Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2132559 alkalommal)

0 Felhasználó és 18 vendég van a témában

tzatziki

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #6375 Dátum: 2011.03.06 17:32:09 »
Kleingy, Bepi81, koszonom Nektek!  :flowers:

Osszessegeben ugy tervezem, hogy 900 + javitas lenne az akciora, ahogy irod, Bepi81. Hatchbacket (=liftback?) szeretnek, reszben, mert korabban az volt a csaladban, es nagyon elonyosnek tartottam, reszben azert, mert most sedan van, es nem olyan praktikus. A bekalampasnal eggyel ujabbat (konnycsepp lampa? ugy hivjak azt az alakot?) szeretnek, foleg az Altalad leirt szempontok miatt.

A kilometerallast felre is rakom innentol, hallgatva Ratok. A gondom az, hogy nem ertek annyira a szubjektiv megiteleshez vezetes kozben, leven, hogy meg nem ultem annyi auto volanja mogott, hogy ezeket felmerjem, de majd, ha eljon az ido, keresek es elviszek magammal valakit,aki hozzaertobb, mint en. :)

Egyebkent koszonom azt a sok-sok hasznos infot, amit leirtatok, ezt mind elraktarozom magamban, jo vetelt akarok csinalni, es ugy erzem, ez erosen keteselyes, ugyhogy okosnak kell lennem.  ::)

Jut eszembe: azt neztem, hogy az un. "Harmony Plus" felszereltsegben is van centralzar, klima es elektronyos ablak... mi a csuda az a Harmony plus? Tenyleg azt latom hasznaltauto.hu-n, hogy nincs ket egyforma felszereltsegu kocsi, kenyelmi kategoria ide vagy oda.
« Utoljára szerkesztve: 2011.03.06 17:45:07 írta tzatziki »

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #6376 Dátum: 2011.03.06 18:39:01 »
Még két jó tanács:

1. Légy türelemmel! Ha jó kocsit akarsz, nem szabad egyből beleugrani egybe. Nagyon alaposan át kell nézni, hogy tényleg jó-e a kiszemelt.
2. Egyelőre ne zárd ki a békalámpásat, lehet, hogy abban találsz megfelelőt.

A hatchback az E11 esetében a csak 3(!!!) ajtós, nem egyenlő a liftback-kel (5 ajtós). Az újabb E12-es Cor esetében már az 5 ajtóst is hatchback-nek hívták, de az E11 esetén ez két különböző kasztnit jelentett. Tehát, Neked Liftback-et kell keresni.

Ha találsz egy autót a hirdetések között, ami érdekel, linked ide be, amennyire tudjuk, megszakértjük képről, hogy egyáltalán érdemes-e élőben is megnézni, vagy kár fecsérelni rá az időt. (Figyelem! Kritikusak vagyunk, lehet, hogy a hócipőd is tele lesz, de tényleg jót akarunk Neked  ;) ) Sőt, arra is volt már nem egyszer példa, hogy a nagyobb távolságra lévő autókat itt a fórumozók között a közelben lakók is megnézték, azért, hogy ne kelljen feleslegesen sokat utaznod... :flowers:

Ja, a vvti-k fogyasztása nagyon sok mindentől függ. Az 1,4-es 5,5L-től a téli városi hideg időben 8,5-9 literre is felmehet. Gázpedál, tehetség, állapot, terhelés, időjárás, minden függő.  :1eye:

A Harmony Plust nem tudom pontosan, mit takar, épp azért, mert káoszos, de talán klímát, meg kp. zárat kapott... talán. Az E12 Corollát még egyszer mondom, ne keverjük ide.

Egyébként szívesen segítünk, ha tudunk.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #6377 Dátum: 2011.03.06 18:53:06 »
Na igen, ráncfelvarrott (piskótalámpás, duplalámpás) E11-nél a felszereltségi lista egy oltári nagy káosz, de tényleg. Az elődnél simán lekövethető, de itt nem. Ezer meg egyféle változatot láttunk már.  :wacko:

Ja és nagyon nem mindegy, hogy 3 vagy 5 ajtós (hatchback vagy liftback). ;)

         

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #6378 Dátum: 2011.03.06 20:24:37 »
Igen, ajtós szép, az 5 ajtós (khmm, legyek dipolmatikus..) praktikus, a 4 ajtós teljesen jellegtelen, a kombi gnóm - persze szigorúan magánvélemény, és nem azért mert nekem 3 ajtós volt ;)

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #6379 Dátum: 2011.03.07 10:33:30 »
Tzatzikinek!!!!  :excl:

Bordó béka E11 Liftback: Hú, ez nagyon eredetinek tűnik, szervizkönyve fullos 170.000km-ig!!! Ezt sürgősen meg kellene szakérteni, mert, ha jó, kb pár nap múlva már nem lesz meg.  :clap:

Ezüst béka E11: Erről nincs megadva túl sok infó.  :?:

Zöld Béka E11: Vezetett szervizkönyves
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #6380 Dátum: 2011.03.07 10:38:40 »
Ez esetleg, bár a látható kasztni sérülés semmiképpen sem bíznám rá az eladóra. Ha 2 éve így néz ki, valószínűleg a legolcsóbb megoldást választaná rá. Ha egyébként jó állapotú az autó, inkább ráalkudnék erősen, azokat a gumikat is gyakorlatilag lehet kidobni, amiket ad hozzá, tehát egy 850e körüli áron reális lehetne.

Ez tűnik a faceliftesek közül talán egy vállalható autónak, de kérdés itt, ugye, a motor állapota...

Kék faceliftes: Ezt már néztem régebben is, hogy miért áll olyan lekókadva a kipufogója... mindenesetre egy élő megnézést érdemelne.
« Utoljára szerkesztve: 2011.03.07 10:43:00 írta bepi81 »
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #6381 Dátum: 2011.03.07 10:41:26 »
Fura, hogy a bordo tetszik Neked a legjobban. A kepeken mar 135 ezernel sincs pecset  :whistling:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #6382 Dátum: 2011.03.07 10:44:53 »
Fura, hogy a bordo tetszik Neked a legjobban. A kepeken mar 135 ezernel sincs pecset  :whistling:
A 150.000-res hiányzik, 135-nél még van.
Két pecsét hiányzik... Na és? A többi viszont megvan.  :yes:

szerintem ez egy tök korrekt 12 éves autó!
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #6383 Dátum: 2011.03.07 10:47:53 »
Zöld Béka E11: Vezetett szervizkönyves

Ez boyracer autó, óvatosan vele!
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #6384 Dátum: 2011.03.07 10:52:40 »
Nekem a bordó fura. Eleve nem Luna, hanem max Terra, mivel nincs színre fújva a lökös (de a tükörház igen...). Vagy cserélték őket. Meg érdekes a bordóra fújt hűtőrács. :eek: És a belső kárpit sem gyári elektromos ablakos, hanem utólagos, a kárpiton jól látszik, hogy eredetileg kurblis, ergo ez még inkább Harmony kellene, hogy legyen ez alapján. Plusz sztem csak az alapban volt ilyen szövet üléshuzat. Ja és nekem fura még, hogy japán a lemezfelni és a belseje is, de erre lehet magyarázat, hogy az első szériában volt japán ötajtós. Viszont ez nem első szériás. Összességében nekem úgy tűnik, hogy ez egy alacsonyabb felszereltségű autó, amit persze nem mellesleg, felturbóztak. Ez nem jelenti azt, hogy rossz, csak feltűntek.  :) Na ennyiért viszont sürgősen megnézném! :yes:

Az ezüst mellett szól, hogy tényleg Terra (lásd a hátsó matricáját), Toyota kereskedésben áll. A kisméretű fotók alapján törésmentesnek látszik (vagy nagyon jó volt a lakatos), sehol sem látok nem jó illesztést. Tetszik!

