Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2141731 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #7410 Dátum: 2011.08.02 16:58:19 »
Én nem bántam meg az ujautó vásárlást, már rég behozta az árát.
Rossz szó a ki mennyit "bukott" az autó árán... attól még, hogy valami használt, ugyan úgy esik az ára, mint az újnak. De mindennek esik az ára, amit az ember használ, legyen
az autó, laptop, kerékpár, szoba kanapé, ház vagy akármi.
Én autómat használtan 4évesen vettem és most lassan a 3,5év után simán "buktam" rajta 800.000.-Ft-ot, ellenben nem volt gari rajta, nem volt új autó a kezemben, maga a modell is
már a megvásárlása óta avétosabb mint egy null km-el megvehető autó, 3,5év alatt azért költöttem is rá .....1szett nyári, 1szett téli gumi, komplett fékek cseréje, és sorolhatnék még ezt azt.
De ebben a használt-új dologban az a jó, hogy a piac árazza, vagyis maga a kereslet árazza be. Nem az állam jelöli ki, hogy mennyiért lehet egy autót eladni. És ha valaki vesz egy újat 4milláért, azt a piaci árért vette, és az annyit is ér, és ha valaki vesz egy 5éveset 2milláért, azt is piaci árért vette, és nagy tévedés, ha a 2millás 5éves autót vásárló okosnak hiszi magát, hisz semmivel sem
okosabb az új autót vásárlónál, mert mindketten piaci áron vásároltak, és az 5éves 2millás autó nem ér 4millát.

feryoo7

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1732
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #7411 Dátum: 2011.08.02 16:58:53 »
Amíg nem akarja az ember eladni, addig nem érdekli, hogy bukik-e vele az évek során, de azért egy olyan autóba beleülni, amiben soha senki nem ült még, fantasztikus érzés!!!

ismerős az érzés,megfizethetetlen!!!!   :clap: :clap:  nekem 2004nyarán volt ez egy seat leonnal, vadi ujan vettem / hitelre  :banging: /....6ezret hajtottam bele,mikor 2honapos korában...aug20.i ünnepség alatt ellopták a lurdy parkolobol  :ph34r:  :cry: :censored: :gun_bandana: :2guns: :gunsmilie: :donatello: :death:

azota nemvolt uj autom...és nemis hiszem,h lesz...

Akkor ilyenkor a hitellel mi lesz?Ugyan úgy fizetni kell tovább?

Késő Róbert

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 486
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #7412 Dátum: 2011.08.02 18:59:43 »
Casco, hitel nincs casco nélkül

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #7413 Dátum: 2011.08.02 19:47:13 »
Amíg nem akarja az ember eladni, addig nem érdekli, hogy bukik-e vele az évek során, de azért egy olyan autóba beleülni, amiben soha senki nem ült még, fantasztikus érzés!!!

ismerős az érzés,megfizethetetlen!!!!   :clap: :clap:  nekem 2004nyarán volt ez egy seat leonnal, vadi ujan vettem / hitelre  :banging: /....6ezret hajtottam bele,mikor 2honapos korában...aug20.i ünnepség alatt ellopták a lurdy parkolobol  :ph34r:  :cry: :censored: :gun_bandana: :2guns: :gunsmilie: :donatello: :death:

azota nemvolt uj autom...és nemis hiszem,h lesz...

Akkor ilyenkor a hitellel mi lesz?Ugyan úgy fizetni kell tovább?

ja,volt casco...fizetett is valamennyit,de még maradt 1.66milla,amit kikellett pengetnem! 
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #7414 Dátum: 2011.08.02 20:41:57 »
ja,volt casco...fizetett is valamennyit,de még maradt 1.66milla,amit kikellett pengetnem! 
uhhh részvétem...  :cool2: :innocent:

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #7415 Dátum: 2011.08.02 21:28:06 »
már kinyögtem szerencsére pár éve külföldi melobol... :clap: :clap: :clap:
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

DM74

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 75
  • Toyota Corolla 2006 1.4 HB Sol+
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #7416 Dátum: 2011.08.02 22:22:18 »
Nos számomra a hitelből való autóvásárlásnak egy hatalmas tanulsága van: SOHA többet nem nyújtózkodom tovább, mint ameddig a takaróm ér!  ::)
A következőre meg inkább egy darabig félreteszek, legfeljebb teljesen új autóm nem lesz többé hazai viszonyok közepette.
« Utoljára szerkesztve: 2011.08.02 22:27:11 írta Jurci »
Azt értem, hogy gőzgép, de mi hajtja????

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #7417 Dátum: 2011.08.02 22:27:49 »
mostmár énis ezt vallom!!!   :sorcerer:
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

szikla2

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 756
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #7418 Dátum: 2011.08.02 23:10:18 »

 és nagy tévedés, ha a 2millás 5éves autót vásárló okosnak hiszi magát, hisz semmivel sem
okosabb az új autót vásárlónál, mert mindketten piaci áron vásároltak, és az 5éves 2millás autó nem ér 4millát.

5 éves autót vettem kétmilláért.

