Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2132487 alkalommal)

0 Felhasználó és 21 vendég van a témában

jo-ce

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 284
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #6735 Dátum: 2011.06.06 21:54:02 »
lehet tuloztam a 2.4el,  de 2.2 alatt tuti nem adnám oda ezt a szép corit.
azt viszont nem tudtam hogy az mmt miatt nehezebben eladhato mint a manuális...... :whistling:

Sajna nagyon sok probléma van az mmt váltóval aygo-tól corolláig mindegyikben.Össze-vissza váltogatás,recsegés stb. sorolhatnám a számtalan garis problémát.De egyébként az a jellemző,hogy az összes toyotának megzakkant az ára az elmúlt 1 évben.Lehet bármennyiért kínálni egy autót mindenkinek a szive joga csak vegyék is meg.Sok szar botrány,visszahívás,gázpedál stb. mind kihatott a márkára ,mintha valakik direkt tönkre akarnák cseszni a hírnevét.Sajna ezekkel a dolgokkal én nap, mint nap szembesülök az egész Magyar Toyota hálózat fennmaradásáért küzd ebben a szemét országban. :cry:

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #6736 Dátum: 2011.06.06 21:55:00 »
Hali! 2005 évvégi corit 1.4 d4d mmt sol 110.000 km-rel 1,650.000 vette kollegám reális ára vlhol 1.8-2 között ha sérülésmentes és nagyon szép,mert sajna az 1.4d4d és az mmt a legrosszabb párosítás.Meglepően nézegetjük a piacot és azt tapasztaljuk,hogy a dízel corollák ára nagyon lent van majdnem kevesebbet ér mint 1 1.4-es benzines. :cry:
Ha felmész a HAHU-ra, 2M alatt, csak kereskedő árul ilyen Corit, mo.i 1. tulajos, magánszemélyeké min. 2-2.2. No de nem vitaindítónak szántam, majd megírom mennyiért ment el.  :)
Nagyon nehéz százezrekre belőni valami értékét. Mint írta a fórumtárs, 1,6M-ért vett ilyet, de ezt lehet 2,4M-ért is elviszik. Én majd a saját autóm árát belövöm, másét nagy magabiztossággal
sosem merném. Többen is nekiszaladtak itt 1,4 d4d eladásának, de valamiért végül megtartották. Tény, hogy  ez a kisdízel E12 iszonyat jó párosítás, a piac mégis kritikusan fogadja, hisz megdögölhet benne a turbó, meg még egy s más. Emellett chipelik őket, tekerik őket stb. Az automatának meg kicsiny hazánkban nincs érték növelő hatása, sőt! (kivétel mondjuk az OFF dsg).
Ellenben, ha ez egy magánszemélyé, és szép állapotú példány, simán lehet, hogy bizalmi alapon valaki megveszi, mert ilyet akar és pont, és elege van a nepperes xarokból.
Szóval szerintem százezres pontossággal nem lehet belőni. Én a magam részéről olyan 1,9M-re tenném a piaci értékét, de írom ezt úgy, hogy simán meg sem lepődnék, ha 2,2ért elviszi valaki.
Volt már, hogy feltett innen valaki egy agyonspoilerezett piros 1,4 e12-est, azt hittem senki nem veszi meg, erre meg 3nap alatt jó áron elkelt.
De pl. múlt év végén én is kinéztem egy e12-est a bátyámnak, a piaci viszonyokhoz képest drága volt, nem is volt egy szép megkímélt példány, a belseje le volt lakva, a gyerek mégis eladta
átkozottul jó áron (=jó drágán) az ismerősének (mint azt egyéb úton megtudtam utólag). Szóval ez az egész egy baromi nagy X.
« Utoljára szerkesztve: 2011.06.06 22:01:36 írta Ákos2004 »