A zöldnél rákérdeznék, miért fóliázták (meg a felni miatt remélhetőleg nem egy önjelölt Sumáher volt a tulaj), egyébként ez is jónak tűnik, bár nekem a felni nem kéne, sztem nem illik hozzá. Ja és egyedi a belső bézs szín, valamint a végig márkaszervizes előélet miatt szintén nagyon megnézném!

bepi81: összességében sztem jó triót választottál!  :clap:
         

lasi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8541
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #6385 Dátum: 2011.03.07 10:56:47 »
Zöld Béka E11: Vezetett szervizkönyves

Ez boyracer autó, óvatosan vele!

ismered vagy elöítélet?
csak mert foliázva van, meg rakott rá egy szép felnit?   ez negatív diszkrimináció :D :flowers:
Corolla AE86GT 20V (1984) Corolla AE86GT 16V (1985),Lexus IS 250 Mark Levinson (2008)Eladva
Corolla 1.4 D4D   (2005)Eladva!  2.0 D4d RAV4  (2005)Eladva, 2.2D4d Rav4 (2007) ,2.4D Hilux (1994)Eladva, 2.4D Hiace (1999)Eladva, 2.5 D4d Hilux (2009) 2.4 TD Hilux (2000)

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #6386 Dátum: 2011.03.07 10:57:44 »
A 150.000-res hiányzik, 135-nél még van.
Két pecsét hiányzik... Na és? A többi viszont megvan.  :yes:

szerintem ez egy tök korrekt 12 éves autó!
Meg akkor a 165-os sincs meg. Ez nem vezetett szervizkonyv, bar neppertelepen mar boven annak hivjak  :yes: En nem latok tobbet egy 12 eves, kiglancolt autonal, ami egy murvas neppertelepen all.  :no: Szerintem az ara is eleg alacsony  :hmmmm:
Persze meg kell nezni, osszhasonlitasnak mindenkepp jo  :yes:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #6387 Dátum: 2011.03.07 11:01:15 »
ismered vagy elöítélet?
csak mert foliázva van, meg rakott rá egy szép felnit?   ez negatív diszkrimináció :D :flowers:
Abszolút előítélet, de nézz rá... Oké, nem szép tőlem tudom.  :no: :whistling:
A felni mondjuk messze van a széptől, más autón talán jól mutatna.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #6388 Dátum: 2011.03.07 11:11:11 »
Nekem a bordó fura. Eleve nem Luna, hanem max Terra, mivel nincs színre fújva a lökös (de a tükörház igen...). Vagy cserélték őket. Meg érdekes a bordóra fújt hűtőrács. :eek: És a belső kárpit sem gyári elektromos ablakos, hanem utólagos, a kárpiton jól látszik, hogy eredetileg kurblis, ergo ez még inkább Harmony kellene, hogy legyen ez alapján. Plusz sztem csak az alapban volt ilyen szövet üléshuzat. Ja és nekem fura még, hogy japán a lemezfelni és a belseje is, de erre lehet magyarázat, hogy az első szériában volt japán ötajtós. Viszont ez nem első szériás. Összességében nekem úgy tűnik, hogy ez egy alacsonyabb felszereltségű autó, amit persze nem mellesleg, felturbóztak. Ez nem jelenti azt, hogy rossz, csak feltűntek.  :) Na ennyiért viszont sürgősen megnézném! :yes:

Az ezüst mellett szól, hogy tényleg Terra (lásd a hátsó matricáját), Toyota kereskedésben áll. A kisméretű fotók alapján törésmentesnek látszik (vagy nagyon jó volt a lakatos), sehol sem látok nem jó illesztést. Tetszik!

A kiemelt rész kivételével teljesen egyetértek. Az én bordómban (ami terra volt) pont ugyanilyen szövet volt.

Az ezüst számomra is sokkal biztatóbbnak tűnik.

Célszerű megnézni a bordót, majd az ezüstöt, ami ha közelről is jónak tűnik jó vétel lehet.

szikla2

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 756
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #6389 Dátum: 2011.03.07 11:24:47 »
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla/toyota_corolla_wagon_1.4_terra_plus-4563760

Ez egy valós hirdetés  :hmmmm:  Szerintem az összes szépítve van. :excl:
Nem minden "az" ami annak látszik.
Corolla 1.6 E12 2004 sedan 2009--2017
Avensis 1.8 T27 2011.facelift Sedan 2017-