1. Okos voltam, mert corollát vettem.

2. Nem okosabb, hanem kevésbé voltam tehetős, mint aki ujjat vesz.
Nem minden "az" ami annak látszik.
Corolla 1.6 E12 2004 sedan 2009--2017
Avensis 1.8 T27 2011.facelift Sedan 2017-

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #7419 Dátum: 2011.08.03 07:14:49 »
Nos számomra a hitelből való autóvásárlásnak egy hatalmas tanulsága van: SOHA többet nem nyújtózkodom tovább, mint ameddig a takaróm ér!  ::)
A következőre meg inkább egy darabig félreteszek, legfeljebb teljesen új autóm nem lesz többé hazai viszonyok közepette.
Osztom a véleményedet, én is hitelellenes vagyok.
Van egy ismerösöm, motort vett hitelre (igaz egyetlen jármüve), mert azt mondta: nem nyugdijas korában akar motorozni, hanem fiatalon. Neki is igaza van.
Ráadásul pár éve még stabil, kiszámitható volt egy hitel visszafizetése (stabil árfolyamok, alacsony kamat, biztosabb munkahely)

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #7420 Dátum: 2011.08.03 07:33:21 »

 és nagy tévedés, ha a 2millás 5éves autót vásárló okosnak hiszi magát, hisz semmivel sem
okosabb az új autót vásárlónál, mert mindketten piaci áron vásároltak, és az 5éves 2millás autó nem ér 4millát.

5 éves autót vettem kétmilláért.

1. Okos voltam, mert corollát vettem.

2. Nem okosabb, hanem kevésbé voltam tehetős, mint aki ujjat vesz.
Azt szokták mondani, hogy összeségében az auto mindig ugyan annyiba kerül: ha ujat veszel elöre kifizeted az árát, ha használtat, akkor folyamatossan (arányossan egyre több) jön a rákölteni való.
Csak ugye kinek mennyit ér az uj auto gondtalan mivolta. (mert  egy öreg autoval lerobbani pl külföldön nem 2 fillér)Volt ugy használtautom, hogy jó volt hogy volt másik, amivel felváltva hordtam szerelöhöz, mert hol az egyiknek, hol a másiknak volt valami nyügje.
Bár tudom egy 10 éves Cori is igen megbizhato. És  megvagyunk győzödve hogy kifogunk egy példányt, amivel jól járunk, és kevesebbet kell rá költeni.

gomzol

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1590
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #7421 Dátum: 2011.08.03 09:26:36 »
és nagy tévedés, ha a 2millás 5éves autót vásárló okosnak hiszi magát, hisz semmivel sem
okosabb az új autót vásárlónál, mert mindketten piaci áron vásároltak, és az 5éves 2millás autó nem ér 4millát.
5 éves autót vettem kétmilláért.
1. Okos voltam, mert corollát vettem.
2. Nem okosabb, hanem kevésbé voltam tehetős, mint aki ujjat vesz.
Azt szokták mondani, hogy összeségében az auto mindig ugyan annyiba kerül: ha ujat veszel elöre kifizeted az árát, ha használtat, akkor folyamatossan (arányossan egyre több) jön a rákölteni való.
Csak ugye kinek mennyit ér az uj auto gondtalan mivolta. (mert  egy öreg autoval lerobbani pl külföldön nem 2 fillér)
Bár tudom egy 10 éves Cori is igen megbizhato. És  megvagyunk győzödve hogy kifogunk egy példányt, amivel jól járunk, és kevesebbet kell rá költeni.
Én azért továbbra is úgy gondolom, hogy persze, nagyon jó az új autó, sőt, ha tehetném, nyilván én is azt vennék, meg hát ha nem veszünk újat, akkor miből lesz később a használt, stb.
Ugyanakkor egy jó állapotú használt felhozása a megfelelő szintre általában közel sem kerül annyiba, mint amennyivel olcsóbb az újnál, és a használati értéke mindeközben akár ugyanannyi is lehet, ami nekem többet számít, mint a piaci értéke.  ;)

Pl. én bő egy év alatt ráköltöttem egy csomót az autóra, hogy olyan állapotban legyen, amiben én szeretném tudni, de még talán így sincs kétmillába' sem, miközben megbízható, szép, jól megy, szóval szerintem lényegében nem tudnék jobban kihasználni egy újat sem, persze leszámítva a kategória mai autóiban már esetleg alapból meglévő ESP-t és több légzsákot, vagy egy-két egyéb kütyüt.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #7422 Dátum: 2011.08.03 09:53:02 »
Amit irtam inkább az auto egész életcikluséra vonatkozik.
Nyilván van pár év amikor a költségek se harapodznak el, még nemis avult el nagyon és már elég olcso.
Meg ugye lehet az ember elég körültekintö és mázlista a a kocsivásárlásnál.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #7423 Dátum: 2011.08.03 14:21:07 »
Nos számomra a hitelből való autóvásárlásnak egy hatalmas tanulsága van: SOHA többet nem nyújtózkodom tovább, mint ameddig a takaróm ér!  ::)
A következőre meg inkább egy darabig félreteszek, legfeljebb teljesen új autóm nem lesz többé hazai viszonyok közepette.
Éns em számítottam 250Ft körüli svájci frank árfolyamra és, bár 25000Ft-ot fizetek fixen minden hónapban, az árfolyam különbözetem jelenleg 320.000Ft. Tehát, 6 évig fizetek 25.000-et havonta, aztán, pedig, jelen állás szerint még 320.000-et...  :censored: Hitelt valószínűleg jó ideig nem fogok eztán fölvenni...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #7424 Dátum: 2011.08.03 14:55:14 »
 :censored: :censored: :censored:

1ik kollégám most fontolgatja,h visszaadja a 3éves puntoját,mert veszélybekerült a lakása is 255ft chf mellett :(
54rugot fizet havonta a puntoért... :no: :no: :no:
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки