Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2142482 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #5205 Dátum: 2010.10.29 12:12:01 »
Már kifejtettük a véleményünket a használtautó eladá/vétel ügyében, de egy tökéletes példa az igényes eladóra!  :clap: :clap: :clap:

... a képek és az autón végrehajtott takarítás minőségére gondolok... :flowers:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

feryoo7

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1732
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #5206 Dátum: 2010.10.29 15:07:32 »
Már kifejtettük a véleményünket a használtautó eladá/vétel ügyében, de egy tökéletes példa az igényes eladóra!  :clap: :clap: :clap:

... a képek és az autón végrehajtott takarítás minőségére gondolok... :flowers:

Igen egy kereskedőnek vagyis annak alkalmazotjainak van ideje nagyon precízen kicsinosítani egy kocsit.
De nem egy autokereskedőt ismerek aki úgy kezdi a használtautó eladást, hogy polírozás kárpit takarítás neki megvan vagy 20 000. et.-ból az egész a kocsira meg rárak pluszz 50 000 ezret

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #5207 Dátum: 2010.10.29 15:28:23 »
Szerintetek 400000-450000 Ft körül lehet kapni normális Corollát vagy bármilyen Toyotát? Hasznaltauto.h-n találtam néhányat, de nem tudom, ennyiért milyen állapotút lehet kapni, és mérdemes.-e foglalkozni ilyenekkel, vagy nézzek más márkát. Nincsenek speciális igényeim, édesapámnak kellene a Wartburg helyett, mert annak már nagyon rohad az alja, sokat kellene rákölteni, hogy átmenjen majd a műszakin. A lényeg az, hogy 1.4-nél ne legyen nagyobb a motorja (ne fogyasszon olyan sokat), mindenképpen 70 kW-nál gyengébb legyen (biztosítás miatt). Az a lényeg, hogy az alváza nagyjából rendben legyen, és menjen, meg persze a fékek jók legyenek. Elsősorban rövid távon munkábajárásra lenne használva, meg néha futót vontatni a tanyára (vonóhorog előny).
Corolla 1,4 VVT-i 2005

big_mafa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 630
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #5208 Dátum: 2010.10.29 15:30:08 »
Már kifejtettük a véleményünket a használtautó eladá/vétel ügyében, de egy tökéletes példa az igényes eladóra!  :clap: :clap: :clap:

... a képek és az autón végrehajtott takarítás minőségére gondolok... :flowers:

Igen egy kereskedőnek vagyis annak alkalmazotjainak van ideje nagyon precízen kicsinosítani egy kocsit.
De nem egy autokereskedőt ismerek aki úgy kezdi a használtautó eladást, hogy polírozás kárpit takarítás neki megvan vagy 20 000. et.-ból az egész a kocsira meg rárak pluszz 50 000 ezret

És igaza van. Én inkább vennék egy kicsinosított kocsit 50-ért drágábban, mint hogy kockáztassam, hogy az a folt vagy kijön, vagy nem, a karc vagy eltűnik, vagy sem. A kereskedőnál legalább tudhatom, hogy szebb sosem lesz. Magánembernél meg ott a kétség, hogy "jó-jó, viseletes, de rendbe lehet-e hozni, vagy nem?"

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #5209 Dátum: 2010.10.29 15:32:42 »
Szerintetek 400000-450000 Ft körül lehet kapni normális Corollát vagy bármilyen Toyotát? Hasznaltauto.h-n találtam néhányat, de nem tudom, ennyiért milyen állapotút lehet kapni, és mérdemes.-e foglalkozni ilyenekkel, vagy nézzek más márkát. Nincsenek speciális igényeim, édesapámnak kellene a Wartburg helyett, mert annak már nagyon rohad az alja, sokat kellene rákölteni, hogy átmenjen majd a műszakin. A lényeg az, hogy 1.4-nél ne legyen nagyobb a motorja (ne fogyasszon olyan sokat), mindenképpen 70 kW-nál gyengébb legyen (biztosítás miatt). Az a lényeg, hogy az alváza nagyjából rendben legyen, és menjen, meg persze a fékek jók legyenek. Elsősorban rövid távon munkábajárásra lenne használva, meg néha futót vontatni a tanyára (vonóhorog előny).

 :offtopic:
Neked régi Suzuki Swift kell! 400ért pöpec gépeket lehet kapni, olcsó hozzá minden, megbízható. A legerősebb motor is 86 lóerő (bár ilyet nem fogsz kapni ennyiért szerintem), de a 8 szelepes 1.3-as jó vétel!
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #5210 Dátum: 2010.10.29 17:02:00 »
Már kifejtettük a véleményünket a használtautó eladá/vétel ügyében, de egy tökéletes példa az igényes eladóra!  :clap: :clap: :clap:

... a képek és az autón végrehajtott takarítás minőségére gondolok... :flowers:

Igen egy kereskedőnek vagyis annak alkalmazotjainak van ideje nagyon precízen kicsinosítani egy kocsit.
De nem egy autokereskedőt ismerek aki úgy kezdi a használtautó eladást, hogy polírozás kárpit takarítás neki megvan vagy 20 000. et.-ból az egész a kocsira meg rárak pluszz 50 000 ezret

És igaza van. Én inkább vennék egy kicsinosított kocsit 50-ért drágábban, mint hogy kockáztassam, hogy az a folt vagy kijön, vagy nem, a karc vagy eltűnik, vagy sem. A kereskedőnál legalább tudhatom, hogy szebb sosem lesz. Magánembernél meg ott a kétség, hogy "jó-jó, viseletes, de rendbe lehet-e hozni, vagy nem?"
Ez egyszerűen nevetséges, hogy egy folt miatt nem veszed meg az autót [rohog] Az a legkevesebb. Inkább legyen jó műszaki állapotban esetleg leellenőrizhető mult, az sokkal döntöbb! Ennek  a hirdetettnek sincs se szervizkönyve és valószinű sok tulaja volt. A kereskedő meg azt szokta mondani: így hozták be nem tud róla többet ő se mint amit te látsz :hug:

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #5211 Dátum: 2010.10.29 17:30:14 »
Egyébként hasonló dolog történt velem is: Eladtam a Burgman robogómat és a vevő azt mondta azért ezt vállasztotta mert a másiknak amit nézett karcos volt a plexije :tt2:
Tény hogy se egyikbe se másikba nem látunk bele igazán és igy felületes aproság dönti el ;)

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #5212 Dátum: 2010.10.29 21:55:38 »
Kedves mindenki (de ha ő nem néz be mostanában, akkor bárki is jó lesz :D )
"Megszagértenétek" ezt a járgányt?
Egy kedves baráti család cserélné le rá a Golf III-Punto I kombóját. Ha esetleg valakinek van hasonló, akár (1,8) benzines eladó példánya, amit még nem hirdet, ne tartsa magában! Ezer köszönet!
Khm, gondoltam csatolok egy képet is, hátha felkelti az érdeklődést...  :innocent: :szemez:

Gabe 254.

big_mafa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 630
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #5213 Dátum: 2010.10.29 23:28:28 »
És igaza van. Én inkább vennék egy kicsinosított kocsit 50-ért drágábban, mint hogy kockáztassam, hogy az a folt vagy kijön, vagy nem, a karc vagy eltűnik, vagy sem. A kereskedőnál legalább tudhatom, hogy szebb sosem lesz. Magánembernél meg ott a kétség, hogy "jó-jó, viseletes, de rendbe lehet-e hozni, vagy nem?"
Ez egyszerűen nevetséges, hogy egy folt miatt nem veszed meg az autót [rohog] Az a legkevesebb. Inkább legyen jó műszaki állapotban esetleg leellenőrizhető mult, az sokkal döntöbb! Ennek  a hirdetettnek sincs se szervizkönyve és valószinű sok tulaja volt. A kereskedő meg azt szokta mondani: így hozták be nem tud róla többet ő se mint amit te látsz :hug:
[/quote]

Hogy honnan ismered az én autóvásárlási szokásaimat...  :eek:

Bizony, volt jó műszaki állapotban levő kocsi, aminek annyira retkes volt a belseje, hogy nem voltam benne biztos hogy kitakarítható. Eladó szerint csak egy kárpittisztítás. Szerintem meg csinálja meg azt a kárpittisztítást ő, mielőtt meghirdeti.
Viszont helyette nem egy kivaxolt ócskaságot vettem meg, hanem vártam amíg mindkét feltétel teljesül. Még mindig röhejes? :hug:

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #5214 Dátum: 2010.10.29 23:44:26 »
Hát ha neked minkettő műszakilag egyforma volt , vagy ugyse tudod a különbséget megállapitani ,akkor igen. De elvileg nincs két egyforma autó pár év után :hmmmm:

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #5215 Dátum: 2010.10.30 07:21:24 »
Szerintetek 400000-450000 Ft körül lehet kapni normális Corollát vagy bármilyen Toyotát?

400ért egész jó öreg corollákat kapni
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla/toyota_corolla_1.3_xli-3960155

menj át a corolla clubba és ha kinéztél egy autót akkor megszakértik neked a kocsit sőt ha megbeszéled elmennek veled megnézni
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

big_mafa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 630
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #5216 Dátum: 2010.10.30 07:24:46 »
De elvileg nincs két egyforma autó pár év után :hmmmm:

Elvileg előtte sem.

Satriani

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #5217 Dátum: 2010.10.30 08:17:23 »
Hölgyek, urak, családi okok miatt lesz nálunk egy eladó Corolla. Ha lesz időm fotózni, felteszem a netre, addig is: pont ugyanez a típus. 2004-es Terra, fehér, 70-valahányezer van benne. Tavaly tavasszal vettük Édesapámnak, előtte egy idős, 70 fölötti úr használta. Parkolási karcok, apróbb sebek vannak rajta, szóval esztétikailag nem tökéletes, de ezeket eladás előtt természetesen javítjuk. Műszakilag tudtommal kifogástalan, az előző tulaj is hordta szervizbe, amióta nálunk volt, azóta én vittem a gyöngyösi márkakereskedésbe. Törve, biztosítózva sosem volt, a belseje teljesen újszerű, az extrák mind működnek. Klíma, elektromos ablakok, ABS, asszem oldallégzsák van benne, némi keresgéléssel lehet találni régi katalógust, abból kiderül, mit tartalmaz a Terra. Vatta új, párszáz km-t futott Barum egész éves gumiszett van rajta, két hete vettem rá. Ha valakit érdekel, írjon egy privátot, aztán szaladjon le Gyöngyösre, itt áll az autó a garázsomban, meg tudom mutatni. "Reális" piaci árat a kibicek úgyis eldöntik; hahu alapján valahol 1.4 körül kellene lennie egy 2003-2005 közötti, tényleg keveset futott kocsinak. Ha valakinek sürgősen szüksége lenne rá, annyit tudnia kell, hogy hitel van az autón, tehát azonnal nem vihető el; a hitellezárás leghamarabb kedden lehetséges.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #5218 Dátum: 2010.10.30 08:51:40 »
De elvileg nincs két egyforma autó pár év után :hmmmm:

Elvileg előtte sem.
Hát igen :szemez: azt nem akartam írni, mert akkor meg abba kötnek bele :D

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #5219 Dátum: 2010.10.30 10:21:25 »
Hölgyek, urak, családi okok miatt lesz nálunk egy eladó Corolla.
Ha HB lenne, már most látatlanban stipistopiznám..... bátyám mindenképp HB-ban gondolkodik :((((