Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2141791 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #5910 Dátum: 2010.12.21 10:45:14 »
Most egy millioval kellene tobbet fizetnem egy Sol Aurisert, mint amikor vettem (2008 marcius). KAr ezen keseregni, hogy dragabb lett az auto.
Amugy nemreg leirtam, hogy mennyi mindent tartalmaz a luna az alaphoz kepest. Ha mindent osszevetsz, akkor nem is olyan rengeteg a 370 ezer (ami ezelott 3 eve meg ennyi sem volt) amit adnak azert.
« Utoljára szerkesztve: 2010.12.21 10:47:36 írta labiscsakl »


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #5911 Dátum: 2010.12.21 10:46:53 »
Azt mondta, hogy az alap E12-t és az alap E15-öt összehasonlítva utóbbi minőségben (felhasznált beltéri anyagok) visszalépés.
Egesz pontosan :
Idézetet írta: B.S.
Szoval a Luna hozza kb. azt, amit az E12-esbol az alap tudott...



Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #5912 Dátum: 2010.12.21 10:54:22 »
Már nem azért én ilyen hülye karácsonyfadiszért nem adok egy fillért se!
Bár az enyém fekete igy mindegy hogy szinrefujt a tükör meg a kilincs.
egyébként ezek hülye divatok, a tükör sőt szivem szerint a lökháritó is legyen matt fekete, lehet az design-elem is és praktikus ha nem látszik rajta egy kis karc. ugyanigy hülyeségnek tartom, ha index van a tükörben: minek? Hogy drágább legyen lecserélni ha összetörik.
A 15 ös felni elönyeit már ecseteltétek.
Nekem még az alapban is van egy csomó extra amit , szinte soha nem használok: tükörfütés, A/C stb

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #5913 Dátum: 2010.12.21 10:59:36 »
Meglepő, de nagyjából egyetértek kivételesen OldPiettel. Rusnya ugyan feketén, de a lökös pl ne legyen színes, mert javítás esetén +50 ezer (mondtam vmit). Viszont a plusz kényelmi funkciókat nem hagynám ki semmi pénzért (klíma, el. ablakok, stb.)
         

barna.czukor

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #5914 Dátum: 2010.12.21 11:13:02 »
Szerintem a legkondi hasznos, en szeretem nagyon, mert nehezen birom a meleget.

A fekete lokos praktikus, az teny, az E11-esemen is fekete matt es nem latszanak a karcok rajta. De azert egy szinre fujt sokkal szebben nez ki, nagyon sokat dob a kocsi megjelenesen.

De en maskeppen gondolkodok. Adott az E12-esunk, ami kivalo, ujszeru allapotban van. Ezert max 1,4 milliot adnak. Ha ki szeretnem valtani egy E15-osre, akkor ra kellene 3,2 milliot dobni. Es akkor van egy olyan kocsim, ami fapadosabb, nincsen se szinre fujt tukre, se kilincse, se krom belseje, kopogos a muszerfala, nem full automata az ablakemeloje es rosszabbul is megy. Akkor megeri a 7 eves, hibatlan E12-est egy fapadosabb ujra 3,2 millioert lecserelni? Szerintem nagyon nem.

Ha az uj lenne alapbol Luna szintu 4-4,2 misiert 1,6-os motorral, akkor elgondolkodna az ember, bar akkor sem biztos, hogy adna akkora minosegi kulonbseget a valtas, hogy megerje 2,6 millio extra penzt kifizetni erte.

Lehet, hogy en csinalok amugy valamit rosszul, de tobb diplomaval egy meno cegnel dolgozok es allitolag (a haverok szerint) nagyon szepen keresek, de igy is nagyon sokat kellene, nagyon sokag sporolnom ahhoz, hogy megvehessem a legfapadosabb nem-premium-markas also-kezep kategorias Toyotat ujonnan. Akkor vagy en baxtam el valamit vagy a kocsik iszonyatosan dragak. Azert egy fel lakas ara egy alap Corollaert szerintem nagyon sok penz. Persze mindenki maskeppen latja, mas szinten mozog anyagilag.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #5915 Dátum: 2010.12.21 11:16:27 »
Ne vicceljetek már!
Egy közel 5M-s autónak megeszi a fene, ha nincsenek színre fújva a dolgai kívül. Oké, fekete kocsinál nem üt el, de képzeld már el mondjuk egy ezüst, vagy fehér, vagy piros autót manapság színezetlen lökössel... Vagy, ha mégis akadna ilyen elvetemült, aki így is megvenné, annak meg ne adják 3,5M felett! És akkor elmondhatja, hogy ugyan fapad az autója, de legalább nem is drága és mégis Toyota.  :nonono:

Viszont Oldpiethez hasonló emberkét még egyet nem ismerek, még fórumról sem, nemhogy élőben...  :flowers: :flowers: :flowers: De elfogadom a véleményedet, részemről nincs ezzel gond, különbözően ítélünk meg bizonyos dolgokat fontosság szempontjából.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #5916 Dátum: 2010.12.21 11:17:31 »
Nem feltetlen listaarakon kell gondolkodni. Hahu-n is van fennt rengeteg uj, szalon Corolla, sokkal kedvezmenyesebb arakon. A Luna felarat meg tudod igy sporolni  :yes: Cserebe nem biztos, hogy olyan szinu lesz mint amit szeretnel.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #5917 Dátum: 2010.12.21 11:27:03 »
Lehet, hogy en csinalok amugy valamit rosszul, de tobb diplomaval egy meno cegnel dolgozok es allitolag (a haverok szerint) nagyon szepen keresek, de igy is nagyon sokat kellene, nagyon sokag sporolnom ahhoz, hogy megvehessem a legfapadosabb nem-premium-markas also-kezep kategorias Toyotat ujonnan. Akkor vagy en baxtam el valamit vagy a kocsik iszonyatosan dragak. Azert egy fel lakas ara egy alap Corollaert szerintem nagyon sok penz. Persze mindenki maskeppen latja, mas szinten mozog anyagilag.
Ugyan már! Még messze vagy a 30-tól is, minek akarnál Te új autót?! Mint, ahogy én is elmondhatom ezt magamról is. Az egy nagyon rossz beidegződés, hogy már 20-30 év között sok ember sikert-pénzt-csillogást akar magának, mert türelmetlen, és, mert ezt látja a TV-ben.
Jól csinálod azt, hogy több diplomás vagy és egy jó cégnél dolgozol. Nem gondolom, hogy hülye gyerek vagy, de Mi éppen most alapozzuk meg azt, hogy a családunkkal ne minimál bérből éljünk. Most dolgozunk, csináljuk, aztán az évek során vagy előrelépünk cégen belül, vagy találunk egy jobbat, lényeg, hogy mindig előre felé fogunk menni-gondolkodni.
A magam részéről nem vagyok türelmetlen: Nekem ráér 35-40 éves koromig is az első új (de jó) autó, bár inkább a lakáshitelemet fogom nyomni, az fontosabb, az több.
2-8-10 éves korig más most is található vállalható (családi) autó az új árának töredékéért, az is lehet, hogy megmaradok ilyen 2-3. gazdának egy autó életében.  :otlet: ;)
...mert anyagilag így jobban megéri.  ::)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #5918 Dátum: 2010.12.21 11:30:29 »
Nem feltetlen listaarakon kell gondolkodni. Hahu-n is van fennt rengeteg uj, szalon Corolla, sokkal kedvezmenyesebb arakon. A Luna felarat meg tudod igy sporolni  :yes: Cserebe nem biztos, hogy olyan szinu lesz mint amit szeretnel.
Ez így van!  :yes: Tudtommal egy új Corolla vásárlásnál a szalonban nemigazán lehet alkudozni, erre szerencsésebb olyan márkát választani, amihez tételenként lehet felszereltséget legózni.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #5919 Dátum: 2010.12.21 11:34:26 »
Ne vicceljetek már!
Egy közel 5M-s autónak megeszi a fene, ha nincsenek színre fújva a dolgai kívül. Oké, fekete kocsinál nem üt el, de képzeld már el mondjuk egy ezüst, vagy fehér, vagy piros autót manapság színezetlen lökössel... Vagy, ha mégis akadna ilyen elvetemült, aki így is megvenné, annak meg ne adják 3,5M felett! És akkor elmondhatja, hogy ugyan fapad az autója, de legalább nem is drága és mégis Toyota.  :nonono:

Viszont Oldpiethez hasonló emberkét még egyet nem ismerek, még fórumról sem, nemhogy élőben...  :flowers: :flowers: :flowers: De elfogadom a véleményedet, részemről nincs ezzel gond, különbözően ítélünk meg bizonyos dolgokat fontosság szempontjából.
Tudod én Mercédesből (190D)ültem át és a fapados Corollám jobban felszerelt és abban se hiányzott semmi.
A lökháritó szine meg kinézete autógyíártók hzzáállásán múlik: ha designelemként fognák fel, mint régen, akkor lehetne a fekete műanyag is disze a kocsinak. Egyetértek ma nem az.
4,5 évet dolgoztam Görögországban- Swift volt (20 éve) max ott lett volna jó a légkondi, itt felesleges, családom is rüheli,nyaranként ha 5x ha használtuk.
Egyébként meg azért is  vettem Corollát, mert ezen az árszinten dieselben nem volt más. Az Opel (ugyse vettem volna) Golf stb mind késöbb hozták ki a kis dieselt, a nagyobb ccm-es meg messze drágábbak voltak.

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10706
Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #5920 Dátum: 2010.12.21 11:35:22 »
Valóban elszálltak az árak, de nem feltétlenül csak a Toyota háza táján.
Ha kifog az ember egy jó állapotú, felextrázott, használt autót, lehet sokkal jobban jár vele.  :hmmmm:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

barna.czukor

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #5921 Dátum: 2010.12.21 11:35:57 »
Felre ne erts! Nem vagyok elegedetlen. Nem akarom a nagy penzt es a karriert sem azonnal, nem vagyok az a tipus. Nalunk a csaladban mindenki mindenhez faradtsagos munkaval jutott hozza, en sem gondolkodom maskeppen.

Csak azert irtam le ezt, hogy egyszeruen szamomra hihetetlen, hogy egy alap kocsihoz is ennyit kelljen sporolni. Szerintem az nem normalis dolog, hogy az ember az atlaghoz kepest viszonylag jol keres, de meg akkor is nagyon sok ideig kellene kemenyen sporolni ahhoz, hogy egy alap uj kocsit meg tudjak venni.

Ekkor mondom azt en is, hogy nekem nem er meg annyit, hogy ennyit sporolja erte, mert nem ad akkora pluszt, mint amennyibe nekem kerulne. Amugy egyet ertek veled, nalam sem az auto all a prioritas elso fokan. En is hosszu tavon gondolkozom a dolgokrol, remelem helyesen -- majd az ido megmondja.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #5922 Dátum: 2010.12.21 11:39:24 »
Lehet, hogy en csinalok amugy valamit rosszul, de tobb diplomaval egy meno cegnel dolgozok es allitolag (a haverok szerint) nagyon szepen keresek, de igy is nagyon sokat kellene, nagyon sokag sporolnom ahhoz, hogy megvehessem a legfapadosabb nem-premium-markas also-kezep kategorias Toyotat ujonnan. Akkor vagy en baxtam el valamit vagy a kocsik iszonyatosan dragak. Azert egy fel lakas ara egy alap Corollaert szerintem nagyon sok penz. Persze mindenki maskeppen latja, mas szinten mozog anyagilag.
Ne haragudj, de a fizetést nem diploma szám alapján, meg a cég menőségén múlik szerény véleményem szerint.  :flowers: Ellenben tény, hogy  a magyar fizetések sajnos a padlón vannak, főleg, hogy itt élünk Ausztria szomszédságában, és a regionális versenytársak Cseh/Lengyel fizuk alatt vagyunk. De nehogy elkezdjünk politizálni, ez csupán egy tény.
Nem olvastam vissza, nem tudom mivel számoltok, de egy belépő corolla listaára 4.4,ilió, és ebből ugye engednek még vásárláskor.
Szerintem azért ennyi pénzt egy német fiatal sem rak össze 2év alatt....én a kocsimat 2,4milláért vettem, és azért több évig spórolgattam rá.
Ma Magyarországon egy 4-5milliós új alsóközepes autót (toyota, Vw, Opel, Mazda, Honda stb) az 45-50éves jól kereső középréteg engedhet meg magának, de közülük sem  mindenki. (szerény meglátásom szerint).

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #5923 Dátum: 2010.12.21 11:39:24 »
Nem feltetlen listaarakon kell gondolkodni. Hahu-n is van fennt rengeteg uj, szalon Corolla, sokkal kedvezmenyesebb arakon. A Luna felarat meg tudod igy sporolni  :yes: Cserebe nem biztos, hogy olyan szinu lesz mint amit szeretnel.
Ez így van!  :yes: Tudtommal egy új Corolla vásárlásnál a szalonban nemigazán lehet alkudozni, erre szerencsésebb olyan márkát választani, amihez tételenként lehet felszereltséget legózni.
Azért 10%-ot simán le lehet alkudni-vagy +ba belekérni (Persze nem mindenütt- meg kell keresni kik a rugalmassak- nekem az M..-nél sikerült ;))
Persze ha 1 millót engednek az 1 millóval megemelt listaárból az más kérdés [rohog]

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #5924 Dátum: 2010.12.21 11:47:47 »
Akinek nincs pénze uj autóra az ugyis használtat vesz, legalább nem ő bukja az első évek értékcsökkenését.Pláne ha nem nélkülözhetetlen a munkájához.
Nekem munkaeszköz és már rég kitermelte az árát. Nem kaptam cégautot így minden km-t jól elszámolok ;)