Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2132399 alkalommal)

0 Felhasználó és 14 vendég van a témában

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #8190 Dátum: 2011.12.04 18:53:43 »
Amúgy jogos, így 10 év / 200 ezer km körül kell elkezdeni komoly összegeket rádobni az autóra. :no:

Még suzukis koromban beszéltük a haverokkal, hogy akárhogy is nézzük, sokkal olcsóbb mindent megcsinálni egy autón, mint másikat venni. Mondjuk az Suzuki volt, amihez gombokért volt minden, Toyotánál más, de nem nagyságrendi a különbség. El kell dönteni, hogy rendberakod és akkor még évekig jó, vagy hagyod a fenébe és eladod. Az a legrosszabb, amikor elkezdesz rá költeni és eladod, mert a ráköltött pénzt soha nem kapod meg a használtpiacon. Mondjuk az is tény, hogy bármennyit költesz rá, akkor is egy 10 éves autó marad, nem lesz sem fiatalabb, sem nagyobb (én ezért döntöttem a csere mellett).

Én a Corollával hosszútávra tervezek (kb 10-12 éves koráig, és 300 ezer km-ig), és mivel most vagyok lassan 150 ezernél, nekem is jönnek majd lassan a futómű és egyéb dolgok.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #8191 Dátum: 2011.12.04 18:55:21 »
Így van. Tegyük fel, vesznek egy 2002-es Corollát, akkor már csak a korából adódó, egyébként normális kopások miatt is hamarosan rádobhatnak 1-2-3 százast. Akkor meg már ezt előtte kéne rádobni és venni egy x évvel fiatalabbat.
         

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #8192 Dátum: 2011.12.04 19:46:26 »
Még suzukis koromban beszéltük a haverokkal, hogy akárhogy is nézzük, sokkal olcsóbb mindent megcsinálni egy autón, mint másikat venni. Mondjuk az Suzuki volt, amihez gombokért volt minden, Toyotánál más, de nem nagyságrendi a különbség. El kell dönteni, hogy rendberakod és akkor még évekig jó, vagy hagyod a fenébe és eladod. Az a legrosszabb, amikor elkezdesz rá költeni és eladod, mert a ráköltött pénzt soha nem kapod meg a használtpiacon. Mondjuk az is tény, hogy bármennyit költesz rá, akkor is egy 10 éves autó marad, nem lesz sem fiatalabb, sem nagyobb (én ezért döntöttem a csere mellett).

Én a Corollával hosszútávra tervezek (kb 10-12 éves koráig, és 300 ezer km-ig), és mivel most vagyok lassan 150 ezernél, nekem is jönnek majd lassan a futómű és egyéb dolgok.
Az én 7évesemre idén a kötelező szervizen felül fütőmotort/kipufogót/lengéscsillapítót költöttem. Kompett fékek, és új gumiszettek 2éve volt cserélve. Szerintetek akkor jövőre nyugtom lesz? 20 ezer ft-os olakcserén kívül ugye semmi más nem lesz?  :lol:


" Mondjuk az Suzuki volt, amihez gombokért volt minden,"
Az anyagár igen, de van munkadíj is, ami ugyan annyi mint más autóra  :nono:

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #8193 Dátum: 2011.12.04 19:49:07 »
Így van. Tegyük fel, vesznek egy 2002-es Corollát, akkor már csak a korából adódó, egyébként normális kopások miatt is hamarosan rádobhatnak 1-2-3 százast. Akkor meg már ezt előtte kéne rádobni és venni egy x évvel fiatalabbat.
Aztán az x évvel fiatalabbra is rá kell költeni 1-2-3 százast, ha azt rádobod és veszel x+y évvel fiatalabbat ... szal irány a szalon ...
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #8194 Dátum: 2011.12.04 19:58:31 »
" Mondjuk az Suzuki volt, amihez gombokért volt minden,"
Az anyagár igen, de van munkadíj is, ami ugyan annyi mint más autóra  :nono:

Haverokkal csomó mindent megszereltünk rajtuk, elég egyszerű gépek.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #8195 Dátum: 2011.12.04 19:59:12 »
20 ezer ft-os olakcserén kívül ugye semmi más nem lesz?  :lol:

Szerintem ami problémás lehet az most rendben van, szóval reménykedjünk a legjobbakban.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #8196 Dátum: 2011.12.04 20:09:11 »
Haverokkal csomó mindent megszereltünk rajtuk, elég egyszerű gépek.
Háát egy corolla sem bonyolultabb egy suzukinál. Ha a suzukin valaki tud futóműalkatrészeket cserélni/ illetve lengéscsillapítót, féktárcsát-betétet, váltóolajat, gyertyát, fékolajat, vagy bármit, az a corollán is. Ami meg a suzukinál bonyolultabb egy suzukinál, az amúgy is szakszervizes spéci dolgok.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #8197 Dátum: 2011.12.04 20:10:55 »
Aztán az x évvel fiatalabbra is rá kell költeni 1-2-3 százast, ha azt rádobod és veszel x+y évvel fiatalabbat ... szal irány a szalon ...
Nem egészen: az első 5 évben  nem szokott sok gond lenni. És ugye gari is  jó darabig van.És eme periodus vége felé már kb az uj ár felét éri :hmmmm:
5-10 év között (progressziven)egyre több ráforditás kell. De persze ezekkel még élni lehet és nem is nagy összegek.
10 év felett is lehet az ember szerencsés , de egyre valószinűbb, hogy nagyobb kiadások is jöhetnek. Mégkésöbb már elgondolkodhat az ember, hogy érdemes a kocsi értékéhez közelitő összegeket rákölteni. (Nekem volt 10 évesen vett 190-es Mercim 8 évig megvolt és soha nem költöttem rá 100eFt/év rá. (ebbe  benne volt, gumicsere, rádiócsere,tetőcsomagtartó, komplett fékfelujitás(tárcsa,betét,folyadék), akucsere, izzitórelé, stb)

