör tetején az valami +tükör?
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Oximoron

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 204
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #12354 Dátum: 2014.09.14 00:20:58 »
Szép  :)
A jobb oldali visszapillantó tükör tetején az valami +tükör?
Az, ahogy néztem, lefelé néz, gondolom a padkát lehet vele "szemmel tartani" tolatás közben (hiába no, nem RX  ;) ).
Mindkét oldalon van egyébként. Megnézem majd, le lehet -e szedni anélkül, hogy nyoma maradna.

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #12355 Dátum: 2014.09.14 03:31:12 »
Ezek szerint oktatóautó volt?
Gabe 254.

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10702
Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #12356 Dátum: 2014.09.14 11:17:14 »
Az, ahogy néztem, lefelé néz, gondolom a padkát lehet vele "szemmel tartani" tolatás közben (hiába no, nem RX  ;) ).

De a tükör tetején van, akkor abból vajon mi látszik?  :hmmmm:

Egy műszerész biztosan tudna olyan funkciót telepíteni hozzá, ami rükvercbe kapcsoláskor lebillenti a tükröt. Ahogy a tolatókamera is a rüki jelére aktiválódik, így gondolom egy eleve elektromos tükörmozgatás mellett nem lehetne olyan nehéz megoldani, hogy lebillenjen.
Egy Saab 9-5-ös (ami igaz nem egy kategória) is tudta már ezt.  :innocent:
« Utoljára szerkesztve: 2014.09.14 11:19:42 írta Xtrem »
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Oximoron

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 204
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #12357 Dátum: 2014.09.14 11:42:28 »
Ezek szerint oktatóautó volt?
Ha az volt, akkor igen jól rendben tartották  :yes:
Egyébként nem gondolom, sem jobboldali pedálsornak, sem tetősínnek, de még csak tanuló matricának sincs nyoma, ha meg lett volna és ilyen gondosan eltüntették, miért pont a legszembetűnőbb dolgot hagyták volna fenn?  :hmmmm:
Nem mellesleg a sógorom autóján is láttam ilyet, (nem oktató és messze nem kezdő vezető). Megkérdezem, mire jó...

De a tükör tetején van, akkor abból vajon mi látszik?  :hmmmm:
Egy műszerész biztosan tudna olyan funkciót telepíteni hozzá, ami rükvercbe kapcsoláskor lebillenti a tükröt. Ahogy a tolatókamera is a rüki jelére aktiválódik, így gondolom egy eleve elektromos tükörmozgatás mellett nem lehetne olyan nehéz megoldani, hogy lebillenjen.
Egy Saab 9-5-ös (ami igaz nem egy kategória) is tudta már ezt.  :innocent:
Nem tudom, mi látszik, nem figyeltem tolatás közben (a nélkül is megy  :devil: ). Egy pici tükör, ami láthatóan lejjebb néz , mint a normál visszapillantó. Biztosan jó valamire, ha rárakták, sűrű városi parkolásnál akár jól is jöhet. Az elektromos állítás tényleg nem lenne nagy dolog, filléres elektronika elég lenne hozzá  :yes:
« Utoljára szerkesztve: 2014.09.14 12:02:56 írta Oximoron »

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #12358 Dátum: 2014.09.14 12:03:41 »
Nem ilyen egész napos égi mosást terveztem, de a felni csere azért megvolt - végre gyári állapotban a kicsi is, a Dezent felnik meg maradnak télire. Szerintem szebb így  :yes:
Gratulálok, minden jót kívánok hozzá!
Szép autó!
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #12359 Dátum: 2014.09.14 12:04:11 »
Ezek szerint oktatóautó volt?
Elég sok civil autón is látni ilyet, szóval egyáltalán nem biztos.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...