R6Rider

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1083
  • Corolla E12 1.6 VVTi SOL Sedan
    • Q8
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #6737 Dátum: 2011.06.06 21:56:13 »
....az egész Magyar Toyota hálózat fennmaradásáért küzd ebben a szemét országban. :cry:...
És az összes többi márka is...  :yes:

lasi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8541
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #6738 Dátum: 2011.06.06 21:58:29 »
lehet tuloztam a 2.4el,  de 2.2 alatt tuti nem adnám oda ezt a szép corit.
azt viszont nem tudtam hogy az mmt miatt nehezebben eladhato mint a manuális...... :whistling:
És mennyiért vennél? :szemez:
Csak azt ne mond, hogy nem vennél..... :winkiss:

ezt nemigazán értem  :)

minek vennék még1et?
Corolla AE86GT 20V (1984) Corolla AE86GT 16V (1985),Lexus IS 250 Mark Levinson (2008)Eladva
Corolla 1.4 D4D   (2005)Eladva!  2.0 D4d RAV4  (2005)Eladva, 2.2D4d Rav4 (2007) ,2.4D Hilux (1994)Eladva, 2.4D Hiace (1999)Eladva, 2.5 D4d Hilux (2009) 2.4 TD Hilux (2000)

R6Rider

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1083
  • Corolla E12 1.6 VVTi SOL Sedan
    • Q8
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #6739 Dátum: 2011.06.06 21:58:54 »

Nagyon nehéz százezrekre belőni valami értékét. Mint írta a fórumtárs, 1,6M-ért vett ilyet, de ezt lehet 2,4M-ért is elviszik. Én majd a saját autóm árát belövöm, másét nagy magabiztossággal
sosem merném. Többen is nekiszaladtak itt 1,4 d4d eladásának, de valamiért végül megtartották. Tény, hogy  ez a kisdízel E12 iszonyat jó párosítás, a piac mégis kritikusan fogadja, hisz megdögölhet benne a turbó, meg még egy s más. Emellett chipelik őket, tekerik őket stb. Az automatának meg kicsiny hazánkban nincs érték növelő hatása, sőt! (kivétel mondjuk az OFF dsg).
Ellenben, ha ez egy magánszemélyé, és szép állapotú példány, simán lehet, hogy bizalmi alapon valaki megveszi, mert ilyet akar és pont, és elege van a nepperes xarokból.
Szóval szerintem százezres pontossággal nem lehet belőni. Én a magam részéről olyan 1,9M-re tenném a piaci értékét, de írom ezt úgy, hogy simán meg sem lepődnék, ha 2,2ért elviszi valaki.
Volt már, hogy feltett innen valaki egy agyonspoilerezett piros 1,4 e12-est, azt hittem senki nem veszi meg, erre meg 3nap alatt jó áron elkelt.
De pl. múlt év végén én is kinéztem egy e12-est a bátyámnak, a piaci viszonyokhoz képest drága volt, nem is volt egy szép megkímélt példány, a belseje le volt lakva, a gyerek mégis eladta
átkozottul jó áron az ismerősének (mint azt egyéb úton megtudtam utólag). Szóval ez az egész egy baromi nagy X.
1etértek...  :yes:

jo-ce

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 284
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #6740 Dátum: 2011.06.06 22:03:19 »
....az egész Magyar Toyota hálózat fennmaradásáért küzd ebben a szemét országban. :cry:...
És az összes többi márka is...  :yes:
A többi márka is csak néhány szerencsésebb importőrnél másképp állnak a flotta céges értékesítéshez nem úgy mint nálunk.Mostanság az eladások 80%át a flotta tenné ki de sajna az opel ford és társai elhódítják az olcsó autókkal a vevőket.

fóki

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #6741 Dátum: 2011.06.07 06:54:55 »
Sziasztok!

Ezt az autót szeretném megvenni: http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla_verso/toyota_corolla_verso_1.8_linea_sol_m-mt_automata__7_szemelyes_-4801256

Van valaki itt Debrecenből akinek ilyen masinája van és rámszánna egy félórát az életéből, hogy megmutassa nekem a kocsiját, és jót és rosszat  ::) is mondana róla?

Esetleg ismeri valaki az autót?
Köszönöm, fóki.


MENEKÜLJETEK ha meglátjátok valahol. Iszonyat lelakva, Vanli gumikkal és olyan búgó hanggal 50-nél mint az állat. Talán a gumi miatt de ez az autó kb 1,5 millát ér max.
« Utoljára szerkesztve: 2011.06.07 06:57:57 írta fóki »

R6Rider

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1083
  • Corolla E12 1.6 VVTi SOL Sedan
    • Q8
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #6742 Dátum: 2011.06.07 08:37:04 »
A többi márka is csak néhány szerencsésebb importőrnél másképp állnak a flotta céges értékesítéshez nem úgy mint nálunk.Mostanság az eladások 80%át a flotta tenné ki de sajna az opel ford és társai elhódítják az olcsó autókkal a vevőket.
Ez is igaz...  :yes: Én az Ichiban díjas KOTO-nál voltam utoljára műszakin, telt ház volt, nagy forgalom...  :hmmmm:

R6Rider

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1083
  • Corolla E12 1.6 VVTi SOL Sedan
    • Q8
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #6743 Dátum: 2011.06.07 08:39:08 »

MENEKÜLJETEK ha meglátjátok valahol. Iszonyat lelakva, Vanli gumikkal és olyan búgó hanggal 50-nél mint az állat. Talán a gumi miatt de ez az autó kb 1,5 millát ér max.

Csak magánszemély tulajtól, esetleg márkaszervizből vegyél autót, de akkor is mindenképp kérj átvizsgálást! Csak Verso érdekel?

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #6744 Dátum: 2011.06.07 13:14:07 »
lehet tuloztam a 2.4el,  de 2.2 alatt tuti nem adnám oda ezt a szép corit.
azt viszont nem tudtam hogy az mmt miatt nehezebben eladhato mint a manuális...... :whistling:
És mennyiért vennél? :szemez:
Csak azt ne mond, hogy nem vennél..... :winkiss:

ezt nemigazán értem  :)

minek vennék még1et?
Feltételes módban volt a nem adnád oda is. A vétel is legyen feltételes módban (mondjuk nincs Corid, eladtad, ellopták, összetörték stb) akkor megvennéd-e?

lasi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8541
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #6745 Dátum: 2011.06.07 14:44:55 »


Feltételes módban volt a nem adnád oda is. A vétel is legyen feltételes módban (mondjuk nincs Corid, eladtad, ellopták, összetörték stb) akkor megvennéd-e?

felnéztem használtautora, 1,7 töl 2,7 ig vannak e12 es d4d corollák.......... a fent emlitett darabért adnék 2.2 öt :yes:
Corolla AE86GT 20V (1984) Corolla AE86GT 16V (1985),Lexus IS 250 Mark Levinson (2008)Eladva
Corolla 1.4 D4D   (2005)Eladva!  2.0 D4d RAV4  (2005)Eladva, 2.2D4d Rav4 (2007) ,2.4D Hilux (1994)Eladva, 2.4D Hiace (1999)Eladva, 2.5 D4d Hilux (2009) 2.4 TD Hilux (2000)

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #6746 Dátum: 2011.06.07 18:43:25 »
Sok szar botrány,visszahívás,gázpedál stb. mind kihatott a márkára ,mintha valakik direkt tönkre akarnák cseszni a hírnevét.Sajna ezekkel a dolgokkal én nap, mint nap szembesülök az egész Magyar Toyota hálózat fennmaradásáért küzd ebben a szemét országban. :cry:
Nem hinném, hogy a főleg amerikai visszahívások bármilyen negatív hatással is lenne a magyar használtpiaci toyoták árára.
Azt kell sajnos tudomásul venni, hogy az E12-es 2001-es modellévvel jött ki = 10éves konstrukció, emellett a 2005ös autó is 6éves már. Ehhez jön a "hatalmas" magyar vásárlói kedv, a
hitelezés visszaszorulása. Az embereknek meg nincs túl sok kp-jük, ami lefelé húzza az árakat.  :hug:

