Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2132636 alkalommal)

0 Felhasználó és 21 vendég van a témában

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #6135 Dátum: 2011.01.11 16:53:27 »
Nekem meg benne van a gumiszönyeg (gyári )  rajta az 1993-as Corolla (gyári) szönyeg [rohog] (a gyári szövetszönyeg meg még ki se lett bontva) ;)

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #6136 Dátum: 2011.01.11 17:17:47 »
.. Legyen szerencséje a 2 millás vevőjével.
Szerintem mikor látta, hogy van konkrét valódi vevő, ráparázott, és visszalépett az eladástól. Ha el akarta volna adni, 1,8-1,85ért odaadja..... ez a feleség kollegája 2M-ért viszi szöveg vagy kamu, vagy valós, de azért egy ilyen kolléga első hallásra tetszik neki a kocsi dologtól amíg eljut oda, hogy a bankszámláról levesz kerek 2millát (ami azért sok pénz), addig lefolyik egy kicsi víz a Dunán.... kevés százalékot adok arra, hogy az 'ilyen kollega' valóban megveszi, és még kevesebb esélyt adok arra hogy 2milláért elviszi..... ;)

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #6137 Dátum: 2011.01.11 17:22:48 »
Ákos!
"mert irányáron  2.25ért van 2006os LUNA aut. klímás 60ezres futással 1. tulaj és márkaszervizes háttérrel. "
Ezt is olyan alaposan megsasoltad mint amit megnéztetek :hmmmm:? Mert ugy alapbol az is jól hangzott ;)
Nekem most kicsit elegem van az autónézegetésből.... főleg hogy a tesómnak semmi sem jó.. belefáradtam.  :no: Most kicsit a saját dolgaimmal akarok foglalkozni.... de az tény, hogy a saját kocsimat megbecsülöm, és ilyenkor látom mennyire messze van ezektől a hirdetett autóktól a márkaszervizes szk-jával meg a vadi új prémium gumijaival meg a véletlenül sem telehányt belső terével....még én mondtam Satriani-nak, mikor benézett a kocsimba, hogy sorry de egy kicsit retkes...na most miután az autónézés után visszaültem a sajátomba, olyan jó tisztának és újszerűnek tűnt..  :whistling:

hazard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 602
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #6138 Dátum: 2011.01.11 17:41:50 »
...
Egy zárójeles megjegyzés: sajnos benne van a pakliban, hogy az ember bejárja Tolnát-Baranyát egy autóért, ahogy az is, hogy egy határozatlanból makacsba váltó, autó-eladással kapcsolatban fogalmatlan taggal fut össze az ember. A kocsi alapvetően rendben volt, a tulaj viszont... Legyen szerencséje a 2 millás vevőjével. Azért nem lepődnék meg, ha találkoznánk még ezzel az autóval. (Megismétlem, a kocsival alapvetően semmi gond, magamnak is elfogadnám automata klímával.)

Igen, sajnos ez maximálisan benne van a pakliban. Ha az ember nem figyeli és nem csap le a friss hirdetésekre (értsd: telefonos egyeztetés után személyes megtekintés), akkor soha nem vesz autót! ...és sajnos gyakran nem ott "teremnek" a kívánatos autók, ahol mi vagyunk! :no:
Kollégám nem régen 3-4 hónap intenzív keresés és ~8e km mászkálás után vette meg azt a típusú, motorizáltságú és felszereltségű autót, amire vágyott.
Ő is fullos belső takaríttatással kezdte, a szokásos generállal (átnézés, folyadék- és szűrőcsere, stb.) folytatta, majd egy lökhárítón lévő minimális karc kijavíttatásával végezte a vásárlás utáni ráfordítást.
Költséges és időigényes az autókeresés, de - ha van rá lehetőség - megéri türelmesnek és megfontoltnak lenni, nem szabad elkapkodni, ugyanakkor át sem szabad esni a ló másik oldalára...
hazard

Satriani

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #6139 Dátum: 2011.01.11 18:27:07 »
Kollégám nem régen 3-4 hónap intenzív keresés és ~8e km mászkálás után vette meg azt a típusú, motorizáltságú és felszereltségű autót, amire vágyott.

