Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2141601 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #10290 Dátum: 2013.02.02 10:35:52 »

Sajnos nagyon messziröl vagyok,ezert is ha lehet nem szeretnem az egesz orszagot körbejarni!Sajnos  györ megyeben ahol elek honapok ota varok hogy legyen fenn corolla de azota se arulnak innen!Evekig meg nem varhatok.Amugy meg örülök ha a hatarig elerek ha utazom haza nagy ritkan!
Elöre is köszönöm a segitseget!

Üdv
Országjárásra ne sajnáld a pénzt, ha egy hirdetés jónak tűnik. Én is inkább fizettem a benzint havernak hogy Kiskőrösre (lerobbantunk akkor, köv hétvégére meg elvitték a 60 ezret futott 15 éves Corollát) és Mezőkövesdre (ahol aztán megvettük) elvigyen, minthogy a Nagykőrösin vegyek egy jobb napokat is látott összeépített talyigát, vagy az afrikai bácsi hengerfejesét, vagy a Halászteleki márkakereskedését, ahova zárás előtt 5 perccel értünk oda, beengedtek az autóhoz, de kutya se jött oda hozzánk hogy segíthet e  :hug:
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #10291 Dátum: 2013.02.02 10:38:46 »
Én ezek közül a Nagykőrösi úti autót kihúznám, meg az automata váltósat is.
A maradék kettő nem rossz így elsőre.
Fel kell hívni: hányadik tulaj, volt e törve, mennyire fix az ár...stb stb

2 nagykőrösi van  :hug: Egyébként, ha számlákkal is tudja igazolni, akkor nem lehet rossz vétel. Ennél az Ádi-Car-nál nem egy ilyen autó volt fent hirdetve, amihez számla is volt, szk-et is minden esetben lefotózzák, bár tudom, az kevés :)

smithi1979

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 37
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #10292 Dátum: 2013.02.02 12:01:35 »
Az az igazsag öszinte vagyok 7-8 ezerert tudnek venni kp-re egy autot,de minek?Legalabbis ide  jutottam a sok nezegetes utan.
A mostani corollam 93-as lifback-et anno 14 evesen lett veve es meg ma is olyan mint egy oramü!Olaj semmi nem fogy 2 ev alatt sem!
Eszembe jutott az is azert hogy mas lassa milyen uj a kocsim azert se adok ki vagyonokat egy autora.
Az en maniakus termeszetemhez egy 2004-es,2005-ös corollat 20 eves koraig tudok gond nelkül hasznalni.akkor meg minek a penzkidobas?Az ujak se megbizhatobbak.Vagy?Söt.
A kerdes melyiket.Sajnos orszag atjarasra idöm se lenne,nem csak kedv nincs hozza.
Lenyeg mostani corolla mindjart müszakis amit apam hasznal majd tovabb,miutan leselejtezi 89-es corolla sedanjat ami szinten megy meg jol,de nem kap müszakit megegyszer.:)
Amit utalok amugy a kereskedök altal irt mezes mazas hirdetesi szövegeket.Kibe ,mibe bizzon az ember egyaltalan?
Azt kerhetem amugy az eladotol vigyük el gyorsan egy atnezesre egy közeli mühelybe?Üdv



DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #10293 Dátum: 2013.02.02 12:06:23 »
Az az igazsag öszinte vagyok 7-8 ezerert tudnek venni kp-re egy autot,de minek?Legalabbis ide  jutottam a sok nezegetes utan.
A mostani corollam 93-as lifback-et anno 14 evesen lett veve es meg ma is olyan mint egy oramü!Olaj semmi nem fogy 2 ev alatt sem!
Eszembe jutott az is azert hogy mas lassa milyen uj a kocsim azert se adok ki vagyonokat egy autora.
Az en maniakus termeszetemhez egy 2004-es,2005-ös corollat 20 eves koraig tudok gond nelkül hasznalni.akkor meg minek a penzkidobas?Az ujak se megbizhatobbak.Vagy?Söt.
A kerdes melyiket.Sajnos orszag atjarasra idöm se lenne,nem csak kedv nincs hozza.
Lenyeg mostani corolla mindjart müszakis amit apam hasznal majd tovabb,miutan leselejtezi 89-es corolla sedanjat ami szinten megy meg jol,de nem kap müszakit megegyszer.:)
Amit utalok amugy a kereskedök altal irt mezes mazas hirdetesi szövegeket.Kibe ,mibe bizzon az ember egyaltalan?
Azt kerhetem amugy az eladotol vigyük el gyorsan egy atnezesre egy közeli mühelybe?Üdv
Én is hasonló cipőben járok, most 15 éves az ócskavas, ha nem töröm össze, akkor még jó lenne ha kiszolgálná a ráköltött alkatrészek idejét (vezérlés, abroncsok, kuplung, lengéscsili).
Azért ha autót akarsz venni, sajna rá kell szánni az időt, ha tetszik ha nem.
És ha egy kereskedő nem hajlandó se próbakörre, se átvizsgálásra, akkor inkább tovább kell állni.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

