Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2132795 alkalommal)

0 Felhasználó és 15 vendég van a témában

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #10365 Dátum: 2013.02.06 09:29:47 »
Hetente egyszer mennek vele vasarolni!Az eleg a kocsinak nem ?
Es erteket illetöen?
Mennyi lenne hazavinni  atiratni?
Most kizárólag hosszú távra kell, vagy csak heti egyszer vásárolni? :D
Reg adókat nem tudom hogy számítják, két éve ez a típus 700e környékén jött ment a placcon.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #10366 Dátum: 2013.02.06 09:35:02 »
Ha meg tudod venni valami pofátlanul olcsó áron, akkor szerintem van értelme beszélni róla. Nézz körül, hogy a németeknél milyen árakon mennek ezek és kínálj be egy 30-35%al alacsonyabb árat.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

smithi1979

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 37
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #10367 Dátum: 2013.02.06 09:38:44 »
Az öregek mennek vele egy hetente vasarolni!!!!!:)

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #10368 Dátum: 2013.02.06 09:38:51 »
Alaposan gondoldd meg! Amit DonPrego mondott nem hülyeség. Csomó dolog nem a kilométertől, hanem az időtől megy tönkre, ilyenek pl a tömítések, de valószínűleg a gumik vagy akku is. Évente volt benne cserélve olaj? Nem hiszem! Pedig akkor is kell, ha nincs meg a km!
Továbbá a kevés km miatt biztos irreálisan magas áron adnák, amennyit tutira nem ér. A költségeket ki tudod számolni. Menj fel a mobile24 oldalra, válassz ki egy ilyen autót és kidobja mennyibe kerülne hazahozni.
Hát jah, meg akkor a vezérműszíj is kérdéses, mivel még nincs meg benne a 100ezer, lehet nem is cserélték.
Végülis ha megveszed, elviszed egy szakihoz, szétkapja a fél motort, vezérlés, szimering, aztán venni kell rá két garnitúra gumit (téli, nyári).
A munkahengereket sajna nem lehet szétkapni, az vagy elf*ssa az olajat egyszer vagy nem.
Sajnos ez akárhogy számolom kb. 300ezer Ft első évben klíma nélkül, utána sztem 5-6 évig nagy baja nem lesz.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #10369 Dátum: 2013.02.06 09:40:45 »
Az öregek mennek vele egy hetente vasarolni!!!!!:)
Jaaaa, ha ékezetek nélkül írsz, meg tud viccelni a magyar nyelv :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #10370 Dátum: 2013.02.06 09:42:21 »
Alaposan gondoldd meg! Amit DonPrego mondott nem hülyeség. Csomó dolog nem a kilométertől, hanem az időtől megy tönkre, ilyenek pl a tömítések, de valószínűleg a gumik vagy akku is. Évente volt benne cserélve olaj? Nem hiszem! Pedig akkor is kell, ha nincs meg a km!
Továbbá a kevés km miatt biztos irreálisan magas áron adnák, amennyit tutira nem ér. A költségeket ki tudod számolni. Menj fel a mobile24 oldalra, válassz ki egy ilyen autót és kidobja mennyibe kerülne hazahozni.
Szerintem jóval többet ér, mint az azonos koru sok 100ekmt futottak. Egy autó rengeteg alkatrészből áll és ugye ennél semmi nincs elkopva, de tény van ami  elöregszik, de az a lestrapáltnál is így van (és ott se cserélnek gumitömitéseket stb.)viszont lehet, hogy lesz olyan alkatrész pl motortömitések amik eddig jók voltak , intenzivebb használat során tönkre mennek, mert elöregedtek.

smithi1979

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 37
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #10371 Dátum: 2013.02.06 09:44:17 »
ja nemet a billentyüzet.bocsanat!
nekünk kb maximum 500 km -re kene havonta,kiveve egy evben egyszer egy nyaralas ami kb 2000 km maximum.
Hat nem tudom en azt hittem  ilyen kocsiba beleülök es 10 evig csak olajcsere fekek stb kell foglalkozni1
De hat müszaki analfabeta vagyok.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #10372 Dátum: 2013.02.06 09:46:28 »
Szerintem jóval többet ér, mint az azonos koru sok 100ekmt futottak. Egy autó rengeteg alkatrészből áll és ugye ennél semmi nincs elkopva, de tény van ami  elöregszik, de az a lestrapáltnál is így van (és ott se cserélnek gumitömitéseket stb.)viszont lehet, hogy lesz olyan alkatrész pl motortömitések amik eddig jók voltak , intenzivebb használat során tönkre mennek, mert elöregedtek.

