Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2141461 alkalommal)

0 Felhasználó és 9 vendég van a témában

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #7560 Dátum: 2011.08.17 11:06:41 »
Szerintem meg olyat vegyel, ami a szivedhez kozelall. Igy legyen jo vagy xar, szeretni fogod  :hug:
Ami nem jo azt nem tudnám szeretni :D

mardel

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 800
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #7561 Dátum: 2011.08.17 11:11:33 »
attól, hogy valaki jól vezet, még lebombázhatják a kocsiját mások

első kocsi, jobban érzem úgy magam, ha van casco

a későbbiekben meglátjuk

a kocsik hány %án lehet vajon casco?
1.4 sol 2004

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #7562 Dátum: 2011.08.17 11:17:09 »
Ha más lebombázza a kocsidat, akkor Ö fizet ;)
Én nem pitizek egy biztositónak sem, hogy fizessen. Nem szeretnek azok fizetni :no:
Az elmult 15 évben egyetlen káreseményem se volt amit a casco fizetett volna (magyarén semilyen kérom nem volt) Amit megsporoltam cascon szerinted mit vehetnék?
« Utoljára szerkesztve: 2011.08.17 11:18:40 írta OldPiet »

mardel

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 800
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #7563 Dátum: 2011.08.17 11:18:02 »
ez is egy megközelítés, és nem is rossz!
1.4 sol 2004

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #7564 Dátum: 2011.08.17 11:24:09 »
szerintek ha valakinek 1m ftja van kocsira, akkor legyen egy 10éves japán (corolla), vagy egy 5éves más(pl francia) fele annyi km-rel?

Itt off, de első autónak vennék egy pöpec régi swiftet, mondjuk 16 szelepes, jól felextrázottat az utolsó 2002-2003-as évjáratból, és ennyi. Kell neki a szokásos karbantartás, egy alvázvédelem (30-40 ezer) és 6-8-10 évig autó, nem is rossz. A sarki boltban is van hozzá minden, és mindenki ért hozzá.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #7565 Dátum: 2011.08.17 11:28:45 »
Attol meg hogy elso auto miert ne vehetne pl egy E12-t? Lehet lemaradtam, de mardel elotte nem vezetett? Szulok, baratok egyeb csaladtagok autoit? Ha igen, akkor miert kellene mas megkozelites elso autohoz, mint pl. 4-ik autohoz?


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #7566 Dátum: 2011.08.17 11:36:28 »
Attol meg hogy elso auto miert ne vehetne pl egy E12-t? Lehet lemaradtam, de mardel elotte nem vezetett? Szulok, baratok egyeb csaladtagok autoit? Ha igen, akkor miert kellene mas megkozelites elso autohoz, mint pl. 4-ik autohoz?

Azért kell más megközelités, mert fél hogy összetöri :devil:
A Swift is jo vállasztás, én egy megkiméltet, akár régebbit is,vállasztanék, jóval 1 millio alatt is van bőven. Mégjobb a Merci :D

mardel

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 800
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #7567 Dátum: 2011.08.17 12:40:05 »
2107 és E12 van a családban, megvagyok azért a kormány mögött, szeretek vezetni
1.4 sol 2004

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #7568 Dátum: 2011.08.17 13:05:48 »
2107 és E12 van a családban, megvagyok azért a kormány mögött, szeretek vezetni
Addig jó amig másé a kocsi :tt2:
Énis vagy jó 10 évig csak apukám autoit vezettem, annál nagyobb volt az öröm, ha megkaptam. (Peuget 404,123-as Merci)
Ahoz képest a saját Trabant már nem is volt olyan nagy öröm.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #7569 Dátum: 2011.08.17 13:14:14 »
Meggyőződésem, hogy a 190d Mercik is egyre több és rendszeresebb odafigyelést igényelnek, azért már a legfiatalabb is 20 éves, ezeknél már bármikor bármi lehet, hiába gondolod azt, hogy megbízható. Igen, az, de már nem mai gyerek egyik sem, mindennapos kontrollt igényel ahhoz, hogy valóban probléma mentes legyen.
Éppen ezért nem ajánlom a Mercit mardelnek.

...mint, ahogy a francia szemeteket sem, hiába 5 éves, össze nem lehet mérni megbízhatóságra egy E11 Corollával, holott árban ugyanott vannak.

