Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2142012 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #6825 Dátum: 2011.06.26 09:10:42 »
láttam már talin ezt az autót, hát igen szép.. :yes:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #6826 Dátum: 2011.06.26 11:11:59 »
Sajnos egy tömeggyártó esetében az "egyediséget" sem lehet beépíteni a használt autó árába, ahogy az új korukban borsos gyári extrák felárát sem.
Az én konfigurált Avensisemből se rohangált túl sok az utakon, mégse kellett senkinek.  :whistling:
Nem kellett senkinek, mert - ha jól emlékszem - 200ezer km volt benne minimum....és akkor már inkább "bizonytalan" előéletű 120ezrest vesznek az emberek....ez van.
Egyébként az autójukat hirdetők közül sokan koppannak, hogy azért koránt sem kapják meg az autójukért az elvárt összeget... mindenki tartja valamennyire a sajátját, de lelkileg rá
kell készülni, hogy lehet csak 1-2-3százezerrel kevesebbért megy el, vagy lehet hirdetni évekig.
Én meg azt mondom, hogy ha jó a kocsid ne add el a nyomott piaci áron, ha meg nem jó, akkor vigyék amennyit adnak érte, ha meg van pénzed jobbra cserélni, akkor sem kell 1-2százason fennakadni.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #6827 Dátum: 2011.06.26 11:22:16 »
De sajnos amikor venni akarsz akkor meg kell fizetned a piaciárat, max 1-2 százast lealkudsz :D Ha viszont eladni akarsz az igazán megkiméltért is a romból felélesztett széthajtott ár a szint.
Pl a 4 éves Corollát E-15 mint az enyém 2,6 ért is árulnak, amit én 4,5 vettem, ennyit meg utálnék bukni :devil:
Nagyobb drágább autoknál még többet lehet bukni. :D

TSityu

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #6828 Dátum: 2011.06.26 11:44:27 »
Nem az a lényeg, hogy menyit buksz, hanem az , hogy mennyit engedhetsz meg magadnak.  :hug:

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10706
Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #6829 Dátum: 2011.06.26 11:55:34 »
Nem kellett senkinek, mert - ha jól emlékszem - 200ezer km volt benne minimum....és akkor már inkább "bizonytalan" előéletű 120ezrest vesznek az emberek....ez van.

222600 km.  :D A nepper rögtön vissza is tekert belőle vagy 100-110e km-et, de a külső-belső állapota alapján simán hihető lehetett az a "kicsike" futásteljesítmény is. Azzal a kocsival valaki biztosan jól járt, néha ilyet is ki lehet fogni nepperéknél.  :lol:

Amúgy persze hogy bánom, hogy elment, de nem sok értelme lett volna kihasználatlanság miatt néha beindítani és menni vele egy kört. A mai világban ez sajnos már luxusnak számít... :hmmmm:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #6830 Dátum: 2011.06.26 12:50:27 »
Nem az a lényeg, hogy menyit buksz, hanem az , hogy mennyit engedhetsz meg magadnak.  :hug:
Ezzel egyáltalán nem értek egyet !
Ha megengedhetem magamnak, akkor se akarok sokat bukni :nono: Max ha rákényszerülök [rohog] (pl nagyon akarok egy másik autot.)
Nem veszek meg mindent amit megengedhatek magamnak, de szerintem Te se! Az ember mérlegel és optimalizálja mire telik, mik az álmai.

TSityu

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #6831 Dátum: 2011.06.26 12:57:23 »
Ha valami kell és telik rá azt megveszem, nem gyűjtöm a felesleges dolgokat és előtte átgondolom, hogy valóban szükség van-e rá.  :hug:

De, ha megtehetném minden éven másik kocsival járnék.  ::)

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #6832 Dátum: 2011.06.26 13:11:57 »
Ha valami kell és telik rá azt megveszem, nem gyűjtöm a felesleges dolgokat és előtte átgondolom, hogy valóban szükség van-e rá.  :hug:

De, ha megtehetném minden éven másik kocsival járnék.  ::)
Akkor feleslegesen kidobod a dolgokat, mert kell másik és telik rá és szükséged van rá? ;)
Miért vennél minden évben másik kocsit? Ha ujra gondoltál az felesleges pénzkidobás még a gazdagok és a cégek is legalább 3 évig megtartják
az autojukat. Ha használtra, akkor pedig kevés pénzel megteheted,ha mázlid van és nem vernek át.
Egy ismerösöm összeszámolta  cca 10 év alatt 57 autoja volt, a legtöbb nagyon használt autok, de hihetetlen olcson vette öket.....