lasi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8541
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #10294 Dátum: 2013.02.02 14:29:31 »
Ezt honnan veszed? kereskedésben 50 000 ft-ot minden gond nélkül elengednek....a kérdés, hogy 50esnél engednek e többet...
tapasztalat  ;)
Corolla AE86GT 20V (1984) Corolla AE86GT 16V (1985),Lexus IS 250 Mark Levinson (2008)Eladva
Corolla 1.4 D4D   (2005)Eladva!  2.0 D4d RAV4  (2005)Eladva, 2.2D4d Rav4 (2007) ,2.4D Hilux (1994)Eladva, 2.4D Hiace (1999)Eladva, 2.5 D4d Hilux (2009) 2.4 TD Hilux (2000)

TZoli

  • Vendég
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #10295 Dátum: 2013.02.02 15:08:23 »
tapasztalat  ;)

Ez így van, 2 hónapja vettünk egy nagyon jó barátomnak  Honda Civicet, egy forintot nem engedtek belőle, még a balos visszapillantó tükör árát sem tudtuk kicsikarni, törötten lett elhozva.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #10296 Dátum: 2013.02.02 15:14:04 »
2 nagykőrösi van  :hug: Egyébként, ha számlákkal is tudja igazolni, akkor nem lehet rossz vétel. Ennél az Ádi-Car-nál nem egy ilyen autó volt fent hirdetve, amihez számla is volt, szk-et is minden esetben lefotózzák, bár tudom, az kevés :)
Mondjuk az a nagykátai autó szimpatikus de az eladó annál kevésbé:
 "Ne legyen naiv! Gondolkozzon reálisan,..."
Ne nézzen naivnak- vagy mégis az vagyok? : hmmmm: Ezek után kissé gyanakvó lennék-ha rá hallgatnók :D
« Utoljára szerkesztve: 2013.02.02 15:15:38 írta OldPiet »

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #10297 Dátum: 2013.02.02 15:21:34 »
Az az igazsag öszinte vagyok 7-8 ezerert tudnek venni kp-re egy autot,de minek?Legalabbis ide  jutottam a sok nezegetes utan.
A mostani corollam 93-as lifback-et anno 14 evesen lett veve es meg ma is olyan mint egy oramü!Olaj semmi nem fogy 2 ev alatt sem!
Eszembe jutott az is azert hogy mas lassa milyen uj a kocsim azert se adok ki vagyonokat egy autora.
Az en maniakus termeszetemhez egy 2004-es,2005-ös corollat 20 eves koraig tudok gond nelkül hasznalni.akkor meg minek a penzkidobas?Az ujak se megbizhatobbak.Vagy?Söt.
A kerdes melyiket.Sajnos orszag atjarasra idöm se lenne,nem csak kedv nincs hozza.
Lenyeg mostani corolla mindjart müszakis amit apam hasznal majd tovabb,miutan leselejtezi 89-es corolla sedanjat ami szinten megy meg jol,de nem kap müszakit megegyszer.:)
Amit utalok amugy a kereskedök altal irt mezes mazas hirdetesi szövegeket.Kibe ,mibe bizzon az ember egyaltalan?
Azt kerhetem amugy az eladotol vigyük el gyorsan egy atnezesre egy közeli mühelybe?Üdv

Ilyenről van szó?

http://www.parts-specs.com/photos/0593705-Toyota-Corolla-Liftback-2.0-D-XL-1993.jpg

Szerintem én is használnám még tovább. 7-800ezret majdnem így is megér. Mit kapnál helyette? Még nagy esély is van rá, hogy többet szívnál vele. Egyedüli dolog amiben jobbak az újabb autók, hogy biztonságosabbak, ennyi. Nagyon sokkal többet nem adnak.
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #10298 Dátum: 2013.02.02 15:23:51 »
Ez így van, 2 hónapja vettünk egy nagyon jó barátomnak  Honda Civicet, egy forintot nem engedtek belőle, még a balos visszapillantó tükör árát sem tudtuk kicsikarni, törötten lett elhozva.
Azért sok kereskedő elég jó emberismerő. Végilüs ha sikeres, akkor már több 100 autót eladott. Tudja mitől döglik a légy , mire harapnak.Látni egy vevőn, hogy mindenképpen megveszi, pláne ha jó áron van.(pl.  ha megmondja, hogy 250km-ről jött, máris egy kicsit rosszabb a vevő alkupoziciója)
 De ha mondjuk ott van nála x hónapja már, lehet, hogy más a helyzet és engedékenyebb.