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #8198 Dátum: 2011.12.04 20:13:52 »
Nem egészen: az első 5 évben  nem szokott sok gond lenni. És ugye gari is  jó darabig van.És eme periodus vége felé már kb az uj ár felét éri :hmmmm:
5-10 év között (progressziven)egyre több ráforditás kell. De persze ezekkel még élni lehet és nem is nagy összegek.
10 év felett is lehet az ember szerencsés , de egyre valószinűbb, hogy nagyobb kiadások is jöhetnek. Mégkésöbb már elgondolkodhat az ember, hogy érdemes a kocsi értékéhez közelitő összegeket rákölteni. (Nekem volt 10 évesen vett 190-es Mercim 8 évig megvolt és soha nem költöttem rá 100eFt/év rá. (ebbe  benne volt, gumicsere, rádiócsere,tetőcsomagtartó, komplett fékfelujitás(tárcsa,betét,folyadék), akucsere, izzitórelé, stb)
Átlagos magyar használatnál 5évesen jöhet a komplett fékcsere, gumiszettek cseréje. Váltóolaj csere, akksi csere. Mondjuk egy egy nagyszerviz, bár az 4. évben van toyotáéknál.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #8199 Dátum: 2011.12.04 20:21:13 »
Átlagos magyar használatnál 5évesen jöhet a komplett fékcsere, gumiszettek cseréje. Váltóolaj csere, akksi csere. Mondjuk egy egy nagyszerviz, bár az 4. évben van toyotáéknál.
Az enyém márciusban lesz 5 éves:
Gumi még egy szezont kibir (elöl 3mm hátul 4mm-es )
Csak a hátsó fékbetétet kellett cserélni (most nyár elején)
Aku remélem 6 évet ki fog birni
Egyetlen javitás volt: generátorcsapágycsere (munkadijjal együtt 20 eFt, márkaszervizben)

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #8200 Dátum: 2011.12.04 20:26:03 »
Nem egészen: az első 5 évben  nem szokott sok gond lenni. És ugye gari is  jó darabig van.És eme periodus vége felé már kb az uj ár felét éri :hmmmm:
5-10 év között (progressziven)egyre több ráforditás kell. De persze ezekkel még élni lehet és nem is nagy összegek.
10 év felett is lehet az ember szerencsés , de egyre valószinűbb, hogy nagyobb kiadások is jöhetnek. Mégkésöbb már elgondolkodhat az ember, hogy érdemes a kocsi értékéhez közelitő összegeket rákölteni. (Nekem volt 10 évesen vett 190-es Mercim 8 évig megvolt és soha nem költöttem rá 100eFt/év rá. (ebbe  benne volt, gumicsere, rádiócsere,tetőcsomagtartó, komplett fékfelujitás(tárcsa,betét,folyadék), akucsere, izzitórelé, stb)
Igen, én is hasonlóra utaltam. Pláne hogy ugyanolyanom van mint Gyöngyinek, eddig én sem költöttem rá sokat. Persze gondolom rohadt nagy mázlink is volt.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Késő Róbert

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 486
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #8201 Dátum: 2011.12.04 20:36:51 »
Nekem mellékelte az eladó a második tulaj táblázatát, ugye 2001es a gép, 2004.02.21.(19900km)-től 2010.01.08.(105364km)-ig megvan a kiadások nagyrésze: Ez egészen pontosan 685 424 forint volt, én nem tudom ez sok-e vagy kevés (mai forint értékéhez viszonyítva nem tartom durvának, de azért 2004-ben, 2006-ban nagyobb pénz volt) :D De ennyi volt, ebben van egy kisebb és egy nagyobb baleset (226500) is...
« Utoljára szerkesztve: 2011.12.04 20:51:34 írta Késő Róbert »

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #8202 Dátum: 2011.12.04 22:57:07 »
szép volt a tükör majd 60ért... [rohog]
súlyos... :ph34r:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #8203 Dátum: 2011.12.04 23:15:13 »
szép volt a tükör majd 60ért... [rohog]
súlyos... :ph34r:
Mondjuk 2 db tükör ára hogyan aránylik a Te autod értékéhez? :hmmmm:
És mennyibe kerülhet egy mostani indexes tükör? :D

Késő Róbert

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 486
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #8204 Dátum: 2011.12.04 23:53:27 »
2DB: Ház, Tükörlap + fényezés, sajnos reális :(  (én biztosan nem adtam volna ki ennyit érte, hacsak nem a biztosító, de saját kár esetén bontó, aztán kész is)

szép volt a tükör majd 60ért... [rohog]
súlyos... :ph34r: