Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2142366 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #10125 Dátum: 2012.12.16 16:42:56 »
Inkább házon belül hasonlítok mert a Toyotákat szeretem E15 4,5-5, AveIII 6,1-8.
Azért ahhoz a gyöngyfehérhez még hozzáadodod a szokásos díjakat, és minden autóhoz nélkülözhetetlen kiegészítőket az árából vidéken családi házat lehet venni,vagy Budán egy 50nm-es panel+-os lakást. A kicsi dízeléból meg Pesten egy sima panelt. Egy alsó középkategóriás autót egy lakásért.

Az autóknak mindenűtt azonos az áruk, minden kategoriában, max. némi adó miatt vannak differenciák. De ez más termékeknél is így van pl. benzin :D
Viszont az ingatlanárak Mo-on elképesztően alacsonyak. Németo-ban vagy osztrákiában mind a többszöröse mint nálunk. Ráadásul a válság pláne csökkentette az árakat, nálunk. Osztrák kollegám fia pár év alatt 3xáron adta el a bécsi lakását, €57 e-ért vette ás eladta €160e-ért. ;)
Azért pedig vehetne 10 db uj (kis) autót :szemez:

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #10126 Dátum: 2012.12.17 08:16:55 »
Viszont az ingatlanárak Mo-on elképesztően alacsonyak. Németo-ban vagy osztrákiában mind a többszöröse mint nálunk. Ráadásul a válság pláne csökkentette az árakat, nálunk. Osztrák kollegám fia pár év alatt 3xáron adta el a bécsi lakását, €57 e-ért vette ás eladta €160e-ért. ;)
Ne felejtsük el, hogy a jövedelmek is más nagyságrendben mozognak mint nálunk.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Celicáss

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 378
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #10127 Dátum: 2012.12.18 23:02:21 »
Ismerős vett egy új Corollát előtte egy Aurisa volt amit gari idő lejárta után adott el.
Végig márkaszervizben volt javítva de sok munka nem volt vele és ott is lett eladva beszámítással, mivel az autó egész előéletét ismert e a szerviz.
Megjegyzem az Aurisba gyári legális xenon világítás volt.
A Toyotának sikerült nagyot fejlődnie mert az új Corollába már nem is tettek xenont csak halogént az ismerős hiába kérte őket, hogy neki xenon felszereltség kellene nem volt. Közölték, hogy a xenont felköltöztették az Avensisbe de ott sem mindbe csak a felsőbb csomagba.
Na itt tartunk, elég lehangoló. Lassan itt is visszamenőlegesen a korábbi Aurisokat visszahívja a Toyota, hogy kicserélje a fényszórókat xenonról halogénre hivatkozva valami kitalált hibára.
Ezt is el tudom képzelni.

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #10128 Dátum: 2012.12.19 15:00:16 »
Megszunt a Corollanal az Exe felszereltseg 2009-ben (gondolom brutal keves Exe fogyott a magyar piacon). Ezert es nem mert visszafejlodes van  :flowers: Aurisban tovabb volt xenon (amig volt premium active felszereltseg a dcat motorhoz). Az uj Aurisban is lesz, szoval enyhe butasag ez a "feljebbkoltozes", raadasul markaszerviztol?! :hmmmm:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

zacc

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 15
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #10129 Dátum: 2012.12.19 17:42:32 »
Megszunt a Corollanal az Exe felszereltseg 2009-ben (gondolom brutal keves Exe fogyott a magyar piacon). Ezert es nem mert visszafejlodes van  :flowers: Aurisban tovabb volt xenon (amig volt premium active felszereltseg a dcat motorhoz). Az uj Aurisban is lesz, szoval enyhe butasag ez a "feljebbkoltozes", raadasul markaszerviztol?! :hmmmm:

Akkor szerencsés vagyok, 3hete vettem egy 2007es exe-t:)
Annyi rosszat olvastam az ivásról:(
Így abbahagytam!
Az olvasást róla:)

раскрутка сайта киев

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #10130 Dátum: 2012.12.19 18:11:18 »
Igy van, nem sok van belole  :flowers:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #10131 Dátum: 2012.12.19 18:33:49 »
Ismerős vett egy új Corollát előtte egy Aurisa volt amit gari idő lejárta után adott el.
Végig márkaszervizben volt javítva de sok munka nem volt vele és ott is lett eladva beszámítással, mivel az autó egész előéletét ismert e a szerviz.
Megjegyzem az Aurisba gyári legális xenon világítás volt.
A Toyotának sikerült nagyot fejlődnie mert az új Corollába már nem is tettek xenont csak halogént az ismerős hiába kérte őket, hogy neki xenon felszereltség kellene nem volt. Közölték, hogy a xenont felköltöztették az Avensisbe de ott sem mindbe csak a felsőbb csomagba.
Na itt tartunk, elég lehangoló. Lassan itt is visszamenőlegesen a korábbi Aurisokat visszahívja a Toyota, hogy kicserélje a fényszórókat xenonról halogénre hivatkozva valami kitalált hibára.
Ezt is el tudom képzelni.
Nem tudom mit vagytok oda a xenonért? :hmmmm: Én 95%-ban vagy városban vagy autópályán járkálok, gyakorlatilag sehol se megyek a megvilágitásom szerint, vagy refivel. Ritka hogy üres országuton kelljen a jó világitás. Annál inkább zavar, hogy soknak xenonja van és vakit mint egy refi.

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #10132 Dátum: 2012.12.19 18:34:44 »
Nem baj OldPiet, megszoktuk   :flowers:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #10133 Dátum: 2012.12.19 18:36:59 »
Nem baj OldPiet, megszoktuk   :flowers:
:tt2:
Ja nekem jó a szemüvegem :online2long:

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #10134 Dátum: 2012.12.19 18:39:22 »
Nekem meg a szemem  :winkiss: De attol meg baromira nem mindegy, hogy milyen a vilagitasod! Nem vetted meg eszre, hogy egy patent, gyari xenonos auto ha hatulrol kozelit, akkor micsoda nappali vilagossag lesz es a sajat autod arnyekat latod a Te megvilagitott fenycsovadban?!
En vezettem es ultem gyari Xenonos autoba. Kene!


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #10135 Dátum: 2012.12.19 18:47:56 »
Nekem meg a szemem  :winkiss: De attol meg baromira nem mindegy, hogy milyen a vilagitasod! Nem vetted meg eszre, hogy egy patent, gyari xenonos auto ha hatulrol kozelit, akkor micsoda nappali vilagossag lesz es a sajat autod arnyekat latod a Te megvilagitott fenycsovadban?!
En vezettem es ultem gyari Xenonos autoba. Kene!
Most hogy mondod az is zavar, ha hátulról vakitank [rohog] [rohog] [rohog] :wacko: :winkiss: :surrender:

Késő Róbert

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 486
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #10136 Dátum: 2012.12.19 18:54:20 »
Minek? Belátni az útszéli bózótba? Mire jó? Én is rühellem, vakít mint Jézus, nekem nem a legjobb a szemem, de e11 gyári megoldása bőségesen elég(91es accord ehhez képest szent jános bogár volt, mégis túléltem)! Látom vele vak sötétben az útszélen kapirgáló fácánokat is :-)

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #10137 Dátum: 2012.12.19 18:57:54 »
Felolem kozlekedhettek akar helyzetjelzovel is :hug:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

feryoo7

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1732
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #10138 Dátum: 2012.12.19 19:10:00 »
Minek? Belátni az útszéli bózótba? Mire jó? Én is rühellem, vakít mint Jézus, nekem nem a legjobb a szemem, de e11 gyári megoldása bőségesen elég(91es accord ehhez képest szent jános bogár volt, mégis túléltem)! Látom vele vak sötétben az útszélen kapirgáló fácánokat is :-)
Azért jó belátni az út széli bozótba mert ha onnan egy vad ( őz nyúl róka stb.) eléd ugrik kicsivel nagyobb az esélye a hamarabb észlelés miatt hogy nem ütöd el és egyben marad az autó.

Celicáss

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 378
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #10139 Dátum: 2012.12.19 20:03:55 »
Akkor szerencsés vagyok, 3hete vettem egy 2007es exe-t:)

És gyári xenon fényszóród van mosóval, automata magasságállítóval ?