gomzol

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1590

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #6749 Dátum: 2011.06.11 14:37:36 »
E12 1,4 d-4d: Ezt az autót néztem meg ma.
A békéscsabai Körös Autócentrum Mazda-Opel-Kia-Honda kereskedésben van bent.
Az egyik legszebb színösszeállításban (grafit külső - bézs belső) SOL Plus felszereltséggel, a hirdetéstől eltérően 130.000km-rel (hirdetésben még 128.000 van).
Eredetileg a tatabányai Toyotából származik, a szervizkönyve az első tulaj által 79.000km-ig volt vezetve. Nekem egy fekete pont volt, hogy a 61.000km után csak 79.000-nél volt olajcsere, előtte 14-16.000-ként szakszervizben, de az, hogy milyen olajjal, nem volt odaírva.
Körbenéztem a külsejét, ténleg nem volt törve, a bal hátsó kerékdobon, illetve a hozzá csatlakozó hátsó lökhárítón kisebb karcolások vannak, de egy alapos polírral ezek eltűtethetők.
A két hátsó csomatartó teleszkóp helyből cserés lesz, mert egy-az-egyben visszaesik az egész ajtó, már semmit nem tart. A 4db gumi szintén, a két hátsó ráadásul nemcsak 1-2mm közötti, de az a maradék minta is kőkemény, valami General márkájú (életemben nem hallottam róla) nyári gumi, a két első kb 5mm-es, szintén General márkájú, de téli(!) gumi, mind a 4db kőkemény, abszolút kuka kategória. A fékek közül gyakorlatilag mind a 4 tárcsa cserés, mert jelentős válla van mind elől, mind hátul, bár az első fékbetétek szinte újak. Ez, viszont tárcsa cserénél, ugye lényegtelen, tehát 4db új tárcsa és betét is egyen.
B oszloptól hátrafelé műbizonylatos Llumar fólia van, szép, ízléses.
Az első szélvédő cserélve volt, de ez nem negatívum. A belseje az autónak korrekt, nem újszerű, látszik, hogy volt használva, sőt, lehet, hogy családi autó volt, ki van porszívózva, körben le van törölgetve a kárpit, azonban egy alapos kárpittisztítás ráférne (autókozmetikában) az egész bézs belsőre, ilyenkor jön ki a hátránya ennek az egyébként nagyon szép kárpitnak. A kormányon kevésbé látszanak a barázdák, mint új korában, de még nem fényes, nem málik. A váltó gomb tetején lévő kis krómozás egy kb 0,5x0,5cm-es foltban felszakadt, és a kézfék gombjának felén szintén hiányzik, valószínűleg gyűrű általi halálról van szó. Gyakorlatilag a belső térebe ennyi utal a használatra.

Mikor beindítottuk, első pöccre tökéletes hanggal indult,, semmilyen klattyogás, vagy bármilyen oda nem illő hang nélkül, csak halkan, finoman járt. A klímája kb 15 mp elteltével valóban jéghideget fújt. A kesztyűtartóból előkerült a fekete Toyota mappa, amiben sorakoztak az autó vételekor hozzá adott kis füzetek, és a vastag kezelési is.

Maga a kesztűtartó már nem kapott a tisztításból, mert foltos volt, olyan, amit a gyár óta nem töröltek ki.

Próbakört nem mentünk vele, de a felsorolt negatívumokkal együtt én egy ajánlható autónak tartom, természetesen megfelelő alkut követően, pedig, egy jó vételnek.

Jelenleg 2,279e Ft-ra van kirakva, ami egyértelműen sok. 4db új nyári gumi kb 80.000 Ft, plusz a fék cseréje bele kell, hogy férjen az alkuba. Ezt követően én olyan 2,1-2,15M Ft-ért korrekt vételnek tartom, ami ugyan nem olcsó, de nem is túlzó, kb annyit ér az autó, mert igénytelenségből adódóan nincs rajta semmilyen sérülés, csak a használatból eredő apróságok.

Egyébként KHx-xxx volt a rendszáma, a 2006.04-i gyártásnak megfelel, a SOL felni ott van rajta, és nincs lepadkázva, összességében még saját magamnak is vállalható lenne. De nekem kicsi. Én nagyobbat keresek majd, ha letelik a hitel az enyémről 3 év múlva.


4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i