Igen, csak egy rendszeresen használt és jól szervizelt autónál amikor pl fékbetét cserélnek megnézik a csúszkákat stb.
De alapvetően igazad van, többet is érhet. De egy autó pontosan annyit ér, amennyit adnak érte a piacon. Az igazolt előélet sokat ér, ez nem kérdés.
Nekem mondjuk nem volt gond a sok km, 110 ezerrel vettem egy két és féléves autót.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #10373 Dátum: 2013.02.06 09:52:01 »
ja nemet a billentyüzet.bocsanat!
nekünk kb maximum 500 km -re kene havonta,kiveve egy evben egyszer egy nyaralas ami kb 2000 km maximum.
Hat nem tudom en azt hittem  ilyen kocsiba beleülök es 10 evig csak olajcsere fekek stb kell foglalkozni1
De hat müszaki analfabeta vagyok.
Nyugi, nekem is tavaly jöttek ki ezek a gondok, szal vagy két évig még nem kell parázni tőle.
Első évben meg a vezérléscsere+szimering lesz húzósabb, mert a fél motort szét kell kapni, illetve a két garnitúra abroncs (gondolom még nem kopottak ennyi futástól, max elöregedtek, mert minek lecserélni ha megvan a profilmélység. Igaz mélygarázsban annyi UV-t sem kapnak).
Nekem a kuplung munkahenger csere 35 ezrembe volt a régi drága szakinál.
Klíma van a kocsiban?
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #10374 Dátum: 2013.02.06 09:53:49 »
Nekem a vezérlés és szimmeringek cseréje megállt 40 ezer forint alatt, haver szerelővel és kedvezményes árral.
Aisin kuplung 22, csere munkadíja - néhány más gumicuccal együtt - 20. Gumik erre a típusra szettenként akciósan 50 ezer körül vannak.
         

smithi1979

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 37
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #10375 Dátum: 2013.02.06 09:59:53 »
Most neztem mobile de-t.
Ezt a tipust csak 60-70 ezer kilometerekkel talaltam meg többet is.
2500-2900 euro között.Az nagyon sok szerintem.Amugy az öregekebe nincsen klima.De nekem nem is kell!


DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #10376 Dátum: 2013.02.06 10:06:47 »
Most neztem mobile de-t.
Ezt a tipust csak 60-70 ezer kilometerekkel talaltam meg többet is.
2500-2900 euro között.Az nagyon sok szerintem.Amugy az öregekebe nincsen klima.De nekem nem is kell!
Igen, haver is ezt mondja, hogy ő nem olyan elhízott mint én, hanem izmos, nincs annyira melege. Aztán amikor beül az enyémbe átveszi a középkonzol felett az irányítást (pl mostanában fűt izomból én meg majd megdöglök, nyáron meg ...) :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

smithi1979

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 37
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #10377 Dátum: 2013.02.06 10:09:02 »
Szerintem sehogy nem eri meg hazavinni,ha a reg.adot nezem.
Pont ez lenne a lenyeg itt ne  fizessek biztositast,neadozzak utana,az otthoni  nudli arhoz kepest.
Nem ertem ezt a kinti auto behozatal bizniszt.
akarmelyik autot hasonlitottam arban a nemet mindig dragabb volt par szaz euroval detto ugyanolyan kocsinal.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #10378 Dátum: 2013.02.06 10:13:49 »
Hidd el, kell a klíma... :flowers: :yes:
         

smithi1979

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 37
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #10379 Dátum: 2013.02.06 10:20:26 »
Figyi nekem sose volt.eddig 4 corollank volt ebböl 3 at hasznaltam intenziven.
En egy  maniakus sorolo vagyok.Nem gondolod több benzint hasznalok a klima miatt?:)
Nekem a kinti levegö kell.:)
a masik sose voltam gazdag nem is leszek szerintem,ezert varialok.
Autot is akarok penzem is meg akarom tartani.Sajnalom azt a keves kis penzt amit megtakaritottam.
Dahat ha valaki igy elt magyarorszagon,nehez megvaltozni,elfelejteni a megszokott dolgokat amik az ember agyaba ivodtak.
Sporolas,költekezes,klima a kocsiban .:))))))))))))))))