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3039
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #10299 Dátum: 2013.02.02 15:37:08 »
Ilyenről van szó?
http://www.parts-specs.com/photos/0593705-Toyota-Corolla-Liftback-2.0-D-XL-1993.jpg
Szerintem én is használnám még tovább. 7-800ezret majdnem így is megér. Mit kapnál helyette? Még nagy esély is van rá, hogy többet szívnál vele. Egyedüli dolog amiben jobbak az újabb autók, hogy biztonságosabbak, ennyi. Nagyon sokkal többet nem adnak.
Van a környéken egy ilyen egérszürke 1.6-os. Mindig megfordulok utána, olyan finoman duruzsol (ez valóban 85KW-os :D - 1995 ben kivették a gyártásból, mert a Carina E Liftback konkurense lett :)) . Pár éve láttam, hogy a hátsó ablakán "eladó" lap fityegett. Odamenve kiderült, hogy egy lakást hirdettek. [rohog]
Azóta is hajtják a kocsit :yes:

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #10300 Dátum: 2013.02.02 18:18:32 »
tapasztalat  ;)
nekem meg az a tapasztalat, hogy mindig engednek.. ha 30at, akkor annyit, de engednek..  :tt2:

lasi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8541
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #10301 Dátum: 2013.02.02 18:21:41 »
nekem meg az a tapasztalat, hogy mindig engednek.. ha 30at, akkor annyit, de engednek..  :tt2:
évi 2-3 alkalommal elhivnak baráti, családi körbe autót nézni/vásárolni.... és kp-s vétel hallatán egyből ragaszkodnak a kiírt árhoz... pedig beletudom verni a csúfot mindegyik autóba  :devil:
Corolla AE86GT 20V (1984) Corolla AE86GT 16V (1985),Lexus IS 250 Mark Levinson (2008)Eladva
Corolla 1.4 D4D   (2005)Eladva!  2.0 D4d RAV4  (2005)Eladva, 2.2D4d Rav4 (2007) ,2.4D Hilux (1994)Eladva, 2.4D Hiace (1999)Eladva, 2.5 D4d Hilux (2009) 2.4 TD Hilux (2000)

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #10302 Dátum: 2013.02.02 18:25:49 »
évi 2-3 alkalommal elhivnak baráti, családi körbe autót nézni/vásárolni.... és kp-s vétel hallatán egyből ragaszkodnak a kiírt árhoz... pedig beletudom verni a csúfot mindegyik autóba  :devil:
Nemá hogy még mindig ez megy!!! 2008 előtt oké hogy a hiteles járulékbúl tartották el magukat, de azoknak az időknek már egy ideje vége. A pógár egyre inkább kezd visszatérni a takaró sarkáig való nyújtozkodáshoz, hülye lenne egy másfél millás autóért 2 misit kicsengetni, amit összetorhet/ellophatják.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #10303 Dátum: 2013.02.02 18:33:00 »
Nemá hogy még mindig ez megy!!! 2008 előtt oké hogy a hiteles járulékbúl tartották el magukat, de azoknak az időknek már egy ideje vége. A pógár egyre inkább kezd visszatérni a takaró sarkáig való nyújtozkodáshoz, hülye lenne egy másfél millás autóért 2 misit kicsengetni, amit összetorhet/ellophatják.
Azok az autókereskedők többsége be is zárt, 5 bezárt, míg nyitott egy uj.
Inkább az import használtakra épitenek, meg amit azért beszámítanak.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #10304 Dátum: 2013.02.02 19:16:00 »
évi 2-3 alkalommal elhivnak baráti, családi körbe autót nézni/vásárolni.... és kp-s vétel hallatán egyből ragaszkodnak a kiírt árhoz... pedig beletudom verni a csúfot mindegyik autóba  :devil:
hidd el, én is adtam vettem az utóbbi időben jó néhány autót... és hallom az ismerősök vásárlásainak történetét is... legutóbb a cégnek, ahol dolgozom - vettem egy 54 000 km-t futott skoda roomster praktikot, és engedtek 30ezer ft úgy, hogy külpestről elhozták Érdre a kocsit bevizsgáltatni, miközben egy ft foglalót sem tettem le.