Tegnap találtam pl. ezt, ha most állnék autóvásár előtt, nagyon az első 3 autó között lenne, amit megnézek!!!  :yes:
Jó szín, jó motor, fullos felszereltség, szervizkönyv, kulturált állapot. Csak magas az ára, de legalább van miből alkudni...

Ez a bordó is szimpi lehet, bár szervizkönyve kérdés, hogy van-e, írva nincs.

Viszont ezt a feketét ki kell hagyni, megnéztem a jó múltkorában, az eleje körbe törve volt, tátonganak az illesztési hézagok, és full tükör a kormány-váltgomb, a mutatott km-hez + 100.000! Abszolút nem megnyerő élőben...És indokolatlanul horribilis az ára is...

Ez az ezüst nem túl szép a fényezetlen lökösök miatt, és van elírás a hirdetésben, de ettől még megérne egy megnézést, az ára ennek is túl magas, nagyon patentnek kell lennie ahhoz, hogy akár csak közel ennyit is adjon érte a ember...

Ez már kelletősebb ezüst, ráadásul 1,6-os is. A 165e km még hihető is lehet, a leírásban az "ugyanannyit eszik, mint az 1,4-es de sokkal jobban megy", hülyeség. Kár ezért a mondatért...

Ez az automata, pedig egy igazi ritkaság...

mardel, ne mondd, hogy ennyi autó közül nem tudnál választani, ha akarnál... ugyan, mi szükség van egy francia és eleve egy kategóriával kisebb autót nézni ehelyett...?  :?: :nonono:


4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #7570 Dátum: 2011.08.17 14:10:18 »
Hamár Corolla, akkor én is javaslom ezt :yes:
Mindezek ellenére én továbbra is kiállok a régi Mercik mellett: nagyon olcso minden hozzá, kb Swift szint. Csak nem kell hozzá annyi,minden túl van méretezve és sokkal tartosabb mint a mai autoknál, akár a Toyotánál (bár mindegy szinte mindenhová ugyanazok a beszállitok pl Bosch stb)
Egy 20 éves Merci még mindig nem zörög és sokáig nem is fog( persze nem széthajtott elhanyagolt romokat kell vállasztani)
A másik ami Nektek számit! a felszereltség, no abban nincs semmi: ritka a klima, el. ablak, max központizár.

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #7571 Dátum: 2011.08.17 14:21:54 »
Hamár Corolla, akkor én is javaslom ezt :yes:
Mindezek ellenére én továbbra is kiállok a régi Mercik mellett: nagyon olcso minden hozzá, kb Swift szint. Csak nem kell hozzá annyi,minden túl van méretezve és sokkal tartosabb mint a mai autoknál, akár a Toyotánál (bár mindegy szinte mindenhová ugyanazok a beszállitok pl Bosch stb)
Egy 20 éves Merci még mindig nem zörög és sokáig nem is fog( persze nem széthajtott elhanyagolt romokat kell vállasztani)
A másik ami Nektek számit! a felszereltség, no abban nincs semmi: ritka a klima, el. ablak, max központizár.

Volt szerencsém 190-es mercit vezetni (2.0 D), meg E11-es Corit is, jópofa a merci, de érzés kb olyan mintha otthon ülnék a fotelben és autoszimulátoron játszanék egy 100centis TV-n, szal konkrétan semmi. Gondolom ezt lehet még tovább fokozni (lefelé) autómata váltóval.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #7572 Dátum: 2011.08.17 14:28:54 »
Volt szerencsém 190-es mercit vezetni (2.0 D), meg E11-es Corit is, jópofa a merci, de érzés kb olyan mintha otthon ülnék a fotelben és autoszimulátoron játszanék egy 100centis TV-n, szal konkrétan semmi. Gondolom ezt lehet még tovább fokozni (lefelé) autómata váltóval.

Ehhez nekem is lenne hozzászólásom, de folytassuk az egyéb autókban, mert innen kitesznek minket...
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #7573 Dátum: 2011.08.17 14:31:09 »
Nem tiszta milyen érzéseid voltak [rohog]
Tény hogy egy Corolla sportossabb, erősebb, de ennyi. Fotel, kényelem talán stimmel a190.nél.
Ha egyik autoból ülsz egy másikba nagyon érzed a kis kölönbséget is.
 A 75 Le-t meg meglehet szokni, mint egy traktor.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #7574 Dátum: 2011.08.17 14:36:00 »
Nagyon más érzés a kettő, ezt azért el kell fogadni.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...