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #6833 Dátum: 2011.06.26 13:30:28 »
Nem az a lényeg, hogy menyit buksz, hanem az , hogy mennyit engedhetsz meg magadnak.  :hug:
Ezzel egyáltalán nem értek egyet !
Ha megengedhetem magamnak, akkor se akarok sokat bukni :nono: Max ha rákényszerülök [rohog] (pl nagyon akarok egy másik autot.)
Nem veszek meg mindent amit megengedhatek magamnak, de szerintem Te se! Az ember mérlegel és optimalizálja mire telik, mik az álmai.
Akkor miert veszel uj autot?  ;)


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #6834 Dátum: 2011.06.26 13:47:05 »
Nem az a lényeg, hogy menyit buksz, hanem az , hogy mennyit engedhetsz meg magadnak.  :hug:
Ezzel egyáltalán nem értek egyet !
Ha megengedhetem magamnak, akkor se akarok sokat bukni :nono: Max ha rákényszerülök [rohog] (pl nagyon akarok egy másik autot.)
Nem veszek meg mindent amit megengedhatek magamnak, de szerintem Te se! Az ember mérlegel és optimalizálja mire telik, mik az álmai.
Akkor miert veszel uj autot?  ;)
Én használt Mercit akartam azonos értékben,megtehettem volna, de olyan sok rosszat hallottam róla, hogy megbizhatatlanok stb.
Igy vettem a Corollát, ami nekem számit , pl méret, abban egy kategoria a C osztállyal. Az ereje nekem ennek is elég, az extrákat meg leszarom (de ezt ugyis tudjátok).

barna.czukor

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #6835 Dátum: 2011.06.26 13:55:56 »
Jah, szerintem is teljesen más az, hogy ha valamit megtehetek (megengedhetem magamnak), illetve, hogy mennyit bukok a vásárlással. Számít mind a kettő, nem csak az első.

Ha a bukás nem számítana, akkor lennék a tökéletes tömegfogyasztó, mert akkor az összes pénzemet mindig az új termék megvásárlására költeném, addig a szintig, amíg megtehetem. Gyakorlatilag hatalmas pazarláshoz vezetne ez a szemlélet, ami a környezetet is tönkre tenné rövid idő alatt.

De számít a bukás, ezért aztán az ember, még ha meg is teheti, hogy új kocsit vesz 2 évente, akkor sem vesz új autót, mert sajnálja a pénzt, amit elbukott az előző autón. Ez az, amit nagyon sok magyar sajnos nem ért, mert minden pénzét elkölti nagyon sok ember minden olyan dologra, amire aztán nincs is valóban nagyon szüksége. Lsd. okostelefon, lapos-TV, autó, MP3 lejátszó, stb.

Ezért aztán az ember mérlegel, felméri, hogy megéri-e a csere neki, hoz-e a csere minőségbeli váltást vagy sem. Ha több a ráfizetés, mint a haszon, amit az új termék ad, akkor hibás döntés váltani szerintem. Ha nem így lenne, akkor mindenki minden nap vehetne mindenből újat addig, amíg telik rá. Az alsógatyákat sem 1x használjuk, aztán eldobjuk, csak akkor veszünk újakat, ha a régi kicsi vagy szakadt vagy valami gond van vele. A jót kár lecserélni csak azért, mert megtehetem, mert az hatalmas pazarlás.

Visszatérve az autóra. Megtehetném bármikor, hogy veszek egy TS-t, vagy egy Avensist, de nekem nem ér annyit meg váltás, mint amennyi pénzbe kerülne a dolog.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #6836 Dátum: 2011.06.26 14:02:24 »
Hát ezt jol kifejtetted, cca én is igy gondolom :yes:

TSityu

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #6837 Dátum: 2011.06.26 18:44:14 »
Akkor mégis csak számít.  ;) Ismerek olyat aki évente vesz nagy értékű autót szalonból ( M5, X5, 740d, stb.. ) majd eladja 10 misis bukással, de nem érdekli, mert neki ez csak apró.  :hug:
No erre mondtam én hogy ha megtehetném....   :cry:

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #6838 Dátum: 2011.06.26 19:31:53 »
Akkor mégis csak számít.  ;) Ismerek olyat aki évente vesz nagy értékű autót szalonból ( M5, X5, 740d, stb.. ) majd eladja 10 misis bukással, de nem érdekli, mert neki ez csak apró.  :hug:
No erre mondtam én hogy ha megtehetném....   :cry:
Aki igy gondolkodik, nemsokára, nem teheti meg! Aki a kicsit nem becsüli.... [rohog]
Hacsak nem valami illegális dologbol dől a lé.
Céges autoknál eltudom képzelni, hogy inkább vesz sürün ujat, mert a nyereséget ugyis elvinné az ado.

barna.czukor

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #6839 Dátum: 2011.06.26 21:30:29 »
Ismerek olyat aki évente vesz nagy értékű autót szalonból ( M5, X5, 740d, stb.. ) majd eladja 10 misis bukással, de nem érdekli, mert neki ez csak apró.  :hug:
Semmi sem tart örökké, szerintem ez sem. Ahhoz nagyon-nagyon sokat kell keresni, hogy valakinek aprópénz legyen évi 10 millió elbukott pénz. Jellemzően ezt a vagyont elérni tisztességesen csak nagyon kevés embernek sikerül. A nagy többség, aki ilyen gazdag, fél lábbal a börtönben, fél lábbal a temetőben van. Az utóbbiakra abszolút kicsit sem vagyok irigy. (Mondjuk másokra sem, nem vagyok az a fajta.)

Amúgy sosem értettem, hogy miért adják el a kocsijukat 1 éven belül. Pont, hogy akkor kezdené el az ember szeretni, meg addigra szokná meg rendesen. Ez már inkább kivagyiság kérdése, hiszen lehet így arcoskodni, hogy neki mindig mindenből a legújabb van...

Nekem is van hasonlóan gazdag ismerősöm, mégsem szórja a pénzt, rengeteget adakozik is, pedig 3 milliárd körüli vagyona van. Kb 4-5 évente vesz magának egy S6 Audit, azt ennyi kb.