 :eek: Szabad tudni, mi volt ez? Jöhet az egyéb autókba is, tökmindegy; kíváncsi lennék, milyen kritériumok alapján megy valaki ennyit. Egyébként anno mi is majd' fél évig kerestünk tisztességes gömbölyűfenekű 1.6-os fekete vagy sötétzöld Coltot, amiből végül 1.3-as ezüst lett, szóval saját bőrömön tapasztaltam, milyen gáz a hazai használtautó-piac.

A saját vételemet meg már ezerszer leírtam: 2005. január végén, egyik szombaton reggel 9-kor elindultunk Édesapámmal autót keresni, ölemben a kinyomtatott hahus hirdetésekkel, elmentünk a legmesszebbre lévő helyszínre (Reálszisztéma Buda), mondván, hogy visszafelé haladunk, megláttunk egy előző nap behozott, törésmentes, szervizkönyves, frissen szervizelt, jó árú autót, és meg is vettük. Azóta is azt használom. Irdatlan mázli.

Szerintem mikor látta, hogy van konkrét valódi vevő, ráparázott, és visszalépett az eladástól.

Szerintem inkább családi dolog jött közbe.

feryoo7

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1732
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #6140 Dátum: 2011.01.11 19:19:10 »
Nekem meg benne van a gumiszönyeg (gyári )  rajta az 1993-as Corolla (gyári) szönyeg [rohog] (a gyári szövetszönyeg meg még ki se lett bontva) ;)
Nekem a gyári gumiszőnyegen van rajta egy hótálcás gumiszőnyeg mert a gyári kicsit ki van már kopva és nem akarom hogy a kárpit koszos legyen.

feryoo7

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1732
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #6141 Dátum: 2011.01.11 19:23:54 »
Kollégám nem régen 3-4 hónap intenzív keresés és ~8e km mászkálás után vette meg azt a típusú, motorizáltságú és felszereltségű autót, amire vágyott.

 :eek: Szabad tudni, mi volt ez? Jöhet az egyéb autókba is, tökmindegy; kíváncsi lennék, milyen kritériumok alapján megy valaki ennyit. Egyébként anno mi is majd' fél évig kerestünk tisztességes gömbölyűfenekű 1.6-os fekete vagy sötétzöld Coltot, amiből végül 1.3-as ezüst lett, szóval saját bőrömön tapasztaltam, milyen gáz a hazai használtautó-piac.

A saját vételemet meg már ezerszer leírtam: 2005. január végén, egyik szombaton reggel 9-kor elindultunk Édesapámmal autót keresni, ölemben a kinyomtatott hahus hirdetésekkel, elmentünk a legmesszebbre lévő helyszínre (Reálszisztéma Buda), mondván, hogy visszafelé haladunk, megláttunk egy előző nap behozott, törésmentes, szervizkönyves, frissen szervizelt, jó árú autót, és meg is vettük. Azóta is azt használom. Irdatlan mázli.

Szerintem mikor látta, hogy van konkrét valódi vevő, ráparázott, és visszalépett az eladástól.

Szerintem inkább családi dolog jött közbe.

Sokszor le kell mondania az embernek pl.:a színről, hogy jó kocsit vegyen.Én se zöld corollát akartam de ha ez volt a legjobb állapotban és tulajtól volt.A kereskedésékben olyan corollákat láttam 1.4-1.6 milláért hogy tiszta rozsda volt az alváz, a lakréteg elvolt folyva a lökhárítón, a tetején kívül minden le volt fújva.Amit vettem igaz hogy itt ott karcos meg a lökös is meg van húzgálva de nem rozsdás az alja törve nem volt csak meghúzva az lett javítva.És akárki akármit mond szerintem jobb tulajtól venni mint neppertől.

hazard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 602
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #6142 Dátum: 2011.01.11 21:46:47 »
Kollégám nem régen 3-4 hónap intenzív keresés és ~8e km mászkálás után vette meg azt a típusú, motorizáltságú és felszereltségű autót, amire vágyott.
:eek: Szabad tudni, mi volt ez? Jöhet az egyéb autókba is, tökmindegy; kíváncsi lennék, milyen kritériumok alapján megy valaki ennyit. Egyébként anno mi is majd' fél évig kerestünk tisztességes gömbölyűfenekű 1.6-os fekete vagy sötétzöld Coltot, amiből végül 1.3-as ezüst lett, szóval saját bőrömön tapasztaltam, milyen gáz a hazai használtautó-piac.

VW Golf IV. 1.9 PDTDI - a felszereltség a'szem másodlagos volt, de az fixen kikötve, hogy csak 115-120LE (vagy mennyi a leggyengébb, ebben nem vagyok biztos, de a lényeg, hogy a leggyengébb, mert nem a felhúzott teljesítmény, hanem a megbízható motor volt a fő), lehetőleg kombi, de ha egy kihagyhatatlan 5 ajtósra talál, az is jó... A szín nem volt paraméter, de a futásteljesítmény, a leinformálhatóság, és a megkíméltség alapvető fontosságú volt.
Egy idő után (~2 hónap) már mindegyikünk (kollégák) betéve tudta, hogy milyen autót keres(ünk), és mindent megmozgat(tunk), hogy mielőbb meglegyen az autó, mert idegileg nem kicsit őrölt fel minket a dolog! :devil: Állandóan újságokat, net-et böngésztünk, autótelepekre jártunk, figyeltünk minden szóba jöhető kocsit, hátha hirdetik...
Én is "beteg" (értsd: autóbuzi) vagyok autóügyben (Vallom, hogy én vagyok az autóért, és nem fordítva! :hug:), de ez a kollégám még rajtam is bőven túltesz...
Végül meglett az autó (kombi!), egyből nagygenerál 135e-ért(!) ismerős szerelőnél, autókozmetika, fényező (volt a hátsó lökhárítón egy mély karc!).
Az autó tavaly tavasszal meglett és azóta zsír! :clap:
hazard

Satriani

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #6143 Dátum: 2011.01.11 22:27:30 »
Ezekből talán 105 ló volt a legkevesebb. Tisztelem a kolléga kitartását. Én 1-2 hónapnyi meddő keresgélés után már bővítettem volna a kört más típusokra, pláne, hogy a Golfnak van pár féltestvére (Altea, Octavia és a többi).

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #6144 Dátum: 2011.01.11 22:31:47 »
Akkor én szerencsés vagyok. Sokáig böngésztem a neten és az újságokban, de az első autót amit megnéztem meg is vettem. Esztétikailag makulátlan, futása sok, de leinformálható (megkaptam a márkaszervíztől a szervíztörténetet kinyomtatva, végig ott volt szervízelve). Oké a váltóra kellett költenem, de nem zavar, használt autóban ez bennevan, és nekem akkor belefér. Nem bántam meg. Az autót annyira megszerettem, hogy már meg sem szabadulnék tőle. Majd olyan 300 ezer km környékén elgondolkodom a kérdésen  :whistling: .
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

lasi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8541
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #6145 Dátum: 2011.01.11 22:38:13 »
mikor az én áltam kocsivásárlás elött,  7gen civic (1.6) és 1.4d4d cori jöhetett szoba.
civicböl nem találtam egy darabot sem ami km futás és külsöre is jo lett volna.
coribol 3db ot találtam, 1 bcsabán, 2 bp-en
 bp-en egyik a reál nál volt,  nem voltak tul készségesek, másik egy idös bácsinál........ tudta hogy megyünk, levolt fikszálva, mégis kivül belül koszos volt, valamint elöl hátul a lökös meg volt huzva.
ennek ellenére ez tünt jo vételnek, 2éves volt 42 ezer kmrel.
3,5 ért tartotta nem akart engedni, otthagytuk, majd 2 ora mulva visszahivtam hogy 3.350 és visszamegyünk érte. igy is lett :)
Corolla AE86GT 20V (1984) Corolla AE86GT 16V (1985),Lexus IS 250 Mark Levinson (2008)Eladva
Corolla 1.4 D4D   (2005)Eladva!  2.0 D4d RAV4  (2005)Eladva, 2.2D4d Rav4 (2007) ,2.4D Hilux (1994)Eladva, 2.4D Hiace (1999)Eladva, 2.5 D4d Hilux (2009) 2.4 TD Hilux (2000)

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #6146 Dátum: 2011.01.11 22:46:00 »
Mondjuk nekem annyi volt az igényem:
Corolla 1.4, max 3 éves (ehelyett lett 2 év 10 hónapos). Kilométer nem érdekelt, csak legyen valós. Ja, és minél jobb felszereltség, digitklíma, multikormány (ezekre régóta vágytam) stb.
Színre a fehér tetszett, ami ritka, illetve még érdekelt volt a sötétkék is. Azt tudtam, hogy piros nem lesz tutira. Ez lett, és megszerettem. Egyébként valami különleges szín, nem túl sok ilyen van, nem sima ezüstszürke. Valahol az ezüst és a pezsgőmetál között van.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

lasi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8541
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #6147 Dátum: 2011.01.11 22:50:16 »
a digitklima és a bör kormány nálam is feltétel volt........az alap verziokban lévö gumi kormánytol kiver a viz :wacko:
a kocsi szinkodja meg SC0, de ahány évjárat és gyártási hely annyi árnyalat és szemcseméret
Corolla AE86GT 20V (1984) Corolla AE86GT 16V (1985),Lexus IS 250 Mark Levinson (2008)Eladva
Corolla 1.4 D4D   (2005)Eladva!  2.0 D4d RAV4  (2005)Eladva, 2.2D4d Rav4 (2007) ,2.4D Hilux (1994)Eladva, 2.4D Hiace (1999)Eladva, 2.5 D4d Hilux (2009) 2.4 TD Hilux (2000)

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #6148 Dátum: 2011.01.12 08:14:12 »
Ákos!
"mert irányáron  2.25ért van 2006os LUNA aut. klímás 60ezres futással 1. tulaj és márkaszervizes háttérrel. "
Ezt is olyan alaposan megsasoltad mint amit megnéztetek :hmmmm:? Mert ugy alapbol az is jól hangzott ;)
Nekem most kicsit elegem van az autónézegetésből.... főleg hogy a tesómnak semmi sem jó.. belefáradtam.  :no: Most kicsit a saját dolgaimmal akarok foglalkozni....
Ha az én tesóm lenne ilyen válogatós, már régen hókon nyomtam volna, hogy akkor keressen Ő egyedül, ha nem hajlandó engedni az "elvárásaiból".  :hug: :D
Előtted le a kalappal, hogy tényleg komolyan veszed az elvárásait. Amit leírtál pár napja, hogy mit szeretne, hát akkorát röhögtem rajta, hogy csak na. Kicsit vissza kellene szállnia a földre. Valamiből engednie kell, újra átgondolni a fontossági sorrendet.
Lassan, amúgy biztos vagyok benne, hogy Ő is be fogja látni ezt, csak addig el fog esni olyan lehetséges és egyébként tök jó műszaki állapotú autótól, amire évekig nem kellene költenie.

Legjobb példa erre az enyém. Ahogy satriani szüleinek fehér sedan E12-ről írtam, a korrekt állapot és múltért cserében bizony megbarátkoznék a saját ízlésem szerint ronda kinézettel. Szeretném, mert, bár nem szép a formája, de hálás autó, annak ellenére, hogy csak manuál klímás, nincs kormányról vezérelhető rádió, stb...  ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #6149 Dátum: 2011.01.12 14:50:30 »
A vicc az , hogy nekem  még az ujban se jött össze amit akartam: fehéret szerettem volna és kombit.  :devil:
Erre nem gyártanak kombit, fehérre pedig fél évet kellett volna várni- így lett fekete :lol: